dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 158
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 3147
  1. #1981

    Domyślnie

    A producent pisze: Wyroby pokryte cynkiem o grubości 8 µm przeznaczone są do użytkowania w pomieszczeniach suchych z możliwością okresowego narażenia na wilgoć (opady deszczu, śniegu).

  2. #1982

    Domyślnie

    Ocynk na taras się nie nadaje.

  3. #1983

    Domyślnie

    A ją się pochwalę, wprawdzie to nie mój taras tylko sąsiada ale ją robiłem


  4. #1984

    Domyślnie

    jak robicie łączenie desek, by to jakoś estetyczne było...?

  5. #1985

    Domyślnie

    Deski były 5,40 zabrakło nam ok.30 cm. ale łączenie wyszło pod naroznikiem. Ładnie się nie da połączyć bo śruby.
    Fajny przyrzad kupił do prostowania desek później allegro zdjatko

  6. #1986

    Domyślnie

    Cytat Napisał commor Zobacz post
    Deski były 5,40 zabrakło nam ok.30 cm. ale łączenie wyszło pod naroznikiem. Ładnie się nie da połączyć bo śruby.
    Fajny przyrzad kupił do prostowania desek później allegro zdjatko

  7. #1987

    Domyślnie

    Napisz czy taki masywny "ściągacz" jest konieczny? Tzn, czy to wymaga aż tak dużej siły? Bo może zwykłe ściski stolarskie, takie pistoletowe wystarczą?
    I już mieszkamy !

  8. #1988
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Napisz czy taki masywny "ściągacz" jest konieczny? Tzn, czy to wymaga aż tak dużej siły? Bo może zwykłe ściski stolarskie, takie pistoletowe wystarczą?
    Wydaje mi sie ze sciski nie wystarcza ja uzyłem do tego pasow (takie do ładunkow) i czasami musiałem naprawde mocno sciagac
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  9. #1989

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieli Zobacz post
    Wydaje mi sie ze sciski nie wystarcza ja uzyłem do tego pasow (takie do ładunkow) i czasami musiałem naprawde mocno sciagac
    Rozumiem. W takim razie nasuwa się drugie pytanie, czy w miejscach naciąganych należy użyć większej ilości wkrętów?
    I już mieszkamy !

  10. #1990
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Rozumiem. W takim razie nasuwa się drugie pytanie, czy w miejscach naciąganych należy użyć większej ilości wkrętów?
    W moim przypadku nie było takiej potrzeby i po roku widzę że wszystko jest ok wszystkie wkręty sa całe a deska prosta
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  11. #1991
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    U mnie do naprowadzania desek wystarczyły ściski stolarskie i czasem pomoc szwagra

    Co do łączeń - nie miałem tego problemu bo taras w najszerszym miejscu ma 4,3m więc w tym miejscu miałem dechy 4,5m.
    WARTO? WARTO!

  12. #1992
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    witajcie..
    mam pytanie o konstrukcję tarasu.. taras 9x4m, jest wylane kilka stóp betonowych, resztę planuję podeprzeć silikatami które zostały mi z budowy (silka 24cm).. mam też kilkanaście belek sosnowych 8x16cm długości 6m które chcę użyć jako legary.. deski będą modrzewiowe, grubeści 3 cm, właśnie się suszą..
    ale pytanie jest takie.. pomiędzy drzwiami (progiem) a poziomem wylanych stóp jest 25cm.. legary mają 16cm, deska tarasowa około 3cm.. co z tą resztą? jak poziom tarasu może być obniżony w stosunku do dołu drzwi i poziomu posadzki domu? spadek ma być na tych 4m (9m jest wzdłuż domu) i myślę że jak ma być 1-2% to belkę tą wzdłuż domu zamocuję 4cm poniżej drzwi - tak aby zmieściła się tam deska tarasowa a belkę równoległą z drugiej strony bezpośrednio na stopach.. to na tych 4m da spadek około 5cm? czy to będzie ok?
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 05-06-2014 o 19:14
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  13. #1993

    Domyślnie Taras drewniany

    Witam
    planuję budowę tarasu (20-25m2). Niestety nie wiem do końca z czego. Najpierw chcę wykonać taras betonowy, ale na tym etapie powinienem wiedzieć co dalej (płytki, kostka, drewno). Wszystko ma swoje plusy i minusy. Podoba mi się taras drewniany, ale:
    - cena jest bardzo wysoka (na różnych stronach koszty podawane są w granicach 8-10 tys)
    - nie mogę znaleźć firmy która mogłaby mi doradzić, wycenić i wykonać taki taras (kujawsko-pomorskie, rejon Inowrocławia) - mile widziane propozycje. Jeśli ktoś zna taką firmę godną polecenia - proszę podesłać.
    Czytałem, że taras drewniany nie powinien przylegać do ziemi (zewnętrznymi krawędziami), a ja chcę mieć taras bezstopniowy (oczywiście nachylenie będzie). Natomiast na zdjęciach w internecie w zasadzie większość tarasów "zlewa" się z trawą - czyli łączy się krawędzią...
    Czytałem też o drewnie - sosna jest najtańsza, ale miękka i nietrwała. Ale co to znaczy miękka? spadnie mi nuż podczas grilla i już uszkodzi? albo kamyszek pod butem?
    Taras z kompozytu jest jeszcze droższy, za to trwały (bardziej od od czego - od drewna?).
    Płytki - tanie rozwiązanie, ale podobno odpadają po jakimś czasie. Ktoś ma? ile lat? coś odpadło?

  14. #1994
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Widziałam wiele tarasów z odpadającymi płytkami. Jeden (w biurze) był naprawiany 3 razy - rok po roku i nic to nie dało Dlatego mam drewniany.I mam spokój. Sosna się nie nadaje, to fakt. Musisz wziąć pod uwagę nie tylko spadający nóż, ale warunki atmosferyczne, ktore są o wiele bardziej niebezpieczne: deszcz, śnieg i słońce.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  15. #1995
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tuznajdziesz.pl
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-187
    Posty
    64

    Domyślnie

    Jest jeszcze takie rozwiązanie - drewno ogrodowe

  16. #1996
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tuznajdziesz.pl
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-187
    Posty
    64

    Domyślnie

    A tutaj kilka porad jak układać taras z płyt tarasowych

  17. #1997
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar michuzg
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    66

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi tylko o zrobienie tarasu (pomijam kwestię gustu - drewno, płytki itd.), to w przypadku płytek ważne jest żeby:
    - taras pod płytkami jest betonowy
    - przy dłuższej powierzchni powinno zastosować się dylatację
    - niezbędna jest nałożenie zaprawy uszczelniającej (najlepiej jednowarstwowa - coś w stylu Sopro DSF 523)
    - w zależności od wielkości płytek (do 40x40) wystarczy klej elastyczny, odkształcalny (oznaczenie na worku C2TE, w przypadku kamienia naturalnego biała zaprawa), gdyby płytki miały być większe to oznaczenie kleju powinno być S1 (tzw. wysokoelastyczny)
    - fuga 4mm koniecznie elastyczna
    - zachowanie spadku 2% - spływ wilgoci
    Przy zachowaniu tych zasad nie powinno być problemu z odpadającymi płytkami (wilgoć nie przedostaje się pod warstwę kleju).
    Inna sprawa gdy pod tarasem znajduje się pomieszczenie ogrzewane...
    Są dwa rodzaje problemów - takie, które da się rozwiązać i takie nierozwiązywalne.
    Skoro problem - rozwiążesz - nie przejmuj się nim. Jeśli nie - to po co się tym przejmować - i tak go nie rozwiążesz

  18. #1998
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar michuzg
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    66

    Domyślnie

    A! W przypadku używania produktów elastycznych, nawet jeśli na powierzchni płytek będą nagłe skoki temperatur to będą sobie one spokojnie pracowały.
    Nie licząc płytek (te sam sobie wybierzesz i widzisz ile kosztują za metr) to koszt pozostałego materiału nie powinien wynieść więcej niż 2000 PLN (grunty, uszczelnienia, fugi, dylatacje, kleje).
    Są dwa rodzaje problemów - takie, które da się rozwiązać i takie nierozwiązywalne.
    Skoro problem - rozwiążesz - nie przejmuj się nim. Jeśli nie - to po co się tym przejmować - i tak go nie rozwiążesz

  19. #1999
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tarastudio

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-285
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witaj,

    jak chcesz mieć spokój i taras to obierz kierunek drewno i nic poniżej modrzewia syberyjskiego, i to też zaimpregnowanego przed montażem i po montażu przed olejowaniem, zrobisz raz a dobrze!

    pozdrawiam
    jakby co to polecam kontakt bezpośredni
    www.tarasy-tarasstudio.pl

  20. #2000
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tarastudio

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-285
    Posty
    9

    Domyślnie

    spadek ok

    konstrukcje proponuje zrobić krzyżową (legar i kontrlegar) dopiero deska

Strona 100 z 158

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony