dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 62
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie Czym nakarmić gości

    Podzielcie się pomysłami czym nakarmić niespodziewanych ale fajnych i mile widzianych gości.Wdomu jest jakiś dyżurny bigos w słoiku i wiadomo,że goście jedzą to co jest ale nie zaszkodzi wymienić doświadczenia żeby zamiast witać się z radością-w myślach robić przegląd lodówki
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

  2. #2

    Domyślnie Re: Czym nakarmić gości

    Cytat Napisał galka
    Podzielcie się pomysłami czym nakarmić niespodziewanych ale fajnych i mile widzianych gości.Wdomu jest jakiś dyżurny bigos w słoiku i wiadomo,że goście jedzą to co jest ale nie zaszkodzi wymienić doświadczenia żeby zamiast witać się z radością-w myślach robić przegląd lodówki
    wódką i ogórkiem kiszonym
    do tego pajda chleba ze smalcem
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie Re: Czym nakarmić gości

    Cytat Napisał galka
    Podzielcie się pomysłami czym nakarmić niespodziewanych ale fajnych i mile widzianych gości.Wdomu jest jakiś dyżurny bigos w słoiku i wiadomo,że goście jedzą to co jest ale nie zaszkodzi wymienić doświadczenia żeby zamiast witać się z radością-w myślach robić przegląd lodówki
    na szybko sałatka:
    duży brokuł (zblanszować)
    feta, pokroić w kawałki
    kukurydza
    płatki migdałowe i czosnek delikatnie zrumienić na oliwie
    Wszystko zmieszac. Około 10 min. ( Ztym, że musisz mieć te składniki w lodówce, ja ZAWSZE je mam)

    na baaaaaardzo szybko
    łosoś w plastrach spryskac cytryną
    opakowanie krakersów
    śmietankowy almette
    Krakers-almette-losoś=mniammmmmmmm
    Z tym, że też trza mieć w lodówce, ja MAM

    Te produkty moga spokojnie leżec w lodówce i czekac na gości
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Zapiekane bułeczki:
    kajzerki przekroić, na każdą plasterek kiełbasy salami i na to plasterek sera też salami i na kilkanaście minut do piekarnika

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar andzik.78
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    3.054
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Hm , jajaka nadziewane tym co jest w lodówce.. Ugotować, przekroić na dwie części ,żółtka wyjąć, rozdrobnić , dodać drobniutko pokrojoną wędlinę, pietruszkę doprawić do smaku, dodać majonez i zapełnić tym farszem białka, udekorować.
    W zamrażarce ''na czarną godzinę'' trzymam krewetki ,paluszki krabowe.
    Na rozgrzaną oliwę ( bardzo mało tej oliwy) wrzucam pokrojony czosnek , paprykę ostrą w proszku, trochę vegety,chwilę podsmażam i na to owoce morza, smażyć bardzo krótko i na talerz. Dla mnie pychota. Albo takie podsmażone owoce dodaję do makaronu sojowego, do tego szczypiorek i mamy sałatkę.
    Oczywiście bigos i kiełbasę słoikową mam zawsze pod ręką. Nie każdy lubi owoce morza..
    Łososia tez staram się mieć ale nie zawsze udaję mi się dotrzymac dla gości.. Przeważnie podaję z sosem na bazie jogurtu albo majonezu.. Ale musze z tymi krakersami spróbować..
    Jak mam szpinak , łososia i ser almette to robię roladki z łososia. Dla mnie super.Z tym,że to robię przeważnie ''na zaś'' i w zamrażarce trzymam bo szybko się tego nie zrobi. Ale szybko sie rozmraża.
    Kończę bo o jedzeniu to ja mogę długoo pisać..
    Aaa zapomniałabym, w sezonie kalafiorowym zawsze mam w domu kilka kalafiorów. Wymyśliłam pyszną zapiekankę i nie znam osoby , której by nie smakowała.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    aniaaaaaaaa nie dam sie tak zbyc
    dawaj przepiss na tego łososia i szpiank
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja poproszę o przepis na zapiekankę z kalafiora.

    U mnie w zamrażalniku zawsze jest łosoś.
    Szybko się błyskawicznie w porównaniu do mięs.
    Potem to juz tylko sól i świeżo zmielony pieprz kolorowy.
    Wrzucamy na 20 m do piekarnika i gotowe.
    Po wyjęciu skrapiamy cytrynką i podajemy z surówką z tego co mamy pod ręką plus ryż albo ziemniaczki, mogą byc opiekane.
    Zresztą łosos to bardzo wdzieczna ryba i można ją zrobic na 100 sposobów.
    http://nasza-klasa.pl/profile/8917382
    zapraszam wszystkich forumowiczów

  8. #8

    Domyślnie

    Fondue.Olej i ... byle co.
    Z musu jednoczy wszystkich przy stole.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  9. #9
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    warto mieć w zamrażalniku małe spody do pizzy i ser żółty
    w kilka minut można zrobić pizze kładąc jeszcze to co akurat w lodówce/spiżarce:
    salami, parówki, ryba, pieczarki /również ze słoika/ itp.

    keczup i inne gotowe sosy też warto mieć w spiżarce - ja ostatnio odkryłam
    rewelacyjne jak dla mnie sosy firmy Motyl

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Ja mam zawsze zapasy fasoli, groszku itp. w spizarni. Podaje przepis na 3 blyskawiczne salatki, kazda z nich robi sie ponizej 8 minut.

    Salatka1:
    -puszka fasoli czerwonej,
    -czubata lyzka buraczkow konserwowych wiorki koniecznie
    -3 ogorki konserwowe w kostke
    -sol+pieprz
    -1 czubata lyzka majonezu
    Wymieszac wszystko razem i gotowe, moze stac w lodowce 1 dzien.

    Salatka 2:
    -puszka fasoli czerwonej
    -2 jajka na twardo w kostke
    -10-15 dkg dobrej szynki pokroic w paseczki
    -1 por pokroic w krazki
    -sol+pieprz
    -2 lyzki majonezu
    Wymieszac wszystko razem, moze stac w lodowce 3 dni.

    Salatka 3 warstwowa:
    -4 jajka pokrojone w osemki wylozyc na spod miski i na to kleksy majonezu, sol+pieprz
    -puszke fasolki szparagowej na jajka, na to kleksy keczupu
    -puszka fasoli czerwonej, na to majonez
    -na koniec puszka fasoli bialej i calosc posmarowac cienko majonezem i przystroic keczupem.

    Podalam wszystkie salatki z fasola, bo sa szybkie i ja uwielbiam fasole w kazdej postaci. Pozostale salatki jakie znam sa juz bardziej pracochlonne i przy gosciach nie da sie ich zrobic.

  11. #11

    Domyślnie

    Paluszki można podać
    A jak goście niespodziewani i kulturalni to może sami coś przyniosą
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  12. #12
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    Cytat Napisał madd
    Paluszki można podać
    swoje najlepiej

  13. #13

    Domyślnie

    Do całowania
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  14. #14
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    Cytat Napisał madd
    Do całowania
    lub obgryzania - jak będą niezadowoleni

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    2 albo 3 paczki kiełbasek "Pysznych" chyba Morliny. 1 cebula, żóty ser, ketchup + koncentrat pomidorowy.

    Kroimy kiełbaski na plasterki i podsmażamy na patelni, do tego pokrojona cebula, ketchup + koncentrat na koniec żółty ser i jak się roztopi - podajmy. Jak gości więcej można dorzucić kilka jajek - wyjdzie taka fikuśna jajecznica
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    2 albo 3 paczki kiełbasek "Pysznych" chyba Morliny. 1 cebula, żóty ser, ketchup + koncentrat pomidorowy.

    Kroimy kiełbaski na plasterki i podsmażamy na patelni, do tego pokrojona cebula, ketchup + koncentrat na koniec żółty ser i jak się roztopi - podajmy. Jak gości więcej można dorzucić kilka jajek - wyjdzie taka fikuśna jajecznica

    To musi być pyszne, mniam, chyba wypróbuję i wcale nie dla gości

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    To takie jedzenie na szybko - jak późno wracam z pracy głodna to jest akurat. Zamiast kiełbasem Pysznych mogą być oczywiście np. parówki czy berlinki. Można też powrzucać inne rzeczy - np. podsmażyć boczek z kiełbasą.
    Smacznego
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar andzik.78
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    3.054
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Zapiekanka z kalafiora :Nie podaję ilości skł bo to ''na oko '' robię.
    Kalafiora gotujemy , , może być trochę rozgotowany. Odcedzamy. Na większej patelni na tłuszczu podsmażam wędlinę, po chwili dodaje ogórki konserwowe albo paprykę albo to i to, można dodac to co się ma akurat w lodówce.A kroimy skł w kostkę. Kiedy sie podsmażą dodajemy kalafiora, mieszamy .Zrobi nam się ciapa, doprawiamy do smaku solą, pieprzem. Kiedy skł się podsmażą zmniejszam ogień i dodaję ser. Ja zawsze na dwa razy sypię,Pierwszą partię mieszam ze wszystkimi składnikami na patelni. A drugą partię posypuję na wierzchu. Jak się roztopi to smaruje to wszystko majonezem i już nie mieszam. Po kilku chwilach posypuję natką pietruszki( dużo tej natki) i wyłączam patelnię. Wbrew pozorom zapiekankę robi się szybko. W piekarniku tez można zrobić ale ja nigdy nie robiłam.
    Przypomniałam sobie: małe bułki np kajzerki,odkroić czubek , wydrążyć, nałożyć farsz np z pieczarek podsmażonych , posypać serem przykryć czubkiem i do piekarnika na 15 minut i gotowe. Pycha.

  19. #19
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    http://gotowanie.onet.pl/30279,0,1,p...a_przepis.html

    to też warto wypróbować - szybko się robi i smaczne

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    Tyle fajnych pomysłów do wypróbowania,a ten z paluszkami do całowania
    najszybszy
    Koleżanka opowiedziała mi o patencie na galaretę,nie jest to co prawda potrawa na szybko ale może warto znać.Gotuje tę galarętę kiedy ma czas i chęć,wylewa na blachę od ciasta,a kiedy zastygnie ,kroi i zamraża.W przeddzień balangi podgrzewa,dodaje żelatynę , wylewa do foremek i dekoruje.i jest!






    Przepraszam,dwa słowa nie na temat;Elutek-Ty znowu w samej koszuli
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony