dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie o kompostowaniu słów parę

    Kompostownik to świetny sposób na obniżenie rachunków za wywóz śmieci, zdobycie nawozu organicznego i trochę ekologii we własnym domu. Jakie macie rady i zalecenia odnośnie kompostowania i budowy kompostownika?

  2. #2

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Chcielismy podpisać z krakowskim MPO umowe na wywóz smieci typu "BIO" bo mamy maleńki ogródek i miejsca w nim jak na lekarstwo - kompostownik cięzko zmieścić. Niestety ani MPO, ani żadna inna firma zajmująca się utylizacją odpadów nie ma takiej usługi w ofercie. No i kompostownik musi się zmieścić.
    Mieszkańcy domów sobie poradzą, ale bloków?nawet gdyby chcieli segregowac bio-odpady to i tak nie ma ich kto odebrac...

  4. #4

    Domyślnie

    A ja należę do szczęściarzy na podwórku stoi kompostownik zbudowany jeszcze przez mojego dziadka i do tej pory świetnie się sprawdza

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mhk
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    2.829
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    87

    Domyślnie

    a my wlasnie bedziemy kupowac 3 smietniki na segregacje i kompostownik jakis zrobimy - tak mielismy jak mieszkalismy za granica i smieci takich rzeczywsicie do wyrzucenia bylo bardzo malo!! najwiecej jest organicznych i papierow - ale te ostatnie mielismy odbierane za darmo - szklo do osobnych pojemnikow - wwzsytskie opakowania po mleku, jogurtach i art ze tak powoeim berudzacych trzeba bylo umyc - jak wrocilismy do polski i dzieciki wrzucaly puste opakowania do zlewu to babcia krzyczala - " to juz wam sie nie chce schylic do kosza "

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał mhk
    a my wlasnie bedziemy kupowac 3 smietniki na segregacje i kompostownik jakis zrobimy - tak mielismy jak mieszkalismy za granica i smieci takich rzeczywsicie do wyrzucenia bylo bardzo malo!! najwiecej jest organicznych i papierow - ale te ostatnie mielismy odbierane za darmo - szklo do osobnych pojemnikow
    Znamy to

    Po powrocie do uroczego kraju nad Wisłą dłuuugo nie mogłam się przestawić na miejscowe rozwiązania...

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mhk
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    2.829
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    87

    Domyślnie

    A RACZEJ ICH BRAK NIESTETY

  8. #8

    Domyślnie

    Znamy brak rozwiazan w PL, niestety. Juz teraz na etapie planowania mysle, gdzie w ogrodku postawie kompostownik i gdzie w kuchni bedzie szafka z koszami do segregowania smieci.
    W UK kompostownik mozna za cale 20 funciorow dostac od lokalnego council, jeszcze dowioza do domu.Chyba sie scfanie i zamowie tutaj, a potem cichaczem do Polski wywioze

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mymyk_KSK
    Cytat Napisał mhk
    a my wlasnie bedziemy kupowac 3 smietniki na segregacje i kompostownik jakis zrobimy - tak mielismy jak mieszkalismy za granica i smieci takich rzeczywsicie do wyrzucenia bylo bardzo malo!! najwiecej jest organicznych i papierow - ale te ostatnie mielismy odbierane za darmo - szklo do osobnych pojemnikow
    Znamy to

    Po powrocie do uroczego kraju nad Wisłą dłuuugo nie mogłam się przestawić na miejscowe rozwiązania...
    Jesli juz to "grodu" nad Wisła a nie "kraju" nad Wisła.
    Jesli czegos nie ma w Krakowie to nie znaczy, ze nie ma tez tego w całym kraju.
    Czesto małe gminy czy miejscowosci lepiej sobie z tym radza niz duze miasta.
    W mojej miescinie na ten przyklad worki na szkło, plastik, metal czy odpady bio sa rozdawane juz od paru lat.
    W Krakowie, pewnie jako rekompensate macie angielskich turystow - w Dąbrowie ich nie mamy

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    Jesli juz to "grodu" nad Wisła a nie "kraju" nad Wisła.
    Jesli czegos nie ma w Krakowie to nie znaczy, ze nie ma tez tego w całym kraju.
    Czesto małe gminy czy miejscowosci lepiej sobie z tym radza niz duze miasta.
    W mojej miescinie na ten przyklad worki na szkło, plastik, metal czy odpady bio sa rozdawane juz od paru lat.
    To tak jak na mojej prowincji w "dalekiej azji".


    PS: Irytują mnie takie teksty. Jak się komuś nie podoba w Polsce to po kiego wraca? Niech idzie tam gdzie mu było lepiej.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mhk
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    2.829
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    87

    Domyślnie

    ha a ja wlasnie zadzwonilam do mojej gminy zapytac sie jak to u nich dziala wkoncu przeciez bede potrzebowac no i : poki co zlikwidowali jakies kontenery ktore staly gdzies we wsi bo ludzie wsypywali tam co badz - nawet i gruz budowlany - wiec po 15.x maja ponoc podpisac jakas umowe z firma ktora bedzie wywozila te smieci - hm szczerze powiedziawszy bylam zaskoczona myslalam ze wszedzie firmy jakies sa co wywoza a nie ze gdzies trzeba dymac z tym kublem i wywalac - ze n iby jak ma to zrobic za uchwyt i hajda na drugi koniec wsi no jiech lepiej podpisza ta umowe

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał pluszku
    Jesli juz to "grodu" nad Wisła a nie "kraju" nad Wisła.
    .


    PS: Irytują mnie takie teksty. Jak się komuś nie podoba w Polsce to po kiego wraca? Niech idzie tam gdzie mu było lepiej.
    1. A Polska to nie jest kraj nad Wisłą?

    2. A co w mojej wypowiedzi jest irytującego??? Wracam i chciałabym w Polsce zaszczepić i przenieśc to, co jest lepiej rozwiązane w innych krajach. Przyczynić się do poprawiania błędnych rozwiązań - lub ich braku, jak to ktoś przede mną zauważył Jesli w pobliskim parku nie ma koszy na śmieci i papiery walają się koło ławeczek, to zmienisz miejsce spacerów (bo "po kiego tam wracać"), czy podejmiesz kroki, by kosze zostały zainstalowane?

    PS. to takie "polskie" - nie wtrącaj się, a jak Ci źle to won. Naprawiać nie trzeba

  13. #13
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mymyk_KSK
    2. A co w mojej wypowiedzi jest irytującego??? Wracam i chciałabym w Polsce zaszczepić i przenieśc to, co jest lepiej rozwiązane w innych krajach.
    To zamiast skiełczeć i wszystko krytykować bierz się do roboty. A jak tęsknisz to wracaj tam gdzie było lepiej.

    Cytat Napisał Mymyk_KSK
    Jesli w pobliskim parku nie ma koszy na śmieci i papiery walają się koło ławeczek, to zmienisz miejsce spacerów (bo "po kiego tam wracać"), czy podejmiesz kroki, by kosze zostały zainstalowane?
    Na mojej wsi nie mam takich problemów a jak nie mogę znaleźć kosza na papierek po batoniku to zabieram go ze sobą.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał Mymyk_KSK
    2. A co w mojej wypowiedzi jest irytującego??? Wracam i chciałabym w Polsce zaszczepić i przenieśc to, co jest lepiej rozwiązane w innych krajach.
    To zamiast skiełczeć i wszystko krytykować bierz się do roboty. A jak tęsknisz to wracaj tam gdzie było lepiej.

    wyluzuj, robię

    Cytat Napisał Mymyk_KSK
    Jesli w pobliskim parku nie ma koszy na śmieci i papiery walają się koło ławeczek, to zmienisz miejsce spacerów (bo "po kiego tam wracać"), czy podejmiesz kroki, by kosze zostały zainstalowane?
    Na mojej wsi nie mam takich problemów a jak nie mogę znaleźć kosza na papierek po batoniku to zabieram go ze sobą.

  16. #16

    Domyślnie

    w kwestii odpadów jesteśmy trochę dalej niz niektore kraje europejskie to fakt.
    Jak w gminie nie ma kompostowni to i wiadomo, ze od prywaciarza nie odbiera sie kompostu bo co z nim zrobic?
    Ale jest druga strona medalu - kompostwnia miejska/wiejska (jej budowa i utrzymanie)kosztuje sporo i najczesciej przeklada sie na cene dla Nowaka za wywoz smieci i wtedy zaczyna sie kombinowanie... i szukanie tanszych firm wywozowych wywalajacych odpad w las....tzn oficjalnie na skladowisko pardon
    I tak sie kolko zamyka.

  17. #17

    Domyślnie dofinansowanie na zakup kompostownika

    Niektóre miasta w naszym kraju już wprowadzają dofinansowanie na zakup kompostownika.

    Przykład: Informację związaną z możliwością dofinansowania
    zakupu kompostownika Urząd Miejski w Nysie:

    Wspieranie kompostowania odpadów w ogrodach przydomowych:

    1) w przypadku osób fizycznych realizujących zadania związane z
    kompostowaniem odpadów organicznych w ogrodach przydomowych, warunkiem
    otrzymania dofinansowania jest zakup kompostownika przez właścicieli
    budynków jednorodzinnych na terenie Gminy Nysa, który wykorzystuje się do
    użytku własnego.

    2) Ustala się kwotę dofinansowania w wysokości 250 zł do zakupu
    kompostownika.

    3) Refundacja kosztów poniesionych na zakup kompostownika jest
    jednorazowa.

    4) Kwota dofinansowania nie może przekroczyć wysokości kosztów
    (określonych na podstawie przedłożonych faktur VAT bądź rachunków)
    poniesionych przez osobę fizyczną.



    Faktura za zakup kompostownika musi być wystawiona po dacie złożenia wniosku o dotację.

  18. #18

    Domyślnie

    Ja tam wolę młynek do odpadków - łatwy, szybki i prosty w obsłudze, szczególnie gdy nie ma się czasu na wynoszenie do kompostownika w którym (nawet jeśli jest przykryty) rozmnażają się muchy, robaki i inne szkodniki. Młynek jest ekologiczny (wzmaga pracę miejskiej biologicznej oczyszczalni ścieków) i tani w eksploatacji - polecam

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał piokrza
    Młynek jest ekologiczny (wzmaga pracę miejskiej biologicznej oczyszczalni ścieków) i tani w eksploatacji - polecam
    Nie jest. Zwiększa ilość ścieków nie dając nic w zamian. Młynek jest dla leni. Ja leni rozumiem, nie pojmuje tylko tego dorabiania teorii.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał piokrza
    Młynek jest ekologiczny (wzmaga pracę miejskiej biologicznej oczyszczalni ścieków) i tani w eksploatacji - polecam
    Nie jest. Zwiększa ilość ścieków nie dając nic w zamian. Młynek jest dla leni. Ja leni rozumiem, nie pojmuje tylko tego dorabiania teorii.
    Nie sprzeczajmy się to tylko moje osobiste zdanie na ten temat Jeśli uważasz że jest "dla leni" to tak samo można powiedzieć że pralka automatyczna czy zmywarka jest dla leni Lepiej od razu powiedz że wszelkie wynalazki ameryki są dla leni (pralka, zmywarka, samochód) może przenieśmy się do jaskini? i róbmy wszystko ręcznie?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony