dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 72
  1. #41

    Domyślnie

    Uważaj bo tarnawa podaje tylko jedną moc wkładów i najprawdopodbniej jest to maksymalna, nie nominalna.
    Sądze tak ponieważ komora spalania 16-ki tarnawa, jest kubaturą mniejsza prawie 3 - krotnie od wkładów renomowanych firm zachodnich.

    Darek B
    ..." ale góra godzinę "...... ??? Ciekawe .. bardzo ciekawe.... Z wielką ochotą poczytam waszych porad na forum.
    Myślę że mam do czynienia z fachowcem, więc napiszę tak;
    podlącz wkład B1, albo inny do 1200 zł do komina 6m schidla fi 200 i doprowadź tam wietrznie o przekroju 150.
    Zaladuj suchą brzozą, to się przekonasz
    chcesz więcej informacji o kominkach i ogrzewaniach kominkowych;
    http://www.kominek.info.pl
    redagują fachowcy z 15-letnim doświadczeniem

  2. #42
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Takie coś jak B1 wogóle nie nadaje się do podłączenia powietrza z zewnątrz ... bo nie jest do tego przystosowane . Samo doprowadzenie powietrza rura pod wkład nie jest rozwiazaniem . Widziałem takie "razy" że w kominku szalał ogień a w salonie LODOWNIA. Powietrze nie wie że ma iść tylko do wkładu i rozłazi się po całym pomieszczeniu . Fala zimna sunie po podłodze i wypycha ciepło przez wentylacje . Darek B
    Darek B

  3. #43
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Wielka pojemność komory spalanie wcale nie gwarantuje dobrego spalania i wielkiej mocy. Budowaliśmy kominek z wkładem o fasadzie 880 mm i jak nakladli taczke drewna to zaczynał dawac ciepło . Kominki posiadaja ATEST ENERGETYCZNY i jesli KRAKÓW podaje moc np 16kW to tak jest . Mówienie " no tak ale to tylko moc nominalna a prawdziwa moc to 30% wiecej" jest typowym " dopisywaniem na rocznice rewolucji " . Darek B www.kafle-kominki.pl
    Darek B

  4. #44

    Domyślnie

    No cóż, uściślijmy;
    atesty są przeprowadzane na moc
    minimalną ( uzyskiwaną w koncowym okresie palenia przed wygaśnięciem)
    maksymalną (moment najwyższej mocy w calym okresie spalania)
    nominalną (średnia moc z całego okresu spalania)

    Większość producentów podaje co najmniej dwie moce
    nominalną i maksymalną
    np.Dovre podaje wszystkie trzy.
    Tarnawa podaje jedną bez podania która to.
    Ponieważ znam dobrze wkłady Keddy, na ktorych Tarnawa jest wzorowana, to wnioskując z tego co podaje szwedzki producent (a podaje obie moce i sa to niemal identyczne wkłady) moc podawana przez Tarnawę jest moca maksymalną.
    chcesz więcej informacji o kominkach i ogrzewaniach kominkowych;
    http://www.kominek.info.pl
    redagują fachowcy z 15-letnim doświadczeniem

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek B
    Takie coś jak B1 wogóle nie nadaje się do podłączenia powietrza z zewnątrz ... bo nie jest do tego przystosowane . Samo doprowadzenie powietrza rura pod wkład nie jest rozwiazaniem . Widziałem takie "razy" że w kominku szalał ogień a w salonie LODOWNIA. Powietrze nie wie że ma iść tylko do wkładu i rozłazi się po całym pomieszczeniu . Fala zimna sunie po podłodze i wypycha ciepło przez wentylacje . Darek B
    To jest niestety poplątanie z pomieszaniem.
    System podłączenia powietrza bezpośrednio do wkładu, jest systemem fatalnym, wywołującym efekt "miecha kowalskiego", przyspieszającym spalanie i obnizającym sprawność wkładu. Gaz drzewny tak zwany Holzgas, stanowiący 40% wartości kalorycznej drewna, ulatnia się kominem, lub w nim dopiero zostaje spalony.
    Powietrze wie że musi iść do wkładu. Gazy spalinowe zaciągając powietrze z pomieszczenia, wywolują podciśnienie ktore zaciąga powietrze z wietrzni, i to dokładnie tyle ile mu potrzeba do spalania, bez przeciągu, biegnącego przez komin.
    Podlączenia na wkładach zostały wprowadzone jako zabieg marketingowy ze względu na eksport. W niektorych niemieckich landach ponoc ze względów bezpieczeństwa wprowadzono przepis wymagający, jeśli wkład nie ma automatycznego zamykania drzwiczek, takiego podłączenia.
    Ponieaz firma Spartherm zakładając u nas fabrykę liczyla na zbyt w niemczech, natychmiast wprowadzila takie podłączenie.
    Za nia poszedl hajduk, ktory tez eksportuje do niemiec (niektore wklady)
    Z tego co wiem przepis w co najmniej jednym landzie wycofano ze względów ekologicznych (zle dopalanie spalin przy tym systemie.
    chcesz więcej informacji o kominkach i ogrzewaniach kominkowych;
    http://www.kominek.info.pl
    redagują fachowcy z 15-letnim doświadczeniem

  6. #46
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Proszę Państwa fachowe porady "mulitigada" to niestety TOTALNA ŚCIEMA. To co zostało napisane o podłączeniu powierza z zewnatrz jest tego potwierdzeniem. Darek B
    Darek B

  7. #47

    Domyślnie

    A ja myślę że takie przekomarzanie się, to po prostu zaśmiecanie tematu.

    1. Jeśli ktoś buduje kominek to i tak poszuka rożnych źródeł informacji.

    2. A jak poszuka, to znajdzie i sam będzie wiedział kto z nas ma rację
    chcesz więcej informacji o kominkach i ogrzewaniach kominkowych;
    http://www.kominek.info.pl
    redagują fachowcy z 15-letnim doświadczeniem

  8. #48
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    ... i oby znalazł coś więcej jak wasz "poradnik"... Jak wiadomo opieranie się na normach z niemiec jest fatalne w skutkach . POPIERAM WASZE METODY i poglądy w waszym wydaniu i wykonaniu !! POWODZENIA !!!
    Darek B

  9. #49

    Domyślnie

    Drogi Panie Darku
    Zadałem sobie trochę trudu i sprrawdziłem;
    1. przepis niemiecki zostal wycofany wszędzie ze względów ekologicznych (złe dopalanie spalin) w związku z rym nie ma już nigdzie wymogu podłączania wietrzni do wkładu.
    2. Moc nominalną liczy się według PN - NFD 35-376
    3.Moce podawane przez Tarnawe na wkłady to 14, 16, 18 kw, a jedyny atest na Tarnawe jaki udało mi się znaleźć opiewa na 12 kw mocy nominalnej, myślę że to wszystko wyjaśnia

    chcesz więcej informacji o kominkach i ogrzewaniach kominkowych;
    http://www.kominek.info.pl
    redagują fachowcy z 15-letnim doświadczeniem

  10. #50
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Niestety kolejny raz potwierdza sie elementarny BRAK WIEDZY "multigada" na temat kominów i wkładów kominkowych . W ofercie sa wkłady TARNAWA i TARNAVA . Ten atest dotyczy wkładu wysyłanego do SZWECJI z przeznaczeniem do domków letniskowych . Jest towklad opracowany pod zamówienie odbiorcy tzn wielkość , moc, kształt wg zamówienia... Darek B www.kafle-kominki.pl
    Darek B

  11. #51

    Domyślnie

    Nie, no to są już bzdury, przekrczające nawet to;
    "powietrze nie wie ze ma iść do wkładu"

    Jeśli to wkład do szwecji, to po kiego, mu bardzo drogi polski atest IGNiG?

    Proszę przedstawić atesty mocy na pozostałe 3 wkłady 14, 16, i 18kw.

    Ja w przeciwieństwie do Pana niczego tu nie reklamuję, ani swoich usług, ani kafli, ani wkładów ktore sprzedaję, bo nie sprzedaję żadnych.

    Ale wprowadzanie ludzi w błąd, jest niezgodne z regulaminem forum.
    chcesz więcej informacji o kominkach i ogrzewaniach kominkowych;
    http://www.kominek.info.pl
    redagują fachowcy z 15-letnim doświadczeniem

  12. #52
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    O atesty można zapytać u producenta lub w Krakowie tel 012 421 00 33. Wkłady 12 kW są do kupienia w naszym kraju i dlatego wymagany jest atest . Atesty energetyczne posiadają wszystkie pozostałe Tarnavy : 10kW, 11kW,12,kW 14kW , 16kW i 18kW. Podawane moce sa MAKSYMALNE. " Wprowadzanie ludzi w błąd " ...ciekawe ...prosze o przedstawienie niemieckiego przepisu zabraniajacego podłanczania powietrza do wkładu. Niemieckie landy posiadają własne cechy kominiarzy i nadzór budowlany jest tam wyjątkowo ostry. Ciekawe czsy powycinali wszystkie Sparthermy , Brunnery , Ledy, Rueggy i pozostałe wkłady z doprowadzeniem tlenu do spalania???? Jestem jednym z nielicznych piszacych na forum podajacym swoje namiary łatwe do odczytania i połaczenia ich z firma . Staram sie podpisywać wszystkie informacje podajac strone internetowa lub telefon. Wielu czytelników forum otrzymało darmowe porady telefoniczne. Czesto byli to ludzie z drugiego konca kraju bo porad udzielamy bezpłatnie. Darek B www.kafle-kominki.pl
    Darek B

  13. #53
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Orety zapomniałem... zaraz wycinam doprowadzenie tlenu do pieca gazowego... ten "efekt miecha kowalskiego" .......
    Darek B

  14. #54
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Musimy napisać do firmy Brunner i Austroflamm niech wycinaja te podłaczenia..... Ich przedstawiciele handlowi namawiają nas do złego wykonywania kominków ... a może to " V kolumna" ??????
    Darek B

  15. #55

    Domyślnie

    Tak jak pisalem - umiejętność czytania ze zrozumieniem nie jest Pana najmocniejszą stroną.

    1. Nigdzie nie napisałem że gdziekolwiek zabraniają takiego podłącznia. Wręcz przeciwnie napisałem że w niemczech był przepis nakazujący je podłączać do wkładów i że go wycofano - co nie znaczy że ktokolwiek tego zabrania.
    2. W niemczech sprzedawane są wkłady gdzie dopływem powietrza przez specjalną dyszę, steruje mikroprocesor i to jest bardzo dobry system, zbliżony do tego z piecow gazowych, olejowych i na pellet.

    3.Podłączenie powietrza bezpośrednio do wkładu dużym przekrojem rury, sterowanym tylko przepustnicą nie jest nieprawidłowe, a jedynie pogarsza osiągi wkładu, zmniejsza sprawność i skraca czas autonomii.

    4.cytuję
    Podawane moce sa MAKSYMALNE
    I o nic innego mi nie chodziło. Ostrzegałem tylko że są to moce maksymalne, na podstawie których nie można robić żadnych wyliczeń, ponieważ są osiągane w krotkim przedziale czasowym (Polska Norma)

    Dla obliczania mocy wkładu do wielkości ogrzewanej powierzchni potrzebna jest moc nominalna która zawsze jest niższa.

    I jeszcze jedno - atesty IGN i G zawsze podają moc nominalną.
    Dlaczego nie podaje ich tarnawa nie wiem.
    Nie mam nic do tych wkładów, znamy się dobrze z wlaścicielami firmy, robiliśmy dla nich obudowy na targi. Znam tez dobrze ten wkład, bo handlowalem z nimi kiedy jeszcze sprowadzali szwedzkie keddy, i doradzałem zmiany wyglądu kiedy planowali zacząć własna produkcję.

    Tym bardziej się dziwię, bo podawanie mocy maksymalnej, utrudnia orientację klientowi.
    chcesz więcej informacji o kominkach i ogrzewaniach kominkowych;
    http://www.kominek.info.pl
    redagują fachowcy z 15-letnim doświadczeniem

  16. #56
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Proponuje przeczytac Panskie poprzednie wypowiedzi . Coś sie Panu placze ...... A wyjatkowo dokładnie wklejona przez Pana Aprobate Techniczna ...... najdokładniej miejsce gdzie podano moc tego wkładu... "o mocy nominalnej 12kW ".
    Darek B

  17. #57

    Domyślnie

    Panie Darku
    Ja myślę że albo nie przeczytał Pan dokładnie, albo Pan bardzo dobrze wie że mam rację, a cała ta dyskusja ma podłoże ambicjonalne, a na to mnie szkoda czasu i szkoda zaśmiecać temat.
    Jeśli chce Pan tu uchodzić za Alfę i Omegę - proszę bardzo.
    pozdrawiam
    chcesz więcej informacji o kominkach i ogrzewaniach kominkowych;
    http://www.kominek.info.pl
    redagują fachowcy z 15-letnim doświadczeniem

  18. #58
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    W podawanych przez Pana informacjach brak jest konsekwencji . Raz prosi Pan o podanie atestów energetycznych na Tarnavy , zaraz potem pisze Pan o znajomości z właścicielami Tarnavy , wręcz o pomocy w opracowaniu wkładu !!!!!!! Jesli zna Pan tak dobrze firme Tarnava to powinien Pan znac ich atesty energetyczne Informacja o "wycofaniu "podłaczenia wkładu do tlenu [ koniecznego do spalania] spowodowała liczne telefony NASZYCH klientów [ tych z kominkami wybudowanymi i tych czekajacych na budowe ] . Ponownie prosze o podanie kto zabronił stosowania podłączeń wkładu w systemie oferowanym np przez Spartherm ? W jaki sposób takie podłączenie wpływa negatywnie na spalanie we wkadzie?? Co do "zasmiecania tematu"........ " Przeciąg biegnacy przez komin.. systemem fatalnym..przyspieszającym spalanie i obnizającym sprawność wkładu..złe dopalanie spalin przy tym systemie... "
    Darek B

  19. #59

    Domyślnie

    To jest horror. Nie będę trzeci raz pisal tego samego, więc żeby Pan zrozumiał zrobię tak;
    Cytat z Pana pytania i odpowiedź z poprzednich postów;
    Ponownie prosze o podanie kto zabronił stosowania podłączeń wkładu w systemie oferowanym np przez Spartherm ?
    odpowiedź zawarta w poprzednich postach;

    W niektorych niemieckich landach ponoc ze względów bezpieczeństwa wprowadzono przepis wymagający, jeśli wkład nie ma automatycznego zamykania drzwiczek, takiego podłączenia.
    Ponieaz firma Spartherm zakładając u nas fabrykę liczyla na zbyt w niemczech, natychmiast wprowadzila takie podłączenie.
    Za nia poszedl hajduk, ktory tez eksportuje do niemiec (niektore wklady)
    Z tego co wiem przepis w co najmniej jednym landzie wycofano ze względów ekologicznych (zle dopalanie spalin przy tym systemie.


    1. Nigdzie nie napisałem że gdziekolwiek zabraniają takiego podłącznia. Wręcz przeciwnie napisałem że w niemczech był przepis nakazujący je podłączać do wkładów i że go wycofano - co nie znaczy że ktokolwiek tego zabrania.
    Powtórzę po raz piąty nigdzie nie zabraniają takiego podłączenia

    Natomiast wiem z praktyki że tego typu podłączenie;

    1.Zmniejsza sprawność regulacji na wkładzie.

    2.Skraca czas autonomii ( w przypadku sparthermu o około 20%)

    3.Zmniejsza sprawność wkładu, bo gaz drzewny spala się już w kominie, lub wogole się nie spala, tym kominem wylatując.

    Oczywiście wszystko to zależy od komina, jego przekroju, wysokości oraz długości wietrzni i oporow ktore w niej występują.

    Robiliśmy takie próby w Niemczech, gdzie wietrznia była podłączona bezpośrednio do wkładu, a potem odłączona i wylot pozostawiony ok. 30 cm od wlotu wkładu, z możliwością przedostawania się nadmiaru zaciągniętego powietrza do komory grzewczej.

    W drugim przypadku, przy takim samym załdunku, tym samym drewnem
    spalanie trwało o 1,5H dłużej.

    Różnicy w uzyskanym cieple nie mogliśmy sprawdzić, z braku odpowiedniej aparatury.

    Co do tarnawy podałem że moce w folderach to moce maksymalne, Pan zarzucił mi że to "dopisywanie na rocznicę rewolucji" a cztery posty później napisał że podawane moce to "moce maksymalne".

    Gdzie tu sens?
    chcesz więcej informacji o kominkach i ogrzewaniach kominkowych;
    http://www.kominek.info.pl
    redagują fachowcy z 15-letnim doświadczeniem

  20. #60
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Panie pisze Pan takie brednie ....... szkoda gadać. 1 Zmniejsza sprawność regulacji na wkładzie ...... To co wszytkie pokretła i klapki sterujące przepływem pozacinało???? 2 Skraca czas autonomi .....Pytałem w Sparthermie.... popadali ze smiechu.... 3 Gaz drzewny spala sie juz w kominie , LUB WOGÓLE SIĘ NIE SPALA...... SSSOOOORRRRYYYYY ........ to dobija całkowicie. Pozdrawiam i życze kolejnych rewelacyjnych odkryc w temacie kominki. Darek B
    Darek B

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony