dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 91
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1820
  1. #61

    Domyślnie

    rom kon czy masz wolne terminy bo widze ze nie ma teoretycznie tematu ci nie znanego

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miki79
    rom kon czy masz wolne terminy bo widze ze nie ma teoretycznie tematu ci nie znanego
    ...sorki ale dopiero wiosną... kwiecień i to chyba dopiero pod koniec...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #63

    Domyślnie

    Na wiosę 2006 roku wykonałem samodzilenie wykończenie poddasza w płytach GKF. Ponieważ w projekcie miałem przewidzane kładzenie podwójnie płyt z przesunięciem na łączeniach, tak też wykonałem. Przy okazji podniosłem ogniotrwałość, ponieważ pojedyńcza płyta ma zaledwie 0,5 godz. Do tej pory nie mam ani jednego pęknięcia na łączeniach płyt. W tych łączeniach stosowałem siatkę i szpachlę, a na wierzch gładź, szlifowanie i znów gładź i znów szlifowanie. Wyglądało pięknie. Niestyty już podczas gruntowania przed malowaniem dało sie zauważyć, że wałek zdejmuje minimalną warstwę gładzi w miejsu gdzie zaczyna się łuk obniżenia płyty do miejsca łączenia. Po malowaniu owe miejsce ujawniło się jeszcze bardziej i jest widocze w postaci dwóch pasków delikatnie łamiących światło lub rzucających cień. Jak przystawić liniał, to widać dokładnie, że tylko w tych wąskich na 3-5 mm paskach brakuje gładzi. Tak jak pisałem starła się podczas gruntowania. Nie o tym jedank chciałem pisać. Największy problem to wysychający akryl. Miało być tak pięknie. Super elastycze połączenie za ścianą po prostu wysycha i kurczy się z biegiem czasu. To nie jest praca płyt, a na 100% wysychający akryl. Zastanawiam sie jak to naprawić. Kupiłem fizelizę i uniflott i plan mam taki:
    1) wyżłobkować zestarzały akryl.
    2) zagruntować zafazowanie na ciętej nożykiem pod kątem 45st płycie.
    3) wypełnić uniflottem do kąta prostego
    4) przyłożyć fizelinę po równo na płytę i ścianę i zasmarować unigruntem,
    5) pomalować.

    Czy taki sposób da mi gwarancję, że nie pojawią się szczeliny i czy fizelina nie będzie widoczna, będzie jedynie naklejona na gruncie a nie wtopiona.

    Porszę o poradę.

  4. #64

    Domyślnie

    Pisząc o akrylu miałem na mysli akryl Soudal w tubie - jest bezndziejny. Kupiłem kilkanaście tub i wyszystko się wysuszyło. Nie ma ani jednej spoiny, która nie zeschłaby się. To o czym piszesz o grubości gładzi to zapewne prawda, ale jak w taki razie zaszpachlować łączenia płyt na gładko, ażeby nie było przejścia w grubość poniżej 3mm. Niewykonalne. Zawsze będzie cieńsza warstwa na obrzeżach, którą zetrze się przy gruntowaniu.

  5. #65

    Domyślnie

    synkopaskad ta pewnosc że to wina akrylu ??

    a może wystarczy przemalowac/zaszpachlowac akrylem to pekniecie ktore sie pojawilo i po problemie .zanim sie napracujesz pomysl o tym


    i nie tylko akryl wysycha ale plyta g-k również
    Tu była reklama

  6. #66

    Domyślnie

    Witam Wszystkich,

    Chciałbym uściślić, czy taśma stosowana do połączeń ślizgowych to jest jakaś specjalna taśma czy zwykła taśma papierowa do zwykłych połączeń?
    I jeszcze jedno pytanie, jeśli źle myślę to proszę poprawcie mnie.
    Na połączeniu płyt skosu i sufitu, wciskamy najpierw w szczelinę np. Uniflot następnie mocujemy np. taśmę papierową tak aby zachodziła na sufit i skos po czym szpachlujemy?

    pozdrawiam

  7. #67

    Domyślnie

    Witam,
    zaczynam wykańczanie domku drewnianego. Na parterze na połączeniu ściany i sufitu (kąt prosty), wykonawca proponuje, żeby nie dawać żadnych siatek, bo jak budynek zacznie pracować, to siatka może wyrwać spory pasek gipsu. Proponuje, żeby na łączeniach dać akryl. Co wy na to? Czy takie rozwiązanie jest dopuszczalne, czy może zastosować inne rozwiązanie?

  8. #68

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedź

    A jakiej firmy akryl stosujecie, Synkopa pisał że Soudal jest beznadziejny

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A co wy na takie rozwiązanie:
    W wszelkie narożniki naklejam taśmę papierową z wkładką aluminiową. Dzięki temu robi mi się ładny kąt prosty. Po wstępnym szpachlowaniu nacinam taśmę w połowie, tak aby zrobić miejsce na "kontrolowane" pęknięcie. Miejsce po nacięciu zaciągam akrylem.
    Zda egzamin?

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    A co wy na takie rozwiązanie:
    W wszelkie narożniki naklejam taśmę papierową z wkładką aluminiową. Dzięki temu robi mi się ładny kąt prosty. Po wstępnym szpachlowaniu nacinam taśmę w połowie, tak aby zrobić miejsce na "kontrolowane" pęknięcie. Miejsce po nacięciu zaciągam akrylem.
    Zda egzamin?
    ...hmm a po kiego czorta ta droga taśma? Krzywego narożnika nie naprostujesz taśmą... no może minimalnie...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  11. #71
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    Cytat Napisał Trociu
    A co wy na takie rozwiązanie:
    W wszelkie narożniki naklejam taśmę papierową z wkładką aluminiową. Dzięki temu robi mi się ładny kąt prosty. Po wstępnym szpachlowaniu nacinam taśmę w połowie, tak aby zrobić miejsce na "kontrolowane" pęknięcie. Miejsce po nacięciu zaciągam akrylem.
    Zda egzamin?
    ...hmm a po kiego czorta ta droga taśma? Krzywego narożnika nie naprostujesz taśmą... no może minimalnie...
    Czy taka droga - jakieś 35zł za rolkę, ale nie o to się rozchodzi. Mam w kilku miejscach trochę szpar pomiędzy płytami i myślę, że łatwiej będzie zrobić kąt prosty z wykorzystaniem tej taśmy. I dodatkowo dość prosty sposób na wykonanie kontrolowanego miejsca pęknięcia.

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał Rom-Kon
    Cytat Napisał Trociu
    A co wy na takie rozwiązanie:
    W wszelkie narożniki naklejam taśmę papierową z wkładką aluminiową. Dzięki temu robi mi się ładny kąt prosty. Po wstępnym szpachlowaniu nacinam taśmę w połowie, tak aby zrobić miejsce na "kontrolowane" pęknięcie. Miejsce po nacięciu zaciągam akrylem.
    Zda egzamin?
    ...hmm a po kiego czorta ta droga taśma? Krzywego narożnika nie naprostujesz taśmą... no może minimalnie...
    Czy taka droga - jakieś 35zł za rolkę, ale nie o to się rozchodzi. Mam w kilku miejscach trochę szpar pomiędzy płytami i myślę, że łatwiej będzie zrobić kąt prosty z wykorzystaniem tej taśmy. I dodatkowo dość prosty sposób na wykonanie kontrolowanego miejsca pęknięcia.
    ...za rolkę... a tych rolek trochę zejdzie... ale mniejsza o to. Oczywiście możesz zastosować taki system nie widzę problemów. Ja nie stosuję bo wyrabiam narożniki "z ręki".
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    ...za rolkę... a tych rolek trochę zejdzie... ale mniejsza o to. Oczywiście możesz zastosować taki system nie widzę problemów. Ja nie stosuję bo wyrabiam narożniki "z ręki".
    Masz po prostu wprawę - co fach to fach. A ja że lamer jestem, to się posiłkuję czym mogę.

  14. #74

    Domyślnie

    Rom-Kon czy Ty również stosujesz połączenia ślizgowe na styku płyty sufitu z płytą skosu?

  15. #75
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał rad_milano
    Rom-Kon czy Ty również stosujesz połączenia ślizgowe na styku płyty sufitu z płytą skosu?
    Nie zawsze... tylko na dużych płaszczyznach. Najczęściej daję taśmę "amerykańską" z wkładką PCV - drogie cholerstwo albo papierową z paskami metalowymi. Jeśli robię połączenie ślizgowe to naklejam taśmę PCV a z braku takiej zwykłą taśmę pakową... wstępnie wypełniam Vario i na to 2x siatka ale tylko do krawędzi płyty... po ostatecznym szpachlowaniu nożykiem odcina się taśmę a krawędź akryluje. Połączenie skos-sufit wolę robić na sztywno bo taki narożnik ma lepszy "kant" - nie zaokrąglony akrylem.
    Ostatnio edytowane przez Rom-Kon ; 20-01-2012 o 21:43 Powód: poprawa stylistyki...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    ... edit

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A jak radzicie sobie ze szpachlowaniem sufitów? Różnica wysokości od podłogi to jakieś 2,6m. Wyciągniętą ręką się nie sięgnie więc trzeba się jakoś "unieść".
    Najpopularniejszym rozwiązaniem jest oczywiście drabina. Ale jak ma się do zrobienia około 100m2 to trochę trzeba będzie tych szczebelków pokonać.
    Na filmach z USA widziałem, że robią to na małych szczudłach. Tylko pewnie to dla zwykłego inwestora nieopłacalne.

    Więc jak sobie radzicie z różnicą wysokości przy szpachlowaniu sufitów. Temat dla mnie ważny, bo za jakieś 2-3 dni będę sie zabierał za sufity.

  18. #78

    Domyślnie

    na drabinie tez sie normalnie chodzi i wiadro moża powiesic co przy szczudłach jest problemem

    FlashBack szczudła masz jakies firmowe czy własnej roboty ??
    Tu była reklama

  19. #79
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał resor
    na drabinie tez sie normalnie chodzi i wiadro moża powiesic co przy szczudłach jest problemem
    Niby się po nich normalnie chodzi. Ale ile się trzeba nawchodzić i naschodzić.... Co chwila musisz schodzić, przesuwać, wchodzić, schodzić, przesuwać, wchodzić.
    Myślałem o wciągnięciu na górę 4 elementów rusztowań warszawskich, ale nie mam do nich kółek a ciągnąć po podłodze może być kiepsko.

  20. #80
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    no właśnie - kupno szczudeł dla zwykłego inwestora nie ma sensu, bo jak widać to koszt około 700zł. Więc zbędny wydatek jednorazowy.
    Jakieś inne pomysły? Jak nie fachowcy wykańczacie swoje sufity? Czyżby tylko opcja drabiny została?

Strona 4 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony