dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie JAk wyglada pustak keramzytowy ??

    Witam
    Zamowilem na strop pustaki keramzytowe (typu Teriva). Przyjechalo mi ladnie to na budowe, doczepione ma rozne certyfikaty czy normy (nie mam tego przy sobie) ale ... pustaki te sa szare a w jednym polamanym w srodku widze po prostu zuzel. W calej dostawie dojechal jeden (!) pustak ktory jest po prostu brazowy. Czy ja mam rozumiec, ze ten jeden to pustak keramzytowy a cala reszta to zwykly zuzlobeton ?

    Fantom

  2. #2

    Domyślnie

    pustak keramzytowy jest szary

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    i powinienień być nieproporcjonalnie lekki w stosunku do tego jak wygląda.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    1) To czemu jeden pustak jest brazowy ?
    2) Po drugie znalalzelm ze pustak keramzytowy powinien wazyc okolo 11 kg a zuzlobetonowy 16 kg ( i tyle jest napsiane na moim - nie wazylem)
    3) Czy po rozbiciu pustaka nie powinno byc widac kulek keramzytowych ? Ja widze kulki z popiolu

    Fantom

  5. #5

    Domyślnie

    ciężko powiedzieć nie widząc co ty tam masz pustak jest szary i szorstki po przełpaniu nie widać kulek tylko taki jakby gruby żwir i gdy w niego pukniesz musi oddawać dzwięk jak gliniany garnek anie być głuchy

  6. #6

    Domyślnie

    keramzytowe są szare i brązowe (może to zależy od cementu czy popiołowy)
    Ważne jest by było widać wyraźnie kulki o zbliżonej średnicy bo do takiej postaci wypala się keramzyt.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot
    1) To czemu jeden pustak jest brazowy ?
    2) Po drugie znalalzelm ze pustak keramzytowy powinien wazyc okolo 11 kg a zuzlobetonowy 16 kg ( i tyle jest napsiane na moim - nie wazylem)
    3) Czy po rozbiciu pustaka nie powinno byc widac kulek keramzytowych ? Ja widze kulki z popiolu

    Fantom
    widzisz, w takiej sytuacji bierzesz telefon w dłoń i powyższe pytania zadajesz sprzedawcy/dostawcy/producentowi, naprawdę nie ma czego sie wstydzić, to przecież twoje pieniądze są...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #9

    Domyślnie

    moje były koloru brązowo fioletowego.
    Po przełupaniu w środku były kulki szare - fakturą przypominały kos

  10. #10

    Domyślnie

    Apropo keramzytu to mam systemy kominowe firmy PRESTO, zrobione z keramzytu (chyba, nic innego to nie przypomina), i co do ich ciężaru to ciężkie jak ^%^$%^$.
    Nanosiłem sie przy fundamentach bloczków B-20 (ok 30 kg sztuka), ale bez ważenia wydaje mi sie że te kominowe są cieższe albo cuśkoło tego.
    Tak że keramzy powinien być lekki ale w tym przypadku, musi być chyba jakaś konkretna domieszka betonu bo skąd ta waga??
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.811

    Domyślnie

    No fakt
    Kilka dni temu tez nosilem bloczki do systemu kominowego IBFa - ciezkie jak nie powiem co. I mam do tego pytanko : czy te pustaki do obudowy przepuszczaja/chlona wode ? Bo jezeli tak to musze caly komin folia oslaniac podczas opadow a nie tylko gore (aby welna nie zamokla) ?

    Fantom

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony