dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie POROTHERM z nowej fabryki - czy trzyma jakość?

    Mam pytanie, czy cegła ceramiczna, a dokładnie porotherm (by jeszcze uścislić to Wienerbergera) może miec gorsze właściwości jezeli pochodzi z pierwszych serii produkcji z nowo otwartej fabryki.
    Niedawno otworzono nowa fabrykę (bodajże w Olesnicy) i na tamtejszą cegłę (25-tkę) sprzedawcy podaja dobre warunki cenowe (większe rabaty=mniejsza cena ostateczna), ale... zawsze jest jakies ale, i w tym przypadku też, ano słyszałem (z niejednego źródła, choc głównie od innych sprzedawcow poprostu), że taka cegła co pochodzi z pocżatkowych serii nowej fabryki ma gorsze właściwości dlatego producent oferuje ja w lepszych cenach by łatwiej bylo mu upłynnić ten towar.
    Co o tym sądzicie? Macie jakąś wiedze w tej kwestii czy taka cegła jest faktycznie gorsza od cegły ze starszej cegielni czy nie?

  2. #2

    Domyślnie

    Co... nikt się nie wypowie? Tyle mądrych głów na forum i nic? Nie wierze...

  3. #3

    Domyślnie

    A czy na tym wyrobie jest napis II klasa, czy ma on inną gwarancję?

    Jak nie to nie wierzę w różnice partii towaru - wątpię żeby eksperymentowali, zamówili pewnie maszyny do produkcji sprawdzone w innych fabrykach a glina to glina.
    Mieszkam
    Sam sobie wszystko zrobiłem i działa.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie no, formalnie jest to klasa 15, gatunek I. Formalnie nie ma żadnych wskazań, że jest to produkt niższej klasy. Moje skromne przypuszczenia ida w w kierunku takim, że może każdy piec wypalający cegłe osiąga swoje optymalne parametry po wypaleniu jakiejś ilosci cegieł. Może w początkowych seriach te piece nie, mimio, iz napewno sa najwyższej klasy, spełniającej obecne kryteria, to jednak nie produkuja tak dobrych cegieł jakie, np. będa produkować po kilku miesiącach/tygodniach swojej eksploatacji.
    Dla porównania np. nowe silniki samochodów też swoje optimum osiągaja po przejechaniu okreslonej ilości kilometrów.

    Tylko od razu prosze teraz nie rozwijąć ubocznego wątku docierania silników samochodowych bo niektórym może sie taka chęc od razu pojawić

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony