dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Artykuł 12 pkt2. ustawy o ochronie gruntów rolnych...

    "Art. 12.
    2. Właściciel, który w okresie 2 lat zrezygnuje w całości lub w części z uzyskanego prawa do wyłączenia gruntów z produkcji rolniczej lub leśnej, otrzymuje zwrot należności, jaką uiścił, odpowiednio do powierzchni gruntów niewyłączonych z produkcji. Zwrot uiszczonej należności następuje w terminie do trzech miesięcy od dnia zgłoszenia rezygnacji."


    czy jest ktoś kto mi powie kogo/w jakich przypadkach to dotyczy?

    Mam budynek, który został postawiony na odrolnionym. Dostałem ten nieszczęsny podatek do płacenia przez 10 lat, bo to na IIIa stoi. Ale... niedawno stałem się rolnikiem i wystąpiłem o nowe wz, dostałem nowe warunki zabudowy - zabudowa zagrodowa, a budynek został tam zapisany jako inwentarski. Czy mogę powołać się na w/w zapis i walczyć?
    Łaska Pańska na pstrym koniu jeździ!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Chyba w Art.1 jest definicja "grunt rolniczy", a tam stoi, że również pod zabudowaniami ........
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #3

    Domyślnie

    a tak żeby taki niekumaty jak ja zrozumiał...?
    Łaska Pańska na pstrym koniu jeździ!

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nie trzeba "odralniać" bo dalej jest rolny.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #5

    Domyślnie

    to jeszcze raz, bo chyba niezrozumiale napisałem

    najpierw musiałem odrolnić, bo budynek był jako gospodarczy, a ja nie byłem rolnikiem i pierwotnie w wz było, ze to bud. gos. na działce siedliskowej. W związku z tym nałożyli te coroczne opłaty za wyłączenie, które trzeba bulić przez 10 lat. Jeden raz już zapłaciłem.

    teraz stałem się rolnikiem (mam na własność ponad 2 ha) i zmieniłem wz. Teraz jest tam napisane, że jest to bud. inwentarski w zabudowie zagrodowej, czy coś w tym stylu. Czyli jako rolnik nie muszę tego płacić, tak?

    A moje pytanie brzmi, czy mogę skorzystać z tego artykułu? i liczyć na odzyskanie nie małych pieniędzy?
    Łaska Pańska na pstrym koniu jeździ!

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Art. 2. 1. Gruntami rolnymi, w rozumieniu ustawy, są grunty:
    3) pod wchodzącymi w skład gospodarstw rolnych budynkami mieszkalnymi oraz innymi budynkami i urządzeniami służącymi wyłącznie produkcji rolniczej oraz przetwórstwu rolno-spożywczemu,
    Moim zdaniem:
    Jeśli urząd stwierdzi, że spełniasz wymagania "gospodarstwa rolnego", to grunt pod budynkiem (budynkami) takiego gospodarstwa dalej jest "rolny"w sensie użytkowania, a więc nie podlega "odrolnieniu".
    Czy możesz otrzymać zwrot - moim zdaniem powinieneś napisać podanie, bo teoretycznie warunki spełniasz.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  7. #7

    Domyślnie

    o taką odpowiedź mi chodziło

    będę składał podanie, nie omieszkam dać znać czy coś wskórałem

    pozdrawiam serdecznie
    Łaska Pańska na pstrym koniu jeździ!

  8. #8

    Domyślnie

    przyszła odpowiedź, że ze względu na zawiłość sprawy zostanie ona rozpatrzona do 31 marca br.

    dam znać jak poszło
    Łaska Pańska na pstrym koniu jeździ!

  9. #9

    Domyślnie

    uff... przyszła decyzja, że nie muszę więcej płacić, hurrrrra!!!! jestem jakieś 10 tysięcy do przodu!!!!
    ale... za pierwsze 2 lata (przypomnę, że płaci się 10 lat), za które już zapłaciłem już nie zwrócą, bo zmiany w ustawie i coś tam jeszcze. Jeśli kogoś interesuje szczegółowe uzasadnienie decyzji to napiszę.

    warto był łazić po urzędach pół roku, oj warto...
    Łaska Pańska na pstrym koniu jeździ!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony