dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 71 z 71
  1. #61

    Domyślnie

    Ostatecznie wyszło ładnie, ale pierwsze zdjęcie "w południe" mnie zabiło

  2. #62

    Domyślnie

    jutro umieszczę zdjęcia swojego klinkierowca

    z głowy mogę napisać koszty, które pamiętam:

    cegła kosztowała 2,03 za sztukę (48 wchodzi na m2)
    robocizna kosztowała 2zł za sztukę (ocieplenie + kotwy + klinkier)
    nadproża systemowe + kotwy Habe około 6,5k
    zaprawa do klinkieru - kilka tysięcy

    Razem daje to nam przy 150m2 elewacji około 270zł za metr elewacji (bez styropianu)

    Tanio nie było - ale akurat w tym elemencie nie chodziło o koszty

    P.S. Ile kosztuje m2 elewacji na gotowo (ocieplenie + tynk) z jakimś wypasionym tynkiem sylikonowym?
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  3. #63

    Domyślnie

    Temat zacny ale z oczywistych powodów niezbyt popularny. Można wiele opowiadać i dorabiać rózne teorie do klinkieru i ściany 3W ale jedno jest pewne, jest to masakrycznie droga cenowo impreza.(!!!)
    Droga jest cegła, droga jest zaprawa, drogi jest impregnat, drogie s nadprza systemowe, bardzo droga w końcu (IMHO niezasadnie!) jest robocizna.

    Mamy zakupiony klinkier i na wiosnę 2010 r zamierzam okleić/postawić elewację. Póki co jest na kominach więc ku uciesze komentujących wklejam.
    Wygląda prawie jak normalna cegła po ataku atomowym, pożarze sadzy oraz z wykwitami wapiennymi. [IMG]To jest holenderski Engels, 3,34PLN sztuka. Robocizna 120pln za m2 nie odliczajc otworw okiennych, wychodzi wiec w przyblizeniu 2pln-szt. Dalej boje sie wymieniac...


    Zobaczymy co z tego wyjdzie .

  4. #64

    Domyślnie

    piękna cegła
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  5. #65
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cichy.

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    nawiązując do ściany 3W mam pytanie odnośnie wełny zastosowanej w Waszych domach, jeden ze sprzedawców polecił mi zakup wełny Ursy KDP 2 / V i taką zakupiłem i ma teraz dylemat czy dokonałem dobrego zakupu, czy ta wełna nie jest za miękka porównując ją do Rocktona z Rockwoola

    ja z elewacją też startuję na wiosnę zdecydowałem się na GOYE z Nelissena

  6. #66

    Domyślnie

    ale, że co?
    że się będzie obwieszać?
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  7. #67
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cichy.

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Właśnie chodziło mi o obwieszanie, co "fachowiec" to inna opinia, jedni mówią że Ursa jest ok, a inni że Rockwool jest lepszy bo sztywniejszy

  8. #68

    Domyślnie

    ja nie pomogę, bo wpakowałem styropian a moi wykonawcy polecali mi Isover
    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  9. #69

    Domyślnie

    Ja równiez ocieplam styropianem więc w kwestii wełny nie pomogę. A polecają ci pewnie to z czego lubią/potrafią robić. zadaj im proste pytanie : dlaczego? i czekaj na sensowna merytoryczną odpowiedź.
    Mnie jeden z wykonawców na ten przykład odmówił robienia na styro chociaż nie bardzo potrafił argumentować dlaczego poza "słynnym" termosem, wykraplaniem etc.

  10. #70

    Domyślnie

    mój dom z klinkieru:



    tak się zaczyna każda misja
    znaleźć człowieka, swoją przystań
    urządzić po swojemu kawałek świata
    zbratać się z nim

  11. #71

    Domyślnie

    To ja też pokaże kawałek swojego, jeszcze niewykończonego do końca domu, ale już co nie co widać

    Cegła to ekoklinkier cafena, murowana w 2008 roku. Koszt nie mały , ale też nie powalający. Cegła kosztowała NETTO 1,74 zł
    Na gotowo elewacja poniżej 250 zł/m2 ściany (bez styropianu). Jak się zrobi z głową to można jakoś sobie poradzić. Kotwy to zwykły drut fi 6 ocynkowany (odgromowy). Rzeczywiście koszt gotowej zaprawy jest zaskakujący , zwłaszcza że zakłada się zużycie minimalistyczne. Ja mam połowę elewacji w klinkierze, połowę zwykły silikat otynkowany zaprawą cem.-wap., więc w stosunku do całej elewacji koszt się uśrednia i nie jest aż tak straszny. Myślę że jakbym robił całą elewacje w 2W, to koszt całej elewacji nie byłby dużo niższy niż 3W (50% klinkier , 50% silikat +zaprawa cem.wap.)
    Oczywiście nie było też tak różowo, bo przy zbrojeniu nadproży trzeba było się nagimnastykować, ale to mój szczególny przypadek. Zbrojenia systemowe - przyznaje, by mnie cenowo zabiły. Na wszystkie nadproża wykorzystałem stal żebrowana fi 6 i ocynkowaną fi 4. Każda cegła (kratówka) w nadprożu, była wycinana w ten sposób aby móc włożyć tam druty fi 6 , a z fi 4 robione były pseudo-strzemiona. Następnie kilka warstw wyżej, ale już w spoinie ze 2 druty fi 6 i wywinięte na nie fi 4 (strzemiona). Podana cena zawiera cenę robocizny w sobie.
    I nie porównujcie elewacji z klinkieru do ogrodzenia z klinkieru, bo murek trzeba dwustronnie murować no i na słupki też trochę "idzie" tych cegieł. Rozmawiałem z dalszym sąsiadem, co ma kawałek ogrodzenia od ulicy z klinkieru i wierzcie mi, na nieduży fragment poszło mu prawie 3000 cegieł. Na moją elewacje ok 6700 sztuk (to co na zdjęciu to tylko połowa, z tyłu budynku pozostała cześć). Wniosek jest taki że to co zużył na kawałek ogrodzenia jest porównywalne z tym co ja zużyłem na ten fragment elewacji co na zdjęciu.
    Każdy kto chce elewacje w klinkierze musi pamiętać o największym MINUSIE takiej elewacji, tzn. bardzo często wykonawcy/ fachowcy (nie ci od klinkieru, tylko ci co już później pojawiają się na budowie do innych prac) widząc taką elewację, myślą że jesteś nadzianym frajerem, którego trzeba złupić (bo inaczej to grzech) i cena kolejnych robót na budowie rośnie. Ale każdy może sobie z tym poradzić, jest wolny rynek i wielu fachowców - tych prawdziwych, no chyba że nie ma wyboru i "musi" się człowiek z tym pogodzić (przyznaje się, w jednym przypadku tak miałem). Nie jest to problem nie do przeskoczenia, jednak jest to męczące, wqrzające i frustrujące. Chociaż jednocześnie można wiele się o danym człowieku dowiedzieć, kim tak naprawdę jest.

    Pozdr

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony