dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 82
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ellen

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    2

    Domyślnie Schody z betonu czy z drewna ?

    Prosze o rade; jakie schody (na zewnatrz i wenatrz) sa lepsze, z betonu czy drewna? Prosze o dogłebne uzasadnienie .
    Pozdrawiam wszystkich

  2. #2

    Domyślnie

    Wewnętrzne wylałem z betonu . I żałuję . Stal zbrojeniowa , zbrojenie , beton, wylewanie - kupa kasy , a żeby to teraz ładnie wyglądało i tak najlepiej obłożyć drzewem . Więc może lepiej od razu zrobić drewniane.
    Materiału na stopnie i balustradę wyjdzie tyle samo . Inny będzie tylko sposób montażu . Fakt że można wylać betonowe i wykańczać za jakiś czas - drewniane trzeba zrobić od razu na gotowo , i to najlepiej na koniec budowy ( żeby się nie niszczyły ) więc przez czas budowy pozostaje drabinka albo inny wynalazek .

  3. #3

    Domyślnie

    Wewnątrz tylko drewniane (to moje zdanie). Zwłaszcza jeśli, jak u mnie, nie ma typowej klatki schodowej, tylko zaczynają się w jadalni. Mam dębowe, zabiegowe, są piękne Betonowe nigdy nie miałyby tego "CZEGOŚ" co sprawiło, że mój dom dostał duszy.
    Na zewnątrz natomiast, przed wejściem wylałam betonowe, które zamierzam obłożyć płytkami

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam wew i zew betonowe, te wew i tak mam z obu stron obudowane ścianami(taki projekt) stopnie(trepy)będę robić drewniane a podstopnice tynkowane i malowane,widziałam takie schody i są OK.Moje schody zaczynają się w holu ale jeśli masz je mieć w pokoju to Jolana ma rację i może to być najładniejszy "mebel".Drewniane ażurowe mają tylko jedną wadę:jeśli masz lub masz mieć dzieci a ich pokoje będą na piętrze to nie zazdroszcze Ci sprzątania pod nimi (mieszkałam w domu z takimi schodami 2 lata tylko ja i mąż a ja bez przerwy pod nimi pucowałam i słyszałam:
    ja tam wchodziłem tylko raz po...............
    Wtedy zdecydowałam że będę mieć pełne.
    Aha jeżeli masz strop drewniany betonowe odpadają-za ciężkie.Pozdrawiam schodziarzy
    Mama Misi

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Ja w projekcie schody wewnętrzne mam lane betonowe i już teraz wiem, że będą zrobione całe z drewna. Dlaczego? Poprostu drewno jest przyjazne dla człowieka, ładnie się prezentuje, jest ciepłe, lżejsze ... i jak dla mnie dodadzą klimatu w moim domku.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Mam w projekcie zarówno wew. jak i zew betonowe. I przy tym zostaniemy. U nas jest klatka schodowa a pod schodami ma być schowek. Schody bet. mają tę zaletę, że właśnie moż je wykończyć za jakiś czas (u nas pewnie najpierw okleimy je wykładziną, jeszcze nie wiem, zależy jak będzie z kasą). Jeśli jednak masz schody w eksponowanym miejscu to przyłączam się do głosu Jolany.

  7. #7

    Domyślnie

    Mam betonowe lane, obłożone korkiem, jestem z nich bardzo zadowolona. Podobają mi się drewniane (są w domku w górach), ale tupot dzieci pędzących na górę (i na dół, na górę i na dół na...) jest niemożliwy - a przcież nie można zakazać słońcu świecić (a dzieciom biegać). Dlatego się cieszę z moich; właśnie pojawiają się pierwsi koledzy moich chłopców, a niech sobie biegają! Może to dla kogoś mało istotny powód, ale ja nie lubię niepotrzebnego hałasu. I to prawda, że sprząta się o wiele łatwiej.
    I - były tanie, ale z wkładem własnej robocizny.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    To fakt z tymi drewnianymi, że troszeczkę hałasują, ale wtedy wiemy gdzie są nasze dzieci. W razie czego zawsze możemy je pogonić do ogrodu.

  9. #9

    Domyślnie

    Schody wewnętrzne mamy jesionowe, ażurowe. Piękne i wygodne. Z balustradami i montażem kosztowały 8kzł. NIe sądzę, że wykończone w takim stopniu schody betonowe były by tańsze, szczególnie w takim kształcie.

  10. #10

    Domyślnie

    tylko drewniane...u mnie są stare drewniane schody które zamierzam stopniowo odnawiać...
    będzie duuuzo roboty ale cóż nic to.....
    pozdrawiam
    ...gust jest kwestią ... gustu??

  11. #11

    Domyślnie

    A u mnie w domku jest piwnica. Schody zamiast duszy maja ściankę. Nie mogą być ażurowe bo oddzielają część ogrzewana od części nie ogrzewanej. Tak więc muszą być żelbetowe. Widziałem u znajomego piękne schody drewniane które ciągnęły się od piwnicy (ogrzewanej). Na parterze wygląda to jakby ktoś się pomylił i w szybie zamiast windy zainstalował schody. W domkach niepodpiwniczonych miejsce pod schodami to idealna spiżarnia lub schowek (zwłaszcza wpuszczona trzy schodki niżej). Tak więc jak dla mnie schody tylko żelbetowe pięknie wykończone drewnem.

  12. #12

    Domyślnie

    Schody betonowe, zdecydowanie! Mogę je obłożyć w każdej chwili czym tylko zapragnę!
    Justa

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Na zewnątrz betonowe, bo drewniane co jakiś czas pójda do wymiany.

    Wewnątrz drewniane, poząwszy od ich naturalnej urody a skończywszy na tym, że jak przyjdą mrozy nie będzie trzeba na zewnąrz wychodzić po opał

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Zawsze podobaly mi sie drewniane azurowe i takie mialy byc ale w projekcie sa betonowe a pod nimi spizarnia wiec zostana betonowe sa na klatce schodowej ale jesli sa wyeksponowane to musza byc drewniane tak jak mowi Jolana. Swoje najprawdopodobniej wykoncze drewnem.
    Pozdrawiam Aga.
    Jesli chodzi o zew. to betonowe wykonczone plytkami - wydaje mi sie ze najwygodniejsze.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bard13
    Na zewnątrz betonowe, bo drewniane co jakiś czas pójda do wymiany.

    Wewnątrz drewniane, poząwszy od ich naturalnej urody a skończywszy na tym, że jak przyjdą mrozy nie będzie trzeba na zewnąrz wychodzić po opał
    he he, a to dobre. Mam w salonie kominek, a zimą zjaram w nim schody
    Buduje kanadyjczyka i nie wyobrażam sobie betonu w środku. Myślę, że wybór rodzaju schodów zależy od całego wykończenia wnętrza i charakteru domu.

  16. #16

    Domyślnie

    Mam piękne jesionowe schody. Nie wyobrażam sobie innych schodów niż właśnie drewniane. Tak jak i inni miłośnicy drewnianych schodów uważam, że one "mają duszę". Dom bez takich schodów nie miałby już tego uroku.
    Jest to jedyny element mojego domu, który pozwala mi jeszcze cieszyć się domem i przetrwać wykańczanie się wykończeniówką![/b]

  17. #17

    Domyślnie

    Drewniane, bo:
    1. Robi się je jak już stoi „trochę” domu – więc lepiej widać co się robi
    2. są doskonałym meblem (często jednym z pierwszych i pośród niewielu innych )
    3. Łatwiej dopilnować dobrego wykonania tychże (źle zrobił wykonawca – wykonawca nie dostanie pieniędzy, z żelbetem trochę gorzej)
    4. faktycznie – mają duszę
    5. moim zdaniem, mimo wszystko są tańsze od żelbetowych

    Moje schody z Jesionu kosztowały 8,5kPLN (w tym poręcze itp.). Ale poszło naprawdę dużo drewna.........

  18. #18

    Domyślnie

    Najlepiej beton pokryty drewnem, bo nie trzeszczy, gdy drewno się rozeschnie.

  19. #19

    Domyślnie

    Powiedźcie ile kosztowały Wasze schody (drewnianie i betonowe )? Jestem ciekawy, ponieważ w nastęnym roku też będę musiał je mieć
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  20. #20

    Domyślnie

    8000 z montażem. Jesionowe ażurowe w kształcie U. Cena zawiera balustrady i wykończenia. Są piękne

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony