dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy masz dzwonek przy drzwiach wejściowych?

Głosujących
42. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    23 54,76%
  • Nie

    19 45,24%
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie Dzwonek przy drzwiach wejściowych.

    Macie dzwonek przy drzwiach wejściowych? Będę miał domofon przy furtce i się zastanawiam nad dzwonkiem czy jest sens robić?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    My będziemy dawać. Jeśli będąc przed domem będę chciała zawołać moją większą połowę bez wbiegania na górę, to nie popędzę 50 kilka metrów do bramy, żeby zadzwonić domofonem

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Nie. Bedzie domofon w furtce a na drzwiach zona chce jakas ozdobna kolatke. Na razie nie ma ani domofonu ani kolatki wiec zamontowalismy takie plastikowe badziewie bezprzewodowe za kilkanascie zeta. na wiosne moze plot, brama, furtka no i domofon
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Mam domofon, od furtki do drzwi wejsciowych jest 5 metrow, a dom parterowy, wiec dzwonek jest zbedny.

  5. #5

    Domyślnie

    Mamy dzwonek bezprzewodowy przy furtce.

    Jeśli masz domofon przy furtce, a furtka jest zamknięta to chyba nie ma sensu robić jeszcze dzwonka.

  6. #6

    Domyślnie

    eeee.... dzwonek do drzwi ? nie ma powodów ....

    ale domofom na słupku bedzie, już czeka skubaniec, tylko się furtka kuje od kwartału cholera

  7. #7

    Domyślnie

    Witajcie

    Ja jak zgodna wiekszosc zrobiłem tylko instalacje pod domofon,kiedys tam bedzie Poki co dzwonek bezprzewodowy.
    Natomiast mam takie pytanie,moj elektryk umiescil sluchawke od domofonu przy drzwiach wejsciowych i teraz sie zastanawiam,bedac w drugim koncu domu,raczej nie wiem czy bede slyszal dzwiek domofonu dochodzacy z wiatrolapu,co sadzicie,jeszcze jest dobry czas zeby to przeniesc???

    pozdrawiam

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał sailor_ro
    Natomiast mam takie pytanie,moj elektryk umiescil sluchawke od domofonu przy drzwiach wejsciowych i teraz sie zastanawiam,bedac w drugim koncu domu,raczej nie wiem czy bede slyszal dzwiek domofonu dochodzacy z wiatrolapu,co sadzicie,jeszcze jest dobry czas zeby to przeniesc???
    Trudno powiedzieć, bo nie wiemy na jakim etapie prac jesteś. Jeżeli jeszcze nie ma tynków, to przenoś. Ja u siebie mam wyprowadzone dwa kabelki na domofom - centralnie w korytażu na dole i centralnie na korytażu na górze. Ale wiele osób jeszcze proponuje gdzieś w pomieszczeniu (bardzo często to kuchnia), które ma okno na furtkę.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    My mamy domofon w hollu polaczonym z salonem, wiec slychac dobrze. W wiatrolapie przy podgloszonym tv moglby byc klopot z uslyszeniem.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzieki.Za tydzien wchodzi elektryk,zeby uzbroic instalacje,a dopiero po nim bedziemy robić gładzie,wiec musimy sie teraz zastanawic gdzie najlepiej umiescic domofon

  11. #11

    Domyślnie

    My mamy. Będzie też na wiosnę ogrodzenie od frontu to zamontujemy i domofon.

    Pozdr,

  12. #12

    Domyślnie

    powiem szczerze, ze w ogole nie myslalam o dzwonku

    na pewno będzie domofon, a na drzwiach chyba kołatka

  13. #13

    Domyślnie

    Mam i się przydaje,bo jak coś robię n.p. na strychu to pukania bym nie słyszał.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  14. #14

    Domyślnie

    Domofon przy furtce,z dzwonka rezygnujemy
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Wideofon przy furtce musowo - na drzwiach kołatka - musowo

  16. #16

    Domyślnie

    tylko domofon .... po co dzwonek u drzwi skoro gość został już przepuszczony przez furtkę ?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    tylko domofon .... po co dzwonek u drzwi skoro gość został już przepuszczony przez furtkę ?
    Dzwonek nie dla gościa, ale dla domownika pętającego się koło domu, który chce zawołać domownika siedzącego na górze, a nie chce włazić do środka

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Cytat Napisał jacekp71
    tylko domofon .... po co dzwonek u drzwi skoro gość został już przepuszczony przez furtkę ?
    Dzwonek nie dla gościa, ale dla domownika pętającego się koło domu, który chce zawołać domownika siedzącego na górze, a nie chce włazić do środka
    aleś wymyśliła ....

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Mam zarówno dzwonek i domofon przy bramie (jakieś 30m od budynku) jak i dzwonek przy drzwiach.
    Mieszkam od 4 lat.
    Wniosek? - Dzwonek przy drwiach nadal przydatny.
    Tak na marginesie - koszt żaden.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    Cytat Napisał cieszynianka
    Cytat Napisał jacekp71
    tylko domofon .... po co dzwonek u drzwi skoro gość został już przepuszczony przez furtkę ?
    Dzwonek nie dla gościa, ale dla domownika pętającego się koło domu, który chce zawołać domownika siedzącego na górze, a nie chce włazić do środka
    aleś wymyśliła ....
    To nie ja, to życie wymyśliło.
    W domu rodziców, gdzie na razie mieszkamy sprawdzone wielokrotnie.
    Np. chcę zawołać moją Większą Połowę, która siedzi na górze i słucha radia, a więc wołania może nie usłyszeć (a mnie się nie chce przebierać nogami po schodach) używam dzwonka. Jak dostanie dzwonkiem po uszach to zaraz wyskoczy

    Albo: wróciłam późno do domu (drzwi były już zamknięte na klucz), a klucza oczywiście zapomniałam, na domiar tego dzwonek był wtedy zepsuty, więc musiałam wracać do bramy 50 kilka metrów, żeby użyć domofonu, a tu ciemno, zimno, jeść się chce

    Wiem, jestem do obrzydliwości przewidująca
    Przynajmniej staram się

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony