dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 76 z 76
  1. #61

    Domyślnie

    Oczywiście chłopacy ciężko pracowali i musieli mieć dopalacze

  2. #62

    Domyślnie




    Zacieranie

  3. #63

    Domyślnie

    Świerzo zatarta wylewka u góry


  4. #64

    Domyślnie

    Wylewka na dole po kilku dniach



  5. #65

    Domyślnie

    Wylewki u góry


    Niestety posadzka u góry była tak nierówna, że przy zachowaniu tego samego poziomu na całej powierzchni w łazience wylewka nie pokryłaby rur, które były ułożone w peszlu!!! Musielismy zrobić schodek....

  6. #66

    Domyślnie

    Na jętkach upchniety styropian, na sciany

  7. #67

    Domyślnie

    No i bałagan na działce... ale w przyszłym tygodniu posprzątam


  8. #68

    Domyślnie

    Jutro będziemy szykować fundament pod taras, potem schody wejściowe i będzie można wszystko wyrównać. Przed świetami wielkanocnymi mają przyjść Panowie dokończyć tynki i zacznie się najgorze - dobieranie kolorów, podług itd........ Kuchnie żona już zaprojektowała, ale niestety co chwilę coś poprawia i .... szkoda pisać. Pewnie ostatecznie wyglądajaca kuchnia będzie dopiero wtedy jak będzie zamontowana...

    I oczywiście zapraszam do wygłaszania opinii na temat naszej budowy Pozdrawiam

  9. #69
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MalgosiaB

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Toom!
    Od dłuższego czasu zastanawiam się nad projektem helike II. Biorę pod uwagę wymiary salonu i sypialni na górze ( chodzi mi o oryginalną wersje projektu).
    Czy teraz z perspektywy pomieszczeń, do których można wejść ocenić przestrzeń, możesz powiedzieć że są wystarczające biorąc pod uwagę np. skosy w sypialniach, jak również zastanawia mnie wielkość salonu i kuchni w orginalnym projekcie.
    Jeżeli to nie jest tajemnicą , ile wyniósł koszt domu na stan obecny?

  10. #70

    Domyślnie

    Małgosiu
    Jeśli chodzi o salon w oryginalnym projekcie to trudno mi się wypowiedzieć. Nam wydawał się mało ustawny i dlatego wprowadzilismy kilka zmian. Szczerze powiem, że ze zmian jesteśmy brdzo zadowoleni. Salon jest teraz naprawdę przestronny i jasny. Kuchnię przenieśliśmy tam gdzie w oryginale był gabinet i jest ona również bardzo jasna (ściana połódniowa). Pokoje u góry nie są jeszcze podzielone, ale jak robiliśmy "przymiarkę" co do ścian to wychodzą one bardzo duże dość ustawne (ścianka kolankowa u mnie to 2 suporeksy + wieniec). Czego troszkę żałuję to to, że nie wydłużyłem garażu i nie zrobiłem na jej końcu kotłowni Koszt na ten moment to około 205.000 zł (z gotową instalacją ogrzewania) Aha!! Zapomniałem dodać, że mamy bardzo duży strych (około 45m2)

  11. #71

    Domyślnie

    Mam pytanie.. jaka długa powinna być krokiew na ten dom, albo ile masz ją wypuszczoną??
    marta

  12. #72

    Domyślnie

    Krokwie są trochę dłuzsze niż w projekcie. Nie wiedziałem, że tak trzeba, ale w tartaku mi powiedzieli, że przyjmuje się o ileś dłuzsze rozmiary. Krokwie wystają okolo 1,20 na ścianę.
    Niedługo wrzucę kolejne zdjęcia z postępów w budowie

  13. #73
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kecimka

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Witam

    Własnie trafiłam na twoje forum też jestesmy zainteresowani budawa helike II albo Cezara i się jeszcze zastanawiamy ktory wybrac. Moglibyście zdradzi gdzie w kujawskopomorskim budujecie domek?? nasz stanie w okoliach tczewa Nie otwierają się zdjęcia ktore umiesciliscie na forum ale to chyba wina po mojej stronie kompa czy nie??

  14. #74

    Domyślnie helike

    Autor wątku chyba o nim zapomniał, albo nie ma czasu bo budowa go pochłania. A szkoda... Przydałyby się jakieś fotki, bo stare u mnie też się nie otwierają. Do moich przedmówców- dużo informacji i fotek o Helike znajdziecie na stronce extradom. Ja jestem daleko przed budową, jestem z kujawsko-pomorskiego.

  15. #75
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emkatur

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    my z mężem też planujemy budowę Helike II. Jesteśmy dopiero na etapie adaptacji i tu juz pojawiają się problemy. Podobno zakres naszych zmian wchodzi juz w projekt indywidualny. Nasze zmiany:
    -likwidacja wykusza i bocznego balkonika i tym samym poszerzenie salonu,
    -zabudowanie półcienia,
    -wstawienie kotłowni i łazienki w miejsce gabinetu, a pokój od frontu,
    -podniesienie strychu o jakieś 3 pustaki,
    -likwidacja tylnego balkonu i wsawienie tylko barierki,
    -skrocenie scianki na prawo od wejscia z wiatrolapu.

    Martwia mnie jeszcze schody. Chyba sa dosc strome i balkon od frontu, ale nie mamy pomyslu jak zrobic inne zadaszenie nad wejsciem.Oprocz tego jakies drobne zmiany: okna,kolumny przy wejsciu. Zastanawiam sie czy nie przydalby sie troche wyzszy salon...

    Szkoda,ze nie moge zobaczyc zdjec...My tez bedziemy budowac w kujawsko-pomorskim, okolice Bydgoszczy. Czy nie moglibysmy umowic sie kiedys na obejrzenie Waszego domku. No i czy znacie kogos kto w okolicy robi adaptacje i bedzie mu sie chcialo naniesc nasze zmiany...Pozdrawiam

  16. #76

    Domyślnie

    Przyłączam się do wcześniejszych wypowiedzi - czy można reaktywować zdjęcia?
    Ninor Olos
    SKYPE: ninor_olos
    GG: 5336504

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony