dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Witam,

    Zalecamy zawsze zamawianie kuchni jak już są kafle, bo dopiero wtedy jesteśmy w stanie pobrać absolutnie dokładne pomiary. Jeśli ze względu na brak kafli pomylimy się w pomiarach o nawet 5 mm, a następnie stolarz pomyli się o 1mm na szafce, to może wyjść ponad centymetr różnicy i wtedy szafki nie wejdą. Trzeba je zabierać z powrotem na stolarnię i dopasowywać- dodatkowy koszt i czas.

    Dlatego dobrze by było podpisać umowę jak wszytko jest dokładnie pomierzone, można uniknąć w ten sposób nieprzyjemnych niespodzianek.

    Natomiast na pewno można zrobić wstępny projekt kuchni dużo wcześniej- to nic nie kosztuje, a można wygodnie rozplanować media i poznać wstępną wycenę. Następnie jak już wejdą kafle, można wszystko pomierzyć, wprowadzić dokładny pomiar do projektu i podpisać ostateczną umowę.

    Poza tym okres oczekiwania nie jest wcale taki długi Trzeba zabiegać o klienta

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Ja zamówię jak już będzie terakota w kuchni. Wtedy nie będzie zdziwienia TO jeszcze z miesiąc, ale własnie szukam dostawcy. Chodzę sobie z projektem i zostawiam go do wyceny.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Meble najlepiej zamowic jak juz sa tynki ale przed polozeniem plytek na scianie, na pomiarze plytki bierze sie pod uwage. Klient dostaje potem szczegolowy rysunek wedluk ktorego kladzie plytki. Jak sie okaze, ze kontakty sa nie w tych miejscach to przed plytkami mozna jeszcze cos podkuc i przesunac, a jak sie robi pomiar po polozeniu plytek to juz za pozno. A najlepiej miec 2 pomiary, pierwszy przed rozmieszczeniem elektryki, drugi po tynkach.
    U nas przewaznie wiekszosc osob, ktore nie mialy pomiaru przed elektryka potem musi do sprzetow agd przeklowac kable, bo sa w zlych miejscach zrobione. A jesli ktos nie chce przerabiac elektryki to musi isc na kompromis i np przeniesc sprzety w troche inne miejsca.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzipBudowniczy
    ja szukalam jak byly tynki, bylo to we wrzesniu, termin mam na grudzien
    Byłam ze znajomym w firmie, która mnie w zeszłym roku robiła meble. Bylismy we wrzesniu i wtedy terminy mieli na początek stycznia .
    To nawet nie jest kwestia duża kuchnia czy mała. Długi okres oczekiwania wynika głównie z tego, że firma nie jest wielka a mają duzo zamówień. Duże czy małe zamówienie - nie rzucą jednej roboty żeby zrobic inną, co mi sie akurat podoba, bo świadczy o szacunku dla klienta.
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    stensel

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-092
    Posty
    1

    Domyślnie

    Najlepiej konsultować się bezpośrednio z firmą, od jakiej chcecie zamawiać. My decydując się na meble z drewna pod wymiar, musieliśmy czekać kilka miesięcy, ponieważ stolarnia w okolicy jest tak oblężona. Ale nie zepsuło to naszych planów. Wszystko dotarło na czas, po prostu zamówiliśmy zdecydowanie szybciej

  6. #26
    Banned
    filmarbeble

    Zarejestrowany
    Oct 2023
    Skąd
    Świebodzin
    Kod pocztowy
    66-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czas oczekiwania na zamówione meble na wymiar zależy od wielu czynników. Jest on uzależniony od skomplikowania projektu, wybranych materiałów oraz ilości zamówień w danym okresie.

    Meble do kuchni można zamówić na dowolnym etapie remontu lub budowy, jednak odpowiednio wczesne ich zamówienie gwarantuje, że np. przyłącza wodno-kanalizacyjne zostaną rozmieszczone według wskazówek projektanta kuchni, zgodnie z ostatecznym projektem.

    Nie czekaj na ostatnią chwilę z zamówieniem!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony