dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 134
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Ale mi dałeś do myślenia z tym styropianem

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maren100
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    877
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nadiaart
    Tempo macie ostre. Tylko pogratulować i pozazdrościć. A fachowców trzymać za jaja. Nie ma, że tak się robi, albo tak wyszło.

    A piaseczek mam po 14 zł za tonę. Przyjeżdżają wywrotki 28 tonowe.
    tempo rewelacja ja juz zazdroszcze Ola podaj namiar na swoj rownie tani piasek (400 zł - 30 ton )

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Hej
    wczoraj Ci odpisałam ale...mi zjadło post A dokładnie siadł mi internet

    telefon 517738606

    Czy tego jest 30 ton to nie wiem bo nie ważyłam. Ale rzeczywiście jest tego sporo więcej niż kiedy przyjechał Pan od Majkiego – wtedy sam mówił że przywozi 17 t. Więc może i jest tego tyle

    Co do punktualności „mojego” piaskarza to jest to porażka

    Miał być o 7, do 8 najpóźniej. Jak zadzwoniłam o 8,30 powiedział „cierpliwości, jest kolejka po piach” a o 10,30 jak musiałam wyjechać to go jeszcze nie było więc kasę musiałam zostawić Panom na budowie był po 11

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adamgrazia
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Łódź
    Dzielnica
    Wiskitno
    Posty
    210
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Nie było mnie pare dni i proszę, fiuuu fiuuu postępy ze hej, oglądnołem Twój dziennik i właśnie sie zorientowałem że nie wprowadziłem rury do prądu pod wylewką, kurcze mać, bedą kuć znowu elektrycy.
    Ale postępy u Ciebie super, kiedy parapetówka?

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maren100
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    877
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    133

    Domyślnie

    Ola pokaz jak sie prezentuje domek na etapie jeszcze "bez czapeczki" Tempa prac tylko pozazdroscic A dlaczego dwa tygodnie czekacie na drewno ?? Gdzie zamawialas i po jakiej cenie A dach bedzie robic ta sama ekipa co mury Jesli tak to pewnie machnie go w tydzien
    pozdrawiam cieplutko

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adamgrazia
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Łódź
    Dzielnica
    Wiskitno
    Posty
    210
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Witam, ja tez jestem zainteresowany ofertą na więzbę, poproszę o namiar na kogoś w normalnych cenach.

    Cytat Napisał maren100
    Ola pokaz jak sie prezentuje domek na etapie jeszcze "bez czapeczki" Tempa prac tylko pozazdroscic A dlaczego dwa tygodnie czekacie na drewno ?? Gdzie zamawialas i po jakiej cenie A dach bedzie robic ta sama ekipa co mury Jesli tak to pewnie machnie go w tydzien
    pozdrawiam cieplutko

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Hej
    parapetów jak dobrze pójdzie na wielkanoc 2010

    Dlaczego przerwa?. Bo mury "miały sięskończyć" w połowie maja. Tak też mam umówionego cieślę (to inny wykonawca niż ten od murów) i tak też zamawiałam drewno Ale wiecie nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Potrzebowałam tego przestoju

    Drewo biorę z tartaku Bela. Choć i w tym tartaku w Kalinie dostałam dobre ceny

    zdjęcia wstawię obiecuję

    Coś mi ostatnio szwankuje internet "orange" i czasem zanim zdąrzę skończyć pisać posta to internet już się "zerwie" i muszę od nowa restartować kompa - a wtedy post szlag bierze

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar delfina7
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    2.371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    272

    Domyślnie

    WItam Tak , tak to prawda , że tej pracy przybywa wraz z pracą
    Teraz nie mamy czasu zają si ę warzywniakiem naszym , nasiona czekają , a my malujemy drzewo na więźbe. Co do iglaczków , to nam jakoś miernie się ukorzeniły , dużo nie przeżyło zimy Mieliśmy na wiosne ulorzeni do ziemi koło warzywniaka , żeby sobie rosły , ale znów brak czasu. Trzymaj iglaczki , możliwe , że któreś się nie przyjmą po wysadzeniu , a wtedy te zapasowe będą jak znalazł.

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Tak licze sięz tym że któreś jeszcze padną.

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maren100
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    877
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    133

    Domyślnie

    Ola domek super - duze okna - tez tak lubie
    a mam pytanko odnosnie przylacza pradowego a wlasciwie RBtki - komu za nia placiliscie - ZE ?? i jak macie ja przymocowana: do plotu czy na nozkach ??
    u nas przylacze pradowe, aby bylo szybciej, maz zalatwial przez pewnego elektrka i on mi dzisiaj powiedzial. ze jesli chcemy to RBtke nam zalatwi za 1500 zl. Duzo malo ?? Ile placiliscie ??

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Dobry wieczór Maren

    1500 zł to bardzo dużo! To żadna okazja
    My mieliśmy do zrobienia ok. 40 m przyłącza. (30 m zrobione 10m kabla zwinięte wokół słupa z rbtką czeka na wprowadzenie do domu, na końcu tegoż kabla jest rbtka) Materiały na to kosztowały 1364,79 zł i w tym było 40 m kabla oraz wyposażenie Rbki- czyli skrzynia, gniazda:3 zwykłe i 1 siłowe, jakieś tam wyłączniki różnicowoprądowe itp. (zwał jak zwał) Całość jest zamocowana do starego słupka ogrodzeniowego, na wysokości ok. 1 m. (słupek 0 zł) Słupek na dole miał beton i tak całość wrzuciliśmy w ziemię- trzyma się nieżle .

    Usługa za zrobienie przyłącza oraz zrobienie Rbtki (nowej!) 750zł plus minikoparka 170zł. Przyłącza nie robi ZE tylko sobie kogoś szukasz i mu płacisz. Potem informujesz ZE że mogą podłączać, ktoś tam od nich przyjeżdża i podłącza.

    Acha 1900zł płaciłam ZE za to że mnie łaskawie raczyli wpiąc w linię prądową. To jest ryczałt za przyznane mi KW

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maren100
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    877
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    133

    Domyślnie

    Ola o ile dobrze rozumiem to ZE robi na swoj koszt przylacze do dzialki, czyli stawia skrzynke z licznikiem, oplata jaka wnosi sie do ZE to oplata za moc przylaczeniowa, u nas to bylo 2374 zl za 15 KW
    i dalej, aby moc korzystac z pradu to na wlasny koszt montuje sie RB, jak jest gotowa to ktos z ZE to wszystko spina do kupy i mozna gotowac wode na herbatke - tak ??
    a i jeszcze jedno - gdzie sie stawia taka RB ?? byloby najrozsadniej najblizej tej skrzynki z licznikiem to byloby najmniej potrzebnego kabla, dlaczego u Was wyszlo 30 m ??

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Ola o ile dobrze rozumiem to ZE robi na swoj koszt przylacze do dzialki, czyli stawia skrzynke z licznikiem, oplata jaka wnosi sie do ZE to oplata za moc przylaczeniowa, u nas to bylo 2374 zl za 15 KW
    Zgadza się
    dalej, aby moc korzystac z pradu to na wlasny koszt montuje sie RB, jak jest gotowa to ktos z ZE to wszystko spina do kupy i mozna gotowac wode na herbatke - tak ??
    acha

    dlaczego u Was wyszlo 30 m
    Bo nas ZE zrobiło w konia i skrzynkę z licznikiem mamy na granicy sąsiada...tyle że na granicy nie mojej z nim, ale jego z kolejnym sąsiadem. Więc od licznika do własnej działki miałam ok26m szerokości działki sąsiada, a potem chcieliśmy dać RBtkę tam gdzie będzie wygodniej (np żeby nie wadziła rozładunkowi materiałów, żeby było blisko do blaszaka, żeby stała w miaręblisko miejsca gdzie będzie chodzić betoniara itp.
    Z ZE mogliśmy walczyć o ten licznik bliżej, ale chcieliśmy szybko zacząć budowę a to by trwało i z pół roku, więc machnęliśmy reką

    byloby najrozsadniej najblizej tej skrzynki z licznikiem to byloby najmniej potrzebnego kabla, dlaczego u Was wyszlo 30 m
    To wyrzucone pieniądze. Kup teraz tego kabla tyle żeby później starczyło do domu ( z lekkim zapasem - u mnie ok 2m. Łącznie mam 26m wzdłuż sąsiada działki potem zakręt 90stopni 10 m do mojego domu - bo taką mam linię zabudowy, zakręt 90st i potem ok 8m do wejścia prądu do budynku. Łącznie...wyszło więcej niż 40m ale kabel kupowany dawno, wybaczysz więc braki w pamięci ), podłącz ten kabel raz a dobrze do licznika, nadmiar kabla zwiń w rulon i zakop wystawiając końcówkę na zewnątrz i do niej podłącz RBkę.
    Jak kupisz teraz tylko kawałek dla Rbki to potem go wywalisz. A potem co? będziesz na nowo montować kabel celem przyłączenia prądu do domu? Nie warto

    a i kup rurę Arota. Zabezpieczy ci nieco kabel prądowy przed przypadkowymi uszkodzeniami

  14. #54

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maren100
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    877
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    133

    Domyślnie

    Ola gdzie kupowalas kominy ??
    i jeszcze jedno - czy belki stropowe i pustaki keramzytowe Teriva zaupione w firmie Milex - byly dobrej jakosci ? mowil cos moze Twoj wykonawca na ten temat ??

    pozdrawiam

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Hej
    Miałam fatalne pustaki!!! Belki niczego sobie. Kominy ok - choć wyliczyli mi za dużo kształtek ceramicznych i mi zostały, a oni zwrotów oczywiście nie przyjmują.
    Ale ja brałam w firmie MANEX - no cóz jakoś myślałam że będzie z nimi lepiej

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar delfina7
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    2.371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    272

    Domyślnie

    Tiaaaaaa , moje też się nudzą . A teraz jak zniknęły góry piachu to nie będzie po czym jezdzic dupskiem i brzuchami . Kredyci , eh kredycik , mamy nadzieje na decyzję już na dniach.Z kanalizacją dziś walczyłam , też nie ma działówek u nas , ale mąż dopilnuje żeby rozmiar kuchni, łazienki i kotłowni pozostał jak w projekcie , bo taki pod uwagę brałam. Powiem , że w jakiś marazm popadłam i dołki mam Wydaje mi się , że wszystko za wolno idzie. Może ta pogoda tak mnie nastraja i nie bycie przez nią na budowie.

  18. #58

    Domyślnie

    Siemka
    Nadiaart....
    Ster powalił mojego starego . SUPER!!! Plac zabaw pierwsza liga. Życzę dzieciaczkom niezapomnianych przygód podczas zabawy.

    netbet.... zażenowany ....
    jesteś WIELKA - taki plac zabaw dzieciakom... idę na korki do ciebie z małej architektury


    pozdrawiamy
    nadie i netbety...i inne gady

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Dziękuję za pochwały. Na korki zapraszam.
    Przy okazji i ja się czegoś nauczę

    A mąż narzeka że mi się pomysły lęgną jak larwy na mięsie Cytat "czasem to się boję jak ty masz pomysł" A wiecie czemu się boi? Bo pomysł mój, ale czasem sił brak do ijego realizacji i wtedy sięgam po siły mężowskie a "to zamach na jego jakżesz nieliczny czas wolny "

    I witam witam

    Do zobaczenia u Was w dzienniku

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maren100
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    877
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    133

    Domyślnie

    Odnosnie poddasza to u nas podobnie ma ono miec funkcje rekreacyjno-wypoczynkowa Ja mam zamiar pozloyc na podlodze 5 cm styropianu a na to wylewka 7 cm, a dach ocieplic 25 cm welny, zas odnosnie tematu okien to tez calkiem niedawno wybieralam a nie wybieralismy okna. Wybralam Budvar jednak nie do konca jestem z tego zadowolona, choc okien jeszcze nie mam zamontowanych Ale decyzja jest Twoja

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony