dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar quisquis
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Lublin
    Posty
    238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie Czy warto zlecać przygotowanie papierów do pozwolenia.....

    Czym się różni załatwianie pozwolenia na budowę samodzielnie od zlecenia projektantowi?
    Ceną, na pewno
    I tak sami musimy wystąpić o wypis/wyrys, załatwić mapki do celów projektowych. Projektant robi adaptację i projekt zagospodarowania działki.
    Czy standardowo wykonuje tez projekty przyłączy?
    I dalej mam dziurę
    My dostarczamy umowy z mediami i warunki przyłączy - no to na czym polega ta "robota" projektanta?
    Niech mi ktoś to łopatologicznie wyjaśni, bardzo proszę. Czy to jest naprawdę takie skomplikowane, że lepiej to zlecić komuś, czy da się radę samemu?

  2. #2

    Domyślnie

    Oczywiście da się radę samemu, bez większego problemu
    A jeśli chodzi o projektanta ( my sami wszystko załatwimy ) to On to zaniesie gdzie trzeba, a nas odpowiednio za tę usługę skasuje

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Mi załatwił wszystko architekt .Miał swoich geologów,geodetów .
    Za ta usługe zapłaciłam 1500zł
    Teraz uważam że nie warto !

  4. #4

    Domyślnie

    odpowiadając na pytanie postawione w tytule: nie warto
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    architekt dokona adaptacji projektu,powie jakie papiery sa potrzebne do pozwolenia i to wszystko no chyba ,że tak jak mój ma chody w starostwie i moze co nie co przyspieszyc wydanie pozwolenia.Nic więcej o nie robi.Moze polecic ci geodetów itd ale po co ich jest na peczki wszedzie i maja podobne ceny.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    atomówka

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam!

    Właśnie zastanawiam się nad zlecniem komuś załatwiania wszelkich formalności, bo sama nie mam czasu na latanie po urzędach. Z tego co piszecie jednak nie warto zlecać tego architektom. A nie wiecie czy istenieją może jakieś firmy specjalizujące się w tego rodzaju działalności? Zdaje sobie sprawę, że będzie to kosztowało, ale mam przykre doświadczenia z urzędnikami i chcę ich omijać szerokim łukiem i wolałabym żeby ktoś za mnie uzyskał te wszystkie potrzebne pozwolenia.
    pozdrawiam

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Gdybym miała 1500 pln za załatwienie tego całego syfu nie zawahałabym sie ani minuty. NIe da się policzyć mojego straconego czasu, szarpania się i wkurwu. Zdecydowanie warto - pod warunkiem, że dajemy gościowi pełnomocnictwo i nic nas nie interesuje.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Zdecydowanie warto - pod warunkiem, że dajemy gościowi pełnomocnictwo i nic nas nie interesuje.
    Nefer... nie podejrzewałem Cię o wiarę w garbate aniołki Ten warunek jest trudny do spełnienia bo przeważnie za 1500 złotych to "spec od załatwiania" ciagle dręczy Cię przez komórkę i ciagle czegos brakuje, albo co gorsza nie odzywa się wcale i budzisz się z ręką w nocniku.
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gazio
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Koszalin
    Posty
    296

    Domyślnie

    Jeżeli dokumentacja jest kompletna i nie ma się do czego doczepić - taniej jest zrobic to samemu.
    Gorzej gdy urzędnik będzie miał wątpliwości np. do zgodności jakiejś części projektu z postawionymi warunkami (on też na wszystkim sie nie zna).
    Wtedy mogą się zacząć schody. Pośredniczenie pomiędzy urzędnikiem a projektantami ....... szkoda gadać.
    Wykonuję nietypowe projekty i nie wyobrażam sobie by w urzędach załatwiał sprawy laik.
    Za was, za nas, za gaz!!!

  10. #10

    Domyślnie

    moj architekt powiedzial mi jakie papiery sa potrzebne do otrzymania pozwolenia, wypelnil wniosek o warunki zabudowy i to wszystko,
    za tzw usluge zazyczyl sobie 1500 zl
    projektu jeszcze nie odebralem, moze mam jescze szanse uniknac zaplaty za ta super usluge ?
    zaznaczam ze dalem juz gosciowi 1000zl zaliczki za gotowy projekt

  11. #11

    Domyślnie

    My zapłaciliśmy 1500 zł i nic nas nie interesowało -daliśmy tylko projekt oraz warunki przyłączenia do prądu. Za miesiąc dostaliśmy pozwolenie na budowę - uważam , ze było warto.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi
    Cytat Napisał Nefer
    Zdecydowanie warto - pod warunkiem, że dajemy gościowi pełnomocnictwo i nic nas nie interesuje.
    Nefer... nie podejrzewałem Cię o wiarę w garbate aniołki Ten warunek jest trudny do spełnienia bo przeważnie za 1500 złotych to "spec od załatwiania" ciagle dręczy Cię przez komórkę i ciagle czegos brakuje, albo co gorsza nie odzywa się wcale i budzisz się z ręką w nocniku.
    Cena w zasadzie nie jest istotna - jeśli załatwiłby to bez mojego udziału - nie ma problemu Ale ma być kompleksowo
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  13. #13

    Domyślnie

    ja uważam że nie warto mimo że sami mieliśmy dwa podejścia o pozwolenie z dokumenty za każdym razem odleżały swoje 65 dni
    nikt nie zawalczy lepiej o swoje niż inwestor a pomijając super skomplikowane przypadki to staranie się o pozwolenie to jedna z najłatwiejszych rzeczy w budowie domu

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar *Strzelba*
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Zdecydowanie warto - pod warunkiem, że dajemy gościowi pełnomocnictwo i nic nas nie interesuje.

    Cena w zasadzie nie jest istotna - jeśli załatwiłby to bez mojego udziału - nie ma problemu Ale ma być kompleksowo
    Właśnie tak mi się udało
    Podpisałem pełnomocnictwo, nie było nawet 1 telefonu, 6 tygodni minęło, zapłaciłem 1200 i po temacie
    Dziennik budowy
    Komentarze POD MAHONIOWCEM A&J
    Bądź gotowy na spotkanie braku gotowości.

  15. #15

    Domyślnie

    U mnie też 1,5tysia i wszystko bez problemów.
    Aha, pozwolenie i podstemplowane projekty odbierałem sam.
    Pozdrawiam,

  16. #16

    Domyślnie

    A u mnie miało być 1000 ale jak zaczął załatwiać i g... z tego wychodziło to zabrałem te papiery i załatwiłem sam....
    Teraz uważam, że to była dobra rozgrzewka na początek budowy.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar barto307cc
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    1.223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Też załatwiałam wszystko sama,szkoda kasy dawać komuś ,a wcale to nie jest trudne

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Misiowate
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    61
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    To czy warto czy nie zależy na kogo się trafi. My zapłaciliśmy 1600 ale to łącznie z adaptacją projektu, planem zagospodarowania działki itd... Na pozwolenie czekaliśmy jakieś 3 tyg. od momentu złożenia papierów. Więc wydaje mi się że warto było.

  19. #19

    Domyślnie Czy warto

    Czy warto czy nie to zależy .
    Od tego czy masz wiele czasu czy nie .Ja miałem szczęście i super rodziców
    mało brakowało a nie wiedział bym gdzie jest urząd miejski.
    4 miesiące i papiery gotowe.
    A za 1500 to kupiłem im telewizor 17"(taki sobie zarzyczyli do sypialni)

  20. #20

    Domyślnie

    Witam,

    mam pytanie do tych osób które zlecały załatwienie pozwolenia na budowę, za co jest te 1500 zł? Czy w tym są wliczone koszty za mapy (zasadnicze, ewidencyjne), mapa do celów projektowych itp.? Czy te koszty i tak muszę ponieść osobno, ponieważ z tego co się dopwiadywałam to za samą mapę do celów projektowych trzeba geodecie zapłacić ok 1tyś zł. Zapewnie trzeba też zapłacić notariuszowi za ustalenie pełnomocnictwa. Może któs wie ile to kosztuje?
    Jeśli te wszystkie opłaty wchodziły by w to 1500zł dla osoby która będzie biegać za mnie po urzędach aż do uzykania pozwolenia na budowę, to w sumie byłoby to dla opłacalne

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony