dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Ile za architekta (czesc II) ?

    Witam,
    Otrzymałem następującą ofertę od architekta: projekt budowlany (architektura + konstrukcja) wraz z pozwoleniem na budowę w cenie ok. 6000zł. Czy oferta ta jet korzystna? i jakie oferty udało Wam się zdobyć ? Na co zwrócić uwagę przy wyborze architekta ?

    Wiem, że podony post chodzi po dziale, ale proszę o pomoc.
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  2. #2

    Domyślnie

    Ja kupiłem projekt gotowy. Ale z wypowiedzi na forum cena wydaje się tania. I na zdrowy rozum też tak wygląda

  3. #3

    Domyślnie

    Ja dałem za ten sam zakres (czyli bez projektów instalacji) prawie dwa razy tyle (Warszawa). Chodziło o projekt indywidualny, a nie adaptację.
    Tomasz M.

  4. #4

    Domyślnie

    Architekt za rozbudowę domu,dobudowane 110m policzył 7000zł z instalacjami i podziemnym garażem.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Emil
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    mniej wiecej tyle samo (6000) za to samo ( projekt arcitektoniczno-budowlany)
    okolice w-wy
    ale jestem zadowolony, mam dom jaki chcialem i na prozno szukalem w katalogach ( parterowy)

  6. #6

    Domyślnie

    W okolicach Warszawy to nie jest dużo. Z naszych doświadczeń wynika, że jeśli projekt robiony jest w jakimś programie komputerowym (profesjonalnym), a nie ręcznie, to wychodzą pomyłki/błędy, które w ręcznym spokojnie przechodzą. Myśmy tak mieli . Na szczęście konsekwencje nie były duże.
    Dla nas ważne było, że pani architekt słuchała, co chcemy mieć w domu i starała się zaprojektować dom dla nas, a nie dla swojej wizji.
    W pewnym momencie pojawiła się myśl, że gdybyśmy wybrali droższą ofertę, ale z obietnicą namiarów, gdzie kupować materiały, z dzieleniem się wiedzą o okolicznym rynku, z doradztwem jakie materiały są sprawdzone, a jakich lepiej nie ruszać (taką ofertę mieliśmy), to w sumie wyszlibyśmy na niej lepiej. No ale architekt od tej oferty totalnie nie uwzględniał naszych chęci (przynajmniej takie sprawiał wrażenie przy pierwszej rozmowie).
    Co do konstrukcji, to niestety nie była idealna i toczyliśmy boje z konstruktorem długo, aczkolwiek jego główną wadą jest niesłowność, a nie robienie błędów... Tyle, że nie bardzo wiem jak się zorientować wcześniej, że będzie coś nie tak.

  7. #7

    Domyślnie

    A ile w pomorskim ?
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  8. #8

    Domyślnie

    Ja w Żorach (Śląskie ) dałem za projekt "od podstaw" 3000 zł - bez przyłączy i zezwolenia

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rogi

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Ja dałem za projekt adaptacji budynku gospodarczego z rozbudową (domek 105 całkowitej, 85 uzytkowej) 2500 w okolicach Warszawy. Strasznie dużo od was wzieli.

  10. #10

    Domyślnie

    Jeszcze nie wzięlismy architekta, Za adaptację chce ok 2000PLN, za projekt od podstaw z poprowadzeniem aż do pozwolenia na budowę - 6000PLN
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    RAFALG

    Ja w Gdyni dałem 5500 (wyjściowa 6000) za indywidualny projekt budowalny + konstrukcja (bez instalacji), ale po czasie stwierdzam że mogłem utargować do 5000, a może i do 4500. Krótko mówiąc - te negocjacje nie były powodem do dumy.

    Projekt robiony przez 2 osoby. Jedna osoba zrobiła część architektoniczną, druga zrobiła konstrukcję. Na dodatek konstruktor ma być u mnie Inspektorem Nadzoru, w myśl zasady - co zaprojektowałeś to teraz dopilnuj.
    Moja Pani architekt pomimo małego doświadczenia w domach jednorodzinnych /dotychczas robiła w dużym formacie/ jest osobą bardzo pracowitą i cierpliwą. Po dwóch tygodniach jej pracy odrzuciłem całą koncepcję i trzeba było zacząć wszystko od nowa. Nie mrugnęła okiem tylko przystąpiła do dzieła.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał markus_gdynia
    RAFALG

    Ja w Gdyni dałem 5500 (wyjściowa 6000) za indywidualny projekt budowalny + konstrukcja (bez instalacji), ale po czasie stwierdzam że mogłem utargować do 5000, a może i do 4500. Krótko mówiąc - te negocjacje nie były powodem do dumy.

    Projekt robiony przez 2 osoby. Jedna osoba zrobiła część architektoniczną, druga zrobiła konstrukcję. Na dodatek konstruktor ma być u mnie Inspektorem Nadzoru, w myśl zasady - co zaprojektowałeś to teraz dopilnuj.
    Moja Pani architekt pomimo małego doświadczenia w domach jednorodzinnych /dotychczas robiła w dużym formacie/ jest osobą bardzo pracowitą i cierpliwą. Po dwóch tygodniach jej pracy odrzuciłem całą koncepcję i trzeba było zacząć wszystko od nowa. Nie mrugnęła okiem tylko przystąpiła do dzieła.
    Markus_Gdynia - dzięki za info. rzeczywiście trzeba się targować. SUma sumarum można zaoszczędzić niezłą kwotę na dodatkowe wydatki

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    W Poznaniu dałam 6500 z instalacjami co, gazu i schematem inst. elektr.

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    W Poznaniu dałam 6500 z instalacjami co, gazu i schematem inst. elektr.
    Mam zatem pytanie: czy architekt byl "znajomy", czy tez wzietu z ulicy? Potrzebuje projektu, a boje sie wejsc do pierwszego lepszego biura.

    MZ

  15. #15
    gośc
    Guest
    gośc

    Domyślnie

    Ceny są bardzo zróżnicowane.Pierwszy chciał 6.000 i powiedział że taniej nie znajdziemy.Drugi 4.000 +vat czyli tyle samo.Po niezbyt długich poszukiwaniach znaleźliśmy za 2.800 / jest różnica prawda?/

  16. #16

    Domyślnie ile za architekta

    Witam Gościa,
    też jestem z Poznania - czy moge prosic o namiary na tych architektów? Chętnie ich przetestuje (mam pomysl na prosty dom - prostokąt z dwuspadowym dachem. Niestey wsród gotowych nie pasuje mi albo wymiar albo rozkład pomieszczen)
    Pozdrawiam
    Aga

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Mi niestety Archipelag krzyknął za przeróbkę "Manueli" 4.000 PLN więc go spuściłem (innni chcieli ciut mniej).
    Architekta (znajoma) robi mi projekt budowlany bez mediów za 7.000 PLN. i w końcu wszystko mamy tam gdzie chcieliśmy żeby było. Z mediami dogadałem się, że projekt całej instalacji pod moje wymagania zawarty jest w cenie.
    Projekt gotowy jest OK, ale przed zakupem poproście o ocenę jakiegoś w miarę znajomego architekta i zapytajcie się ile kosztowałyby przeróbki takiego gotowego projektu.

    Do zobaczenia za rok
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  18. #18

    Domyślnie

    Mi początkujący architekt wycenił swój projekt domu dwurodzinnego z poniższą zawartością na 7000 PLN

    - część koncepcyjna opracowywana na podstawie załączonego do niniejszej umowy programu funkcjonalnego budynku ustalonego przez obie strony
    - projekt budowlany
    - opracowanie wykonawcze
    - kosztorys inwestorski
    - nadzór autorski

    Trochę drogo, ale powiedział że może coś upuści z ceny.
    Pozdrawiam
    Paweł

  19. #19

    Domyślnie

    Za projekt domku parterowego, ok. 150 m2, częściowo podpiwniczonego, bez pozwolenia 2500 - nie wiem czy z rachunkiem, czy bez, dla mnie to bez znaczenia

  20. #20

    Domyślnie ile za architekta

    Cytat Napisał niciacia
    Za projekt domku parterowego, ok. 150 m2, częściowo podpiwniczonego, bez pozwolenia 2500 - nie wiem czy z rachunkiem, czy bez, dla mnie to bez znaczenia
    Czyli to jest możliwe. Mnie tez zwrot podatku nie dotyczy.
    Proszę jeszcze raz wszystkich Poznaniaków , którzy dysponują namiarami na tak rewelacjnie tanich architektów o jakąs informację na priva.
    Oczywiście - jeżeli to możliwe!
    Pozdrawiam
    i życzę Szczęśliwego Nowego Roku!
    Agnieszka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony