dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Czy to dobry pomysł - izolacja

    Będę miał piwnicę, którą po zarapowaniu ścian zaizoluję 2x jakimś mazidłem na to chcę dać styropapę grubości 10 cm, a od zewnątrz folię kubełkową.

    Chodzi mi o tą styropapę - wiem, że głównie wykorzystywana jes na dachach płaskich, ale myślę, że warstwa papy będzie dodatkową izolacją.

    Co o tym sądzicie?

  2. #2

    Domyślnie Re: Czy to dobry pomysł - izolacja

    Cytat Napisał AManys
    Będę miał piwnicę, którą po zarapowaniu ścian zaizoluję 2x jakimś mazidłem na to chcę dać styropapę grubości 10 cm, a od zewnątrz folię kubełkową.

    Chodzi mi o tą styropapę - wiem, że głównie wykorzystywana jes na dachach płaskich, ale myślę, że warstwa papy będzie dodatkową izolacją.

    Co o tym sądzicie?
    A po co folia kubełkowa?

  3. #3

    Domyślnie

    Ochrona styropianu i papy na niej przed uszkodzeniem w trakcie zasypywania fundamentów oraz wentylacja i odprowadzenie ewentualnej wilgoci

  4. #4

    Domyślnie

    Czy nie prościej zastosować styrodur?
    Wcześniej 3-4 nanieść jakąś masę dyspresyjną, potem przykleić styrodur i przysypać ziemią...
    Cenowo wyjdzie to samo, a efekt długotrwały...

  5. #5

    Domyślnie

    Wiem że styrodur jest drogi. Dokładnie nie porównywałem jeszcze jak to wyjdzie cenowo, ale w tym "moim" rozwiązaniu widzę pewien plus gdyż piwnica jest wtedy "ubrana" na cebulkę, więcej warstw i dodatkowa wentylacja.

    Niemniej jednak otwarty jestem na wszelkie sugestie.

    Dzięki za odzew

  6. #6

    Domyślnie

    Nie bardzo wiem, o jakiej wentylacji mówisz...
    Co do cen styroduru, to pamiętać trzeba, że zaoszczędzasz na folii kubełkowej, płyty styropianowe z papą też nie są najtańsze. Do tego dochodzi koszt robocizny. W przypadku styroduru jest jej zdecydowanie mniej...
    Zaletą styroduru jest jego zamknięta struktura co przekłada się na bardzo niską nasiąkliwość, dzięki czemu zawsze zachowuje swoje właściwości izolacji termicznej. W przeciwieństwie do styropianu...
    Jeżeli pod warstwy 'cebulki' o której piszesz, dostanie się woda to jest problem...
    W przypadku styroduru takich problemów nie ma....

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie folia kubełkowa daje możliwość swobodnego odparowania ewentualnej wilgoci na zewnątrz. Daltego została uwzględniona w tym rozwiązaniu.

    W moim przypadku powyższą izolację planuję wykonać sam więc chodzi mi o porównanie kosztów samych materiałów i przewagę danego "systemu".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony