dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kate_l

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie Listwy podtynkowe w tynkach gipsowych

    Witam!

    Mam pytanie do osób, które robiły u siebie w domu tynki gipsowe. Chodzi mi konkretnie o metalowe listwy podtynkowe, które u mnie na niektórych ścianach są bardzo dobrze widoczne. Podobno tynkarze powinni je zaszpachlować, ale moi tego nie zrobili. Słyszałam, że takie listwy, pozostawione w ścianie, mogą z czasem rdzewieć, ale nie wiem, czy to prawda. Nie mam pojęcia, co teraz robić, czy zostawić ten temat, czy może powykuwać te listwy dla świętego spokoju. A może wystarczy je czymś zabezpieczyć?

    Proszę o radę wszystkich, którzy mają jakieś doświadczenia w tym temacie!!

    Z góry dziękuję za odpowiedzi!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: Listwy podtynkowe w tynkach gipsowych

    Cytat Napisał kate_l
    Witam!

    Mam pytanie do osób, które robiły u siebie w domu tynki gipsowe. Chodzi mi konkretnie o metalowe listwy podtynkowe, które u mnie na niektórych ścianach są bardzo dobrze widoczne. Podobno tynkarze powinni je zaszpachlować, ale moi tego nie zrobili. Słyszałam, że takie listwy, pozostawione w ścianie, mogą z czasem rdzewieć, ale nie wiem, czy to prawda. Nie mam pojęcia, co teraz robić, czy zostawić ten temat, czy może powykuwać te listwy dla świętego spokoju. A może wystarczy je czymś zabezpieczyć?

    Proszę o radę wszystkich, którzy mają jakieś doświadczenia w tym temacie!!

    Z góry dziękuję za odpowiedzi!

    Ale widoczne masz bo tynk ich nie przykrywa, czy widać ciemniejsze pasy tynku?
    Ja w jednym miejscu wyjmowałem, w innym nie. Nie są widoczne. Rdzewieć mogą jeśli ich powierzchnia ocynku jest uszkodzona.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kate_l

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Na tym zdjęciu można zobaczyć, jak to wygląda (takie wąskie srebrne paseczki):


  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał kate_l
    Na tym zdjęciu można zobaczyć, jak to wygląda (takie wąskie srebrne paseczki):


    Jakbym widział moje poddasze
    Poczekaj aż wyschnie tynk. Nie powinno być widać. Nawet jeśli to pewnie położysz jeszcze gładź to wtedy na pewno znikną.

  5. #5

    Domyślnie

    u mnie w paru przypadkach zardzewiało, chociaż nie za bardzo wyłaziło na zewnątrz... ponieważ akurat tam miałam dodatkowo kładzione gładzie, to kazałam wymienić te kątowniki na aluminiowe i jest spokój.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kate_l
    Na tym zdjęciu można zobaczyć, jak to wygląda (takie wąskie srebrne paseczki):

    A tak swoją drogą, to czy mi się wydaje, czy obróbka okna jest coś spartolona? chyba nad kaloryferem powinno być pionowo, nie?

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kate_l

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał ma
    A tak swoją drogą, to czy mi się wydaje, czy obróbka okna jest coś spartolona? chyba nad kaloryferem powinno być pionowo, nie?
    Hehe... Już nie pamiętam, o co chodziło, ale niby inaczej nie mogło być (według naszego majstra)

  8. #8

    Domyślnie

    pewnie bardziej Ci zależało na tym, żeby mieć nisko okna połaciowe, niż żeby było dobrze dla cyrkulacji powietrza... woda będzie ci się skraplać, a na pewno będziesz mieć na tej skośnej ściance kurz.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kate_l

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Co do kurzu to masz oczywiście rację, ale jeśli chodzi o skraplanie się wody, to muszę powiedzieć, że nic takiego się nie dzieje (oczywiście cały czas jest palone), samo okno i wszystko wkoło niego jest suche. Mam nadzieję, że nie zmieni się to z biegiem czasu...
    Sama tego ustawienia okna nie wymyśliłam, tylko tak zostało zrobione i już, ale faktem jest, że jeśli by było wyżej, to chyba bym nie była w stanie go otworzyć bez podskakiwania przy moich 160 cm wzrostu

  10. #10

    Domyślnie

    w jakim celu byly dane te listwy czy to byl tynk maszynowy

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał kate_l
    Cytat Napisał ma
    A tak swoją drogą, to czy mi się wydaje, czy obróbka okna jest coś spartolona? chyba nad kaloryferem powinno być pionowo, nie?
    Hehe... Już nie pamiętam, o co chodziło, ale niby inaczej nie mogło być (według naszego majstra)
    ...ciekawa koncepcyja ...ciekawa....
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    Cytat Napisał kate_l
    Cytat Napisał ma
    A tak swoją drogą, to czy mi się wydaje, czy obróbka okna jest coś spartolona? chyba nad kaloryferem powinno być pionowo, nie?
    Hehe... Już nie pamiętam, o co chodziło, ale niby inaczej nie mogło być (według naszego majstra)
    ...ciekawa koncepcyja ...ciekawa....
    bardziej udezylo mnie w oczy wykonczenie plytowania skosu wokol okna niz te biedne listwy pod/w tynku
    nie sam glif ten jeszcze ujdzie

    Cytat Napisał Miki79
    w jakim celu byly dane te listwy czy to byl tynk maszynowy
    dzieki tym listwom powierzchnia sciany jest (powinna byc) rowna. bez znaczenia jakim sposobem nakladany jest tynk.

  13. #13

    Domyślnie

    Gipsowe tynki wykonuje się bez listew.
    Bob

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobvilla
    Gipsowe tynki wykonuje się bez listew.
    A to ciekawe stwierdzenie...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony