dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 63
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar quisquis
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Lublin
    Posty
    238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Aneczkab, dzięki.
    Gazu nie mamy i pewnie nie będziemy mieli. Kominek to jedno pewne ogrzewanie, ponieważ 1) lubimy, a 2) to branża mojego męża i nawet nie wypadałoby nie mieć
    Kiedyś też miałam w domu podłogówkę, ale elektryczną. Wrażenie super, ale opłaty...tragedia
    Też mi się nie uśmiecha idea kotłowni, wolałabym mieć garderobę w takim miejscu, ale... jeśli na dłuższą metę ma się to sprawdzić.
    Musze się jeszcze porozglądać....

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaRo_wroc

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    W zasadzie pozostaje mi tylko potwierdzić to co napisała Aneczkab, sami też mamy zamiar zainstalować pompę ciepła - ba pod takie rozwiązanie mamy zaprojektowany dom, tzn. nie projektowaliśmy kotłowni a tylko pomieszczenie gospodarcze. Do tego jak pisałem już gdzieś wcześniej zaczyna się coś ruszać w temacie promocji rozwiązań proekologicznych i niektóre gminy już teraz refinansują zakup pompy ciepła. Oczywistym wyborem przy pompie ciepła jest ogrzewanie podłogowe - u nas w całym domu do tego grzejniki-drabinki w łazienkach wspomagane grzałkami. Jako dolne źródło ciepła planujemy kolektory pionowe - najdroższe (u nas ok. 20tys za kolektory na gotowo) ale też najmniej problematyczne. Sąsiad ma dwie pompy i korzysta z wód podziemnych ale ja obawiałbym się awarii pomp, pewnie wg. prawa Murphy'ego któraś zepsułaby się w największe mrozy
    Co do ogrzewania gazem to mój wykonawca i inni twierdzą, że teraz bardziej się opłaca zakopać zbiornik w ogrodzie i korzystać z droższego ale wysokoenergetycznego gazu niż podpinać się do gazociągu, gdzie gaz jest co prawda tańszy ale zużywa się go duuużo więcej, no i "ruskie" zbiornika nam nie zakręcą Minusem na pewno jest to, że trzeba pilnować dostaw i zamawiać gaz z wyprzedzeniem, zwłaszcza w sezonie grzewczym.

    Pozdrawiam,
    Robert

  3. #23

    Domyślnie

    Nie wiem czy widzieliście już ten domek ale ogólnie wydaje mi się nawet bardzo fajny jak na ok 100m2 :
    http://www.cbsilesia.com/Maja.203.0.html

    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    http://www.archipelag.pl/projekty-do...1rqru7o05mn8ig
    Pewnie ten projekt też widziałaś ale i tak podsyłam

    W sumie jak nie potrafisz zbyt długo znaleźć "ten jedyny" to najlepiej iść po indywidualny - nerwów mniej stracisz. A taki malutki domek to pewnie tak samo ciężko znaleźć jak taki na działkę o szerokości 20metrów.

    A tutaj artykuł o pompach cieplnych (znalazłam przed chwilą)
    http://www.archipelag.pl/aktualnosci...w-europie.html

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar quisquis
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Lublin
    Posty
    238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Dzięki Aneczkab za te wszystkie domki.
    Po rozmowie z architektem nic nie wyszło, bo okazało się, że taka ilość zmian będzie bardzo kosztowna. Polecił mi projekt indywidualny. Koszt 6000zł (już z adaptacją). Mam sobie przemyśleć przez święta, albo jeszcze poszukać "projektu idealnego"
    Ma też przejechać do starostwa i zapytać, czy możliwe jest budowanie z projektu murowanego. Moi wykonawcy mówili, że tak robili i nie jest to żaden problem.
    Wczoraj zasnęłam podłamana...ale czy nie mam racji twierdząc, że mały domek musi być idealny i świetnie rozplanowany?!? Może jednak za dużo chcę jak na 100m2? Garderoba, najchętniej pralnia z suszarnią i może jeszcze spiżarnia.....ech.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaRo_wroc

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Podobnie było z nami - zbyt kosztowne zmiany w najbliższym dla nas projekcie i skończyło się na indywidualnym. Powierzchni nie traktujcie jako wyroczni - wg. mnie zawsze lepiej zostawić sobie jakieś pomieszczenie do wykończenia później niż żałować tych paru m2 bo rozbudować dom jest dużo trudniej. Do do budowy w szkielecie z projektu murowanego - masz dwa problemy: zmienia się powierzchnia użytkowa - a to wymaga przeliczenia i zmiany pozwolenia na budowę a zmiana pozwolenia na budowę to uaktualniony projekt w 4 egzemplarzach. Druga sprawa to obliczenia konstrukcyjne - dla drewna zupełnie inne niż dla konstrukcji murowanej - nie chcesz chyba kłaść blacho-dachówki lub gontów bo będziesz się bała, że dachówki dach nie wytrzyma. U mnie jest określone, że pokrycie dachowe może ważyć do 55kg/m2 co oznacza że np. karpiówki nie położę, ale ceramikę zakładkową już tak. Wiem też, że w salonie muszę dać elementy sprzęgające ściany, aby te mi się nie rozeszły pod obciążeniem dachu. Wykonawca przeprowadzi takie obliczenia i da Ci gwarancję że krokiew 220 co 40cm wytrzyma ciężar dachówki i śniegu ? Owszem zawsze można dać 235 czy 250 ale po co jeżeli okazało by się że i 200 wytrzyma ?
    Sam to przerabiałem, bo garaż mam w projekcie murowany a jest postawiony w szkielecie ale z pełną świadomością, że jest przewymiarowany tzn. mogłyby być mniejsze profile ale nie było sensu ich rozgraniczać, to na garaż a to na dom, więc jest tak samo jak w domu. Inną sprawą, że garaż jest traktowany jako pomieszczenie gospodarcze o czasowym przebywaniu ludzi i przepisy są dużo mniej restrykcyjne dla takich budynków.

    Może zajrzycie jeszcze do Archetonu - robią projekty w szkielecie, projekty murowane w szkielet przerabiają ale stwierdzili, że jest tak dużo pracy że już jako projekt indywidualny. Jeżeliby realizowali inwestycję (prefabrykowane ściany przyjeżdżają na budowę) to koszt przeróbki byłby w cenie. Może inne biura projektowe stosują podobną politykę, wg. mnie projekt domu składany do powiatu warto mieć w takiej technologii jak się będzie budowało.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaRo_wroc
    Druga sprawa to obliczenia konstrukcyjne - dla drewna zupełnie inne niż dla konstrukcji murowanej - nie chcesz chyba kłaść blacho-dachówki lub gontów bo będziesz się bała, że dachówki dach nie wytrzyma.
    Mam rozumieć że bierzesz dachówki? Tak pytam bo sama osobiście jestem prawie zdecydowana na blachodachówkę ale jestem otwarta na różne opcje. Zresztą myślałam że w kanadyjczykach właśnie je się kładzie (lub gont ale osobiście on mi się nie podoba wizualnie i raczej go nie będę chciała mieć)?

    Co do projektu. Ja przyjęłam opcje że szukam takich co mi zrobią najlepiej wszystko od stanu "marzeń" do stanu przynajmniej "wykończonego z zewnątrz". Mam dosyć szukania, męczenia się, marnowania czasu na rozmyślania - a czym więcej firm tym większe ryzyko że się wszystko posypie ("to nie nasza wina, to wina tamtej firmy" itp). Instalacje ewentualnie może robić kto inny a wykończenie już takie stricte remontowe (malowanie ścian, kładzenie podłogi) możemy sobie robić sami - mój tata sam się zarzekał że on te ściany działowe w domu to sam postawi bo się zna (chociaż nie wiem czy jest to możliwe jeśli tam chce mieć wtyczki kontaktowe - ale na razie jeszcze nie zagłębiałam się w tym temacie )

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaRo_wroc

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Oj, przez ile my opcji przeszliśmy w kwestii pokrycia dachu
    Na kanadyjczyku możesz kłaść na dach co Ci się żyw nie podoba, gonty drewniane, strzecha, łupki itp. odpadły ze względu na cenę, przez chwilę myśleliśmy o gontach bitumicznych, ale po wizji lokalnej też odpadły, potem blachodachówka - niestety jest to materiał o dużej powierzchni jednostkowej co przy dachu kopertowym (a u nas jeszcze w kształcie litery T) spowodowałoby b. dużo odpadów przy docinaniu, do tego jeszcze hałas i blachodachówki też odpadły, zostały dachówki cementowe i ceramiczne. Cementowe odpadły ze względu na fakturę powierzchni. Zostały ceramiczne i w tej chwili faworytem jest Bornholm - dachówka średzka typ S - czerwona naturalna

    Co do projektu to wiele biur projektowy albo współpracuje z wykonawcami albo też sami zajmują się wykonaniem inwestycji - nie wiem ile to kosztuje ale takie "wash and go" wydaje się być ciekawą opcją dla Was.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaRo_wroc
    Oj, przez ile my opcji przeszliśmy w kwestii pokrycia dachu
    Na kanadyjczyku możesz kłaść na dach co Ci się żyw nie podoba, gonty drewniane, strzecha, łupki itp. odpadły ze względu na cenę, przez chwilę myśleliśmy o gontach bitumicznych, ale po wizji lokalnej też odpadły, potem blachodachówka - niestety jest to materiał o dużej powierzchni jednostkowej co przy dachu kopertowym (a u nas jeszcze w kształcie litery T) spowodowałoby b. dużo odpadów przy docinaniu, do tego jeszcze hałas i blachodachówki też odpadły, zostały dachówki cementowe i ceramiczne. Cementowe odpadły ze względu na fakturę powierzchni. Zostały ceramiczne i w tej chwili faworytem jest Bornholm - dachówka średzka typ S - czerwona naturalna

    Co do projektu to wiele biur projektowy albo współpracuje z wykonawcami albo też sami zajmują się wykonaniem inwestycji - nie wiem ile to kosztuje ale takie "wash and go" wydaje się być ciekawą opcją dla Was.
    No ja w moim zapytaniu do firm wyraźnie zaznaczyłam że cena projektu indywidualnego ma być wliczona w koszt budowy - w takich warunkach nawet tych 10 tyś nie poczuje

    A dachówki - ja będę miała dach 2 spadowy więc chyba z blachodachówką nie będzie problemu? Gont wizualnie wydaje mi się brzydki. A co do ceramicznych to nie wiem - to pewnie i droższe i cięższe jest od blachodachówek? (sorki quisquis że ci taki offtop zrobiłam

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar quisquis
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Lublin
    Posty
    238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Nic nie szkodzi, wszystko jest ciekawe, co w temacie
    Ja też jestem za gontem, bo mi się podoba i wydaje się taki "lekki". Przy naszej malutkiej chałupce jakoś nie mogę sobie wyobrazić blachodachówki ani dachówki....
    Ale oczywiście szanuję wszelkie wybory i wiem, że wasze dachy będą piękne.!

    Aneczkab, kamarbud oferuje stan więcej niż "z zewnątrz gotowy". Instalacje, okna, drzwi zew i wew, parapety wew, g-k poszpachlowane i ściny 2x pomalowane. Jak dla mnie to stan ponadstandardowy.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaRo_wroc

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    No to proszę bardzo dalej w tym temacie
    Cytat Napisał quisquis
    Ja też jestem za gontem, bo mi się podoba i wydaje się taki "lekki".
    Gontem drewnianym czy bitumicznym ?? Jak drewniany to też mi się b. podoba ale niestety za dużo kosztuje, a bitumiczny poza ceną (choć trzeba robić pełne deskowanie) to wg. mnie nie ma innych zalet. Wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje ale dla mnie jest zbyt "płaski".

    Cytat Napisał Aneczkab
    A dachówki - ja będę miała dach 2 spadowy więc chyba z blachodachówką nie będzie problemu? Gont wizualnie wydaje mi się brzydki. A co do ceramicznych to nie wiem - to pewnie i droższe i cięższe jest od blachodachówek?
    Z blachodachówką nie powinno być problemów ale najlepiej spytać o to dekarza. Ja dziś gościłem potencjonalnego wykonawcę naszego dachu i rozmawialiśmy na temat więźby i pokrycia - przy moim dachu oszacował straty przy blachodachówce na 40% a przy wybranej przez nas ceramicznej na ok 5%
    (dość mały rozmiar) więc cenowo blachodachówka wyszłaby nas tak samo. Dachówka jest cięższa, ale to też zaleta: dom się szybciej ustabilizuje, mniej słychać deszcz (to może być romantyczne ale może być jak w piosence Kmity o księżycu), pokrycie bardziej izoluje od słońca, trudniejsze do zerwania przez dach. W sumie to już zamówiłem dachówki i wbrew pozorom koszt samych dachówek to tylko 1/3 całości potrzebnej na dach, a zamówiłem to:

    A tak wyglądają w większej ilości:

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Iwuś

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    1.111
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    Radosnych i pogodnych Świąt

    ...jak ślepy żeglarz bez wiatru i wody...
    Dziennik Zajców
    Komentarze

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Agatka77

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    98

    Domyślnie

    Jak dla mnie najładniejszy jest gont drewniany ale za bardzo nas nie stać, wiec będzie gont bitumiczny. Blacha mi jakoś do drewna zupełnie nie pasuje Widziałam kilka drewnianych domków z blachodachówką i wyglądały ładnie, ale jakoś nie mogę się przekonać...
    quisquis, zdecydowaliście się na kamarbud?

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar quisquis
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Lublin
    Posty
    238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Tak, Marta, chyba się zdecydujemy. Kontakt z "twoją" firma bardzo mi się nie podoba - olewka totalna.
    Byliśmy na budowie w kieleckiem, bardzo fajnie to wygląda i oferta całkiem atrakcyjna...ale jeszcze nie zapadły ostateczne decyzje.

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Agatka77

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    98

    Domyślnie

    Masz rację, kontakt z firmą to chyba ich najsłabsza strona. Też często mamy z tym problem, ale już się chyba przyzwyczailiśmy Nie mieliśmy innego wyjścia Ale generalnie ekipa budująca jak na razie jest bardzo w porządku, więc przynajmniej tu jesteśmy zadowoleni, przynajmniej do tej pory. W każdym razie jak panowie weszli na budowę to wszelkie zmiany ustalaliśmy już z nimi i tak jest dużo lepiej. Mam wrażenie że szef ma dużo budów na głowie i pewnie stąd te problemy. Nie do końca mi się to podoba, ale my narzekać na to nie mamy prawa bo sami go mocno prosiliśmy o to, żeby zaczął budowę jak najszybciej. Właściwie pierwszy termin był na jesień 2009, więc jesteśmy rok do przodu i musimy teraz zaakceptować te "drobne" niedogodności

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Dużo MIŁOŚCI na każdy dzień...
    życzy Aleksandra z rodziną


  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie


    Gdy pierwszą gwiazdkę ujrzysz na niebie,
    wspomnij tych, co kochają Ciebie.
    Przyjmij od nich świąteczna życzenia,
    dużo świątecznej radości i marzeń spełnienia
    Gosia z Jurkiem i Olkiem życzą
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KaRo_wroc

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Wesołych Świąt, udanych wyborów podczas budowania
    i pamiętajcie o Mikołaju !!



  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Agatka77

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    98

    Domyślnie

    Wydaje mi się że układ i wielkość okien to nie są wielkie zmiany, my zmienialiśmy wszystkie okna, miały wysokość 120 a teraz mamy 150, układ też zmienialiśmy i nie było problemu. Myślę, że bardziej chodzi o takie zmiany które pociągają za sobą zmianę konstrukcji dachu itp.

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar quisquis
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Lublin
    Posty
    238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Czyli okna zmienialiście już na budowie?
    Ja pisałam w tej sprawie do wykonawcy i odpisał, żeby przy adaptacji były już takie jakie mają być - a co ja teraz biedna wiem, kiedy nawet projektu nie kupiłam...

    Co do zmian we wnętrzu, to faktycznie przyznał, że wszystko możemy pozmieniać.

    A powiedzcie mi kochani, czy można przenosić np. łazienkę do pokoju itp.? Czy powinna być tam, gdzie jest w projekcie?

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony