dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 99 z 99
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał monik22
    działki nie mam raczej małej, bo 20a, stąd nasza decyzja o parterówce , a garaż z pomieszczeniem gospodarczym bedzie stał osobno, ogrzewanie będzie na gaz, nie na ekogroszek, a ja sama nie wiem, bo zawsze chciałam miec piwnicę, ale teraz jestem przerażona kosztami 160 m2 piwnicy, dlaego szukam informacji na temat częściowego podpiwniczenia i czy jest ono realnie tańsze od całości, bo niektórzy piszą,że to pozorne oszcz ędności.
    Popytaj projektanta jak to rozwiązać, może jakieś ławy ze schodkiem, żeby oszczędzić na materiale przy częściowym podpiwniczeniu. Bo pod całą parterówką to ja bym piwnicy na pewno nie robił.
    Jak masz ze spadkiem teren, to tak spróbuj tak ułożyć pomieszczenia żeby piwniczka wyszła na spadku.

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał monik22
    działki nie mam raczej małej, bo 20a, stąd nasza decyzja o parterówce , a garaż z pomieszczeniem gospodarczym bedzie stał osobno, ogrzewanie będzie na gaz, nie na ekogroszek, a ja sama nie wiem, bo zawsze chciałam miec piwnicę, ale teraz jestem przerażona kosztami 160 m2 piwnicy, dlaego szukam informacji na temat częściowego podpiwniczenia i czy jest ono realnie tańsze od całości, bo niektórzy piszą,że to pozorne oszcz ędności.
    piwnica zawsze jest tansza od gory. choc to zalezy czy musisz miec tam kafle, firany, karnisze, super lapy, kaloryfery itd

    u nas w pinicy nawet gladzie nie sa wszedzie polozone, nie ma wstawionych drzwi, zarowki sa tylko w oprawkach itd

    mamy piwnice jakies 80mkw i jestw sam raz

    pod domem tak wielkim jak Twoj z pewnoscia bym robil pod czescia chocby an kotlownie czy spizarnie albo na saune, fitness czy pralnie

    rodzice maja pod czescia ale to okolo 30-letni dom - wszystko OK
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  3. #83

    Domyślnie

    No to poczytałem i zgłupiałem...!!!! Budowa jeszcze nie rozpoczęta mój arch. wymyslij ze częśc podpiwniczona od niepodpiwniczonej bedzie oddzielona i ze ubijemy jakis piasek i wylejemy chudy beton! poczytałem i zadzwonie jutro do niego przedyskutujemy parę spraw
    Pozdrawiam i dzięki za info

  4. #84
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    czy ktoś ma piwnice pod samym garażem ?
    czy ktoś ma problem w zwiazku z częściowym podpiwniczeniem ?
    nie gdybanie - konkrety poproszę

  5. #85

    Domyślnie

    Mam częściowe podpiwniczenie (po 3/5 domu) Lekkim problemem było wykonanie schodkowych ław. Teraz generalnie żałuje, że nie podpiwniczyłem całego domu. P.S. u mnie akurat pod garażem piwnicy brak.

  6. #86
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    U nas wykonanie ław schodkowych było ogromnym problemem. Po prostu murarze mieli własny patent który w skrócie polegał na wylaniu ogromnej ilości betonu do poziomu górnej ławy... To największy minus, drugi to ogromne ilości piachu do wypełnienia "beczki" i późniejsze jego zagęszczanie. Wniosek jeden: nawet gdyby ta piwnica miała stać pusta , to i tak warto dać piwnicę pod całością domu.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie Re: Częściowe podpiwniczenie? Warto?

    Cytat Napisał dakota
    Dziś zwiedzaliśmy dom naszych przyszłych sąsiadów, w całości podpiwniczony. Bo grunt podobno bardzo w porządku, piasek, było wiercone do 5 metrów - zero wody.
    marzenie mieć taki suchy teren ,mnie pokazała się woda na 0,9cm ale i tak postawiłam na swoim i piwnice zrobiłam
    Podpiwniczaj cały dom ale niekoniecznie piwnice pod garażem.
    Ja mam tylko pod domem.
    Ław schodkowych nie robiłam, bo z tym kupa problemów.Wylałam ławy w całości-są pewniejsze,brak schodków można nadrobić bloczkami betonowymi.

  8. #88
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał dode
    my mamy piwnicę pod częścią domu - 30m2.
    Po 4,5 roku użytkowania uważam, że jest w sam raz
    j.w.
    /moja mniejsza i tańsza / ale też oki

  9. #89

    Domyślnie

    gdy bym ja miał wode na 1m to bym za nic w swiecie nie robił piwnic, na szczęście wodę mam niżej i piwnice zrobiłem nawet pod garażem, niską i bez okien
    ---Tu była reklama zakupów---

  10. #90

    Domyślnie

    zaczynamy budowę domu , piwnica jest pod częścią , już teraz żałuję, że nie pod całym domem.
    Zdania na ten temat są podzielone , zależy jaki tryb życia się prowadzi.

  11. #91
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aprilka1000
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    okolice Trojmiasta
    Posty
    341

    Domyślnie

    Jaki jest koszt wybudowania piwnicy ..?
    takiej tylko pod garazem okolo 30 m2.

    podloze to sama glina .....dobre ...?

  12. #92
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Jak kogoś stać to piwnica jest super pomysłem i nie podlega to dyskusji tylko nie na każdej dziełce [uwaga na poziom wód gruntowych]
    I jesli już budować to tylko pod całym domem szkoda zasypywać i tak wysokie ściany fundamentowe.
    Nie wolno budować fundamentów na różnej wysokości.
    A i trzeba przemyśleć wejście do takiej piwnicy w niektórych projektach poprostu brak na to miejsca.
    Można na zewnątrz.

  13. #93

    Domyślnie

    Ja bym powiedział, że najważniejsze to jest zaprojektowanie domu z piwnicą, a nie podpiwniczenie gotowego projektu. A dlaczego? Bo jak się ma piwnicę, to praktycznie żadne pomieszczenia gospodarcze na wyższych kondygnacjach nie są potrzebne (czyli albo dom mniejszy, albo pomieszczeń "dla ludzi" więcej). Na dodatek można wtedy dużo swobodniej układać niemal wszystkie instalacje (baaaardzo ważna IMHO, a niedoceniana zaleta). Natomiast raczej nie warto budować piwnicy na siłę, czyli na trudnym terenie, albo tylko częściowego podpiwniczenia ze schodkowymi ławami. koszty piwnicy to głównie dodatkowy metr ścian fundamentowych (z ociepleniem), strop (z posadzką), schody i ewentualnie tynki. Oczywiście jest też więcej powierzchni do wykończenia, ale to jakby naturalna konsekwencja... uzyskania większej powierzchni gospodarczej, no i nie koniecznie trzeba ją wykańczać. Zdecydowanie nie ładowałbym się za to w okna w piwnicy - problematyczne, upierdliwe i w sumie w pomieszczeniach gospodarczych zbędne. Podsumowując: piwnica - w odpowiednio zaprojektowanym budynku, na dobrym terenie i pod całością - zdecydowanie TAK.

  14. #94

    Domyślnie

    Dla mnie i męża bardzo ważnym jest by była piwnica, od zawsze wiedziałam, że będę mieć piwnicę (w moim domu nie ma, ale jest u babci), nie wiem, to była dla mnie normalna kolej rzeczy jeśli ktoś musi liczyć każdy grosz to fakt, że załatwienie 50tys więcej może być problemem, a mieszkanie w niewykończonym domu może być kłopotliwe Jednakże nam nie przeszkadza to, że piwnica może nie być wykończona, nie to jest dla nas priorytetem tak samo jesteśmy w stanie iść na pewne ustępstwa w wykończeniu domu, gdyż w sumie nie mamy jakichś wygórowanych wymagań, sprzęt czy meble mamy ładne, nie trzeba ich wymieniać, a płytki nie muszą być najdroższe. Ale zdaję sobie sprawę, że osoby, które muszą wszystko skredytować albo muszą liczyć każdy grosz czy też goni ich czas to czasem nie opłaca się budować piwnicy, można budynek gospodarczy w przyszłości, w sumie to dla mnie to też nie zbytnio znaczenia czy budynek czy piwnica, bo tak czy siak trzeba iść na kompromis (budynek gosp. wybudowany później to także kompromis jeśli chodzi o nasze graty czyli albo się gnieciemy albo się ich pozbywamy, nie wspominając o pozwoleniu na budowę i także załatwieniu kasy na budowę budynku).
    Każdy ma swój wehikuł czasu. W przeszłość przenoszą nas wspomnienia, w przyszłość marzenia.

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Claudii Zobacz post
    marzenie mieć taki suchy teren ,mnie pokazała się woda na 0,9cm ale i tak postawiłam na swoim i piwnice zrobiłam
    Podpiwniczaj cały dom ale niekoniecznie piwnice pod garażem.
    Ja mam tylko pod domem.
    Ław schodkowych nie robiłam, bo z tym kupa problemów.Wylałam ławy w całości-są pewniejsze,brak schodków można nadrobić bloczkami betonowymi.
    Witam,
    Właśnie zleciłem badanie gruntu, ale poziom będzie raczej wysoki.
    Czy dobrze rozumiem, że na 0,9m ppt miałaś lustro wody gruntowej?
    Jak zrobiłaś piwnicę? Wyniosłaś mocno w górę czy zastosowałaś jakąś drogą hydroizolację ciężką, typu biała wanna lub cos w tym stylu?

    A tak nawiasem mówiąc to bardzo jestem ciekaw kosztów takiej hydroizolacji wodnej w przypadku budowy piwnicy dla domu o powierzchni zabudowy ok. 150m2. Czy ktoś może w przybliżeniu podać koszt takiej bardzo dobrej hydroizolacji ciężkiej? Czy to kwota powyżej 100 tys. zł?
    Dziękuje bardzo za fachowe informacje.

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Witam, nic skomplikowanego nie robiłam , wyniosłam piwnice w górę o czym jest wzmianka w moim dzienniku.

  17. #97

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź, Caudii.
    A teraz takie pytanie do wszystkich. Widzę, że zdecydowana większość poleca podpiwniczenie całości albo w ogóle. Jak to się ma do faktu, że 99% projektów gotowych nie posiada piwnicy pod garażem? Czyli preferują podpiwniczenie częściowe, co, jak rozumiem, jest trudniejsze w realizacji niż podpiwniczenie całości.

  18. #98
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    crystalmagic

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-253
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, proszę o radę! planujemy niedługo rozpocząć budowę domu ( mamy już pozwolenie). Nasz projekt to dom parterowy o pow 180m (w tym garaż 2 stanowiskowy) w projekcie mamy częściowe podpiwniczenie (ok 80m) w związku z czym zaprojektowano lawy schodkowe co nas jednak trochę martwi i zastanawiamy się czy nie podpiwniczyć jednak całości? Pod garażem jednak niekoniecznie chcemy piwnice ponieważ chcemy mieć kanał. co w takiej sytuacji, czy pod garażem trzeba będzie wykonać fundament schodkowy? Czy miał ktoś podobny dylemat?

  19. #99
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mateusz.C

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    144

    Domyślnie

    Witam, u nas było to samo pochyła działka, częściowe podpiwniczenie. Przeduskotowalismy wszystko i smiejemy się sami z siebie z żoną, że taka głupota nam strzeliła do głowy Jutro jedziemy do kierownika budowy pytać czy jest jeszcze jakaś opcja żeby zrobić pod całym domem

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony