dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 19
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 364
  1. #321

    Domyślnie

    Boi dudki. Czekamy na następne posiedzenie, pewnie znowy 0,25 skubna. A takie wczoraj posżły dane o spadającej konsumpcji, itp., rzeczywiście inflacja to normalnie czycha na nas...[/u]
    Rudy to nie kolor włosów, rudy to charakter.

  2. #322

    Domyślnie

    Jako że zabierałem głos w tym wątku, chciałbym się pochwalić - od kwietnia będę płacił prawie 20% mniejszą ratę kredytu złotówkowego. W moim wypadku oznacza to, że 400 złociszy zostanie mi w kieszeni. Jedna z jaśniejszych stron obecnego kryzysu .
    A ponieważ mam kredyt z tzw. dopłatą, realne oprocentowanie tego kredytu wyniesie dla mnie przez najbliższe trzy miesiące 3,4%. Czy mam czego zazdrościć frankowcom?

  3. #323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mrozny
    Jako że zabierałem głos w tym wątku, chciałbym się pochwalić - od kwietnia będę płacił prawie 20% mniejszą ratę kredytu złotówkowego. W moim wypadku oznacza to, że 400 złociszy zostanie mi w kieszeni. Jedna z jaśniejszych stron obecnego kryzysu .
    A ponieważ mam kredyt z tzw. dopłatą, realne oprocentowanie tego kredytu wyniesie dla mnie przez najbliższe trzy miesiące 3,4%. Czy mam czego zazdrościć frankowcom?
    Frankowcom trzeba zazdrościc silnych nerwow z powodu wahan kursow CHF
    a o opłacalnosci kredytu złotówkowego czy walutowego bedzie można sie wypowiedziec za 30 lat.

  4. #324
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magda_ja

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    i taka prawda

  5. #325

    Domyślnie

    Frankowcom trzeba zazdrościc silnych nerwow z powodu wahan kursow CHF
    Myślę, że silnych nerwów trzeba zazdrościć wszystkim kredytobiorcom.
    A jeśli chodzi o frankowców. Mam leasing 4 letni we frankach.
    Od początku leasingu kurs spadał i zarabiałam, czyli przez 2 lata. Teraz trochę tracę. Ale przez 2 lata zarabiałam. Tak też należy na to patrzeć. Przede mną jeszcze 14 rat leasingu - wszystko się może zdarzyć.
    Ale to tylko samochód. Kredytu na dom nie mam.

  6. #326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mrozny
    Jako że zabierałem głos w tym wątku, chciałbym się pochwalić - od kwietnia będę płacił prawie 20% mniejszą ratę kredytu złotówkowego. W moim wypadku oznacza to, że 400 złociszy zostanie mi w kieszeni. Jedna z jaśniejszych stron obecnego kryzysu .
    A ponieważ mam kredyt z tzw. dopłatą, realne oprocentowanie tego kredytu wyniesie dla mnie przez najbliższe trzy miesiące 3,4%. Czy mam czego zazdrościć frankowcom?
    Tak masz czego zazdrościć. Jestem frankowcem. Oprocentowanie 2,13%. W złotówkach za ten sam kredyt płaciłbym kilkaset złoty więcej miesięcznie. Tylko bodajże w grudniu 2008 i styczniu 2009 rata jaką płaciłem zrównała się z ta jaką płaciłbym w PLN. Nerwów nie mam wcale silnych i nie musze mieć. Jak brałem kredyt obliczyłem sobie że CHF musiałby być po 3,4 żebym zaczął tracić. Przez kilka lat zyskałem juz kilka tys. zł tylko dlatego że nie wpakowałem się w kredyt złotowy. U nas stopy procentowe zawsze były wyższe niż w UE lub Szwajcarii.

    Dla pocieszenia powiem że jak wejdziemy do strefy euro to kredytobiorcy w PLN mogą coś zyskać. Zależy po jakim kursie będzie parytet wymiany i jakie stopy % będą w Polsce i Euro przed tym faktem.

    Dla zobrazowania podam przykład praktyczny. Znajoma miała kredyt w PLN w kwocie 340 000 zł . Płaciła średnio ratę koło 1800 - 1900 zł. (oprocentowania nie znam)
    Przy kursie 2,9 PLN/CHF dokonała w Nordei przewalutowania kredytu na CHF
    Płaci 1 300 - 1400 w zalezności od kursu (oprocentowania nie znam). Jeżeli kurs CHF spadnie do 2,5 PLN/CHF to 14% kredytu spłaci jej się samo.
    Nie dość że ma niższe raty to przy spadku kursu CHF w długim okresie (co jest bardziej prawdopodobne niż wzrost) zyska dodakowo. namawiam ją do tego żeby za kilka lat a może wcześniej przy kursie 2,5 lub niższym znowu przewalutowała kredyt na złotówki jeżeli będą jeszcze w obiegu

  7. #327

    Domyślnie

    tak mamy teraz piękny czas na przewalutowanie kredytów na franki. Pewnie lepszego kursu już nie będzie


    Jednak w tym wszystkim najśmieszniejsze jest to że dziś wszyscy doradcy finansowi doradzają kredyty w złotówkach dlaczego? przecież teraz jest najlepszy okres na kredyty we frankach. Jak frank kosztował 2zł to doradzali we frankach. Moim zdaniem nie należy takich doradców słuchać to zwykłe "sprzedawczyki " sprzedają tylko to co jest na "topie" co ludzie napewno wezmą a doradztwa finansowego w tym nie ma ani troche

  8. #328

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombaj
    tak mamy teraz piękny czas na przewalutowanie kredytów na franki. Pewnie lepszego kursu już nie będzie


    Jednak w tym wszystkim najśmieszniejsze jest to że dziś wszyscy doradcy finansowi doradzają kredyty w złotówkach dlaczego? przecież teraz jest najlepszy okres na kredyty we frankach. Jak frank kosztował 2zł to doradzali we frankach. Moim zdaniem nie należy takich doradców słuchać to zwykłe "sprzedawczyki " sprzedają tylko to co jest na "topie" co ludzie napewno wezmą a doradztwa finansowego w tym nie ma ani troche
    Wielcy mi doradcy finansowi. Chłopak lub dziewczyna rok po studiach. W życiu nie przeżyli żadnego kryzysu na rynkach finansowych ani w 1997 ani bodajże w 2001 lub 2002 (nie pamiętam roku). Teoria i jak nawięcej sprzedać produktów - co ich uczą w pracy. Żadnej pokory do swojej wiedzy. zawsze płakac mi się chce gdy taki dzwoni i próbuje mi coś doradzić. Nie śmieję się z ich braku doświadczenia bo sam kiedyś byłem zaraz po studiach i pamiętam ile umiałem. Chodzi mi o to że brak jakiejkolwiek pokory i wiedzy o swojej niewiedzy początkującego. Dla uściślenia nie jestem żadnym doradcą ale skończyłem finanse i bankowość i co nieco się orientuję i co nieco przeżyłem. Najlepszą nauką jest poinwestowac sobie parę lat małymi pieniedzmi na giełdzie. Nabiera się wtedy pokory do ryzyka i rynków globalnych. Oczywiście że teraz czas na przewalutowanie ze złotówek na franki lub zaciąganie kredytu we frankach. Takie jest moje zdanie nikt nie musi się ze mną zgadzać.
    Pozdrawiam

  9. #329
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombaj
    Pewnie lepszego kursu już nie będzie
    Prawie jak w reklamie tego browaru....

  10. #330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    i koniec pięknego snu
    rata rośnie
    bieżąca o 40zl wyższa niz ostatnia ...tylko raz mi obniżono ratę ...obniżka funkcjonowała bodajże 3 miesiące .... i koniec dobroci
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  11. #331

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    i koniec pięknego snu
    rata rośnie
    bieżąca o 40zl wyższa niz ostatnia ...tylko raz mi obniżono ratę ...obniżka funkcjonowała bodajże 3 miesiące .... i koniec dobroci
    To Twój kredyt nie jest oparty na WIBORze? Jeśli jest, to niedługo spadnie, bo rynek międzybankowy odpuścił po ostatniej obniżce RPP.
    panika2008.blogspot.com - wszystko (no, prawie), co chciałbyś wiedzieć o kryzysie, ale boisz się spytać

  12. #332
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Rata jest oparta na wiborze 3-miesięcznym branym z ostatniego dnia kolejnego kwartału. 31 grudnia rata jest ustalona dla stycznia, lutego marca. 31 marca dla kwietnia maja i czerwca. 30 czerwca dla kolejnych 3 miesięcy itd. Wibor 3m w czerwcu odrobinę wzrósł w porównaniu z tym z marca.
    Jeśli pracujesz żeby żyć, to po co zabijasz się pracą?

  13. #333
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    To znaczy , że jest opcja, że następne raty będą znowu niższe .
    Hm.... pożyjemy - zobaczymy .
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  14. #334
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Jakaś szansa jest. Tak się kształtuje podstawa oprocentowania w PKO BP (do tego dodawana jest marża)
    Wibor 3M
    30.09.2008 - 6,63
    31.09.2008 - 5,88
    31.03.2009 - 4,17
    30.06.2009 - 4,44
    Jeśli pracujesz żeby żyć, to po co zabijasz się pracą?

  15. #335

    Domyślnie

    Cytat Napisał goike
    Cytat Napisał bombaj
    tak mamy teraz piękny czas na przewalutowanie kredytów na franki. Pewnie lepszego kursu już nie będzie


    Jednak w tym wszystkim najśmieszniejsze jest to że dziś wszyscy doradcy finansowi doradzają kredyty w złotówkach dlaczego? przecież teraz jest najlepszy okres na kredyty we frankach. Jak frank kosztował 2zł to doradzali we frankach. Moim zdaniem nie należy takich doradców słuchać to zwykłe "sprzedawczyki " sprzedają tylko to co jest na "topie" co ludzie napewno wezmą a doradztwa finansowego w tym nie ma ani troche
    Wielcy mi doradcy finansowi. Chłopak lub dziewczyna rok po studiach. W życiu nie przeżyli żadnego kryzysu na rynkach finansowych ani w 1997 ani bodajże w 2001 lub 2002 (nie pamiętam roku). Teoria i jak nawięcej sprzedać produktów - co ich uczą w pracy. Żadnej pokory do swojej wiedzy. zawsze płakac mi się chce gdy taki dzwoni i próbuje mi coś doradzić. Nie śmieję się z ich braku doświadczenia bo sam kiedyś byłem zaraz po studiach i pamiętam ile umiałem. Chodzi mi o to że brak jakiejkolwiek pokory i wiedzy o swojej niewiedzy początkującego. Dla uściślenia nie jestem żadnym doradcą ale skończyłem finanse i bankowość i co nieco się orientuję i co nieco przeżyłem. Najlepszą nauką jest poinwestowac sobie parę lat małymi pieniedzmi na giełdzie. Nabiera się wtedy pokory do ryzyka i rynków globalnych. Oczywiście że teraz czas na przewalutowanie ze złotówek na franki lub zaciąganie kredytu we frankach. Takie jest moje zdanie nikt nie musi się ze mną zgadzać.
    Pozdrawiam
    Zdecydowanie się z Tobą zgadzam, że teraz jest czas na kredyty walutowe. Nie jestem finansistą ani ekonomistą, ale logika jest jedna. Niektórzy na tym forum głoszą, że zadłużać się trzeba w walucie, w której się zarabia... hmmm..., ale w jakiej walucie? Za około trzy lata będziemy w strefie Euro, może za 4 lata, ale będziemy. Notable tak nam wtedy dowalą na kursie Złoty do Euro, że się w papciach nie zmieścimy. "Dederowcy" na początku lat 90-tych to przeżyli i do tej pory dawny DDR to "bidota". Ja tam wolę, aby mój kredyt był przeliczany z Franciszka na Euro, aniżeli ze Złotego na Euro. Pozdrawiam.

  16. #336
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Zdecydowanie się z Tobą zgadzam, że teraz jest czas na kredyty walutowe. Nie jestem finansistą ani ekonomistą, ale logika jest jedna. Niektórzy na tym forum głoszą, że zadłużać się trzeba w walucie, w której się zarabia... hmmm..., ale w jakiej walucie? Za około trzy lata będziemy w strefie Euro, może za 4 lata, ale będziemy. Notable tak nam wtedy dowalą na kursie Złoty do Euro, że się w papciach nie zmieścimy. "Dederowcy" na początku lat 90-tych to przeżyli i do tej pory dawny DDR to "bidota". Ja tam wolę, aby mój kredyt był przeliczany z Franciszka na Euro, aniżeli ze Złotego na Euro. Pozdrawiam.[/quote]



    Rzeczywiście ekonomistą na pewno nie jesteś. Ten przykład z Niemcami Wschodnimi to strzał ślepą kulą w płot. Akurat oni bardzo zarobili na tych przemianach finansowych.U nas na pewno tak nie będzie. Dawny DDR to bidota? Może w porównaniu do RFN, ale i tak ta różnica im sporo stopniała.
    Opinie ekonomistów aby brać kredyt w walucie, w której się zarabia są jak najbardziej słuszne, choć nie zawsze najkoszystniejsze finansowo. Nie o to jednak tylko chodzi. Tak patrząc śmiało można rzucić pracę i zarabiać na giełdzie. Przecież tam można się znacznie lepiej dorobić niż przez 8 godzin dziennie za biurkiem, czy z łopatą.
    Co do jednego masz rację. W tej chwili brać kredyt w złotówkach, czy w euro to niewielka różnica.
    W finansach obowiązuje jedna zasada - im większe ryzyko tym większy zysk.

  17. #337
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin1978

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    Jako że zabierałem głos w tym wątku, chciałbym się pochwalić - od kwietnia będę płacił prawie 20% mniejszą ratę kredytu złotówkowego. W moim wypadku oznacza to, że 400 złociszy zostanie mi w kieszeni. Jedna z jaśniejszych stron obecnego kryzysu .
    A ponieważ mam kredyt z tzw. dopłatą, realne oprocentowanie tego kredytu wyniesie dla mnie przez najbliższe trzy miesiące 3,4%.Czy mam czego zazdrościć frankowcom?
    Tak Oprocentowania 0.9% i spłacania w wiekszej czesci kwoty głownej a nie odsetek.

  18. #338
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nikau

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Olszewski

    Zdecydowanie się z Tobą zgadzam, że teraz jest czas na kredyty walutowe. Nie jestem finansistą ani ekonomistą, ale logika jest jedna. Niektórzy na tym forum głoszą, że zadłużać się trzeba w walucie, w której się zarabia... hmmm..., ale w jakiej walucie? Za około trzy lata będziemy w strefie Euro, może za 4 lata, ale będziemy. Notable tak nam wtedy dowalą na kursie Złoty do Euro, że się w papciach nie zmieścimy. "Dederowcy" na początku lat 90-tych to przeżyli i do tej pory dawny DDR to "bidota". Ja tam wolę, aby mój kredyt był przeliczany z Franciszka na Euro, aniżeli ze Złotego na Euro. Pozdrawiam.
    Poczytałam o tym przeliczaniu i powiem, że sprawa nie wygląda tak jak się tobie zdaje. Nie przeliczą franciszka na Euro. Będzie to wyglądało mniej więcej tak z franków przeliczą na złotówki, a ze złotówek na Euro. Pan w banku potwierdziła taki tok wydarzeń.
    Budowa domu to góra wyrzeczeń - mam nadzieje że niedługo zaczniemy żyć normalnie.

  19. #339
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin1978

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    Chyba jednak nie. To nasza waluta sie zmieni a nie szwajcarska. Dla mnie zmieni sie tylko to ze bede kupował franki za euro a nie za złotówki. Kwote zadłuzenia mam we frankach i mam placic we frankach. Po jaka cholere przeliczac to na złotówki.

  20. #340
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nikau

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    nie wiem dlaczego mieliby tak robić ale takie informacje wyczytałam na stronie firm oferujących załatwianie formalności związanych z kredytem hipotecznym typu np. Expander, jak znajdę ten artykuł to wkleję link. Taką samą informacje otrzymałam też od pracownika Polbanku gdy pytałam o kredyt we frankach odradzał, zaproponował zł lub Euro.
    Ostatni miesiąc spędziłam biegając po różnych bankach bo stoję właśnie przed decyzją o kredycie i nie mam pojęcia co wybrać. Po pierwsze liczba banków które udzielają kredytu w walucie bardzo się zmniejszyła, po drugie zdolność kredytowa została podniesiona (w jednym banku powiedzieli mi że za mało z mężem zarabiamy - a nie zarabiamy najniższej krajowej), w PKO BP z kolei rata w walucie jest wyższa aniżeli w złotówkach. Marże kredytów walutowych tak podnieśli że się niewiele różni od złotówki. Np. taki Multi bank rata w złotówkach jest większa o 60 zł od raty w Euro (kurs Euro 4,30). Chyba zdecyduję się na złotówki, po przeliczeniu całości odsetek to zł zapłacę o 15 tys. więcej. Zakładam że spłacę wcześniej i odsetki też mi się zredukują.
    Jeżeli macie jakieś rady to poproszę, jestem zielona odnośnie kredytów hiptecznych, który bank ma teraz najlepsza ofertę?
    Budowa domu to góra wyrzeczeń - mam nadzieje że niedługo zaczniemy żyć normalnie.

Strona 17 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony