dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Pustaki MAX jakiej firmy polecacie? Niekoniecznie najtańsze.

    Pytanko jak w tytule,
    Przez zimę chciałbym się zaopatrzeć w materiał, żeby na wiosne jak tylko pogoda pozwoli ruszyć z budową parteru i poddasza.
    Budować będe z maksów, i tu moja prośba.
    Jakie formy polecacie?
    Bo jak patrze na pustaki z marketów lub na te z promocyjnych ogłoszeń w skłądach to ręce opadają, strach do ręki wziąć żeby się nie rozsypał.

    Znajomy z doświadczenia radził żeby rozejżeć sie za czymś "porządniejszym", bo zrobienie prostej w miare gładkiej ściany z tych tanich granuiczy z cudem, wiadomo że jakaś tolerancja jest ale bez przesady, no i żeby nie były takie że pękają w rekach.
    Jakiej formy polecacie?
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  2. #2

    Domyślnie

    Polecam odonów lub winerbergera. Nie polecam leiera, bardzo kruche i dużo na palecie jest połamanych.

  3. #3

    Domyślnie

    WITAM
    ja stawiałem z maxów harasiuki , leiera na samym początku odpuściłem (b
    bardzo kruche) opinia szefa ekipy ,drugi wariant rozpatrywany to hadykówka
    sie zacznie sie skończy

  4. #4

    Domyślnie

    a ja Markowicze polecam - budowałem z Harasiuków i Markowicz ale te z Markowicz były o klasę lepsze

  5. #5

    Domyślnie

    markowicze OK, kupowałem cegłę k-3 na ściany działowe,ekipa chwaliła
    sie zacznie sie skończy

  6. #6

    Domyślnie

    witam!

    miałem kilkuletnie kupno , dokupiłem markowicze. jeżeli chodzi o wypalenie i kruchość to markowicze supeer, jednak są krzywe, tzn nie trzymają wymiaru- niby to nie ma większego znaczenia bo tynk wszystko wyrówna ale jednak...
    pozdrawiam
    mieszkam na wsi, podoba mi się.

  7. #7

    Domyślnie

    Polecam poromur - Jopek.

    Odonów - be .Bardzo - be

    Pozdrawiam

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LAMP

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bytom
    Posty
    238

    Domyślnie

    Zdecydowanie polecam Kozłowice. Dobrze wypalone, porządnie na paletach ułożone. Mój wykonawca również bardzo je chwalił - poprzedni dom budował z max-ów z Odonowa i mówi że różnica kolosalna. Tamte kruszyły się przy próbie cięcia, często popękane były. Kozłowickie bardzo ładnie się tną, nie kruszą się, proste.
    Proponuje pojeździć po okolicznych podmiejskich osiedlach i poprzyglądać się stawianym domom, tudzież języka zasięgnąć u ekip budujących.
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie Różewo

    Hejka
    Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z materiałami z cegielni Różewo z Radzymina??

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paweelo
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    teresin
    Posty
    102

    Domyślnie Re: Różewo

    Cytat Napisał trystat
    Hejka
    Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z materiałami z cegielni Różewo z Radzymina??
    Czy ktoś moze podzielić sie opiniami na temat wyrobów ( max) tej cegielni

  11. #11

    Domyślnie

    Wszystko tylko nie Odonów. Szajs pierwszej klasy. Głównie ze wzgledu na wymiary a raczej ich brak.

  12. #12

    Domyślnie

    Polecam Hadykówkę lub Markowicze.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    kozłowice. na kilkanaście palet - dwa albo trzy uszkodzone, przypuszczam że przy transporcie lub za/wył-ładunku.
    Dobry rabat dostałem w Pyskowicach - przywieźli do mikołowa bez problemu

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Witam , tez słyszałem że kozłowice są dobre , a napewno lepsze od odonowa ... Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    ja szukam tez MAX-a
    i ustaliłem sobie taką kolejność jakości wg opini
    jako ze jestem z małopolski
    1. HADYKÓWKA
    2. BIELOWICE
    3. WIENDEBERGER
    ...
    ...
    4. ODONÓW - niby ostatnio kolega dom postawil złego słowa nigdy nie powiedział
    5 LEIER

    ale cos zaczynam sie rozglądac za jakims betonem H+H, albo SOLBETEM - chyba taniej, albo porównywalnie a niekoniecznie gorzej

    i jednak chyba będzie BK

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    chrobry

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy ktos budował z ceramiki Owczary k. Piotrkowa T. ? Mają teraz w ofercie pustak Termotomn w dosyc dobrej cenie (4.9zl szt/ 12szt m2 / 29 cm szer sciany). Przejechałem sie tam obejrzec towar, ale na paltach widziałem jak po kilka sztuk bylo peknietych lub ukruszonych i teraz sam nie wiem. Moze ktos sie z tym spotkał ?

  17. #17

    Domyślnie pustaki

    Witam widzę dużo złych opinii o ceramice Odonów, ja buduje właśnie z tych pustaków i złego słowa powiedzieć nie można, na palecie może 3-5 szt pękniętych ,ale wszystko się wykorzysta a i cena jest super 1,96 brutto , co do wymiarów to jest OK! Polecam jak najbardziej
    Paparuh

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    atulp

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ja ciągnąłem z Hadykówki - i max jak i K3 rzeczywiście bardzo ładne. Natomiast U-220 totalna porażka. Zupełnie wymiarów nie trzymała - na tych samych paletach potrafiły mieć h= między 21,5 a 24 cm. Murarz miał fajną zabawę aby zmieścić się z odpowiednią do maxów wysokością. Zwracać nie zwracałem, bo szkoda czasu, no ale reklamacja (kwotowa) się już chwilę ciągnie, i na razie brak informacji (ani be, ani me, ani kukuryku od producenta). Co ciekawe Hadykówka się chwali ręcznym sortowaniem - możliwe, że to w większości przypadków działa, choć czasami czynnik ludzki w postaci takiego Pana Czesia może się zepsuć, lub działać w trybie awaryjnym, po kilku głębszych - no a wtedy pustaki jak helikoptery wirują, więc jak i je zmierzyć. Na szczęście taki Pan Czesio chyba tylko U-220 sortuje, więc z takim maxem 29 u mnie wszystko było ok. Generalnie Hadykówkę polecam ale Czesia unikajcie. Domniemuję, że partie produkcyjne ze środka tygodnia będą ok, a tylko te poniedziałkowe (wiadomo, po weekendie), lub piątkowo/sobotnie (wiadomo, przed weekendem) mogą być narażone na rozstrzał. No a żeby być całkiem uczciwym, to muszę zauważyć, że U-220 generalnie (z małymi wyjątkami) zawierały więcej pustaka w pustaku (były wyższe niż powinny), a kupiłem je w cenie zwykłych U-220 (bez dopłat)!!

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sailor_man

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Łódź
    Dzielnica
    Rąbień AB
    Posty
    156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrobry
    Czy ktos budował z ceramiki Owczary k. Piotrkowa T. ? Mają teraz w ofercie pustak Termotomn w dosyc dobrej cenie (4.9zl szt/ 12szt m2 / 29 cm szer sciany). Przejechałem sie tam obejrzec towar, ale na paltach widziałem jak po kilka sztuk bylo peknietych lub ukruszonych i teraz sam nie wiem. Moze ktos sie z tym spotkał ?
    Dołączam się do pytania chrobry - czy ktoś budował z pustaków cegielni Owczary? Jakie są Wasze opinie?

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    no ja miałem wątpliwą przyjemność obcować z owymi OWCZARAMI...
    DRAMAT!!! wszystko w dzienniku...
    ... i nie sądzę że trafiłem "wadliwą partię".... druga była tej samej klasy ...

    nie polecam!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony