dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ppici

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Pici i Picia oraz Piciątko budują Bellę

    Witam.
    Zakładam dziennik ponieważ zaraziliśmy się około miesiąc temu chorobą zwaną budowaniem własnego domu...
    Może na dobry początek przedstawię głównych inwestorów:
    Moja żona Agnieszka czyli Picia, ja czyli Piotrek zwany Pici oraz nasza córka Alicja czyli Piciątko. Inwestor wspomagający to nasza suczka rasy "bez rasy" czyli Szczura.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ppici

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    To może od początku.
    Mieszkamy w bloku na jednym z sądeckich osiedli. Ponieważ moja żona całe życie mieszkała w bloku a ja dopiero od 5 lat więc co jakiś czas powracał temat własnego niezależnego domu. Dopingiem było rozpoczęcie budowy przez teściów domu na działce, na której od prawie zawsze paliło się grila . Ale głównym bodźcem był wyjazd początkiem października na parę dni w Bieszczady gdzie mieszkaliśmy w niedużym drewnianym domku z ogrzewaniem kominkowym . Powiedziałem wtedy, że fajnie byłoby mieć taki domek a żona temat podchwyciła. Po powrocie okazało się, że teściowie mogą przepisać działkę i tak to się zaczęło. Wczoraj odbyliśmy "wycieczkę" po urzędach celem załatwienia papierków do aktu notarialnego. Byłem pod wrażeniem urzędów, które odwiedziliśmy a w zasadzie osób tam pracujących (poza jedną panią, która wyszła na "moment" - około 15 minut i nie wiadomo gdzie znikła - a kolejka sie powiększała). Wszyscy oprócz wspomnianej pani okazali bardzo dobre podejscie do osoby "zielonej" w sprawach z jakimi przychodziła. Tak więc wypis z KW będzie przy dobrych wiatrach za 14 dni (KW jeszcze w wersji papierowej) pozostałe papiery załatwione od ręki!!! Teraz spokojnie oczekuję odpis z KW i będziemy działać dalej.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ppici

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Od ostatniego wpisu nic się nie zmieniło... Więc żeby nie było zastoju w dzienniku to może uda mi się wkleić pierwsze zdjęcie prawie już naszej działki.



  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ppici

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    UWAGA UWAGA!!!
    W dniu 11 grudnia 2008 staliśmy się wraz z małżonką posiadaczami działki o powierzchni 11 arów. Innymi słowy odebraliśmy akt notarialny dotyczący darowizny wspomnianej działki.
    PS Żałuję, że nie jestem notariuszem - całą robotę wykonuje sekretariat i kancelaria a notariusz machnie tylko autograf i za to niezłą kasę kroi ze swoich ziomków...

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ppici

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Po bardzo długiej przerwie... otrzymaliśmy potwierdzenie ze Starostwa, że ziemia jest nasza. Ja to wiedziałem miesiąc temu a oni dopiero w styczniu potwierdzenie sporządzili. Jeszcze podobno ze sądu ma coś przyjść...
    Na razie to wyremontowałem kuchnie dla mojej małżonki - obiecała obiady codziennie gotować . Będę musiał się zakręcić się za jakimś geodetą żeby wypalikował mi działkę a później koparkowego załatwić żeby ją troszkę podrównał. A na razie to mamy piękną zimę i działka sobie smacznie śpi pod białą kołderką...
    PS Może ktoś mi doradzi czy warto kupować tę najtańszą siatkę powlekaną w Castoramie?

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ppici

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    I po bardzo dłuuugiej przerwie muszę coś napisać.
    Plany budowy naszej Belli muszą w związku z sytuacją finansową zostać na razie odłożone. Nie znaczy to, że na działce nic się nie będzie działo. Na czas oczekiwania na poprawę finansów zaamierzamy postawić na naszej działce domek drewniany i ogrodzić działkę. Mam nadzieję, że niedługo zima odejdzie na dobre i będziemy mogli w końcu pospacerować po naszym kawałku Ziemi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony