dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 69
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ullerowa
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwia1667
    Co do sosnowieckiej dwójki to wydawało mi się, że oddział położniczy miał zostać aż do przystosowania czy wyrementowania oddziału w jedynce a później tam przeniesiony (może to tylko plotki).
    O jedynce natomiast nie słyszałam nic dobrego.
    ja tez tak słyszałam

  2. #42

    Domyślnie

    A ja mam najlepszą, uniwersalna radę dla osoby, która rodzi pierwszy raz - nie przejmuj sie kombatanckimi opowieściami inych kobiet Zobaczysz, to jest tak jak z maturą - najpierw nie jesteś sobie w stanie tego wyobrazić, a jak juz w to wejdziesz, to jakoś idzie Powodzenia, ciesz się jak maluszek kopie, oglądaj zdjecia USG, słuchaj dobrej muzy i zdrowo sie odżywiaj, ucz sie oddychania, i nie nakręcaj się - będzie dobrze, to tylko epizod przez który trzeba przejsć. Moze być OK.
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  3. #43

    Domyślnie Re: "Rodzić po ludzku" - czyli porodówki godne pol

    Cytat Napisał elutek
    Cytat Napisał katrina78
    Witam!
    Jestem w ciąży od niedawna ale już zastanawiam się nad porodem. Tyle się słyszy o porodach w Polsce w bardzo złych warunkach. Piszcie o swoich doświadczeniach, polecajcie dobre porodówki!
    jeśli chodzi o porody w Polsce to mogę śmiało nie polecić szpitala na Kamieńskiego
    we Wrocławiu /i nie jest to tylko moja opinia/
    pewnie za tę traumę zostałam wynagrodzona i drugi poród był przepięknym przeżyciem -
    pod każdym względem ale rodziłam w Niemczech
    Ja urodziłam dwójkę właśnie tam, i kilka razy leżałam na ginekologii w ciążach. Muszę powiedzieć że wtedy (parę lat temu) lekarze ginekolodzy niektórzy OK, niektórzy beznadziejni, ordynator ma jakieś dziwne poglądy (np., każe czekać dwa tygodnie po terminie nie wiem na co - ja dzięki znajomościom urodziłam tylko tydzień po, nie wiem co by było gdyby nie znajoma pani doktor), oczywiście lekarz szyjący ranę bez czekania aż znieczulenie miejscowe zacznie działać etc etc. No i WYJĄTKOWO chamowate pielęgniarki i lekarki z pediatrii. Natomiast położne są tam SUPER.
    O położnych złego słowa nie dam powiedzieć - są kochane. Oczywiście z wyjątkami ... ale nie jest ich wiele
    Karaluszki w łazienkach, i tym podobne klimaty
    Ale 2 poród wspominam w miarę dobrze

  4. #44

    Domyślnie

    Ja ze swojego doświadczenia matki niepełnosprawnego dziecka poleciłabym żeby jednak tato był i pilnował co się dzieje. Żeby doktory interweniowały jak trzeba, i żey dziecko dobrze badać i nie bagatelizować niczego.
    Np. moja córka wyszła ze szpitala z paskudną bakterią (klebsiella) - po latach dowiedziałam się że były zgony noworodków. Trzeba bardzo pilnować higieny, przywieźć swoje własne pieluchy, kosmetyki, nie słuchać tego co mówią pielęgniary i w miarę możności wszystko przy dziecku robić samemu (jeśli pielęgniarka myje piąte niemowlę w umywalce i nawet nie umyje rąk między jednym i drugim to różne zakażenia przenoszą się bardzo szybko).
    Jeśli jest żółtaczka to nie bagatelizować. Dowiedz się bardzo szczegółowo w szpitalu i u dobrego pediatry jakie są procedury i pilnuj tego! Jeśli są jakiekolwiek obciążenia w rodzinie (choroby, genetyczne, zakaźne, neurologiczne etc.) - pogadaj z pediatrą, być może trzeba na jakiś czas odroczyć szczepienia i tak dalej i tak dalej.
    Ale najprawdpodobniej będziesz jedną z miliardów kobiet które urodzą i urodziły i rodzą bez żadnego problemu zdrowe i śliczne diecko więc głowa do góry.
    Przed pierwszym porodem znajoma powiedziała "Weszło to i wyjść musi"

  5. #45

    Domyślnie

    ludzie wezcie mnie nie straszcie.
    skoro na kaminskiego nie to gdzie ja mam rodzic?
    dyrekcyjna ma legionelle i depresje mozna zlapac (a pewnie sie tak szybko nie przeniosa na borowska a ja dwa lata nie wytrzymam w ciazy), na brochowie lapowkarstwo i gronkowiec, a do bialegstoku moge nie zdazyc z wrocka
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  6. #46

    Domyślnie

    Gronkowiec to chyba we wszystkich wrocławskich szpitalach

    Na Brochowie opieka nad dzieckiem ejst taka sobie - pewnie jakiś tam odsetek dzieci jest przez to zmarnowanych, znam dwójkę
    Pozostaje Kamieńskiego Pewnie z biegiem lat jest tam coraz lepiej, ponoc nawet jedzenie się poprawiło.

    Wiem że dziewczyny jeżdżą do Trzebicy

  7. #47

    Domyślnie

    tez slyszalam o Trzebnicy ale tam nie ma neonatologii w razie W....
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Jeżeli ciąża prawidlowa i poród też, to neonatolog nie jest kluczowy, pediatra też wystarczy.

    napiszę ci jedno zdanie, które mi powiedziała koleżanka - jak zacznie ci się chcieć mocno kupę a nic nie możesz zrobić, to się zaczyna
    Kurcze, to faktycznie tak wyglądało - pierwszy etap siedziaąłm w WC nie myśląc wcale, że to poród. Dopiero jak sobie przypomniałam, pognałam do położnej A chodziłam przecież do szkoły rodzenia, poza tym lekarz jestem, porody widziałam i nie miałam pojęcia, że to to!!!

    A poza tym mam własne doświadczenie z lansowaniem porodów naturalnych. Chciałam cesarkę. Prowadzila mnie znacznie starsza koleżanka, fanka rodzenia naturalnego. Przekonała mnie, ze własciwiej, zdrowiej. Błąd.
    Poród wyglądał fajnie. Przez pierwsze 5 godzin chodziłam z kroplówką po zabiegowym, chcąc zapomnieć o bólu rozbebeszyłam całą szafkę z lekami, nie żeby jeść, ale dla zabicia czasu i odwrócenia uwagi. Biedna połozna, miała mnie serdecznie dość. A ja tych godzin nie zapomnę, tym bardziej, że ostatecznie onimęło mnie dobrodziejstwo tej serotoniny czy czegoś tam, co się wydziela w ostatniej fazie porodu (dlatego, miłe panie, nie pamiętacie bólu ). Po prostu po 6 godzinach odmówiłam współpracy. "Wyłaczyłam" akcję porodową i szlus. Jak weszła koleżanka zobaczyć "co tam u mnie" to ręce jej zaczęły latać ze strachu i na biegu mnie wieżli na operacyjną. Wniosek -nie rodzić wbrew woli pacjentki. Jak ktoś nie chce - to nie urodzi

    Trochę off topic napisałam ale o porodówkach we Wroclawiu nic nie wiem, w Łodzi też nie, zmienia się to zbyt szybko. Ja miejsce rodzenia wybrałam po lekarzu. Najpierw sobie upatrzyłam najlepszego ginekologa -chirurga (bo ta moja pani doktor, mimo że fanka porodów naturalnych, miała rękę że ho ho a nie każdy ginekolog dobrze tnie), dałam się prowadzić przez całą ciążę no i przyszłam do niej na poród. Warunki tam były kiepskie (szpital na Sterlinga, teraz są po remoncie podobno, wtedy przed) ale wyszlam z założenia, że w nawet najlepszym szpitalu coś sie może schrzanić, jak się ma pecha. A lekarz, któremu ufam, to podstawa. A i tak wyszło średnio, bo przez to przewlekanie porodu miałam zakażone wody płodowe. A z drugiej strony skończyło sie ulgowo, biorąc pod uwagę, żem lekarz, podobno jak lekarz idzie na rentgen to "klisza pęka" a przy morfologii wirówka tłucze wszystkie probówki... Coś w tym jest

  9. #49

    Domyślnie

    A ja z doświadczenia życiowego - nie wierzyć żadnemu lekarzowi.

    Lepiej się przygotować i być naprawdę bardzo upierdliwym - ale do tego to się dorasta latami niestety

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał BK
    A ja z doświadczenia życiowego - nie wierzyć żadnemu lekarzowi.

    Lepiej się przygotować i być naprawdę bardzo upierdliwym - ale do tego to się dorasta latami niestety
    Komuś wierzyć trzeba. Albo w coś. W gruncie rzeczy pacjent w starciu z machiną szpitala jest dość bezradny, a jeszcze jak boli... Upierdliwa to może być rodzina i powinna.

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stokrotka
    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał Stokrotka
    Ale potem byłam w sali z dziewczyną też po trzecim porodzie, tyle, że bez cięcia - niestety u niej bez pęknięć się nie obeszło i też cierpiała.
    To znaczy, że położna nawaliła.
    Obawiam się, że to nie takie czarno-białe Rozmawiałaś może o porodach z osobami ze starszego pokolenia?

    Nasze babcie nie były cięte i też się im zdarzały nawet bardzo poważne uszkodzenia - a położne w tych czasach musiały być przecież mistrzyniami świata, bo nie miały w rezerwie możliwości cesarki...
    Znam te tematy. Położna oczywiście powinna wiedzieć kiedy cięcie jest konieczne. Anui nie wykonywac go na pałę na wszelki wypadek ani nie powstrzymywać się od niego za wszelką cenę. To tylko miałam na myśli.

    Cytat Napisał Stokrotka
    choć położne w tym szpitalu absolutnie nie podchodzą do sprawy ortodoksyjnie i decyzje o cięciu bądź nie - podejmują na bieżąco. To jest chyba najrozsądniejsze podejście - dostosować prowadzenie porodu do jego przebiegu i stanu pacjentki i dziecka, a nie kierować się jedynie słusznymi teoriami.
    O to właśnie chodzi. Tylko do tego to trzeba być jeszcze dobrą połozną
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  12. #52

    Domyślnie

    OK, potem jak jeszcze raz przeczytałam, to skumałam o co chodziło A wcześniej nic nie kumałam, bo niewyspana byłam - na skutek porodu

    Który miał miejsce dwa lata temu
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał XX
    ludzie wezcie mnie nie straszcie.
    skoro na kaminskiego nie to gdzie ja mam rodzic?
    Znajdź jakąś małą klinikę co odbiera porody w ramach NFZ. Ja się właśnie na taką sytuację szykuję. Czystko spokojnie kameralnie (1-2 porody dziennie). Jestem pełna optymizmu jeśli chodzi o mój i dziecka komfort. Reszta nie zależy od szpitala.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  14. #54
    Guest

    Domyślnie

    Ale straszycie
    Ja mam za sobą 4 porody, żyję i mam się całkiem nieźle tak ogólnie, wszystkie naturalne przy czym jeden był trudny bo między innymi przegięłam z ... zaangażowaniem w budowę - w dniu porodu latałam po stal w trzydziestoparostopniowym upale i się totalnie odwodniłam

    Co się u mnie sprawdziło:
    - "ustawiona" ekipa lekarz-położna - wiadomo, z kim się ma do czynienia, cały personel tez inaczej na sprawę patrzy - może to patologiczne, ale skuteczne. Położna która wie co robi to skarb.
    - mąż - nie wyobrażamy sobie oboje nie-rodzenia razem, to była bardziej NASZA sprawa niż tej całej obstawy medycznej
    - jak najszybsza "ucieczka" ze szpitala po porodzie - ja w szpitalu jestem po prostu chora na samą myśl, że tam jestem

    Nie bardzo sprawdziła się renomowana szkoła rodzenia, dopiero przy drugim porodzie wiedziałam o co chodzi.

    Przy rodzeniu w małej klinice trzeba mieć na uwadze, że nie każdy poród jest łatwy. A w tych małych superowych klinikach nie wszędzie mają możliwości wykonania cesarki, to też bym brała pod uwagę, nie chciałabym, żeby nade mną wisiało jezdżenie "gdzieś" karetką w kluczowym momencie

    Teraz coraz więcej osób myśli o porodach domowych, ale ja bym się z własnej woli na to nie zdecydowała, mimo, że nie znalazłam osoby niezadowolonej z takiego wyboru, raczej poznałam samych entuzjastów.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał baba_budowniczy
    Przy rodzeniu w małej klinice trzeba mieć na uwadze, że nie każdy poród jest łatwy. A w tych małych superowych klinikach nie wszędzie mają możliwości wykonania cesarki, to też bym brała pod uwagę, nie chciałabym, żeby nade mną wisiało jezdżenie "gdzieś" karetką w kluczowym momencie
    Chyba żartujesz, że są kliniki położnicze bez sali operacyjnej. Do głowy by mi to nie przyszło. W "mojej" na szczęście nie ma tego problemu.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  16. #56
    Guest

    Domyślnie

    JoShi - teraz "z głowy" nie powiem która to była klinika - nie jestem już od jakiegoś czasu w temacie , ale jak byłam, wiele dziewczyn zastanawiało się, czy rodzić w komforcie w klinice X i narażać się na takie potencjalne przyjemności, czy nie. Spróbuję odgrzebać, o które kliniki chodziło, może już się cos pozmieniało, bo dla mnie tez taka sytuacja jest nie do przyjęcia.
    Ja za każdym razem rodziłam w dobrym państwowym szpitalu z obstawą.

  17. #57

    Domyślnie

    czyli wariant - lekarz +polozna to najlepsze rozwiazanie...szkoda, ze moj lekarz niestety nie pracuje w szpitalu, wiec musze szukac innego w celach spakietowania z położną....ehhhh życie....
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  18. #58

    Domyślnie

    Ja co prawda jeszcze nie rodziłam, ale miałam operację ginekologiczną w państwowym szpitalu na Karowej w Warszawie. Szpital jest bardzo bardzo przyjemny. Czyściutko, lekarze i pielęgniarki super mili. Myślę, że oddział położniczy tego szpitala jest podobny

  19. #59
    Guest

    Domyślnie

    Ja też rodziłam na Karowej (raz ) i wspomnienia mam bardzo dobre.

  20. #60
    Guest

    Domyślnie

    Trochę skoryguję swoją wypowiedź - nie chodziło wtedy o samą możliwość wykonania cesarki, tylko o różnego rodzaju komplikacje czy powikłania po porodzie nie ważne czy zabiegowym czy "normalnym", a także opiekę neonatologiczną i sprzęt do ratowania zycia dzieci "w razie czego". Warto też to sprawdzić w przypadku prywatnych klinik.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony