dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Co z tym fantem

    Witam wszystkich i proszę o pomoc. Chodzi o to że prowadzę rozbudowę domu, na to dostałem pozwolenie na budowę, w której jest napisane że nadzór nad pracami ma mieć osoba posiadająca kierownika budowy itd. Roboty są praktycznie zakończone a ja nie mam kierownika budowy, gdyż większość robót wykonywałem sam lub z pomocą wujka budowlanca. CO ja mam teraz zrobić, chciałbym zgłosić zakończenie budowy, mam znajomego który ma uprawnienia, ale dałem wcześniej ciała że nie zgłosiłem (bodajże 7 dni wcześniej) o objęciu nadzoru przez kierownika budowy i jej rozpoczęcia.
    Czy jak pojdę zgłosić zakończenie i powiem że zapomniałem zgłosić rozpoczęcia budowy, to nie poniosę z tego tytułu jakiś konsekwencji.

    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Idź zgłosić, zgłoś kierownika odczekaj i zgłoś zakończenie . Może ktoś ci coś jeszcze podpowie, bo ja nie wiem na pewno, ale jak zgłaszałam swoją budowę to facet z przekąsem zapytał, czy już coś wybudowane? Ludzie tak robią, bo te papiery dużo opóźniają. Mam znajomych, którzy wyciągnęli stan "0" bez pozwolenia, bo by sie nie wyrobili z zamieszkaniem w założonym terminie. Ale nie każdy taki ryzykant

  3. #3

    Domyślnie

    Radze to samo co kolega. Idź z papierami od kierownika budowy i zgłość chęć rozpoczęcia prac.
    A po 3 - 4 miesiącach idź załatwić odbiór.
    Oczywiście nie przyznawaj się na dzień dobry że dobudówka już stoi.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak chyba zrobię, bo to znajmoy znajomego, gadałem z nim nie ma problemu, tylko myślałem ze może to trochę przyspieszę.
    Pozdr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony