dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie jakie ogrzewanie aby można było podłączyć w przyszłości PC

    Jestem przed położeniem instalacji CO w nowym domu. W pokoju duzym i sypialniach planuje podłogi drewniane (parkiety) więc chyba muszę dać grzejniki w pozostałych pomieszczeniach płytki i ogrzewanie podłogowe. na razie piec na wegiel/miał, ale tak sobie myślę, ze jeśłi za 5-10 lat węgiel bedzie zbyt drogi a PC beda tańsze niz dzisiaj to moze sie skuszę na ogrzewanie PC. teraz mam jednak dylemat czy przy instalacji grzejniki-podłogówka da sie nagrzac PC w domu?
    Powierzchnia domu to 180 m2. Powierzchnia pomieszczeń ogrzewanych grzejnikami to około 80 m2, podłogówka na 80 m2, 20 m2 bez ogrzewania (gospodarcze).

  2. #2

    Domyślnie

    Jak paliwo stałe to zaprojektowac instalacje jak na parametrach PC, duzy zbiornik buforowy, obiegi grzewcze (inst zamknięta) odseparowane od źródła wymiennikiem - i w to względnie prosto da sie wpiąc PC ale w sumie instalacja nie najtańsza ;D

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał theodolit
    Jak paliwo stałe to zaprojektowac instalacje jak na parametrach PC, duzy zbiornik buforowy, obiegi grzewcze (inst zamknięta) odseparowane od źródła wymiennikiem - i w to względnie prosto da sie wpiąc PC ale w sumie instalacja nie najtańsza ;D
    tyle że grzejniki na tenperatuże pracy pc 30 stopni nie będą grzały więc całość ogrzewania to raczej podłogówka
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariobros35
    tyle że grzejniki na tenperatuże pracy pc 30 stopni nie będą grzały więc całość ogrzewania to raczej podłogówka
    Będą grzały, bo fizyka sie nie zatrzymuje przy 30oC. jednak fakt, że były by koooobyły ;D. Można spokojnie za to celowac w górne osiągalne parametry PC - znaczy okolice 50oC na zasileniu - to i grzejnikowo da rade.
    Grzejnik nie ma być gorący, tylko w pomieszczeniu ma byc ciepło ;D

    Pytanie znow jest nastepujące: czy takie planowanie ma sens ? ... tzn wymiana zródła za 5-10 lat .... jak bedzie wygladała instalacja, jakie będą realia rynkowe i czy to nastepne 7-15 tysiecy nie wystarczy na zakup wegla na pare ładnych lat ? ;D nawet przy wysokiej cenie ? no i jak cena wegla pojdzie w gore to tez prund pojdzie w góre, olej napedowy i inne czynniki ...

    ale jak pytanie to i odpowiedz

    pozdrawiam
    Piotrek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony