dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    serg42

    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    2

    Domyślnie "Pocenie szyb" Pomocy!

    Proszę o poradę na temat pocenia się szyb , czy jest to spowodowane złą wentylacją czy zbyt szczelnymi oknami i jak ten efekt usunąć.Dom jest nowy najbardziej jest to widoczne po nocy.
    Za pomoc serdecznie dziękuję
    Pozdrawiam serg42
    serg42

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Re: "Pocenie szyb" Pomocy!

    Cytat Napisał serg42
    Proszę o poradę na temat pocenia się szyb , czy jest to spowodowane złą wentylacją czy zbyt szczelnymi oknami i jak ten efekt usunąć.Dom jest nowy najbardziej jest to widoczne po nocy.
    Za pomoc serdecznie dziękuję
    Pozdrawiam serg42
    Wentylacja grawitacyjna jest ściśle związana ze szczelnością okien (o ile nie zamontowano specjalnych nawiewników).
    Przy szczelnych oknach wentylacja grawitacyjna praktycznie przestaje działać, co zwłaszcza w nowym domu, posiadającym spore ilości wilgoci technologicznej daje efekt zaparowanych okien.
    Okna muszą być rozszczelniane lub wyposażone w nawiewniki, bo inaczej kłopoty gotowe - prędzej czy później pojawi się grzyb.

  3. #3
    Grzegorz_K
    Guest
    Grzegorz_K

    Domyślnie

    Ja miałem taki sam problem w nowym mieszkaniu. Zleciłem zamontowanie higrosterowanych nawiewników AERECO i w zasadzie problem po pewnym czasie (usunięcie istniejącej wilgoci w ścianach) znikł.

    Pozdrawiam

    Grzegorz

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Macie może linka, żeby się doteoretyzowac w wentylacji grawitacyjnej?

    Składam się do budowy domu, jeszcze wybieram projekt, ale z rzutów kominów i dachów widzę, że może być problem właśnie z wentylacją.

    Kratek przelotowych na razie niechcę robić, żeby domu nie wyziębiać, ale jak doszczelnię dom to powietrze nie ruszy, bo i jak.

    Jak to rozwiązac, żeby było ciepło i dobrze odprowadzało wilgoć i zapachy a jednocześnie nie dopłacaą za magiczne rozwiązania??

    Okna z kratkami wentylacyjnymi już spotkałem, ale nie wiem jak się mają do strat ciepła i nie wiem, czy nie ma lepszego rozwiązania.

    Jak będę adaptował projekt, chcę już wiedzieć jak z wentylacją.
    Na razie wiem, że doprowadzenie powietrza do pieca i kominka zrobię z zewnątrz, ale o wentylacji nie pomyślałem.

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Wietrzyć, wietrzyć w jakikolwiek sposób. Bo będzie grzyb. Wietrzenie tradycyjne, miktowentylacja, wentail, aereco, mechaniczna z recu. Ceny bezpośrednie wprost proporcjonalne, odroczone odwrotnie.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie Re: "Pocenie szyb" Pomocy!

    Cytat Napisał serg42
    Proszę o poradę na temat pocenia się szyb , czy jest to spowodowane złą wentylacją czy zbyt szczelnymi oknami i jak ten efekt usunąć.Dom jest nowy najbardziej jest to widoczne po nocy.
    Za pomoc serdecznie dziękuję
    Pozdrawiam serg42
    ......Do zwiekszenia przeplywu powietrza przez okno sluzy funkcja mikrowentylacji w oknach lub nawiewnik zamontowany w ramie okiennej lub w swietle szyby......(Murator 09/2006)

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał el-ka
    Wietrzyć, wietrzyć w jakikolwiek sposób. Bo będzie grzyb. .....
    Nie ma to jak odgrzebać wątek sprzed ponad 3 lat .

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    HenoK, witaj. Miło Cię widzieć

  11. #11

    Domyślnie

    Ja mam okna nieszczelne drewniane Włoszczowa i niemam problemu z wilgocią
    poniewarz jest dopływ świerzego powietrza .Wilgoć w domach się pojawiła w w yniku nowej technologi szczelnych okien a to jest bardzo poważny problem.
    W tym przypadku musi być uruchomiona grawitacyjna wentylacja pomieszczeń.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Kondensacja na szybach nie jest tylko związana z wilgotnością i wentylacją w pomieszczeniach .
    Zamontowałem u siebie w mieszkaniu okna z plastiku w 1996.
    W ostatnich latach z szyb się lało a nawet zamarzały bardzo przy niewielkich
    mrozach.
    Wymieniłem szyby na nowe z ciepłymi ramkami "ci co trochę znają się na oknach"
    wiedzą o czym piszę.
    Rezultat - okna są jak nowe bez roszenia i bez napowietrzników.
    Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony