dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie kominki z wkładem szamotowym czy bez?

    Czy są jakieś za i przeciw przy kominka z szamotem czy bez?
    Zauważyłęm że te droższe/lepsze firmy maja kominki z wkładem szamotowym.

  2. #2

    Domyślnie

    Poszukaj na forum bo już było, jak ja szukałem kominka dla siebie. Obecnie mam taki wolnostojący, czyli po prostu kozę z kaflami ale palenisko ma od środka wyłożone szamotem. Bynajmniej nie narzekam. Podobno jest lepsze spalanie drewna bo szamot utrzymuje długo wysoką temp.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin1978

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    Pozatym wkład z szamotem wyglada lepiej niz kawałek zeliwa. I jest to czesc wymienna w razie czego. A ze spalanie lepsze i toszke akumuluje cieplo to inna sprawa.

    Ja u siebie mam wklad z szamotem i nie wyobrazam sobie innego. Jakos wkład bez tego wyglada szajsowato

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam kominek bez wkładu szamotowego. Szamotu tego zwykle jest niewiele, więc za dużo tego ciepła nie zakumuluje.
    Poza tym szamot się wypala...
    Kupiłem markowy, dobrej jakości wkład i świadomie zrezygnowałem z wkładki szamotowej...
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie Re: kominki z wkładem szamotowym czy bez?

    Cytat Napisał Rafal111
    Czy są jakieś za i przeciw przy kominka z szamotem czy bez?
    Zauważyłęm że te droższe/lepsze firmy maja kominki z wkładem szamotowym.
    z markowych popularnych to raczej tylko spartherm ma szamot a pozostałe czyli jotul, dovre i polskie tarnaw/vy nie.....

    co do różnic - dyskutowalne - co się komu bardziej podoba
    mnie akurat spartherm ))

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie Re: kominki z wkładem szamotowym czy bez?

    Zdecydowanie stal+szamot lepsze spalanie,kumulacja ciepła znacznie dłużej niż żeliwo ,ładny wygląd .....na codzien palę w sklepie w Bodarcie i dla mnie osobiście niema lepszego wkładu i moge polecić kolejno Bodart&Gonay,Chazelles,MCZ (wkładka alutec tytan z aluminium),Fondis,Spartherm,Supra,Sparke....

  7. #7

    Domyślnie

    Padło na Spartherma Bravo ale ... zostaliśmy oszukani przez firmę Aka z Częstochowy która od początku nie wiedziała co sprzedaje. Czy wkład jest z szamotem czy z vernikulitem. Zapłaciliśmy zaliczkę i po tygodniu czekania niby dostali wkład. Oglądamy i ... szczena mi opadła co chcieli nam wcisnąć: na dole pomarańczowy wkłada a z boków biały , widac jakby przedszkolak go właśnie poukładał - jakiś postrzepiony.
    Wstrętnie to wygladało jak na niemieckie wykonanie. Pan zaczął ściemniać że taki dostali, że często są inne kolory na dole i boku.
    Zadzwoniliśmy do Spartherma i okazało sie że Bravo nie ma wogóle z szamotem tylko vernikulitem. Gość z AKA sam widocznie zmienił vernikulit na szamot ( jesli to był szamot, ba sami nie wiedzą czym to się różni i w jakim kominku co jest) i chciał nam ten szajs wcisnąć. Z ponad 5000zł chcieli nas oszukać i wcisnąć badziewie. Ostrzegam przed tą firmą.

    Ale teraz nadal zostaje z wyborem. Czas straciłem a kominka nadal nie mam, a zależy mi na kominku z szamotem i sztywnym doprowadzeniem powietrza. Cena wzrosła z 2000zł na początku ( te żeliwne z Obi odpuściłem już) do 5000zł i to jeszcze mało bo się okazuje że nie ma takiego kominka. I za 5000zł gotówką chcieli mnie oszukać - co za czasy

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin1978

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    Zobacz moze cos z Hajduka. Ja mam Prisme i pali sie az miło

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal111
    Padło na Spartherma Bravo ale ... zostaliśmy oszukani przez firmę Aka z Częstochowy która od początku nie wiedziała co sprzedaje. Czy wkład jest z szamotem czy z vernikulitem. Zapłaciliśmy zaliczkę i po tygodniu czekania niby dostali wkład. Oglądamy i ... szczena mi opadła co chcieli nam wcisnąć: na dole pomarańczowy wkłada a z boków biały , widac jakby przedszkolak go właśnie poukładał - jakiś postrzepiony.
    Wstrętnie to wygladało jak na niemieckie wykonanie. Pan zaczął ściemniać że taki dostali, że często są inne kolory na dole i boku.
    Zadzwoniliśmy do Spartherma i okazało sie że Bravo nie ma wogóle z szamotem tylko vernikulitem. Gość z AKA sam widocznie zmienił vernikulit na szamot ( jesli to był szamot, ba sami nie wiedzą czym to się różni i w jakim kominku co jest) i chciał nam ten szajs wcisnąć. Z ponad 5000zł chcieli nas oszukać i wcisnąć badziewie. Ostrzegam przed tą firmą.

    Ale teraz nadal zostaje z wyborem. Czas straciłem a kominka nadal nie mam, a zależy mi na kominku z szamotem i sztywnym doprowadzeniem powietrza. Cena wzrosła z 2000zł na początku ( te żeliwne z Obi odpuściłem już) do 5000zł i to jeszcze mało bo się okazuje że nie ma takiego kominka. I za 5000zł gotówką chcieli mnie oszukać - co za czasy
    To może zastanów się nad Sparke na 100% jest z szamotem i doprowadzenem powietrza a i wygląd ma bardzo ładny i dobrze wykonany

  10. #10

    Domyślnie

    słyszałem ze Sparke to Spartherm kilka lat wczesniej czyli zacofany troszke wizualnie i technicznie

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal111
    słyszałem ze Sparke to Spartherm kilka lat wczesniej czyli zacofany troszke wizualnie i technicznie
    jak zaczynali robili lepiej w sparke brakuje uszczelki, i tak bierze powietrze z pomieszczenia
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony