dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 111
  1. #81

    Domyślnie

    Panowie....
    tesciowa pali,wiec jak chce u mnie zapalic,to ''wyrzucam'' ja out-z fajka,jak spali,wraca ....po prostu nie palilem w domu,taki zakaz sobie ustanowilismy,wiec nie wiem,jak radzi sobie wm z dymem fajkowym ,ale z dymem od kominka,jak czasem wyleci mi go lekko,wm radzi sobie rewelacyjnie-testowalem w takiej sytuacji,wiec wiem,ze wszystko dziala dobrze...zadnych halasow.....nic nie szumi....na razie wyziebia,ale...we wt. juz nie bedzie klopotu.....to mi z tesciowej sie nabijaja...a to w porzadku kobietka....

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    to mi z tesciowej sie nabijaja...a to w porzadku kobietka....
    Jakże byśmy śmieli-przecież była mowa o chudych rurach.

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    Jakoś dziwnie to zbudowałeś...
    Sprawna wentylacja mechaniczna radzi sobie z sesją brydżową, a jak wiadomo - karta lubi dym.
    Masz sprawną wentylację, Sam piszesz.
    Po co wymrażasz (wyrzucając ją na czas palenia) tą fajną teściową (gratulacje, nie każdy ma tak dobrze!) tylko dlatego, że se zapali?
    Pali więcej jak brydżyści?
    Przecież to się nie da...
    Grywam - to wiem!

    Coś tu kręcisz...
    Adam M.

  4. #84

    Domyślnie

    No uff, bo juz myslalem ze Lookita wrzucil tesciowa do kominka i sprawdzal, czy WM wciagnie po niej dym
    pozdr.

  5. #85

    Domyślnie

    Adam
    Na rury stosujesz rury rozciągane plastikowe czy aluminiowe?

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    Aluminiowe rury fleks.
    Adam M.

  7. #87
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jack_2000

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    512
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Aluminiowe rury fleks.
    Adam M.
    przy okazji adam-mk dziękuję za pomoc w moim temacie

  8. #88

    Domyślnie

    Dobra,jak powiedzialem,tak zrobilem-zaizolowalem kanaly -rury z systemowa welenka,dodatkowa welenka,teraz po wlaczeniu inst. robie pomiarki....musze potestowac ja w war. chlodniejszych-dzisiaj okolo 7-8 st. out,wiec malomiarodajne to...poczekam,pomierze,opowiem....

  9. #89

    Domyślnie

    Czy ta cena z promocji jest ok?
    http://www.bud-went.com.pl/Pl/B/prom...dy_elastyczne/

    Średnica
    [mm] ALUFLEX A2P1 ISOFLEX A2P125 SONOFLEX A2P125
    PLN / 10m PLN / 10m PLN / 10m
    102 14,00 45,00 47,00
    127 16,00 51,00 55,00
    165 21,00 63,00 65,00

  10. #90

    Domyślnie temperatura nawiewu

    Witam

    Jak to jest z tą temp. odzyskana?
    mam mistrala 400G

    wczoraj u mnie bylo tak:
    tem. na zewn. -15
    temp. na wyw. powyzej 20st

    no i na nawiewach -1,5

    nie mam nagrzewnicy, ani GWC !! czyli zasysam -15!!

    wg. tabelki http://www.pro-vent.pl/rekuperator-m...php?go=mistral

    powinienem miec kolo 10st? prawda to czy teoria bo jakos daleko mi do tej wartosci i nie moge uwierzyc ze zaciagajac -15 i ogrzewajc to tem. kolo 20st mam dostac 10st.

    wczoraj skonczylem owijac rury (welna grubosci 10cm) na poddaszu

  11. #91
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    A wymiennik Ci czasem nie zamarza?

    Masz tam automatykę zapobiegającą zamarzaniu?


  12. #92

    Domyślnie

    nie otwieralem sprawdzic czy nie zamarza ale wyczytalem w broszurce .pdf ze

    "AUTOMATYKA
    Regulator mechaniczny*
    – 3-stopniowy regulator wydajności wentylacji 0, 1, 2, 3 (naścienny),

    – układ przeciwzamrożeniowy procesorowy:

    • cykliczne wyłączanie wentylatora nawiewu (standard)
    • załączenie nagrzewnicy wstępnej elektrycznej (opcja)"

  13. #93
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Dla mnie reku bez GWC to trochę nie teges, męczy się skurczybyk

    Myślałeś o nagrzewnicy podłączonej do CO?
    Masz w ogóle taką możliwość?

  14. #94

    Domyślnie

    generalnie sledzilem watki GWC, itp. na tym forum od poczatku budowy (2006r) i jestem przygotowany tzn. wyprowadzilem sobie wielka 200mm rure poza dom i poczatkowo chcialem robic "powietrzny" potem myslalem o zakopaniu ilus tam metrow rurki niebieskiej i nagrzewnicy ale nikt nie mial jeszcze z tym doswiadczenia, firma co zakladala reku wspominala o nagrzewnicy elektrycznej jednak powiedzieli ze przy malych temp. zewn. poradz sobie bez .... no i narazie zapomnialem o temacie , reku mam zalaczone od wiosny, o rurach tez sobie przypomnialem tydzien temu ze mialem je docieplic wiec nadrabiam zaleglosci

    ale piszesz o czyms nowym nagrzewnica +CO !! to mi sie bardziej podoba od nagrzenicy elektrycznej
    mam piec na eko groszek ... zapytam niesmialo jest gdzies watek o tym co piszesz?

  15. #95
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Ja mam w planach gwc z rurką niebieska w ziemi i nagrzewnicą, wszystko jest i do pół roku będą uruchamiał!

    ZOBACZ TUTAJ

    O tym właśnie pisałem, czerpnia w ścianie i nagrzewnica wodna podłączona do ogrzewania!
    Jeśli masz rekuperator w kotłowni tak jak ja to można by to zrobić!
    Ja osobiście mam to gwc i dodatkowo w rekuperatorze nagrzewnicę wodną do dogrzewania powietrza nawiewanego.Takie dublowanie ale mam wszystko w jednym pomieszczeniu to puszczę na nią obieg, niech se hula

  16. #96

    Domyślnie

    http://www.pro-vent.pl/pliki/nagw400.pdf

    nie wiem czy to nowosc ale wczesniej jakos nie trafilem na te nagrzewnice... martwi mnie jednak ta temp. na wej.80st? to chyba max. bo ja takiej jeszczen a piecu nie ustawialem ...

    a wracajac do reku to chyba dziala troche to moje bo jednak z -15 do - 1,5 ogrzewa ? wilgotnosc mam 28% w kuchni, woda nie zbiera sie na szybach, wczoraj podlaczylem reku pod programator i ustawilem kilka wlaczen w nocy bo to na razie jedyny sposob zeby nie wpakowac za duzo tego zimnego powietrza do tej pory dzialal 24/h na 1 biegu

  17. #97
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Proponuje wyłączyć tą wentylację, 28 % ?

    Schnie w gardle?
    Pić się chce?

    Stanowczo za mało !!!

  18. #98

    Domyślnie

    piwo zawsze

    caly dol mam na podlogowce, temp. 22 w pomieszczeniach na dole, gore mam na kaloryferach i podobnie

    reku jest nad kotlownia w malym pomieszczeniu mysle ze wcisne tam te nagrzewnice wodna bo na strych to problem z tym dociepleniem/izolowaniem

  19. #99
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Jak masz możliwość to daj tą nagrzewnicę, skoro piec na ekogroszek to raczej pali się ciągle a że temperatura ok. 60 stopni to nie problem, ważne aby rozgrzać powietrze przynajmniej do tych +1/+2!
    Koszt to ok. 500 zł a dużo pomoże!

    Z ta wilgotnością to ja poważnie, mam tyle w pokoju na górze i codziennie litr piwa muszę wypić

  20. #100

    Domyślnie

    wlasnie rozmawialem z gosciem co robil mi instalacje i troche mnie ostudzil z ta nagrzewnica. bylo juz tak ze zerwalo zawleczke na podajniku i piec zgasnie, i co wtedy? nagrzewnica zamarznie szybko i powodz mozna by plynem napelnic uklad...tylko sporo go potrzeba

    ustalilismy ze najlepiej bedzie jak ja poprostu bede wylaczac na noc ewentualnie wlacze 2 razy po 30min. skoro mam i tak za sucho w chacie to nic nie powinno sie stac

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony