dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 16
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 301

Temat: WYBORY

  1. #101

    Domyślnie

    Kapitalizm w postaci czystej nie istnial i nie istnieje tak samo jak komunizm.

    Piszac o " pewnych grupach doprowadzajacych budzet do ruiny " masz

    kogo na mysli ? Szalenie interesujace jest to co piszesz

    W Anglii obecnie uwaza sie, ze to przybysze z Europy Wsch czyt Polski doprowadzaja budzet

    do ruiny pobierajac bezrobocie w funtach a mieszkajac w Polsce

    Po 2 wojnie gdy szalal kryzys ekonomiczny Angole rowniez podziekowali Polakom - wiec moj jakis daleki wuj zapakowal sie na statek z rodzina ( jeden z ostatnich plynacych na Staten Island ) i w koncu w Stanach skonczyla sie jego wojenna wedrowka.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    Kapitalizm w postaci czystej nie istnial i nie istnieje tak samo jak komunizm.

    Piszac o " pewnych grupach doprowadzajacych budzet do ruiny " masz

    kogo na mysli ? Szalenie interesujace jest to co piszesz

    W Anglii obecnie uwaza sie, ze to przybysze z Europy Wsch czyt Polski doprowadzaja budzet

    do ruiny pobierajac bezrobocie w funtach a mieszkajac w Polsce

    Po 2 wojnie gdy szalal kryzys ekonomiczny Angole rowniez podziekowali Polakom - wiec moj jakis daleki wuj zapakowal sie na statek z rodzina ( jeden z ostatnich plynacych na Staten Island ) i w koncu w Stanach skonczyla sie jego wojenna wedrowka.
    ...to nie jest akademicka dyskusja o kapitalizmie czy komuniznie, bynajmniej z mojej strony.

    jak widze trudno sprawdzic to co jest szerokodostepna statystyka, pomino poprawnosci politycznej w usa.

    -korzystanie z socjalu i grupy etniczne

    -nawet budzet na wieziennictwo, ktory jest o wiele wyzszy niz na szkolnictwo - tu rowniez nasz to wyszczegolnione



    ps. chodzi tobie o polakow za zelana kurtyna , czy tych ktorzy zostali na wyspach po rozwiazaniu polskich sil zbrajnych na zachodzie. ciezko mi to zrozumiec, o co tak naprawde tobie chodzi......


    ..ten twoj cytat zostawiam bez komentarza : " W Anglii obecnie uwaza sie, ze to przybysze z Europy Wsch czyt Polski doprowadzaja budzet

    do ruiny pobierajac bezrobocie w funtach a mieszkajac w Polsce "

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    I na tym polega blad......... zart dotyczacy Rosji nie tlumaczy sie prosto na

    obyczaje w USA.

    Po pierwsze te grupy czulyby sie pominiete gdyby nie zostaly wymienione.

    Po drugie slowo " dziekuje" bylo uzywane dlugo przed nowomowa.

    Po trzecie zostalo ladnie podkreslone przez Baracka Obame, ze mimo roznic

    USA sa jednoscia .....i ze mimo roznic wiekszosc glosowala na niego.
    Mam nadzieję, że nasz Doniu Słońce Peru jak już zostanie tym prezydentem, to nie będzie w ramach akceptacji różnic inwokował do Polek po trzydziestce o kręconych włosach, matek leworęcznych dzieci i żon łysych facetów Byłoby to, delikatnie mówiąc, nieznośne.

    Akceptacja dla róznic kulturowych, etnicznych czy też cudzych spraw łóżkowych to nie jest coś, czym siektokolwiek powinien szczycić, to jest coś takiego jak mycie zębów. To sie po prostu robi i o tym nie gada.

    No bo czemu np. nie podziękował wszystkim niezaleznie od tego czy mają, czy nie mają prawo jazdy? Oj, może sie ktoś poczuć dotknięty
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  4. #104

    Domyślnie

    Po pierwsze .......

    Po drugie slowo........

    Po trzecie......


    po czwarte, zostalo powiedziane , ze moze nic nie zostnie osiagniete z tego co sie obiecalo i to zostalo pominiete przez agitujaca politycznie.

  5. #105

    Domyślnie

    No dobra......co innego poprawnosc polityczna o ktorej tyle piszesz w USA a co innego Hyde Park na forum muratora ......chyba nie musisz sie bac, policja po ciebie nie przyjdzie........wiec jakie to grupy doprowadzaja budzet do ruiny ? Wal smialo.

    W Anglii obecnie uwaza sie, ze winni sa Polacy........bo siedza na bezrobociu w Anglii ( oficjalnie ) i pobieraja zasilek w funtach a wyjezdzaja w tym czasie do Polski - ciezko zrozumiec ?

    Tak samo uwazano po zakonczeniu 2ej wojny na Wyspach - szalal kryzys i Polacy stali sie w oczach Brytoli, grupa, ktora obciazala ich budzet .


    Zwyczaje polityczne, ktore w Polsce wydaja sie sztuczne, Stokrotko, sa w USA tradycja narosla przez 200 lat - taka drobna roznica.

    To co w Polsce wydje sie agitacja polityczna jest podziekowaniem i odwolaniem sie do jednosci Ameryki w spoleczenstwie tak zroznicowanym etnicznie, kulturowo , rasowo, ekonomicznie ......ze trudno to sobie w Polsce wyobrazic.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    No dobra......co innego poprawnosc polityczna o ktorej tyle piszesz w USA a co innego Hyde Park na forum muratora ......chyba nie musisz sie bac, policja po ciebie nie przyjdzie........wiec jakie to grupy doprowadzaja budzet do ruiny ? Wal smialo.

    W Anglii obecnie uwaza sie, ze winni sa Polacy........bo siedza na bezrobociu w Anglii ( oficjalnie ) i pobieraja zasilek w funtach a wyjezdzaja w tym czasie do Polski - ciezko zrozumiec ?

    Tak samo uwazano po zakonczeniu 2ej wojny na Wyspach - szalal kryzys i Polacy stali sie w oczach Brytoli, grupa, ktora obciazala ich budzet .


    Zwyczaje polityczne, ktore w Polsce wydaja sie sztuczne sa w USA tradycja narosla przez 200 lat - taka drobna roznica.
    problem jest w tym , ze ja widze cos innego jak ty i hyde park nie ma tu nic do rzeczy, tak jak i poprawnosc polityczna.

    Ja widze czlowieka , ktory ponad 130 razy glosowal "obecny" czyli wstrzymal sie od glosu. Przyczynil sie do zepchania swego rodzimego stanu na szary koniec statystyk.Mydlana banke, ktora peka i zaczyna oddalac sie od swoich obietnic.

    ty widzisz geniusza, opierajacego sie na okrzyku - TAK MOZEMY.


    nie widze zwiazku z tematem: "brytoli", hyde parku, itp. ale roznice tego co sie opisuje:

    i tu, tak jak ty, notorycznie odczhodzac do tematu, moge zaprezentowac ta roznice "widzenia"

    Cytat Napisał lump praski
    ......jak teraz odlatywalam z Warszawy to stala na Okeciu grupa wybiedzonych mezczyzn - czekali na samolot do Norwegii - byl tez tam i chlopiec no 15 lat - gora 16 , myslalam, ze leci do szkoly a on lecial do pracy zeby pomoc matce i rodzenstwu......
    ja jako logicznie myslacy czlowiek, widze w tym opisie doroslego czlowieka z uroda mlodzienca. wynika to z przepisow DLI(The Directorate of Labor Inspections) in Norway.Nierealna sprawa... nie wszystko co sie swieci jest zlotem.

  7. #107

    Domyślnie

    He he he zawsze tak pilnie sledzisz kto ile razy wstrzymal sie od glosu i ile razy

    glosowal ?

    Stokrotko, zapewniam cie, ze Obama to nie Tusk a Demokraci to nie PO -

    takiego prostego porownania nie da sie przeprowadzic . No, nie da sie

    Po pierwsze Barack Obama jest absolwentem Harvardu i wykladowca prawa konstytucyjnego i nie dorabial sie na handlu rosyjska ropa

    Bedzie natomiast rzecznikiem interesow amerykanskich na calym swiecie - ze Stany maja trudna sytuacje ekonomiczna i polityczna no to sila rzeczy beda musialy sie trzymac tego co dla nich wazniejsze - no, Europa Wsch nie jest najwazniejsza - i nie bylaby dla McCaina w tej sytuacji.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    He he he zawsze tak pilnie sledzisz kto ile razy wstrzymal sie od glosu i ile razy

    glosowal ?

    Stokrotko, zapewniam cie, ze Obama to nie Tusk a Demokraci to nie PO -

    takiego prostego porownania nie da sie przeprowadzic . No, nie da sie

    Po pierwsze Barack Obama jest absolwentem Harvardu i wykladowca prawa konstytucyjnego i nie dorabial sie na handlu rosyjska ropa

    Bedzie natomiast rzecznikiem interesow amerykanskich na calym swiecie - ze Stany maja trudna sytuacje ekonomiczna i polityczna no to sila rzeczy beda musialy sie trzymac tego co dla nich wazniejsze - no, Europa Wsch nie jest najwazniejsza - i nie bylaby dla McCaina w tej sytuacji.

    wystarczy sprawdzic rekord, ktory jest do wgladu.


    reszta bez komentarza.


    natomiast tutaj nie moge sie powstrzymac.




    Cytat Napisał lump praski
    To co w Polsce wydje sie agitacja polityczna jest podziekowaniem i odwolaniem sie do jednosci Ameryki w spoleczenstwie tak zroznicowanym etnicznie, kulturowo , rasowo, ekonomicznie ......ze trudno to sobie w Polsce wyobrazic.

    przestanmy sie czarowac i zaslaniac poprawnoscia polityczna , ktora zaczyna wychodzic bokami amerykanom.

  9. #109
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    W Anglii obecnie uwaza sie, ze winni sa Polacy........bo siedza na bezrobociu w Anglii ( oficjalnie ) i pobieraja zasilek w funtach a wyjezdzaja w tym czasie do Polski - ciezko zrozumiec ?

    no ciezko, ciezko . taka gospodarka - a tu taki wynik - circa about half a million Poles w jeden rok cala rozpieprzyl.
    A niby do roboty i wzrastac GNP tam pojechalil
    Lump - Ty mi tyle zagadnien rozjasniasz , ze nie wypowiem
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  10. #110
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zochna



    Lump - Ty mi tyle zagadnien rozjasniasz , ze nie wypowiem
    Ło, Pani !
    My tu wszystkie japy porozdziawiali i dech nam w pierwsiach zaparło.
    Człowiek do Hameryki musi dopiero wyjechać, żeby się takim roztropnym zrobił , ekonomiki światowej z socjologią liznął ... no i rzecz jasna mógł sobie wreszcie pochadzać .

    Patrz Pani, gospodarkę światową te Polaki, niecnoty zniszczyły.

  11. #111

    Domyślnie

    A wiesz w ogole o czym mowa ?

    No i co sie tak oburzasz, masz chyba napisane jak wol, ze pewne

    grupy rujnuja budzet

    Dla Brytoli to grupa sa Polacy - nie

    zgadzasz sie z tym, idz i im to powiedz.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  12. #112
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    A wiesz w ogole o czym mowa ?

    No i co sie tak oburzasz, swiezaczku, masz chyba napisane jak wol, ze pewne

    grupy rujnuja budzet

    Nikt się nie burzy praska paniusiu.
    Kpią sobie tylko z jaśnieoświeconego Ameryką kpa.

  13. #113

    Domyślnie

    No to moze skocz podyskutowac gdzies z jakims filozofem dyplomowanym ?
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  14. #114
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    No to moze skocz podyskutowac gdzies z jakims filozofem dyplomowanym ?
    Skoczyć gdzieś to możesz sobie sama
    Dyplomowanego filozofa nie potrzeba, taki wiejski jest zabawniejszy.

  15. #115

    Domyślnie

    Na sile za stringi sie tu nikogo nie trzyma

    Skocze sobie wiec na spacer z psami. " Swiezaczku " sie skasowalo bo jestem

    niezwykle dobrze wychowana.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski

    Zwyczaje polityczne, ktore w Polsce wydaja sie sztuczne, Stokrotko, sa w USA tradycja narosla przez 200 lat - taka drobna roznica.

    .
    Może i tak, co nie znaczy, że nie są sztuczne

    Bo przecież nie jest tak ani w Stanach ani nigdzie, że wszyscy wszystkich kochają i każda grupa etniczna każdą inną przygarnie do serca

    przecież to, ze jesteśmy różni, jest tak oczywistą oczywistością...
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  17. #117

    Domyślnie

    Nie, Stokrotko .......no wlasnie to jest to przeniesienie swoich odczuc i

    doswiadczen na zupelnie inna sytuacje a nawet kontynent..... .kazdy antropolog kulturalny ci

    powie., ze jest to blad podstawowy i nie tylko przy omawianiu zagadnien historycznych....

    Amerykanie w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej ( ludzie traca domy, prace,

    140 tysiecy ludzi - zolnierzy czeka na powrot do domu czyli zakonczenia tych awantur wywolanych bezmyslnie przez administracje Busha ) , spolecznej i politycznej

    szukaja tego co ich laczy jako spoleczenstwo i narod a spoleczenstwo jest

    nieslychanie zroznicowane etnicznie i ekonomicznie .

    Barack nie tylko laczy Amerykanow bez wzgledu na kollor skory ( a segregacja rasowo byla tu faktem i skonczyla sie raptem 50 lat temu ) ale jest jeszcze szalenie inteligentny, ma stalowy kregoslup a do tego piekny usmiech !

    Jest uosobieiem tego co uwaza sie za typowo " amerykanskie". Szkoda, ze dla Polakow kolor jego skory to problem nie do przeskoczenia
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  18. #118

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    Nie, Stokrotko .......no wlasnie to jest to przeniesienie swoich odczuc i

    doswiadczen na zupelnie inna sytuacje a nawet kontynent..... .kazdy antropolog kulturalny ci

    powie., ze jest to blad podstawowy i nie tylko przy omawianiu zagadnien historycznych....

    Amerykanie w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej ( ludzie traca domy, prace,

    140 tysiecy ludzi - zolnierzy czeka na powrot do domu czyli zakonczenia tych awantur wywolanych bezmyslnie przez administracje Busha ) , spolecznej i politycznej

    szukaja tego co ich laczy jako spoleczenstwo i narod a spoleczenstwo jest

    nieslychanie zroznicowane etnicznie i ekonomicznie .

    Barack nie tylko laczy Amerykanow bez wzgledu na kollor skory ( a segregacja rasowo byla tu faktem i skonczyla sie raptem 50 lat temu ) ale jest jeszcze szalenie inteligentny, ma stalowy kregoslup a do tego piekny usmiech !

    Jest uosobieiem tego co uwaza sie za typowo " amerykanskie". Szkoda, ze dla Polakow kolor jego skory to problem nie do przeskoczenia

    coz to za zagadnienia historyczne? he


    sytuacja ekonomiczna, szukanie tego co ich laczy...przestan wymyslac.
    sama ta sytulacja pokazaka jak wielkie sa roznice i dowodem tego jest sam stosunek glosow , roznica 8% w tak trudnych czasach. Okolo 30% wybocow BO glosowaloby nawet na kota w butach, aby tylko obiecal to co obiecuje BO. zjesc wlasny portfel i czekac na manne z nieba.
    dodac trzeba, rowniez wykorzystanie faktora rasowego i w tym posunieciu nie bylo rzadnego podloza ekonomicznego lub politycznego.

    a co do zaakceptowania koloru skory to, byl to problem wyborcow czarnoskorych. Od Polakow to ty sie odczep.

    o wojsku to sobie podarujmy, wlacznie z dyskusja jak glosowal przez ostatnie dwa lata kongres na garnuszku demokratow.... z powrotami rowniez......

  19. #119
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    ..... .kazdy antropolog kulturalny ci powie

    Wow!
    Jeśli ten antropolog taki kulturalny, to z pewnością jej powie.

    To jakiś nowy model badacza, ten kulturalny antropolog ?

    Cytat Napisał lump praski
    Szkoda, ze dla Polaków kolor jego skory to problem nie do przeskoczenia
    Masz rację! Choćby nie wiem jak się Polak naprężał, to koloru swojej skóry nie przeskoczy i wciąż będzie białym.Przynajmniej te 99% populacji
    Na przykładzie Jacksona jednak widać ,że Amerykanin nie ma z tym najmniejszego problemu.

  20. #120

    Domyślnie

    A nie masz w zyciu innych problemow tylko kolor skory innych ? ? ?

    Mnie nie interesuje specjalnie co Jackson .....wyglada, ze jest to raczej chory czlowiek.

    Co sie dzieje z " faktorem czasowym " ? ? ? ? bo nie zrozumialam

    Na inaugarcje 20 stycznia 2009 roku zapowiedzialo sie ponad milion osob
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

Strona 6 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony