dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 13
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 257
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Witam , jak będzie ciężko zdobyć kredyt , to i pracy budowlańcy będą mieli mniej . Ceny na usługi budowlane też spadną , bo konkurencja będzie większa ... A co za tym idzie materiały też muszą potanieć . Nie będzie juz takiego zbytu jak był do tej pory . Pozdrawiam

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zygmunt123

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Uważam, że ceny usług mogą nieznacznie się skorygować, co będzie spowodowane polityką dużych firm budowlach, walczących o wielkie kontrakty. Mali i średni wykonawcy utrzymają ceny na dotychczasowym poziomie, a nawet utrzymają dotychczasowy trend wzrostowy cen.
    Bardzo ciekawa teoria. Masz jakieś argumenty na jej poparcie?

  3. #23

    Domyślnie

    Właśnie, czemu?
    Nie tak optymistyczna jak moja.
    Jeśli masz rację to wolałabym jakieś argumenty.
    Każdy ma prawo mieć własne zdanie, a może ktoś może je poprzeć długoletnią znajomością branży i rządzących nią praw?

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    POLboks

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Uwazam ze kryzys ktory sie nasili bo szczerze jeszcze Polsce do USA daleko z kryzysem spowoduje tansze ceny materialow budowlanych oraz ceny wykonawcow. Na to glownie wplynie powrot tysiecy pracownikow chociazby z Irlandii, Islandii i chociazby z USA.

  5. #25

    Domyślnie

    Moim zdaniem spadną ceny materiałow i robocizny(choć jaka tam oni dla nas konkurencja? jak by byli solidni to nie musieli by nigdzie wyjeżdżać ) solidni pozostali tu i swoje stawki mają, mogą je nieco popsuć ci którzy chcą wejść z powrotem na nasz rynek, będą się nawzajem w dól przebijać, ale przeżyjemy i to (oni trochę tutaj powegetują i dalej będą sobie wyjeżdżać, ten typ ludzi tak ma)

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał roofdach
    Moim zdaniem spadną ceny materiałow i robocizny(choć jaka tam oni dla nas konkurencja? jak by byli solidni to nie musieli by nigdzie wyjeżdżać ) solidni pozostali tu i swoje stawki mają, mogą je nieco popsuć ci którzy chcą wejść z powrotem na nasz rynek, będą się nawzajem w dól przebijać, ale przeżyjemy i to (oni trochę tutaj powegetują i dalej będą sobie wyjeżdżać, ten typ ludzi tak ma)
    Zgadzam się z tą wypowiedzią, słyszę nieraz w rozmowach jak ktoś się cieszy, że zatrudnił fachowca "który parę lat pracował za granicą", mnie to nie imponuje, a nawet jestem podejrzliwy
    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  7. #27

    Domyślnie

    ci co ewentualnie wroca wcale nie wplyna na obnizke cen robocizny ale juz dziesiatki tysiecy budowlancow pracujacych w Polsce jako podwykonawcy u duzych deweloperow, ktorzy wstrzymuja rozpoczete projekty i nie przewiduja rozpoczynania nowych, juz tak.

    ci, ktorzy nie dostana kredytow na budowe tez walnie przyczynia sie do obnizki cen.

    gdy podaz przewyzsza popyt ceny zwykle spadaja

    czego sobie i innym budujacym zycze

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK
    Cytat Napisał roofdach
    Moim zdaniem spadną ceny materiałow i robocizny(choć jaka tam oni dla nas konkurencja? jak by byli solidni to nie musieli by nigdzie wyjeżdżać ) solidni pozostali tu i swoje stawki mają, mogą je nieco popsuć ci którzy chcą wejść z powrotem na nasz rynek, będą się nawzajem w dól przebijać, ale przeżyjemy i to (oni trochę tutaj powegetują i dalej będą sobie wyjeżdżać, ten typ ludzi tak ma)
    Zgadzam się z tą wypowiedzią, słyszę nieraz w rozmowach jak ktoś się cieszy, że zatrudnił fachowca "który parę lat pracował za granicą", mnie to nie imponuje, a nawet jestem podejrzliwy
    pozdrawiam
    TINEK
    Dwóch Panów co robi u mojego "głównego" wykonawcy, było na "saksach" w Irlandii. Po powrocie powiedzieli szefowi, że jakby u niego robili tak jak tam, to by ich wywalił na zbity pysk. To tyle na temat jakości w Irlandii.

  9. #29

    Domyślnie

    Odgrzebałem stary wątek z 2003 roku! Minęło 5 lat i koło historii jest znowu koło napisu "recesja"...
    http://forum.muratordom.pl/czy-reces...dowe,t2857.htm
    Warto poczytać, w zasadzie wszystko aktualne.

  10. #30

    Domyślnie

    Kumple, którzy w Stanach budują domy drewniane (tam większość budownictwa jednorodzinnego jest w tej technologii) twierdzą, że robotę mają na razie i nie odczuwają skutków kryzysu. Być może u nas po krótkim okresie strachu banki chętniej zaczną udzielać kredytów, a może rząd wprowadzi jakieś ułatwienia. Co do cen materiałów: trzy tygodnie temu kupowaliśmy styrodur i okazało się, że cena .... wzrosła, z powodu wyższego kursu euro Mam wątpliwości, czy ceny na materiały budowlane znacznie spadną. Dyrektor woli ograniczyć produkcję lub zamknąć zakład niż sprzedawać poniżej kosztów.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Najtmara
    Co do cen materiałów: trzy tygodnie temu kupowaliśmy styrodur i okazało się, że cena .... wzrosła, z powodu wyższego kursu euro
    generalnie racja - słaby złoty odbije się na cenach materiałów... ale co do styroduru....

    zdawało mi się że styropian robi się z jakiegoś półproduktu otrzymywanego ropy naftowej, której cena spadła ze 140$ do ca 40$ - to czegoś tu jednak nie rozumiem

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    a ja myślałem że jak cena ropy spadnie z 140 do 40 to o tyle samo stanieje benzyna na stacji, a ku klops
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Cytat Napisał Najtmara
    Co do cen materiałów: trzy tygodnie temu kupowaliśmy styrodur i okazało się, że cena .... wzrosła, z powodu wyższego kursu euro
    generalnie racja - słaby złoty odbije się na cenach materiałów... ale co do styroduru....

    zdawało mi się że styropian robi się z jakiegoś półproduktu otrzymywanego ropy naftowej, której cena spadła ze 140$ do ca 40$ - to czegoś tu jednak nie rozumiem
    Kwestia czasu kiedy spadnie cena, u nas na przykładzie tworzywa (pochodna ropy) cena za tonę spadła z 1200 Euro do 600, więc produkt końcowy również będzie tańszy. Pewnie jest dużo zapasu styroduru wyprodukowanego po "starych" cenach, trochę poczekamy i będzie taniej.
    Daniel

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    POLboks

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Najtmara
    Kumple, którzy w Stanach budują domy drewniane (tam większość budownictwa jednorodzinnego jest w tej technologii) twierdzą, że robotę mają na razie i nie odczuwają skutków kryzysu..
    Recesja dotknela wszystkich a zwlaszca budowlancow, w tej chwili buduje sie zero domow tak zwanych na sprzedaz, w 90 % projekty sa robione pod odbiorce a tu juz trzeba miec albo szczescie albo byc naprawde dobrym i miec "wtyki". Ja moge wypowiedziec sie o Chicago jednak w innych miastach nie jest lepiej. Zreszta niedlugo dobijemy do magicznej liczby 1000000 domow odebranych przez banki. Jest bardzo zle zwazywszy ze wiekszosc jest uzalezniona calkowicie od kredytow. Tak wiec szczesliwcy majcy dzisiaj stala prace w USA

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andrzejb79

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Rynek usług szybko wróci do normalności, co nie oznacza gwałtownego spadku cen. Poprostu będzie łatwiej znaleść porządną firme, za rozsądne pieniądze.
    Szybko znikną pseudo fachowcy , dobrzy nawet w czasie kryzysu będą mieli duzo pracy.
    Pozdrawiam wszystkich zaczynających budową na wiosne 2009 (też do nich należe)

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Nie ma co liczyć, czasem pomaga statystyka.
    podobno 25% małych firm wykonawczych nie ma zleceń na przyszły rok. to nie może pozostać bez wpływu na ceny. Mnie to jeszcze nie dotyczy - umowę na stan surowy podpisałem III 2008, buduję teraz, ale liczę że wykończeniówka pójdzie już na innych warunkach....

    Cytat Napisał Trociu
    Na spadek cen robocizny zbytnio bym nie liczył. Ale za to liczę trochę na obniżkę cen materiałów.

  17. #37

    Domyślnie

    Budowa domu tańsza o 10% tańsza od górki z 2007 roku - tak przynajmniej przeczytałem w jakimś czasopiśmie.

    W 2006 i 2007 roku powstało wiele firm na boomie budowlanym. Teraz budujących jest już znacznie mniej i te firmy nie mają tyle zleceń co wcześniej. Może stawki w budownictwie nie spadną z dnia na dzień, ale jeśli firma nie będzie miała zleceń to zrobi nawet za pół darmo żeby tylko utrzymać się na rynku czekając na lepsze czasy.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yatza

    Dwóch Panów co robi u mojego "głównego" wykonawcy, było na "saksach" w Irlandii. Po powrocie powiedzieli szefowi, że jakby u niego robili tak jak tam, to by ich wywalił na zbity pysk. To tyle na temat jakości w Irlandii.
    jak ze wszystkim i wszedzie

    sa firmy gorsze i lepsze
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  19. #39

    Domyślnie

    CENY MATERIAŁÓW - spadną w 2009 i w 2010

    CENY ROBOCIZNY - spadną w 2009 i w 2010

    j
    Ostatnio edytowane przez KaSeKa ; 07-11-2010 o 10:46

  20. #40

    Domyślnie inaczej

    Ceny w 2009 już nie spadną - bo spadły w końcówce 2008 na pysk (już nie ma z czego obniżać). No może cement spadnie. Robocizna spadnie.
    Johan

Strona 2 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony