dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Kominek z klimatyzacja :)

    Witajcie,

    W tym roku zdecydowałem się na ogrzewanie kominkiem domu. Kominek ma moc 12 KW, opalany jest brykietem drzewnym, ciepłe powietrze rozprowadzane jest do pomieszczeń na poddaszu przy pomocy turbiny a powietrze do spalania doprowadzane jest z zewnątrz, czyli standard. Dom nie jest pasywny ale trzyma ciepło tzn. gdy nagrzeje na wieczór (21) pomieszczenia na poddaszu do 21 C to przy obecnych przymrozkach (-5 C) temperatura spada nad ranem do 19 C. Natomiast zaobserwowałem zjawisko cofania się powietrza w przewodach wentylacyjnych tzn. dom jest w miarę szczelny a system DGP wymusza ruch powietrza z poddasza na parter różnica temperatur rozgrzanego powietrza między parterem i poddaszem powoduję, że jest o wiele trudniej ściągnąć cieplejsze powietrze z góry z powrotem do ogrzania niż pobrać zimne powietrze z zewnątrz. Przy ciągach wentylacyjnych na parterze wyraźnie odczuwane jest napływ chłodnego powietrza. Jeżeli napływa chłodne powietrze z dołu to oznacza, że ciepłe ucieka gdzieś na górze.
    Czy ktoś zaobserwował coś takiego u siebie, czy w ogóle ogrzewanie kominkiem z system DGP oraz wentylacją mechaniczną ma racje bytu ?

  2. #2

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    To o czym piszesz to nic innego jak niedostateczna ilość powietrza do spalania drewna we wkładzie kominkowym. Wkład radzi sobie w ten sposób w szczelnych obecnie domach...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura
    Witam.
    To o czym piszesz to nic innego jak niedostateczna ilość powietrza do spalania drewna we wkładzie kominkowym. Wkład radzi sobie w ten sposób w szczelnych obecnie domach...
    Pozdrawiam.
    To jest o tyle ciekawe, że podobno jest doprowadzenie powietrza pod kominek z zewnątrz....

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał Forest-Natura
    Witam.
    To o czym piszesz to nic innego jak niedostateczna ilość powietrza do spalania drewna we wkładzie kominkowym. Wkład radzi sobie w ten sposób w szczelnych obecnie domach...
    Pozdrawiam.
    To jest o tyle ciekawe, że podobno jest doprowadzenie powietrza pod kominek z zewnątrz....
    Witam
    doprowadzenie powietrza zewnętrznego może być:
    - zbyt małe
    - paleniska "potrafią" spalać powietrze z pomieszczenia mimo podłączenia powietrza zewnętrznego (taka konstrukcja paleniska-np: częściowy brak uszczelki przy szybie)
    Pozdrawiam
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony