dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 38
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 745
  1. #541

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    W moim bloku kilka lat temu zainstalowano podzielniki ciepla. Pomijajac ich dokladność i inne aspekty, to jednak ich zainstalowanie przynioslo rezultat w postaci ponad 50% oszczedności energii cieplnej dostarczanej przez cieplownię. Co wiecej lokatorzy zaczeli wymieniać okna na szczelniejsze (plastykowe), co dalo kolejne wymierne oszczedności.
    Nic tak nie kształtuje świadomości, jak pieniadze, ktore musimy wydać.
    Z całym szacunkiem ,ale robiąc ten manewr to eko mieli gdzieś.Raczej przy stale rosnących opłatach ludzie woleli płacić mniej,tzn. czemu Kowalski lubiący 20 st.C,ma płacić za Gabrychę,która lubi 30 przy otwartym oknie.I zamiast obniżyć ceny korzystając z okazji wpadli na pomysł liczników/podzielników ciepła ,niby żeby było sprawiedliwie."Uczknęli " w prywatne kieszenie co nie co przy decyzji wyboru producenta(w ramach podziękowania za trafny wybór),a i trzeba było je zamontować,a potem ktoś te liczniki musi spisywać to też za darmo nie jest.A płacą spółdzielcy.Reasumując wszyscy są zadowoleni.Czyli ludziska nie marudzą na Zarząd Sp.,a żeby jeszcze było taniej,to kombinują z tymi podzielnikami.Więc nie tak bardzo ta ekologia na tym skorzysta,a jeśli nawet tak to jakim kosztem?



    [quote]
    Cytat Napisał Mały
    Ekologia przy Ś.E.? Co wy p...?
    Dobrze prawisz Mały

    Pozdrawiam.

  2. #542
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał banko
    Pieniądze, które pozornie zaoszczędziłeś na ogrzewaniu napewno już wydałeś na walkę z zagrzybiałymi scianami w okolicach okien skoro już kilka lat temu okna wymieniłeś.
    Wentylacja nie sluży, z założenia, do obniżania temperatury w lokalch mieszkalnych. Może to dziwne, ale można połączyć regulacje temperatury na grzejnikach i właściwy sposób wentylacji pomieszczeń.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #543
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    Z całym szacunkiem ,ale robiąc ten manewr to eko mieli gdzieś.Raczej przy stale rosnących opłatach ludzie woleli płacić mniej,tzn. czemu Kowalski lubiący 20 st.C,ma płacić za Gabrychę,która lubi 30 przy otwartym oknie.,
    Pozdrawiam.
    Oczywiscie, że tak, tyle, że przy okazji są efekty "ekologiczne", bo cieplownia mniej spala węgla, a przez to mniej emituje "zanieczyszczeń.

    A jak ma się to ŚE? Prawie rok temu, tu na Forum, dyskutowano w zwiazku z zapowiedziami wprowadzenia ŚE, o tym co zrobić aby wartość EP była jak najmniejsza.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #544
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar banko
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    702
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Cytat Napisał banko
    Pieniądze, które pozornie zaoszczędziłeś na ogrzewaniu napewno już wydałeś na walkę z zagrzybiałymi scianami w okolicach okien skoro już kilka lat temu okna wymieniłeś.
    Wentylacja nie sluży, z założenia, do obniżania temperatury w lokalch mieszkalnych. Może to dziwne, ale można połączyć regulacje temperatury na grzejnikach i właściwy sposób wentylacji pomieszczeń.
    Oczywiście się z Tobą zgadzam tylko powiedz jeszcze jak uniknąc grzyba na ścianach, albo możesz nie odpowiadać w końcu to nie na temat wątku.....

  5. #545
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał banko
    Oczywiście się z Tobą zgadzam tylko powiedz jeszcze jak uniknąc grzyba na ścianach, albo możesz nie odpowiadać w końcu to nie na temat wątku.....
    Ależ odpowiem. Bo o tym zawsze trzeba mówić.
    Wentylujac pomieszczenia, zawsze i wszedzie - bez wzgledu na rodzaj ogrzewania, wentylacji, czy podzielniki.
    Ale nie stosować wentylacji jako sposobu na obniżkę temperatury w pomieszczeniach. Bo to jest rozrzutność, że nie wspomnę, o nie ekologicznym działaniu - wtórnym oczywiscie.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  6. #546
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar banko
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    702
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    OK nie padła i tak odpowieć na główny problem ale jak pisałem to nie ten wątek tutaj pruszamy temat sensowności a raczej bezsensowności konieczności wykonywania SE.

  7. #547
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    ŚE wymagana od ludzi, którzy dom budują dla siebie to wg mnie skandal. i coś mi mówi (paranoja), że zarobią na tym producenci ocieplenia Pan Kazio i pan Ziutek - lobbyści, którzy córkom swym i synom dawno już zapisali odpowiednie firmy. Ale to tylko moja paranoja.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  8. #548
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar banko
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    702
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Niestety nie tylko Twoja. Ale jest kilku takich co z tego tytułu ostro zacierają ręce.

  9. #549
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    No zaraz, cokolwiek jest to nielogiczne.

    Na obowiązku robienia ŚE zarobią producenci styropianu? A nie audytorzy energetyczni? Jak to?

    Ci od styropianiu to najwyżej zarobią na wprowadzeniu coraz ostrzejszych WT, a nie na ŚE...
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  10. #550

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2
    Jeśli rzeczywiście zależy komuś na oszczędzaniu, powinien potraktować obowiązek zrobienia ŚE jako:
    * okazję do sprawdzenia skuteczności swoich działań przez niezależnego audytora, niezwiązanego z architektem, KB czy nim samym,
    * dowód na piśmie, że dom rzeczywiście jest tak energooszczędny, co w istotny sposób wpłynie na jego wartość w momencie sprzedaży.
    Jakie niezależne sprawdzenie, jak HenoK - jedyny chyba tutaj praktyk, szczerze piszący jak to się odbywa (szacunek dla niego za to), potwierdził, że opiera się na projekcie architekta i oświadczeniu KB (czemu się zresztą nie dziwię). Właściwie stał się tylko urzędnikiem przybijającym pieczątkę za trochę kasy.

  11. #551
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    Jakie niezależne sprawdzenie, jak HenoK - jedyny chyba tutaj praktyk, szczerze piszący jak to się odbywa (szacunek dla niego za to), potwierdził, że opiera się na projekcie architekta i oświadczeniu KB (czemu się zresztą nie dziwię). Właściwie stał się tylko urzędnikiem przybijającym pieczątkę za trochę kasy.
    To, że ŚE tak może wyglądać, nie oznacza, że tak wyglądać musi. Już pisałem o tym wcześniej.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  12. #552

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    Z całym szacunkiem ,ale robiąc ten manewr to eko mieli gdzieś.Raczej przy stale rosnących opłatach ludzie woleli płacić mniej,tzn. czemu Kowalski lubiący 20 st.C,ma płacić za Gabrychę,która lubi 30 przy otwartym oknie.,
    Pozdrawiam.
    Oczywiscie, że tak, tyle, że przy okazji są efekty "ekologiczne", bo cieplownia mniej spala węgla, a przez to mniej emituje "zanieczyszczeń.

    A jak ma się to ŚE? Prawie rok temu, tu na Forum, dyskutowano w zwiazku z zapowiedziami wprowadzenia ŚE, o tym co zrobić aby wartość EP była jak najmniejsza.
    Nie zrozumiałeś mnie.Chodzi o to,że można się z tym zgodzić,ale tylko przy twierdzeniu ,że "Polak jest uczciwy",a nie "Polak potrafi".Tylko dla mnie to drugie jest bardziej prawdziwe.Czyli ciepłownia może spala mniej,ale tak realnie o ile? Czy przy tak wysokich nakładach cel został osiągnięty? Dalej uważam,że nasze przegrzane mieszkanka mają znikomy wpływ na tle potężnych smrodzących kominów na całym świecie.Powtarzam dbajmy o środowisko tam,gdzie to odniesie widoczny skutek,a nie tam gdzie najprościej.


    Jeśli chodzi o ŚE to nie wiem na czym stanęło na Forum rok temu,ale jakoś nie widzę skuteczności w "obowiązkowym uświadamianiu"za kasę.Raczej realniej byłoby nakazać zlikwidowanie wykazanych niedociągnięć pod groźbą karalną,ale to już by była paranoja.
    Dlatego twierdzę,że dopóki za "ekologię"ludzie będą musieli płacić,ciężko zarobionymi przez siebie pieniędzmi, to eko będzie na przegranej pozycji.Ja bym się bardziej skłaniała ku innemu rozwiązaniu,żeby pozyskiwanie wszelakiej energii nie było oparte na spalaniu.I do tego wszyscy powinni dążyć.

    Pozdrawiam.


  13. #553

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2
    Cytat Napisał civic9
    Jakie niezależne sprawdzenie, jak HenoK - jedyny chyba tutaj praktyk, szczerze piszący jak to się odbywa (szacunek dla niego za to), potwierdził, że opiera się na projekcie architekta i oświadczeniu KB (czemu się zresztą nie dziwię). Właściwie stał się tylko urzędnikiem przybijającym pieczątkę za trochę kasy.
    To, że ŚE tak może wyglądać, nie oznacza, że tak wyglądać musi. Już pisałem o tym wcześniej.
    Wróć na ziemie, podaj przykłady z życia wzięte, historie od "audytorów", odpowiedz na zadawane tutaj niejednokrotnie pytania na temat sposobu wykonywania ŚE (na które chyba tylko HenoK odpowiedział prezentując praktykę), a nie prezentuj teorii, wg której nawet komunizm pięknym ustrojem być może.

  14. #554

    Domyślnie

    Cytat Napisał banko
    Ale jest kilku takich co z tego tytułu ostro zacierają ręce.
    Ja zacieram.

  15. #555
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    Wróć na ziemie, podaj przykłady z życia wzięte,
    Odnosisz się do moich słów, że ŚE może być metodą na udowodnienie oszczędności energetycznych i sprawdzenie jakości prac. Po czym twierdzisz, że HenoK robi świadectwa na podstawie wpisów w książce i oświadczenia KB.

    A ja jestem przekonany, że mnie by zrobił tak, by rzeczywiście sprawdzić jakość prac mających na celu oszczędzanie energii i jej skutek. Bo ja sobie takie świadectwo bym od niego zażyczył i za takie bym mu odpowiednio zapłacił.

    Cytat Napisał civic9
    nie prezentuj teorii, wg której nawet komunizm pięknym ustrojem być może.
    Nie ma się co obrażać na fakty -- jak ktoś chce być energooszczędny, ŚE może wykorzystać na swoją korzyść. Jak ktoś nie chce, to się będzie buntował.

    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    Powtarzam dbajmy o środowisko tam,gdzie to odniesie widoczny skutek,a nie tam gdzie najprościej.
    Toteż już Ci napisałem, że widoczne skutki najprościej jest osiągnąć tam, gdzie energii zużywa się najwięcej.

    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    Jeśli chodzi o ŚE to nie wiem na czym stanęło na Forum rok temu,ale jakoś nie widzę skuteczności w "obowiązkowym uświadamianiu"za kasę.
    Jeszcze będziesz miała okazję zobaczyć, w perspektywie kilku najbliższych lat.

    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    Dlatego twierdzę,że dopóki za "ekologię"ludzie będą musieli płacić,ciężko zarobionymi przez siebie pieniędzmi, to eko będzie na przegranej pozycji.
    A co w sytuacji, gdy przykładowo termomodernizacja nie dość, że zwraca Ci się w mniejszych wydatkach na utrzymanie domu, to jeszcze znacząco podnosi jego wartość?

    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    Ja bym się bardziej skłaniała ku innemu rozwiązaniu,żeby pozyskiwanie wszelakiej energii nie było oparte na spalaniu.I do tego wszyscy powinni dążyć.
    Metod na oszczędzanie energii pierwotnej z paliw kopalnych jest kilka. Można ją po prostu oszczędzać. Ty, jak widzę, wolisz pozyskiwać energię z innych źródeł i marnować ją.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  16. #556

    Domyślnie

    KrzysztofLis2
    A Ty naprawdę tak ślepo w to wierzysz,czy po prostu tylko tak się droczysz?

    A co w sytuacji, gdy przykładowo termomodernizacja nie dość, że zwraca Ci się w mniejszych wydatkach na utrzymanie domu, to jeszcze znacząco podnosi jego wartość?
    Jakby tak wszyscy mieli "termomodernizować "dom to zamiast widoków przez okno,mieliby obrazek na ścianie.A jedyny kontakt ze światem mieliby przez wizjer.

    Metod na oszczędzanie energii pierwotnej z paliw kopalnych jest kilka. Można ją po prostu oszczędzać.
    Nie popadłeś już przypadkiem w lekką paranoję z tym oszczędzaniem.Nie budzisz się w nocy zlany potem,że może jest jakiś sposób na zaizolowanie w zamku dziurki od klucza?.Może jakiś otwieracz na linie papilarne,a może na odczyt z siatkówki oka?.



    Ty, jak widzę, wolisz pozyskiwać energię z innych źródeł i marnować ją.
    A teraz to ja Ciebie w ogóle nie rozumiem.Lepiej mało "smrodzić"oszczędzając,niż nie "smrodzić" nie oszczędzając.Gdzie tu logika?


    Jeszcze będziesz miała okazję zobaczyć, w perspektywie kilku najbliższych lat.
    Obawiam się,że szybciej walnie w nas kometa albo meteor.

    Toteż już Ci napisałem, że widoczne skutki najprościej jest osiągnąć tam, gdzie energii zużywa się najwięcej.
    A tego to już w ogóle nie rozumiem.Zaprzeczasz mi przytakując.

  17. #557
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    A Ty naprawdę tak ślepo w to wierzysz,czy po prostu tylko tak się droczysz?
    Wierzę w to świadomie.

    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    Jakby tak wszyscy mieli "termomodernizować "dom to zamiast widoków przez okno,mieliby obrazek na ścianie.A jedyny kontakt ze światem mieliby przez wizjer.
    A ja słyszałem o metodach na takie oszczędzanie energii, by wilk był syty (widok przez okno) i owca cała (okno zamknięte i energooszczędne).

    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    Nie popadłeś już przypadkiem w lekką paranoję z tym oszczędzaniem.
    Nic mi na ten temat nie wiadomo.

    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    Ty, jak widzę, wolisz pozyskiwać energię z innych źródeł i marnować ją.
    A teraz to ja Ciebie w ogóle nie rozumiem.Lepiej mało "smrodzić"oszczędzając,niż nie "smrodzić" nie oszczędzając.Gdzie tu logika?
    Poczytaj o kosztach generowania energii ze źródeł odnawialnych i zestaw je sobie z kosztami oszczędzenia tej samej ilości energii pozyskiwanej ze źródeł tradycyjnych. Potem pogadamy.

    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    Toteż już Ci napisałem, że widoczne skutki najprościej jest osiągnąć tam, gdzie energii zużywa się najwięcej.
    A tego to już w ogóle nie rozumiem.Zaprzeczasz mi przytakując.
    Dla Ciebie oszczędzanie energii najprostsze nie jest najskuteczniejsze. A to bzdura. Jest dokładnie odwrotnie. Dlatego nie rozumiesz tego, co piszę.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  18. #558
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar banko
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    702
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tylko że nie wszyscy wstawiają okna z pakietem trzyszybowym bo umówmy się że ich nie stać. To że Ciebie na to stać nie znaczy że wszystkich tak samo. Oni pewnie też by chcieli energooszczędnie ba nawet pasywnie. Skoro są na to wymogi niech będą na to dofinansowania inaczej zostaje właśnie im zamurować okna i powiesić obrazki.

  19. #559
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał banko
    Tylko że nie wszyscy wstawiają okna z pakietem trzyszybowym bo umówmy się że ich nie stać.
    1. Czy każdy musi mieszkać w domu?
    2. Są metody na zapewnienie per saldo strat ciepła z okna znacznie mniejszych, niż z okien "pasywnych". Przy znacznie mniejszym koszcie.

    Cytat Napisał banko
    Oni pewnie też by chcieli energooszczędnie ba nawet pasywnie. Skoro są na to wymogi niech będą na to dofinansowania inaczej zostaje właśnie im zamurować okna i powiesić obrazki.
    Powtórzę: czy każdy musi mieszkać w domu? Jak kogoś stać, będzie miał widok z okna. Jak go nie stać, będzie miał obrazek albo widok z okna w mieszkaniu.

    Czemu ja mam płacić za czyjś dom? Przesadzasz...
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  20. #560

    Domyślnie

    KrzysztofLis2
    A jednak piszesz aby pisać.
    Jak będzie jakaś" czarna lista nieekologicznych" to będę na jaj szczycie,bo i autko ma dużą pojemność i jeszcze cały czas w ruchu,a i dom do energooszczędnych należeć nie będzie,bo co z tego że ściany z Ytonga 37.5, jak okien więcej niż muru.
    Dlatego układ mi się podoba,Ty oszczędzaj,a ja korzystam z czystym sumieniem.

    Na tym kończę i pozdrawiam

Strona 28 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony