dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 38
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 745
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14
    Wracając do porownania. Jak sobie zbuduję sam samochód, którym nie będe wyjeżdżal na drogi publiczne to nie potrzebuję nawet homologacji, nie mówiąc już o świadectwach energetycznych. Moim zdaniem sprawe powinien zbadać RPO.
    To może inny przykład. Abonament radiowo-telewizyjny. Płaci się go za posiadanie odbiornika. Powinieneś go zapłacić nawet jeżeli własnoręcznie wykonałeś odbiornik radiowy, np. "kryształkowy".

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14
    Cytat Napisał HenoK
    Cytat Napisał ja14
    A Twoje porównanie z prawem jazdy jest zupełnie chybione. Żeby jeździć samochodem po wlasnym podwórku nie potrzebujesz papierków.
    Ty własnego, wybudowanego domu też możesz pilnować. Nie możesz tylko w nim legalnie mieszkać .
    Nie widzisz analogii ?
    Prawdę mówiąc nie. Może spróbuj jaśniej.
    Kupując samochód mogę go normalnie używać zgodnie z przeznaczeniem na drogach prywatnych.
    Swojego domu też możesz "pilnować" do końca życia. Nikt Ci tego nie zabroni. Nie możesz tylko w nim legalnie mieszkać, nie dostaniesz tańszej taryfy budowlanej, nie ubezpieczysz mieszkania, tylko co najwyżej budowę.
    Jeżeli wyjdziesz poza granicę owego "pilnowania", to zostaniesz ukarany.
    Nadal nie widzisz analogii z samochodem ?

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    Cytat Napisał ja14
    Wracając do porownania. Jak sobie zbuduję sam samochód, którym nie będe wyjeżdżal na drogi publiczne to nie potrzebuję nawet homologacji, nie mówiąc już o świadectwach energetycznych. Moim zdaniem sprawe powinien zbadać RPO.
    To może inny przykład. Abonament radiowo-telewizyjny. Płaci się go za posiadanie odbiornika. Powinieneś go zapłacić nawet jeżeli własnoręcznie wykonałeś odbiornik radiowy, np. "kryształkowy".
    Muszę przyznać, że to rzeczywiscie lepszy przykład. Zatem przyznajesz, że świadectwa są kolejnym bezsensownym parapodatkiem.
    Nawet gorszym, bo abonament RTV ma służyć finansowaniu misji a świadectwa finansowaniu bandy lobbystow.

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14
    Dom muszę oddać do użytku jeżeli chcę go używać zgodnie z przeznaczeniem. W przeciwnym razie grozi kara 10000 zl.
    Samochód muszę zarejestrować i posiadać prawo jazdy, jeżeli chcę go używać zgodnie z przeznaczeniem, inaczej grozi mi kara pieniężna .

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    Cytat Napisał ja14
    Dom muszę oddać do użytku jeżeli chcę go używać zgodnie z przeznaczeniem. W przeciwnym razie grozi kara 10000 zl.
    Samochód muszę zarejestrować i posiadać prawo jazdy, jeżeli chcę go używać zgodnie z przeznaczeniem, inaczej grozi mi kara pieniężna .
    Właśnie chodzi o to, że nie. Nic nie muszę jeżeli używam go na drogach PRYWATNYCH.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    w wszystko to bo zdjełano w UE
    pogódźcie się z tym lub emigrujcie, ino nie na wyspy


    CoolaTT
    moje "doświadczenia" z wyższą rangą naukową to spostrzeżenia, że są tym bardziej oderwani od rzeczywistości, im wyższe stopnie naukowe piastują
    ale nie pozbawieni WIEDZY, być może dlatego, że sam nie pojmuję, albo miałem do czynienia rzeczywiście z ciałem naukowym (w sensie duchowym of kors) i to na wysokim poziomie
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14
    Cytat Napisał HenoK
    Cytat Napisał ja14
    Dom muszę oddać do użytku jeżeli chcę go używać zgodnie z przeznaczeniem. W przeciwnym razie grozi kara 10000 zl.
    Samochód muszę zarejestrować i posiadać prawo jazdy, jeżeli chcę go używać zgodnie z przeznaczeniem, inaczej grozi mi kara pieniężna .
    Właśnie chodzi o to, że nie. Nic nie muszę jeżeli używam go na drogach PRYWATNYCH.
    Domu też może PILNOWAĆ !!! Nic do tego nie musisz mieć, nie tylko świadectwa energetycznego .

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    To co zdjelano w UE zostalo oczywiscie tworczo ulepszone przez rodzimych biurokratow. Tak jak ze strazakiem w kazdej firmie. Podniosl sie szum i okazalo sie ze jednak nie trzeba.

  9. #49

  10. #50

    Domyślnie

    Jaki związek ma rejestracja czy prawo jazdy do papierka ile teoretycznie potrzebuje energii mój własny dom ? Jeżeli nie widzicie różnicy pomiędzy poruszaniem się samochodem w miejscach współdzielonych z innym użytkownikami samochodów i związanymi z tym zagrożeniami a ogrzewaniem domu to niestety nie jestem w stanie pomóc.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    i nie pomagaj

    a chodzi o późniejszy katastr i tyle
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  12. #52

    Domyślnie

    Barbossa może weż pod uwagę że ten prikaz zdiełano w UE tylko inaczej ma się ten prikaz ma w niemczech owszem jest takowy kosztuje 120 e ale niemcom to się połaca bo takie świadectwo tworzone jest już podczas budowy i jeśli uzyskujesz miano domu energo oszczędnegoto dostajesz ulgę w podatku i oprocętowaniu kredytu im wraca się z niezłą nawiązką.a co dostaniesz ty cz ja i wielu innych od władzy kolejną ustawe ktura ukruci ci zasób kasy w portfelu .
    wszystko było by super tylko ta rzesza biurokratów.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14
    .......świadectwa są kolejnym bezsensownym parapodatkiem.
    Nawet gorszym, bo abonament RTV ma służyć finansowaniu misji a świadectwa finansowaniu bandy lobbystow.
    No, teraz to przypomina sensowna dyskusję.
    Świadectwa z założenia miały spełniać funkcje:
    1. Kontrolną, bo najczęściej wybudowany dom, z różnych powodów, odbiega od projektu, przy czym, pomimo odpowiednich adnotacji (w dzienniku lub poprawiając projekt), nikt nie wylicza na nowo jakie skutki „energetyczne” mają te zmiany. A dodam, że takie obliczenia, powinny być, integralną częścią projektu budowlanego.
    2. Porównawczą, tak aby można było porównać w jakim stopniu wybudowany obiekt spełnia wymagania WT – co sugeruje jego koszty utrzymania w zakresie dostarczonej energii do ogrzewania (CO, CWU, klimatyzacja).
    3. Informacyjną, zarówno dla inwestora, nabywcy, ale również na szczeblu centralnym (krajowy rejestr).
    4. A jak wprowadzą "podatek kominowy", to takze "naliczeniową".

    I teraz pytanie, czy nasze świadectwa spełniają te założenia? W moim odczuciu tylko częściowo, bo wprowadzone rozwiązania „zaciemniają” rzeczywisty obraz, jaki powinny generować świadectwa.

    Ps. Jeśli chodzi o ten nieszczęsny samochód poruszający się po drogach prywatnych, to raczej nie może się poruszać, bo musiał by być ubezpieczony (OC), a takie ubezpieczenie „dostępne” jest tylko dla samochodów „legalnych” – czyli zarejestrowanych. Oczywiście można ryzykować, ale moim zdaniem, koszt takiego ryzyka i ewentualne skutki, jest zdecydowanie większy niż koszt ryzyka związanego z zamieszkaniem domu nie zgłoszonego.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał ja14
    HenoK - co Ty z tym pilnowaniem. Ja nie buduję domu zeby go pilnowac. A Ty?
    A ja nie kupuję samochodu, żeby jeździć pod droga PRYWATNYCH.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Ale są tacy co kupują - bo mają duże działki.
    Natomiast nie slyszalem zeby ktos budowal dom po to zeby go pilnowac.
    Zreszta Irek chyba najlepiej podsumował tą dyskusję.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał lee28
    Wiesz przy całkowitych kosztach budowy 400tyś zł te 1,5 tyś to żaden dodatkowy koszt. Choć oczywiście też mi sie to nie podoba.
    Tak, tylko że na koniec budowy praktycznie nic nie masz w kieszeni, a musisz znaleźć jeszcze dodtkowo 1500 bo inaczej nie zamieszkasz.
    Nie żartuj, kogo stać na dom to i ma te 1500 zł, jak ktoś niema tak małych środków, nawet po zakończeniu budowy, to widocznie na dom wogóle go nie było stać.

  17. #57

    Domyślnie

    na takim świadectwie można dwie pieczenie upiec .Przed zaproszeniem jakiegoś biurokraty dorzućcie ze 2 tysiaki na futro dla żonki ile ciepła potrafi dać taka zadowolona kobietka ciepło ekologiczne i odnawialne wyniki będą lepsze .
    wszystko było by super tylko ta rzesza biurokratów.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek7500
    na takim świadectwie można dwie pieczenie upiec .Przed zaproszeniem jakiegoś biurokraty dorzućcie ze 2 tysiaki na futro dla żonki ile ciepła potrafi dać taka zadowolona kobietka ciepło ekologiczne i odnawialne wyniki będą lepsze .
    Zaczyna brakować argumentów ?

  19. #59

    Domyślnie

    dla niektórych 1500 to kieszonkowe na piwo i za wydanie tych groszy bardzo się nie przejmą ale jest wielu takich co budują gospodarczym systemem oszczędzają każdą złotówkę tak jak ja a czy 15000 na początkową biurokracjię to mało projekty pozwolenia pozdrawiam również
    wszystko było by super tylko ta rzesza biurokratów.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek7500
    dla niektórych 1500 to kieszonkowe na piwo i za wydanie tych groszy bardzo się nie przejmą ale jest wielu takich co budują gospodarczym systemem oszczędzają każdą złotówkę tak jak ja a czy 15000 na początkową biurokracjię to mało projekty pozwolenia pozdrawiam również
    Ten dokument, to mały pikuś. Sprawdź ile ci "oni" zabrali nakazując budowę domu energooszczędnego. Biorąc pod uwagę np. taki przypadek: własny las=własne drewno do palenia, za przysłowiowe grosze. Spokojnie mogę mieć ściane jednowarstwową z najtańszego materiału. Okna też moga być najtańsze. A po co ocieplać strop i dach? Mało to budynków powojennych nie ma ocieplenia. Ale nie "oni" mi każą "energooszczenie" budowac. Różnica w kosztach dobrze ponad 50.000,- Że co, że jak bedę sprzedawać, to ...
    Kompletna bzdura, bo buduję dla siebie, a nawet jak będę sprzedawać to sprzedam z lasem.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Strona 3 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony