dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 16
Pokaż wyniki od 301 do 307 z 307
  1. #301

    Domyślnie

    Ihaa, ihaa, ihhaahaaa!
    Witaj Sir Seldric!
    Zarżałem radośnie, gdyż Twój post to miód na moją duszę utrudzoną! Cały dzisiejszy dzień poswiecilem zagadnieniu: czy potaniac produkty czy nie ) Wprawdzie branża diametralnie różna, ale bestia konsument pozostaje!
    Owóż ja jestem zdania, że nie potaniać. To znaczy nie kosztem JAKOSCI. Właśnie przekonałem pewne szacowne gremium, że warto przemysleć kwestie zmniejszenia ceny kosztem MARŻY jednostkowej, z załozeniem, że wzrost sprzedaży tej korzystnej oferty pozwoli zachować GLOBALNĄ wartość tejze marży...
    Co do jednego się zgadzam: Maxi Classic, to piękna, powtarzam: piękna blacha. Do tego stopnia, że zdecydowalem się na nią POMIMO szczegółowego zapoznania się z przypadkiem kol. Mieczotronixa.
    Poza tym, ze piękna, to podejrzewam, ze za chwilę bedzie cholernie na fali Przy obecnych tryndach na pseudostarocia, supernowoczesne pokrycie udajace stare (ok.: twórczo wariacjujące na tematy tradycyjne ) musi być hitem. Masz pojęcie ile nowych dworków powstało a ile powstanie? wszystkim będzie do twarzy w Maxi Classicu! Widzę ile samochodów od niechcenia zwalnia przed moją bramą a ilu ludzi niedbale zapuszcza żurawia... A jakie było poruszeństwo wśród dekarzy, a ilu zapowiedziało się, że obejrzy. Krótko: zainteresowanie jest wielkie - i strach przed kompromitacją jeszcze większy. Zatem i potencjał produktu - spory - trzeba tylko dopracować go technicznie i technologicznie i nauczyć fachowców obsługi.
    A moje roczne zainteresowanie tym produktem (w tym: od 5 m-cy w praktyce) przekonuje mnie, że szacowne Ruukki machnęło tzw. babola przy wprowadzeniu na rynek
    A nie warto było pokryć kilka Bardzo Opiniotwórczych Budynków, co to ludziska się gapią? i to pokryć dobrze? i to dobrą blachą? Niech się ludziska dziwują! niech mlaczczą i "zazdraszczają" i narzekają że drogie. I bedą kupować. Ja za krycie zapłaciłem o 5zł z m2 więcej niż standard. Był to koszt stresu i nauki ekipy. Pewnie i dla mnie i dla Ruukki (i w konsekwencji dla dekarza też) lepiej byłoby, żebym zapłacił o 5 pln/m2 wiecej za prawidłowo przygotowaną (jw.) blachę+technologię, a mniej za ułozenie.
    Nie uważasz? wg mnie przychodzi ten czas, że drogie zaczyna byc na fali i to w coraz szerszych kręgach...
    Pewnie trzeba było trochę poczekać, zgoda - szkoda, że ktos w ruukkim nie wytrzymał presji czasu
    jm1964

  2. #302

    Domyślnie

    To ja dodam - bo pasuje do tematu - jak ktoś będzie miał okazję niech obejrzy zachodnią elewacje (tą przy "bazie" Polskiego Ekspresu") nowego budynku ("Złote Tarasy" ??) przy Centralnym w Warszawie.
    Elementy "małoformatowe" w porównaniu z dachowymi a sciana wygląda jakby przed montażem, arkusze spadły z wagonów.

    Alemoże się nie znam i tak ma być .

    Pozdrawiam

  3. #303

    Domyślnie

    Co do złotych tarasów
    To z tego co się oriętuję to jest Aluminium układane na rąbki i faktycznie ostrawo faluje , ale ten materiał kosztuje ok 60 PLN za samą blachę a do tego jeszcze montaż robiony pewnie przez Austryjacką ekipę to już daje ze 150 a pomimo to faluje.

    Co do marketingu to zgadzam sie jm że taki trend idzie i że po 15 latach szaleństwa i rewolucji w branży przychodzi czas na wyprostowanie głupot które się nadziały przez te lata
    A oczywiście najwiekszą głupota są chasła "Najlepsza jakość za rozsądną cenę", jak coś jest najlepsze to musi by ć najdroższe i koniec.
    A swoją drogą jm jak byś był zainteresowany to słyszałem za Ruukki bedzie szukać ludzi
    pozdrawiam

  4. #304

    Domyślnie

    Sam nie wiem czy dobrze że zanalazłem ten wątek
    Wczoraj już zdecydowaliśmy się z żoną na tę blachę, a dziś po przejrzeniu tego wątku mam wątpliwości czy "moi" dekarze sobie z tym poradzą?
    Na folderach ruukki wygląda super.

    Czy na prawdę trzeba zainwestować w tę grubszą tzn 0,6 mm?
    Czy ktoś ma jakieś "nowe" doświadczenia z tą blachą?
    Tomek

  5. #305

    Domyślnie

    Nie mam nowych doświadczeń, tylko furt te same i powiem: trzeba!
    Moja blacha mimo, że bardzo starannie układana jest dość istotnie pofalowana (rymło się ) i dzis sam bym zainwestował w 0,6 mm. Z drugiej strony podobno falowanie blachy płaskiej jest b. trudne do całlkowitego wyeliminowania - trochę jest o tym w tym wątku.
    Tym nie mniej ja załozyłem sobie, że blacha mi się podoba i tej wersji się trzymam (i to bez trudu )
    Weź swoich blacharzy na inspekcję jakiejś trefnej realizacji, np. obejrzyj z nimi dach w dworku w Mościbrodach par. Wiśniew i omów z nimi błędy wspomnianej realizacji oraz co zamierzają zrobić, żeby ich uniknąć na Twoim dachu i juz bedziesz wiedział, czy sobie dadzą radę
    Pozdrawiam
    jm1964

  6. #306

    Domyślnie

    Wraz z ciepełkiem wiosennym pojawiły się szparki tu i ówdzie...
    Nie cieknące tylko odstajace. Sakreble.
    Ale daszek - miód! Mimo wszystko!
    jm1964

  7. #307

    Domyślnie Co słychać w Maxi Classicu?

    Cześć Mieczotronix i Inni
    Bardzo ciekaw jestem, jak tam wasze dachy z Maxi Classica?
    U mnie - bez zastrzeżeń. W zeszłym roku po wichurach minimalnie poderwało mi jeden z pasów blachy - przy łączeniu w połowie połaci,na długości kilkunastu cm wysunął się z zamka i zaczął delikatnie odstawać - bez utraty szczelności. Rozszczelniło się również uszczelnienie silikonem obróbki jednego z kominów. Ekipa wykonawców poradziła sobie z problemami w pół godziny - w ramach gwarancji.
    Dach nadal cieszy oczy.
    I zgodnie z przewidywaniami pokryć tego typu - coraz więcej
    Pozdrawiam
    jm1964

Strona 16 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony