dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 32
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 640
  1. #21

    Domyślnie

    OK, tyle że ja nie wyliczam cię z godzin twojej pracy nie mając o niej zielonego pojęcia.

    szanujmy siebie nawzajem, to tak niewiele kosztuje

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Jest lekarstwo na Twoje wątpliwości - inna praca
    I wszystko na ten temat.

  3. #23

    Domyślnie

    Daj spokoj......mozesz zrezygnowac ze swojej pracy i isc uczyc .... to tylko 18 godz tygodniowo.

    Jak mowi staropolskie przyslowie " obys cudze dzieci uczyl" . Jeszcze teraz....z ta fura biurokratow na karku .

    Zarobki nauczycieli w Polsce sa po prostu smieszne.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasiaa29
    OK, tyle że ja nie wyliczam cię z godzin twojej pracy nie mając o niej zielonego pojęcia.

    szanujmy siebie nawzajem, to tak niewiele kosztuje
    Jasne, ale nie ja napisałam , że za 18 h tygodniowo dostaję 800 pln
    I do tego nie sprawdzam sie w swojej pracy.

    Żeby uczniowie słuchali trzeba ich zainteresować. Wybacz Kasiu - zaczęłaś temat więc piszę co myślę.
    Mam dwoje dzieci i wiem , że nauczyciele są różni.
    Jeśli uczniowie mają wszystko w d.upier to w 90 % zasługa nauczyciela. Znam takich na lekcje których dzieci lecą jak na skrzydłach i nie mogą się doczekac nastepnych zajęć. I takich co każą przeczytać z podręcznika kolejną lekcję, potem zrobić ćwiczenia pod tekstem, a na następnej lekcji spędzają 35 min na sprawdzanie tychże wykonanych ćwiczeń.
    I tacy nauczyciele powinni dostawać 0 kasy za taką pracę.
    Więc to nie ja zaczęłam Kasiu - bardzo CI współczuję, ale nadal podtrzymuję swoją wersję - zmieć pracę i z rozrzewnieniem powspominasz obecne czasy...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    Daj spokoj......mozesz zrezygnowac ze swojej pracy i isc uczyc .... to tylko 18 godz tygodniowo.

    Jak mowi staropolskie przyslowie " obys cudze dzieci uczyl" . Jeszcze teraz....z ta fura biurokratow na karku .

    Zarobki nauczycieli w Polsce sa po prostu smieszne.
    Taaak ? No nie wiem - mój znajomy uczy w prywatnej szkole i nie dość, że jest szczęśliwy jak prosie to nieźle zarabia ( i nie strajkuje) . Tylko niestety nie każdy może tam uczyć...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #26

    Domyślnie

    Nikt nie strajkuje bo lubi....tylko jak nie ma juz wyjscia.

    Agresja w stosunku do nauczycieli w Polsce jest zupelnie nieslychnana.

    Chyba swiadczy o czyms....tylko nie wiem o czym......albo moze nie chce mi sie o tym pisac......

    Wiekszosc dzieci i nauczycieli jednak uczy sie i pracuje w systemie szkol publicznych. Zebys sie tak dobrze zastanowila to w interesie wszystkich lezy zeby ten system funkcjonowal chociazby po to zeby mozna bylo spokojnie i bezpiecznie przejsc ulica......
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Marzę o działaniu tego systemu Ale bez ludzi to się nie uda.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #28

    Domyślnie

    I bez porzadnych zarobkow nauczycieli tez........ iinaczej jest selekcja negatywna do zawodu plus mniejsze szkoly ( od duzych szkol sie odchodzi ) i mniejszych klas.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    I bez porzadnych zarobkow nauczycieli tez........ iinaczej jest selekcja negatywna do zawodu plus mniejsze szkoly ( od duzych szkol sie odchodzi ) i mniejszych klas.
    Yyyy jakoś z mojego dotychczasowego doświadczenia wynika, ze nie zawsze za wyższymi zarobkami idzie wyższa jakość
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #30

    Domyślnie

    Bede brutalna ( czasami lubie ) i powiem tak - zawsze mozna wziac dodatkowy kredyt i poslac dzieci do szkoly prywatnej gdzie, jak wynika, wszyscy sa szczesliwi .... przedszkole metoda Montessori tak cos ze 30 tys dol rocznie. Szkola jeszcze wiecej......przy dwojgu czy trojgu dzieciach to pryszczyk.

    Albo........home schooling, ktory staje sie Stanach coraz bardziej popularny ....ale wtedy trzeba zrezygnowac z pracy i poswiecic sie dzieciom.....
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Ależ oczywiście Lumpie - można jeszcze nie uczyć w szkole jak się tego nie umie/nie lubi/nie chce.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #32

    Domyślnie

    No to wlasnie chce zrobic Kasia .......ale jest juz pozno, Ide na spacer z psami - zycze dobrej nocy i kolejnego jako takiego dnia w poglebiajacym sie kryzysie...wykreowanym nie przez nauczycieli bynajmniej.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  13. #33

    Domyślnie

    Ostatnie posty zdecydowanie odeszły od tematu. Autorka wątku już na początku wyraźnie zaznaczyła, że nie chce o tym dyskutować.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Cieszę sie, ze choć jedna nauczycielka potrafi przyznać się, że nie nadaje się do tego zawodu. Bardzo się cieszę..

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    tak, ale to jedna na ileś tam tysięcy

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    a ja tak jeszcze nieśmiało zapytam kto na początku swojej kariery zawodowej ( a autorka chyba jest) zarabia dużą kasę?????????? to chyba trzeba sobie wypracować..................

    ja już poruszałam ten drażliwy temat dotyczący nauczycieli , ich długości pracy, wielkości zarobków ba nawet strajków ... itd.... zostałam przez niektóre belferki zakrzyczana, temat się urwał... przykro mi mówić ale mam wrażenie że większość nauczyli jest z przypadku, bo się gdzieś nie dostali, bo zabrakło im punktów itd.........i potem siedzą na lekcjach dzieci znudzone, nie słuchają itd........do tego zawodu trzeba mieć powołanie, tu się latami pracy nic nie wyćwiczy.........to się kocha albo i nie.........
    a tak marginesie ilość godzin jakie musi przepracować nauczyciel te przykładowe w tygodniu ---18 to śmiech na sali.............. i życzę regeneracji sił na następnym n- tym weekendzie w tym roku .................szkoda że nie wszystkich on dotyczy ........a niestety kadrę pedagogiczną w pierwszej kolejności.....

    a jak bym zastrajkowała i powiedziała że moje dziecko przyjdzie do szkoły 10 listopada, bo ja mnie mam weekendu i jest to normalny dzień pracy ..........to co to otworzyli by mi szkołę..........?

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie Re: DO NAUCZYCIELI I NIE TYLKO

    Cytat Napisał Kasiaa29
    ,,,








    taka dyskusja to mi się nie podoba, autorka kasuje watek i znika myślę że faktycznie nie nadajesz się na nauczyciela, bo cierpliwości w tobie za grosz, lepiej się zwolnij ........to będzie z korzyścią dla wszystkich ........sorry ale wkurzają mnie takie zachowania.........

  18. #38

    Domyślnie

    Jak to zwykle bywa, rozpoczęło się bicie piany. Ja wątek uważam za zamknięty

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    W pierwszym roku pracy, wracając do domu po lekcjach myślałam sobie: kurde, czemu ja nie zostałam urzędniczką??? O godzinie 15.00. pieprznęłabym szufladą, zamknęłabym drzwi i z zakupami zrobionymi w godzinach pracy poszłabym do domu nie myśląc o pracy do następnego dnia.". Tymczasem ja wracałam robiąc zakupy, gotowałam i jadlam obiad, a potem siadałam do pisania konspektów, sprawdzania zadań, wypracowań, ćwiczeń itd. Miałam umowę na rok - zastępstwo za nauczycielkę przebywającą na macierzyńskim. Powiedziałam sobie, że ten rok przetrwam, a potem NA PEWNO do szkoły nie wrócę. Kiedy rok się kończył, pracy wcale nie miałam mniej. Pisanie konspektów szło mi już łatwiej, ale te egzaminy próbne, poprawianie ocen, zdawanie, zajęcia wyrównawcze i inne dodatkowe, wywiadówki, spotkania z rodzicami po lekcjach itp. zajmowały kupę czasu. Coś się jednak zmieniło. "Moi" ósmoklasiści chwalili mnie przed rówieśnikami z drógiej ósmej klasy (dotarło to do mnie właśnie od tamtych, którzy przychodzili na moje zajęcia wyrównawcze). Piątoklasiści, którzy od początku strasznie dawali mi w kość (lubili panią, którą zastępowałam) poszli do dyrektorki z petycją, żebym została (rozwalili mnie tym, bo w delegacji byli największi rozrabiacy, którzy doprowadzali mnie wcześniej do rozpaczy - najmądrzejsze zresztą dzieciaki w tej klasie). Z "moją" czwartą klasą lubiliśmy sie od samego początku. Miłe słowa słyszałam też od rodziców.
    Z żalem żegnałam tę szkołę, a we wrześniu... zaczęłam pracę w kolejnej.
    Teraz nie pracuję. Po przeprowadzce nie mogę znaleźć pracy w szkole, a gdzie indziej nie bardzo chcę pracować.

    Natomiast dyskusje na temat tego, kto ma lepiej i za jakie pieniądze nieodmiennie budzą moje obrzydzenie. Nefer, jeżeli zazdrościsz nauczycielom, to czemu sama nie jesteś nauczycielką???
    Ja już nie zazdroszczę urzędniczkom. Są różne (z reguły staram się unikać kontaktów z nimi), jedne w pracy jedza ciasteczka, piją kawusię i plotkują, wychodzą na zakupy, na niczym się nie znają, a petentów traktują jak bydło. Inne sa miłe i kompetentne. Zarabiają pewnie tyle samo. Są też różni nauczyciele - niektórzy na pewno nie powinni nimi być. Zarabiają tyle samo, co ci porządni, przygotowani do lekcji, pełni zapału. Tylko jakoś nikt się nie czepia zarobków pani, która zza biurka patrzy na petenta jak bazyliszek, siorbiąc kawę. A zarobków nauczycieli czepiają się wszyscy!
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasiaa29
    Cytat Napisał Nefer
    A ja się tylko cieszę, że w końcu ktos otwarcie napisał o zarobkach nauczyciela ( i to takiego, ktory zaczyna i sam stwierdził, że się do tej pracy nie nadaje).
    18 h tygodniowo. To daje max 80 h miesięcznie. I wszystkie weekendy wolne
    Nie mam pytań.
    I te niezainteresowane dzieci - tragedia !!!!!!!!!!!!!!!
    A może 280 h miesięcznie i wkurwieni Klienci ? Polecam zmianę - zdecydowanie
    18 godzin dydaktycznych - czyli przy tablicy - plus dyżury, zajęcia wyrównawcze, kółka zainteresowań,rady pedagogiczne, wycieczki (uwierz mi, ze to często nie jest dla nauczyciela przyjemność, spradzanie prac klasowych, przygotowywanie ich, zebrania z rodzicami, wypełnianie wielu dokumentów, i wiele innych).
    Pomyśl tylko ile czasu zajmuje np przygotowanie godzinnego przedstawienia teatralnego - czy też pwoiesz że aktor pracował tylko 60 minut, bo przedstawienie tyle trwało?
    W szkole w której takowe są - w naszej szkole nie ma kółek bo się nikomu nie chce ...
    Nie ma olimpiad, konkursów bo się nie chce. Sorry - jest jeden, ale dzieci mają się same przygotować choć to konkurs bardzo trudny - więc jak któres ma szczęście i przejdzie dalej to potem szkoła sie pławi w zaszczytach.
    Zajęcia i kółka są płatne dodatkowo.
    Nie neguję tego co mówisz by kiedyś byłam nauczycielką.

Strona 2 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony