dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 136
  1. #61

    Domyślnie

    Mam legrand cariva. Sugerowałem się ceną i marką.
    Teraz żałuję. Drugi raz wziąłbym coś porządnego - może Berkera albo BuschJeggera.
    Problemy:
    - pozrywane śruby przy dokręcaniu,
    - mało wybaczające jeśli chodzi o krzywe ściany przy gniazdkach,
    -mizerna jakość przełączników (wybija różnicówkę na ledach z CCD przy włączaniu lub wyłączaniu) - myślałem, że to żarówki albo gówniana izolacja - jak się zdziwiłem po wymianie przełącznika...
    Plus:
    -zawsze się dokupi kolejne gniazdka lub na wymianę.
    - z łatwością znalazłem schematy połączeń od producenta - z przełącznika schodowego nie dało się dojść co i jak...
    Ostatnio edytowane przez janekbo ; 04-01-2011 o 18:58

  2. #62

    Domyślnie

    czy ktoś może wie czy te przełączniki występują w Polsce i pod jaką nazwą. moga być sklepy internetowe. Tutaj jest opisany jako MI ... :/ neistety też nie znalazłam do nich katalogu.



    Dzięki!
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  3. #63
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  4. #64

    Domyślnie

    dzieki fenix2 ale niestety nie o tego typu wlaczniki mi chodzi - a moze jakies przeklamanie pojawilo sie w linku, bo zobaczylam wlacznik obrotowy Berker'sa. zalezy mi bardizej na kanciastej formie i tym szkle mlecznym. najlepiej gdyby ramka byla podwojna badz potrojna.


    moze ktos sie spotkal? moze byc nawet samego legrand
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek73 Zobacz post
    Chyba pierwszym systemem ramkowym z podwójnymi gniazdami było Forum z Eldy. Teraz coraz wiecej firm ma takie cós. Ostatnio pojawila sie Sentia z Elektroplast Nasielsk oraz Sonata z Ospela. Nie wiem jak z jakoscią ale wyglad ok.
    Z Ospela jeszcze np: Impresja. Poza tym np: Simon kontakt - Basic.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał gianti Zobacz post
    czy ktoś używa ospela modele IMPRESJA lub GAZELA.

    Jak się sprawują po dłuższym czasie?

    Optycznie bardziej podoba mi się seria impresja - ale jest tańsza - czy przez to zastosowano gorszej jakości materiały lub rozwiązania czy cena jest związana z tym że jest to starszy model w ofercie OSPEL?
    W przedpokoju miałem Gazelę srebro/tytan 2 lata. Była ok ale teraz przy remoncie wymieniam na TEM (potrzebowałem wąską poczwórną ramkę). W kuchni od 2 lat mam impresję i jest ok, zmian nie planuję. A jako handlujący w/w to powiem Ci, że Gazela i Impresja to to samo jeśli chodzi o mechanizmy. Różnice w cenie ciężko mi komentować. Gazela srebro/tytan czy satyna jest dość droga bo serie metalizowane zawsze są droższe. Impresja Ecru będzie o wiele tańsza. Impresja jest serią nowszą od Gazeli więc może też dlatego jej cena będzie niższa bo producenci wolą sprzedawać nowości.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał witu102 Zobacz post
    to jest wstępna wycena na podstawie alledrogo..nie miałem innych źródeł, poprzednio kupowałem w hurtowni w Krakowie na Centralnej i rabaty były spore...więc to taka górna granicalepiej się miło rozczarować niż potem ma braknąć 100zł
    Podwójne RJ 45 na ściankę RTV w salonie (TV+dekoder+odtwarzacz HDD), w sypialni też TV + dodatkowy odbiornik (HDD/dekoder)..w pokoju "średnim" przyszłościowo pod TV. kompa itd...generalnie skrętka kosztuje 1,5zł/mb więc czy położę 20m więcej czy mniej nie robi mi różnicy, a potem mogę czegoś nie przewidzieć
    Co do głośnikowych to są w salonie pod głośniki od kina (system 5.1) jeszcze nie wiem czy będę je dawał czy poprostu wyprowadzę kabel ze ściany ale jak już wspominałem lepiej ograniczyć wydatki i niech mi zostanie 2k w kieszeni niż w hurtownie się obudzić, że nie mam jeszcze kasy na połowę niezbędnych rzeczy
    Ze strony Ospela ściągnij sobie cennik. Niektóre hurtownie mogą Ci wpisać na wycenie 30% rabatu, żeby to ładnie wyglądało, ale od zawyżonych cen - uważaj na to. Przy takiej ilości jak u Ciebie 10-15% rabatu od cen fabrycznych to minimum i na mniej się nie gódź.

  8. #68
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał dudi82 Zobacz post
    W przedpokoju miałem Gazelę srebro/tytan 2 lata. Była ok ale teraz przy remoncie wymieniam na TEM (potrzebowałem wąską poczwórną ramkę). W kuchni od 2 lat mam impresję i jest ok, zmian nie planuję. A jako handlujący w/w to powiem Ci, że Gazela i Impresja to to samo jeśli chodzi o mechanizmy. Różnice w cenie ciężko mi komentować. Gazela srebro/tytan czy satyna jest dość droga bo serie metalizowane zawsze są droższe. Impresja Ecru będzie o wiele tańsza. Impresja jest serią nowszą od Gazeli więc może też dlatego jej cena będzie niższa bo producenci wolą sprzedawać nowości.
    Jakiś rabacik dla forumowicza będzie??

    Metalic jest jakieś 50% droższe od Ecru.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  9. #69
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wikta23

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    zamierzam za miesiąc kłaść elektrykę u siebie w domu mam 23 lata i całkowicie nie wiem o co wam chodzi z tymi firmami czytam i nie wiem. czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić bardzo proszę o pomoc [email protected]

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał wikta23 Zobacz post
    zamierzam za miesiąc kłaść elektrykę u siebie w domu mam 23 lata i całkowicie nie wiem o co wam chodzi z tymi firmami czytam i nie wiem. czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić bardzo proszę o pomoc
    A o co tobie chodzi możesz nam wyjaśnić ?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał wikta23 Zobacz post
    zamierzam za miesiąc kłaść elektrykę u siebie w domu mam 23 lata i całkowicie nie wiem o co wam chodzi z tymi firmami czytam i nie wiem. czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić bardzo proszę o pomoc [email protected]
    Tak jak są różni producenci aut czy odkurzaczy tak są też różni producenci osprzętu elektrycznego. Co tu więcej wyjaśniać?

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Jeśli dla niektórych tutaj osób, podobno z kilkudziesięcioletnią praktyką, nie ma różnicy między łącznikiem bingo za 8,50 a legrandem za prawie 30 razem z ramką to chyba ludzie to kupujący są głupi. I jeden i drugi łącznik pewnie wytrzyma 10 lat, jednak ten pierwszy już po kilku będzie prawdopodobnie porysowany i może zżółknąć. Legrand zaoferuje ramkę z niklu, chromu, skóry, drewna etc.Oczywiście przytoczyłem całkowitą skrajność, ale nie uogólniałbym tego tematu. Dodam, że sam zamontuję chyba Duwi czy jakoś tak, bo mam na to fajny rabat. Jedynie w miejscach bardziej dopieszczanych pójdą EMC i coś ze szkła lub imitacją.
    Pracuję branży elektrycznej ładnych kilka lat i pozwolę się Tobą nie zgodzić. Moim zdaniem źle dobrałeś porównanie. Akurat seria Bigo choć nie markowa i niezbyt droga jest bardzo dobrym produktem. Nie znam elektryka, który by powiedział na nią złe słowo. Oczywiście w dzisiejszych czasach mało kto wybiera tego typu rozwiązanie bo brak ramki itp oczywiście żółknąc też będzie. Co do legranda to za 30 zł raczej ciężko kupić będzie komplet z ramką ze skóry, Corianu itp. Po za tym mały niuans o którym nikt nie wspomina- klawisze i ramki Serii Sistena i Valena nie są odlewane z pełnej masy tylko malowane natryskowo, a to po kilku latach również może spowodować wycieranie koloru. Przy tej cenie uważam to za duży minus- choć przyznam uczciwie, że seria Sistena bardzo mi się podoba. Ale to rzecz gustu o tym się nie dyskutuje. Co do serii które mogę polecić z czystym sumieniem to proponuję Berker ale tylko serie tzw polskie( Moduł, Moduł Plus, Kwadrat, Star), Merten, Gira , Hager Polo - doskonałe mechanizmy za to design taki sobie. Z tańszych rozwiązań SImon BASIC ponoć ostatnio Sedna. Pozdrawiam wszystkich. Co do zasady nie goszczę na tym forum bardziej na forach instalacji grzewczych. Wykańczam dom(a on mnie) jak większość tu branżę elektryczną i jej zagadnienia znam sanitarną już mniej.

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał wikta23 Zobacz post
    zamierzam za miesiąc kłaść elektrykę u siebie w domu mam 23 lata i całkowicie nie wiem o co wam chodzi z tymi firmami czytam i nie wiem. czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić bardzo proszę o pomoc [email protected]
    Napisz czego nie rozumiesz postaram się pomóc.

  14. #74
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    te firmy dotyczą łączników, kontaktów, ramek itd czyli osprzętu, a nie przewodów czy puszek...jeszcze wybór firmy pojawia się przy okazji wyboru "S"-ek i różnicówek..ja polecam wtedy Legranda...

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał witu102 Zobacz post
    te firmy dotyczą łączników, kontaktów, ramek itd czyli osprzętu, a nie przewodów czy puszek...jeszcze wybór firmy pojawia się przy okazji wyboru "S"-ek i różnicówek..ja polecam wtedy Legranda...
    We współczesnej instalacji rozwiązanie polegające na zainstalowaniu tylko wyłączników nadprądowych i różnicowo- prądowych to trochę mało. Co np z ogranicznikami przepięć a w tym przypadku raczej dokonałbym i dokonałem innego wyboru ( Np DEHN, OBO) . Prócz firmy wskazanej przez Ciebie dobrym wyborem jest jeszcze Hager, GE, Schneider Electric. Ciekawą informacja może dla was będzie zapewne, iż we Francji skąd pochodzi Legrand postrzegany jest on najwyżej jako tzw solidny średniak - u nas jest inaczej ( ale to chyba zasługa mocno działającego marketingu) . Bardziej ceni się Schneider Electric ale to tak na marginesie.

  16. #76
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc też widziałbym Legranda jako drogi a całkiem przeciętny.

    U siebie mam aparaty Moellera, po prostu miał najlepszy stosunek cena/jakość. Legrand w tym czasie przy jakości porównywalnej jeśli nawet nie ciutkę gorszej cenę miał sporo wyższą.
    Przepięciówki oczywiście DEHN.

    A co do osprzętu - na cały dom zamówiłem go u krajowego producenta, tzn. w firmie KOS, seria Vena. Ładny, ramkowy osprzęt, cenowo w porównaniu z polecanymi tutaj rozwiązaniami wychodzi bardzo korzystnie. Co z jakością? Zobaczymy za kilka lat, póki co mogę napisać tyle, że nie wydają mi się mniej solidne od Legrandów i tym podobnych, klapki mają barwione w masie, więc nic się nie pościera, nie wybierałem białych, więc żółknięcie mi nie straszne.
    Na minus mogę im wymienić nieprzemyślany sposób montażu ramek - są dość delikatne, a zaklikują się o łapki na samym osprzęcie, co wymaga albo niezwykle precyzyjnego montażu osprzętu w puszkach, albo montowania go wpierw na ramce i dopiero przykręcania "do ściany" razem z ramką, co jednak bardzo utrudnia (czasem wręcz uniemożliwia) montaż na wkręty.
    Pomijając ten minus, póki co ok. A porównując cenowo tą Venę z beckersami itp. - duuuzo tańsze.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebsa Zobacz post
    ......, Hager Polo - doskonałe mechanizmy za to design taki sobie. ......
    Polo Barva zawsze mi się podobała. Jednak teraz produkuja tylko szare ramki i czarne klawisze, bleee. Mam kilka ich mechanizmów i stary wzornik z różnymi kolorami. Chciałem dokupić coś do kompletu, ale jest z tym teraz spory kłopot.

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebsa Zobacz post
    Pracuję branży elektrycznej ładnych kilka lat i pozwolę się Tobą nie zgodzić. .
    A co powiesz o Ospel. A szczególnie Impresji?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    A co powiesz o Ospel. A szczególnie Impresji?
    Powiem tak. Nigdy nie handlowałem tym producentem. Jednak ostatnio miałem styczność z tą serią bezpośrednio. Mianowicie mój domek ma 2 piętra. Na jednym ja,żona oraz córka- u nas B. kwadrat krem. Na drugim teściowie. Do jednego z pomieszczeń zakupili Impresję w złocie. Gdy zobaczyłem ile za to zapłacili opadła mi szczęka. Dla mnie bardzo słaba jakość wykonania, malowania (odpryski na rantach ramek itd) Miałem to okazję montować w sobotę i ( to moja subiektywna ocena) mam nadzieję nigdy więcej. Przy okazji uszkodziłem jeden łącznik schodowy . Albo ja mam tak ciężka rękę albo te 4 plastykowe zatrzaski za kołnierzem mechanizmu są tak słabe. Nie polecam. Ale tak jak napisałem wcześniej w tym momencie nie handluję tego typu asortymentem. Moje powyższe rady wynikają z paru lat styczności z przeróżnymi seriami łączników. Wiem, że sprzedając klientom, żaden nie wrócił do mnie z pretensją. Poza tym większość tych serii miałem możliwość i okazję montować innym. Jeszcze jedna uwaga -bardzo chwalę Berkera (denerwuje mnie mylenie go z Beckersem-producentem farb) ale jego mechanizm do polskich serii ma taki minus - ostre krawędzie. Dla rąk niewprawnego montującego może to być bardzo uciążliwe i opóźniające pracę

  20. #80
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Polo Barva zawsze mi się podobała. Jednak teraz produkuja tylko szare ramki i czarne klawisze, bleee. Mam kilka ich mechanizmów i stary wzornik z różnymi kolorami. Chciałem dokupić coś do kompletu, ale jest z tym teraz spory kłopot.
    Zgadza się. Ostatnimi czasy wycofali większość kolorów. Wynika to po części z tego, iż Hager Polo wykupił Berkera. W tym momencie jeden producent ma 2 piony sprzedaży, kilka podobnych do siebie serii. Także spekuluje się, że większość serii Hagera zostanie wycofana. Czas pokaże. Moja rada poproś w najbliższej hurtowni handlującej tym producentem żeby się skontaktowali z nimi. Nie chce mi się wierzyć, że nie zostało im nic na magazynie w Tychach.

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony