dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 54
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek2002
    Cytat Napisał pelsona
    Co Dariuszfr chce nam udowodnić
    to, że w cenach energii, gazu osiągneliśmy już ceny światowe........żeby tylko też tak było z zarobkami
    pzdr
    No i co z tego że są światowe, a być może będą wyższe jak światowe, ważne jest to żeby tutaj godnie zarobić i normalnie żyć, na co komu porównania,ty żyjesz tu on tam, jak tylko chcemy możemy wyjechać. Anglia-Londyn cacy Polska już nie cacy. Podejście rodaka do sprawy.On napewno ma lepiej.Ech....
    Niech lepiej napisze ile tam musi dać za dom 150 metrowy
    Dopowiem, ze ceny te sa cenami po podwyzkach we wrzesniu. Pamietam ze jak British Gas zapowiedzial ze podwyzka bedzie wynosic 25% to wszystkie gazety o tym pisaly a Rzad zagrozil wprowadzeniem Widfal Tax czyli podatku ktory udaremni im zwiekszenie dochodu z tytulu podwyzki. Sprawa zajal sie Energy Watchdog (cos w stylu urzedu antymonopolowego) i ostatecznie skonczylo sie na 15 % podwyzki.

    Moim zamiarem nie bylo pochwalenie sie jak tu jest dobrze bo zycie na emigracja ma tez zle i dobre strony. Jedyne co chcialem przekazac to to, ze dajemy sie w Polsce oszukiwac. Nikt sie nie sprzeciwia bo tak sie juz pryzwyczailismy. Nasz Rzad nic nie wspomnial gdy PGNIG rok temu gdy polski PGNiG zapowiedzial 30% podwyzki na gaz. Moze basz rzad ma wazniejsze sprawy i uznal ze to przecietna rodzina moze po prostu zbankrutowac i zyc na granicy ubostwa wydajac wiekszosc swoich dochodow na ogrzewanie podczas gdy firmy energetyczne odnotowuje gigantyczne zyski. Czy nie wydaje wam sie dziwne ze w UK ktora kupuje gaz od Norwegii za 2 x wieksza cene niz my od Ruskich, przecietna rodzina ma tanszy gaz, zadnych oplat stalych i duzo mniejsze rachunki za podtawowe rzeczy niezbedne do codziennego zycia? O TYM TRZEBA GLOSNO KRZYCZEC BO INACZEJ BEDZIEMY JESZCZE BARDZIEJ WYKOZYSTYWANI.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek2002
    Cytat Napisał Dariuszfr
    Cytat Napisał windows
    Dobra do przesyłu gazu i prądu nie się spierał bo jakoś tego nigdy nie chciało mi się sprawdzać, ale 22 GBP za wodę za rok nigdy nie wierzę.
    Dokladnie 22 funty za rok za dowolna ilosc wody. Londyn Wembley. Brent Council. Sprawdz w necie jakie sa rachuki za wode w UK....

    Pozatym w Londynie mozna pic wode z kranu i ostatnio w prasie pisali ze w Lodynie jest najlepsza woda niz w innych czesciach UK. Pisali tez ze wg niezaleznych testow woda ta jest lepsza od niekotych tanich wod minernych. Pozatym zawiera jakies fluorki czy cos takiego czego nie ma w wodzie minerlanej ze wzgledu na proces produkcji. Te fluorki sa niby potrzebne organizmowi. Nie wnikam w to bo sie nie znam. Ale po tym artykule pozbylem sie strachu (przywiezionego z polski) picia wody z kranu
    i jeszcze jeden zapatrzony w Londyn , po co nam tu piszesz takie rzeczy, ja mam wode co miesiąc za 30 zł do tego stałe abonamenty i wody pić się nie da, co przywioze sobie ją z UK
    Kocham moja ojczyzne Polske ale wyjechalem bo mialem dosyc jawnego wyzysku i tego co niektorzy nazywaja kapitalizmem w ktorym nikt nie sznowal pracownika a szef w robocie dawal do zrozumienia ze "jak ci sie nie podoba to 10 czeka za brama" i ni placil za nadgodziny ...bo nie.

    Pozatym mialem dosyc opalania mojego domu weglem. (wczesniej mialem gaz ale jak dostalem rachuneek 2 tys. pln to zrezygnowalem). Powrot do wegla byl dla mnie cofnieciem sie w 19 wiek. Wszyscy sasiedzi tez na wegiel. W zimie nie dalo sie oddychac jak wyszedlem za spacer. Wszedze dym.

    Kupilem wiec bilet do Londynu...

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariuszfr
    ...... Jedyne co chcialem przekazac to to, ze dajemy sie w Polsce oszukiwac. Moze basz rzad ma wazniejsze sprawy i uznal ze to przecietna rodzina moze po prostu zbankrutowac i zyc na granicy ubostwa wydajac wiekszosc swoich dochodow na ogrzewanie podczas gdy firmy energetyczne odnotowuje gigantyczne zyski. Czy nie wydaje wam sie dziwne ze w UK ktora kupuje gaz od Norwegii za 2 x wieksza cene niz my od Ruskich, przecietna rodzina ma tanszy gaz, zadnych oplat stalych i duzo mniejsze rachunki za podtawowe rzeczy niezbedne do codziennego zycia? O TYM TRZEBA GLOSNO KRZYCZEC BO INACZEJ BEDZIEMY JESZCZE BARDZIEJ WYKOZYSTYWANI.
    Dokładnie.

  4. #24

    Domyślnie

    OD DZISIAJ MAMY ZAPOWIEDZIANA PODWYZKE:

    Polskiego Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Enea podnoszą z początkiem listopada ceny za dostarczaną energię.
    Cena gazu dla odbiorców PGNiG wzrośnie o 7,9 procent.
    Taką podwyżkę zatwierdził Urząd Regulacji Energetyki.

    SWITENIE. NIE DOSC ZE CENA ROPY I GAZU SPADLA O POLOWE TO RZAD POZWALA MONOPOLISCIE NA PODWYZKI.

    Dodam ze w anglii byly straszne protesty gdy chcieli podwyzdzyc ceny. Ostatecznie skonczylo sie ukladem ze wlascicele domow moga ubiegaz sie o dofinansowanie 50% do docieplenia domow (CAVITY INSULATION) a emeryci i ludzie na rentach 100% dofifnasowania pokrywanego przez British Gas. A czy u nas PGNIG inwestuje w docieplenia prywatnych mieszan czy raczej w pensje prezesow???

    *CAVITY INSULATION to docieplenie ktore pompuje sie w pustke miedzy scianami przez nawiercone otwory. Wiekszosc starych domow ma taka pustke nie wypelniona zadnym materialem. Wbrew pozora takie docieplenie nie jest drogie i za CALY DOM kosztuje 200 funtow. Cala operacja trwa 3 godziny.

    Praktycznie nie buduje w angli domow z dociepleniem przyklejonym do murow ze wzgledu na ich mala trwalosc i ze nie mozna sie oprzec ani poodbijac pilka. elewacja musi byc z cegly.

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    windows

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    391
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Z tego co czytam w twoich postach to ocieplenie zewnętrzne (styropian,siatka klej ,puc) jakim buduje pół polski jest nietrwałe


    dziwne jakos nie widziałem by wszystkie domu Anglii miały ceglaną elewacje
    GIVE A SMILE

  6. #26

    Domyślnie

    Dokladnie , dziwi mnie wiele rzeczy w tym kraju, dziwi mnie społeczne milczenie w obliczu tego co monoplisci robią z tym narodem. Dziwi mnie przyzwolenie rządu , organizacji rzadowych , pozarządowych we wszystkich pozbawionych zdroworozsądkowych, ekonomicznych przesłanek działaniach wymierzonych w zwykłych ludzi.
    Ten naród chyba jest tak zmęczony tym życiem że nie potrafi reagować, nie dociera co tu sie dziweje, co się robi. No cóz ludzie ludziom.... nie darmo mówią w świecie ze Polakowi lepiej sie dogadac na emigracji z miejscowym niz z Polakiem. Uff. Dziwny jest ten kraj.

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    windows

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    391
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Tu się zgadzam z Panami przedmówcami.
    GIVE A SMILE

  8. #28

    Domyślnie Re: "CLICKAM Z LONDYNU" CENY ENERGII

    Cytat Napisał Dariuszfr
    Witam.
    Interesuje mnie porownanie cen energii w Polsce i Anglii.
    w Anglii ceny przedstawiaja sie nastepujaco:

    Elektrycznosc:
    12pensow za KWh. Czyli przy kursie 4.5pln/1GBP to 46groszy.

    Gaz:
    3pensy za KWh czyli 13.5 grosza
    Lipa to wyliczenie jeżeli 3 pensy za Kwh gazu to 13,5 grosza to 12 pensów za Kwh z prądu nie równa sie 46 groszy... albo w Polsce inna matematyka jest

  9. #29

    Domyślnie Re: "CLICKAM Z LONDYNU" CENY ENERGII

    Cytat Napisał jaskul
    Cytat Napisał Dariuszfr
    Witam.
    Interesuje mnie porownanie cen energii w Polsce i Anglii.
    w Anglii ceny przedstawiaja sie nastepujaco:

    Elektrycznosc:
    12pensow za KWh. Czyli przy kursie 4.5pln/1GBP to 46groszy.

    Gaz:
    3pensy za KWh czyli 13.5 grosza
    Lipa to wyliczenie jeżeli 3 pensy za Kwh gazu to 13,5 grosza to 12 pensów za Kwh z prądu nie równa sie 46 groszy... albo w Polsce inna matematyka jest
    Racja. nie 46 tylko 54 grosze. liczylem po starym kursie pln

    Chociaz niedawno jeszcze funt kosztowal mniej niz 4 pln...

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał windows
    Z tego co czytam w twoich postach to ocieplenie zewnętrzne (styropian,siatka klej ,puc) jakim buduje pół polski jest nietrwałe


    dziwne jakos nie widziałem by wszystkie domu Anglii miały ceglaną elewacje
    Tego w zasadzie nikt jeszcze nie wie bo ta technologia jest dostepna od 20 lat. Sam mam drugi dom w Polsce i ocieplilem go ta metoda bo nie bylo innej mozliwosci.
    Na pewno jak uderzysz pilka albo kopniesz taka sciane to bedzie sklad albo dziura... wiec jest to bardzo delikatna sprawa. Po drugie to nie za bardzo mozna sie opierac o taka sciane.

    Na pewno elewacja z cegiel jest duzo, duzo, duzo, duzo trwalsza...

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał windows
    dziwne jakos nie widziałem by wszystkie domu Anglii miały ceglaną elewacje
    Jest jak mowisz. Chcialem powiedziec ze jezeli trafiaja sie otynkowane domy to jest to tynk polozony na cegle a nie na styropian. W zasadzie nie ma tu czegos takiego jak ocieplanie stytropianem a na to siatka, klej, tynk

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał windows
    Z


    dziwne jakos nie widziałem by wszystkie domu Anglii miały ceglaną elewacje
    Jest jak mowisz. Zdarzaja sie domy tynkowane, ale jest to tynk polozony na cegle. W zasadzie nie istnieje tu cos takiego jak ociweplanie styropianem a na to siatka, klej i tynk

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Dziś byłem u rodziców. Przy okazji serwisu kociołka gazowego spytałem o koszty miesięczne za gaz... karwa takiego złodziejstwa jak u nas raczej nigdzie nie ma - opłata za zużyty gaz 67(sześćdziesiąt siedem)zł, a za opłaty dodatkowe ... dobrze ponad 150(sto pięćdziesiąt)zł. A w radio jeszcze o 11% podwyżkach mówili, że niby jak ktos ma kuchenkę to zapłaci więcej o 1(jeden)zł... zapomnieli dodać o opłatach dodatkowych, bo przeciez to nie "cena gazu" nie?
    Ta cena wcześniej podana to za miesiące letnie - czyli właśnie ową kuchenkę(2 osoby).
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    zimy tez tam nie ma, u nas w styczniu bywa -20

    a co do wypełniania przestrzeni miedzy ścianami to jest to raczej dekoracja niż wymierny efekt, zamieniając pustkę powietrzną o grubości 3 cm na pianką poliuretanowa ściana zyskuje tylko kilka dziesiątych W/m2/rok

    jeśli izolacja ma być skuteczna przy tak małej grubości to trzeba użyć kosmicznych materiałów takich jak hydrożel a tych nie zaaplikuje się przez dziurę w ścianie
    Jesteś tego pewien? Znam przypadki izolacji styropianem 2-3 cm grubości i oszczędności realnie z tym związane.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał pelsona
    Cytat Napisał windows
    Dobra do przesyłu gazu i prądu nie się spierał bo jakoś tego nigdy nie chciało mi się sprawdzać, ale 22 GBP za wodę za rok nigdy nie wierzę.
    W Irlandii za wodę zimną nic się nie płaci........tak więc te 22GBP to i tak zdzierstwo. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi
    pzdr
    Prawda- nie ma rachunkow za wode
    Nie sprawdzalam dokladnie, ale ceny gazu i energii w Irlandii sa zblizone do cen polskich (czyli w Polsce jest drozej biorac pod uwage przecietne zarobki w obu krajach)

    Jest faktem, ze Polska jest krajem bardzo wysokich cen (przy wciaz nizszych placach).

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał Mały
    Jesteś tego pewien? Znam przypadki izolacji styropianem 2-3 cm grubości i oszczędności realnie z tym związane.
    oszczędności będą zawsze pytanie tylko w jakiej skali ??
    teoretycznie:
    ściana z ceramiki + 3 cm niewentylowanej pustki + lico z klinkieru U=0,98W/m2K
    ściana z ceramiki + 3 cm styropianu + lico z klinkieru U=0,63W/m2K
    ściana z ceramiki + 3 cm pianki + lico z klinkieru U=0,49W/m2K

    teoretycznie więc ściana zyskuje 40-50% czyli efekt końcowy dla domku to 10-15% oszczędności, pytanie więc czy to dużo czy mało dla anglika który praktycznie nie wie co to zima a do tego płaci znacznie mniej za sam nośnik energii w porównaniu do swoich zarobków ??

    PLACI MNIEJ ZA SAM NOSNIK NIE BIORAC POD UWAGE ZAROBKOW. MYSLE ZE OPLACALOBY SIE PRACOWAC W POLSCE I MIESZKAC W ANGLII. PARANOJA.

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    co do cen w Polsce
    dostalem ostatnio rachunek za gaz w mieszkaniu zuzyte 9 m3 kosztowalo 19 zl z wszystkimi oplatami a naleznosc za sam gaz 6,61 zl dziwne ze przyslali rachunek za jeden miesiac
    co do pradu budowlanego, przylacze 9kW, grupa taryfowa C11 zuzyte 41 kw za 2 miesiace rachunek 118,68 zl, gdzie oplata za energie czynna wynosi 8,46 zl (netto) a reszta to (ceny netto):
    oplata handlowa - 7,40
    skladnik zmienny stawki sieciowej - 4,92
    skladnik jakosciowy st. syst. - 0,40
    oplata przejsciowa - 29,70
    oplata stala za dystrybucje - 41,94
    oplata abonamentowa - 4,46
    a jeszcze jakis rok temu za ten sam prad na budowie placilem jakies max 70 zl oczywiscie poki nie skoncze budowy nie ma mozliwosci zmiany taryfy
    nie jest to dla mnie zrozumiale dlaczego jak sie buduje bom jednorodzinny to trzeba placic za prad jak dla firmy a nie dla odbiorcy indywidualnego
    tak wiec jakby nei patrzec jest to jawny bandytyzm

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał brachol
    nie jest to dla mnie zrozumiale dlaczego jak sie buduje bom jednorodzinny to trzeba placic za prad jak dla firmy a nie dla odbiorcy indywidualnego
    tak wiec jakby nei patrzec jest to jawny bandytyzm
    Bo ZE uważa że dla domów (taryfy G) sprzedaje prąd poniżej kosztów i stąd nagonka na wywalanie G gdy tylko można. Można się tylko domyślać co się będzie działo po uwolnieniu cen energii.

  19. #39

    Domyślnie >?$@PQ!

    Cytat Napisał brachol
    co do cen w Polsce
    a jeszcze jakis rok temu za ten sam prad na budowie placilem jakies max 70 zl oczywiscie poki nie skoncze budowy nie ma mozliwosci zmiany taryfy
    nie jest to dla mnie zrozumiale dlaczego jak sie buduje bom jednorodzinny to trzeba placic za prad jak dla firmy a nie dla odbiorcy indywidualnego
    tak wiec jakby nei patrzec jest to jawny bandytyzm
    bandytyzm na kazdym kroku. malo tego, nawet, jak juz zamieszkasz w domu i bedziesz w nim prowadzil dzialalnosc gospodarcza - wykonujac np. wolny zawod, do ktorego potrzebowac bedziesz np. tylko komputer, to zglaszajac do zakladu energetycznego fakt prowadzenia dzialalnosci i proszac ich o fakture vat ten sam prad bedzie oczywiscie rowniez duzo drozszy. ciekawe czym - oprocz oczywiscie praktyk monopolistycznych - ZE kieruja sie w takich przypadkach?!
    Leon28

  20. #40

    Domyślnie

    Aha. Jeszcze jedno... Slyszalem ze od nowego roku maja byc nowe podwyzki gazu bo "SPRZEDAZ GAZU DLA ODBIORCOW INDYWIDUALNYCH PRZYNOSI STRATY". Nowy rok juz za niecale 2 miesiace.
    Ciekawe ze w Anglii sprzedaz do odbiorcow indywidualnych nie przynosi strat podczas gdy kupuje sie tam 2x dozszy gaz norweski a odbiorcy indywidualni maja taniej i bez oplat stalych.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony