dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał daga75
    Nie mam zapasowej szyby, a pancerna też nie jest. Ja masz ochotę zobaczyć to zapraszam.
    to chcialbym zobaczyc jak sama otwierasz/uchylasz takie okno z pionu w poziom (pelen kat 90*) Ide o zaklad ze nie urzymasz
    ...nie spodziewalem sie hiszpańskiej inkwizycji....

  2. #22

    Domyślnie

    Co prawda mam męża, który je otwierał ale w takim razie muszę sama spróbować.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał daga75
    Co prawda mam męża, który je otwierał ale w takim razie muszę sama spróbować.
    I jeszcze meza w mycie okien wrabiasz - musisz go zapisac do Klubu Ciemieżonych Męzow
    ...nie spodziewalem sie hiszpańskiej inkwizycji....

  4. #24

    Domyślnie

    1)Efektowne, według mnie i nie tylko ale to kwestia gustu...
    2)nie kupuj ich u najtańszych producentów, wymagają przyzwoitego profilu i okucia
    3)w nawiązaniu do pkt. 2 -niedogodność którą najbardziej możesz odczuć to problemy z działaniem okucia (ciężkie zamykanie na przykład ) spowodowane dużą liczbą punktów ryglowania, spotkałem już niejedną złamaną klamkę...
    4)Wymagają myślenia od montażystów, oj wymagają
    5)Jeśli firma zaproponuje Ci coś w rodzaju ograniczonej gwarancji nie obejmującej skutków upierdliwego opuszczania się skrzydeł poszukaj gdzie indziej, to fakt że tak szerokie skrzydła mają taką tendencję ale... pkt. 2 i 4

    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    trzy razy do roku, to i jemu korona z głowy nie spadnie, hi hi

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał daga75
    trzy razy do roku, to i jemu korona z głowy nie spadnie, hi hi
    trzy razy?? Rozumiem Wielkanoc, Boże Narodzenie, ale trzeci raz to co - dla sportu?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał daga75
    trzy razy do roku, to i jemu korona z głowy nie spadnie, hi hi
    trzy razy?? Rozumiem Wielkanoc, Boże Narodzenie, ale trzeci raz to co - dla sportu?
    zeby sie nie zastal i stracil bata
    ...nie spodziewalem sie hiszpańskiej inkwizycji....

  8. #28

    Domyślnie

    Trzeci raz po wakacjach, żeby wrócić do formy. Trzy razy to za mało? Jeżeli tak to trudno, przecież to nie muzeum.

  9. #29

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim za pomoc, jednak czy jest ktos kto ma 6-9 letnie doswiadczenie w temacie...? Praktyczne...
    Dziekuje.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał czopuch
    Dziekuje wszystkim za pomoc, jednak czy jest ktos kto ma 6-9 letnie doswiadczenie w temacie...? Praktyczne...
    Dziekuje.
    9 lat po 3 mycia rocznie... 27 - tego chyba nikt jeszcze nie przeżył

  11. #31

    Domyślnie

    Doświadczenie przy produkcji, montowaniu i serwisowaniu bardziej niż Twoje wymyślnych konstrukcji mam dłuższe niż wymagasz, więc wróć do mojego postu. Część okien u mnie w domu przekracza normy wielkościowe dopuszczane czy zalecane przez producentów profili i okuć i działa bez problemu. Mam 2 okna jednego z najtańszych i najmniej poważanych producentów, reszta takiego ze ścisłej czołówki i moje wnioski są takie że przy małych i w miarę standardowych konstrukcjach ci tańsi często jakoś dają rade ale spore gabaryty skrzydeł .... wróć do mojego wcześniejszego postu
    Do Brugmana mam osobistą awersję sprzed paru lat, teraz mają już inne profile więc nie chcę Cię zniechęcać.
    I jeszcze jedno, jeśli takie okna Ci sie podobają to je kup, znajdź dobrego producenta, zapłać drożej niż w firmie X i miej to czego chcesz a nie to co firma X podjęła sie wykonać.
    Pozdrawiam

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aniawmuratorze
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    9.490
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    165

    Domyślnie

    ja mam od 1999 roku takie okna drewniane Urzędowski
    nie mam zastrzeżeń
    otwieram je tylko do mycia lub po upalnym dniu wieczorami
    w małej sypialni po otwarciu zajmują dużo miejsca
    uchylam codziennie - jedno okno się wypaczyło trzeba było je regulować i lekko było podszlifowane

    w nowym domu zamiast wielkich dałam w większości małe i ze szprosami (120x120)
    jak będzie - zobaczę za jakiś czas

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał czopuch
    Dziekuje wszystkim za pomoc, jednak czy jest ktos kto ma 6-9 letnie doswiadczenie w temacie...? Praktyczne...
    Dziekuje.
    Mam roczne doświadczenie w oknach 150x90 na profilach Veka, jednoszkrzydłowe; 150 to szerokość skrzydła. Zdecydowanie są do regulacji (często były otwarte, bo wietrzyła się budowa). Teraz będą głównie uchylane więc mam nadzieję, że nie będzie z nimi więcej kłopotów. Być może winne są temu marne okucia, ale tym bardziej cieszę się że okna 150x150 zrobiliśmy dwuskrzydłowe.

  14. #34

    Domyślnie

    Ja bym nie ryzykował.
    Wszystko ładnie , regulacja , gwarancja itp.
    Ale gwarancja po 5 latach sie konczy , zakres regulacji równiez ( wiem zostaje przeklinowanie na skrzydle ) ale czy kazdy to potrafi sam zrobic ( i czy jest sens to robiC )
    Okno tak jak inne sprzety maja byc bezawaryjne i działac przez dobrych kilka lat .
    Wymiar 150 x 150 jak chesz spac spokojnie za kilka lat to tylko dwu skrzydłowe
    Wiem że montaz , jakos wyrobu i takie tam , ale ....

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniawmuratorze
    ja mam od 1999 roku takie okna drewniane Urzędowski
    nie mam zastrzeżeń
    otwieram je tylko do mycia lub po upalnym dniu wieczorami
    w małej sypialni po otwarciu zajmują dużo miejsca
    uchylam codziennie - jedno okno się wypaczyło trzeba było je regulować i lekko było podszlifowane

    w nowym domu zamiast wielkich dałam w większości małe i ze szprosami (120x120)
    jak będzie - zobaczę za jakiś czas
    Okucia sprzed kilku lat miały taką niewygodę. Wiele z nich jest do przeszlifowania, o ile same sie nie wytarły. W najnowszych okuciach nie ma tego problemu.

    Mam prośbę - jeśli macie takie duże okna i sprawują się Wam dobrze to śmiało podajcie nazwę producenta i jeszcze lepiej - firmy je montującej. Warto chwalić dobrych wykonawców.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aniawmuratorze
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    9.490
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Cytat Napisał aniawmuratorze
    ja mam od 1999 roku takie okna drewniane Urzędowski
    nie mam zastrzeżeń
    otwieram je tylko do mycia lub po upalnym dniu wieczorami
    w małej sypialni po otwarciu zajmują dużo miejsca
    uchylam codziennie - jedno okno się wypaczyło trzeba było je regulować i lekko było podszlifowane

    w nowym domu zamiast wielkich dałam w większości małe i ze szprosami (120x120)
    jak będzie - zobaczę za jakiś czas
    Okucia sprzed kilku lat miały taką niewygodę. Wiele z nich jest do przeszlifowania, o ile same sie nie wytarły. W najnowszych okuciach nie ma tego problemu.

    Mam prośbę - jeśli macie takie duże okna i sprawują się Wam dobrze to śmiało podajcie nazwę producenta i jeszcze lepiej - firmy je montującej. Warto chwalić dobrych wykonawców.
    Nie skorzystaliśmy z uslug montażowych bo mieliśmy dobrego stolarza na budowie który zamontował okna.

    Zmieniłam rozmiar okien w nowym domu bo takie były w projekcie
    a w niedużych sypialniach na górze gdzie dochodzą jeszcze okna dachowe nie potrzebowaliśmy większych.

    150x150 bez żadnych słupków to naprawdę duże okno (szczególnie w sypialni) i daje duzo światła a w naszej szerokości geograficznej to zaleta

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony