dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 376
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 7511

Temat: PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?

  1. #2041

    Domyślnie Nierówności płyty

    Jakie są akceptowalne nierówności płyty betonowej, na którą będzie kładzione ogrzewanie podłogowe (folia + styropian 5 + 10 cm + folia + rury + jastrych) ?

    U mnie płyta, jak to płyta. Nikt się nią specjalnie nie przejmował w momencie wylewania. Nierówności dochodzą zapewne do 1 cm.

    Można to tak zostawić, czy trzeba jakoś wyrównać ? I jeśli tak, to jak ?

  2. #2042

    Domyślnie

    witam,
    do kogo mam sie zwrocic by obliczyl mi OZC?
    mam ten program, ale jestem za glupia do tego...
    w projekcie owszem, jest podany wspolczynnik, ale to sie chyba zmienia z chwila wprowadzenia zmian np byla przewidziana podlogowka tylko na dole, a my chcemy rowniez na poddaszu, zmniejszylismy lazienki na dole, brak scianek dzialowych itp...mąż twierdzi, ze wymyslam i takie obliczenia nie sa konieczne w naszym przypadku, ze tylko trzeba odpowiednio podzielic obwody...a ja mysle, ze wszystkie uwagi krytyczne na temat podlogowki, lub ogolnie ogrzewania w domu biorą sie wlasnie ze zlej instalacji.
    Mam tyle wątpliwosci...
    komu mam zlecic wykonanie takiego planu zapotrzebowania na cieplo? albo czy ktos moze podpowiedziec jak mam sie do tego zabrac? czy mam to olac i zając sie wybieraniem koloru scian?

  3. #2043

    Wink

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    Ja wsadziłem w nośną, nie przesadzajcie
    ... i nie zrobiłeś żadnego wzmocnienia nad szafką ? Rozumiem, że nad okami też nie robiłeś nadproży ?

  4. #2044
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał netspiker Zobacz post
    ... i nie zrobiłeś żadnego wzmocnienia nad szafką ? Rozumiem, że nad okami też nie robiłeś nadproży ?
    A co szafkę masz na 25cm (na przelot) bez przesady, szafka ma głębokość max 7cm potem dochodzi z reguły wykończenie z ceramiki na ścianę i klej .
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #2045
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Jak coś pęknie to dam znać.
    Lekkie wyżłobienie pod szafkę to nie dziura na wylot pod akwarium 240 L ,,,

  6. #2046

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    A co szafkę masz na 25cm (na przelot) bez przesady, szafka ma głębokość max 7cm potem dochodzi z reguły wykończenie z ceramiki na ścianę i klej .
    Ja tam bym nie ryzykował:
    http://www.budnet.pl/Katastrofa_budo...raju,i=35.html

  7. #2047
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał netspiker Zobacz post

    Kolega to czytał - co ma wspólnego skrzynka rozdzielacza z takimi pracami!
    "przewidzianych do wykonania w tym budynku powodował m.in. zmianę układu konstrukcyjnego budynku polegającą na tym, że ściany nośne murowane zastępowano konstrukcjami stalowymi w kształcie ram, składających się ze słupów i rygl"

    Niedługo będziecie dawać nadproża nad skrzynkami elektrycznymi! i przejściami rurek - dajcie spokój wykonywanie otworów pod np okno czy drzwi należy zabezpieczać nie takie "pierdoły"aby coś uległo zawaleniu czy pęknięciu musi dojść do przemieszczenia ma to miejsce przy przekuciu na drugą stronę lub podcięciu np przez bruzdowanie na znacznym odcinku i głębokości.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #2048

    Domyślnie

    też mam szafki we wnękach, jedną 8obw. w scianie nośnej, normalnie wykutej w BK, pozostałe trzy w działówkach, dwie z nich w wąskich ściankach, nad jedną zrobiłem nadproże już na etapie stawiania ścianki, druga to ścianka szerokości szafki + 20cm i otwór na drzwi , wylałem wiec z betonu dwa słupki i belkę nad nimi (w środku potem szafka), potem do góry std BK12

  9. #2049

    Domyślnie

    Pytanie do tych, ktorzy sami ukladali podlogowke. Ile czasu orientacyjnie wam zajelo:
    - ulozenie styropianu ( u mnie ma byc 155 m2 )
    - ulozenie folii
    - ulozenie rury PEX (u mnie ok 700 m - tak wskazuje projekt podlogowki) - zakladajac, ze zainwestuje w tacker
    - montaz rozdzielaczy i podpiecie petli (u mnie razem parter+pietro ich tam jest chyba kilkanascie)

    Mam wstepna wycene robocizny (razem z wod-kan) na 6000 - nie wiem czy to drogo, ale ciagle rozwazam zrobienie tej podlogowki samemu z zona. Niestety zona marudzi, ze lepiej zaplacic "fachowcowi". Mysle, ze na przekonanie zony moze wplynac wskazanie, ze to nie zajmie az tyle czasu
    Ostatnio edytowane przez teco ; 08-03-2011 o 10:08

  10. #2050
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    3-4 dni w 2 osoby .
    Robota prosta i lekka, jeszcze jak się ma tacker

  11. #2051

    Domyślnie

    Ja układałem u siebie styropian, ale samemu bez pomocnika, kilka dnie po parę godzin dziennie. Przeważnie robiłem jedno pomieszczenie dziennie żeby się nie przemęczać . Tak samo z rozkładaniem pexa jedno dwa pomieszczenia dziennie robiłem. Powiem tak rozłożenie 70- 100m pexa z kobietą za pomocnika wraz z podłączeniem do rozdzielacza zajmowało mi 2- 3 godziny. Średnio jedno pomieszczenie na gotowo ( rozłożenie foli, styropian drugi raz folia i rury pex ) zajmowało mi 5-7 godzin.

  12. #2052
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Powiem tak rozłożenie 70- 100m pexa z kobietą za pomocnika wraz z podłączeniem do rozdzielacza zajmowało mi 2- 3 godziny.
    Ciekawe ile zajęłoby Ci to, gdyby pomocnikiem był mężczyzna .
    Swoja drogą :
    Serdeczne życzenia dla wszystkich Pań .

  13. #2053
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Gdyby współpracował z facetem pewnie zeszło by dłużej, z przyczyn różnych
    Taki krótki czas należy odczytać jako komplement,
    szczególnie ze względu na dzisiejszy dzień.
    Miłe Panie, wszystkiego najlepszego !
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  14. #2054

    Domyślnie

    Cytat Napisał teco Zobacz post
    Pytanie do tych, ktorzy sami ukladali podlogowke. Ile czasu orientacyjnie wam zajelo:
    - ulozenie styropianu ( u mnie ma byc 155 m2 )
    - ulozenie folii
    - ulozenie rury PEX (u mnie ok 700 m - tak wskazuje projekt podlogowki) - zakladajac, ze zainwestuje w tacker
    - montaz rozdzielaczy i podpiecie petli (u mnie razem parter+pietro ich tam jest chyba kilkanascie)

    Mam wstepna wycene robocizny (razem z wod-kan) na 6000 - nie wiem czy to drogo, ale ciagle rozwazam zrobienie tej podlogowki samemu z zona. Niestety zona marudzi, ze lepiej zaplacic "fachowcowi". Mysle, ze na przekonanie zony moze wplynac wskazanie, ze to nie zajmie az tyle czasu
    kurka, ale masz rozrzutną żonę, pozazdrościć

  15. #2055
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie rozrzutną, tylko nie ufającą, że teco zrobi to wszystko dobrze, a przecież ma to być zabetonowane na amen, więc jak puści to kiszka... Moja żonka podeszła do tematu tak samo, więc za CAŁĄ instalację wodną zabuliliśmy 1500 zł za robociznę (150 zł/pkt, gościowi zeszło z tym 3 dni raptem). Podłogówkę rozkładam sam, ale podłączenie do rozdzielacza i próbę ciśnieniową zlecę temu samemu hydraulikowi...a tak, żeby spać spokojnie...

  16. #2056

    Domyślnie

    Cytat Napisał MORHOT Zobacz post
    Nie rozrzutną, tylko nie ufającą, że teco zrobi to wszystko dobrze, a przecież ma to być zabetonowane na amen, więc jak puści to kiszka... Moja żonka podeszła do tematu tak samo, więc za CAŁĄ instalację wodną zabuliliśmy 1500 zł za robociznę (150 zł/pkt, gościowi zeszło z tym 3 dni raptem). Podłogówkę rozkładam sam, ale podłączenie do rozdzielacza i próbę ciśnieniową zlecę temu samemu hydraulikowi...a tak, żeby spać spokojnie...
    Jasne, dlatego wod-kan na pewno komuś zlecę, ale z podłogówką nie zamierzam odpuścić. Tymbardziej teraz, jak podaliście czasy pracy

  17. #2057
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    życzę szczęścia

  18. #2058
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aga i Krzysiu
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza/Sosnowiec
    Posty
    63

    Domyślnie

    Witam wszystkich!

    Mam zamiar kłaść podłogówkę w całym domu (około 130m2 parter + 50m2 na zaadaptowanym poddaszu) w sumie 900m rurek. Wszystkie obliczenia poczynione w OZC i Instal-Therm . Domek dość dobrze ocieplony - na ścianach 20cm styropianu, na podłodzie 16cm, pod dachem 20cm na skosach i dodatkowo ile wejdzie pomiędzy sufitem i kalenicą. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją. Jako zasilanie ogrzewania planuję kominek z płaszczem wodnym pracujący w układzie zamkniętym z buforem 800-1000l. Do c.w.u. planuję wężownicę w buforze + pompa ciepła powietrze-woda (jeszcze model nie sprecyzowany) + ewentualnie grzałka.
    Dostałam ofertę z KAN-a na elementy ogrzewania podłogowego, jeżeli kupię u nich kompletny system dostanę 10 lat gwarancji na całość. I tu zaczyna się mój problem: wiem, że potrzebuję 1000m rury (5x200m w zwojach), 2 rozdzielacze: na 10 obwodów z zaworami na siłowniki (chcę sterować dół dodatkowo termostatami pokojowymi)i 7 obwodów z przepływomierzami, pompę, mieszalnik, stację pogodową, 10 siłowników i 7 termostatów (salon ma 3 obiegi sterowane 1 termostatem). Na tym moja wiedza się kończy.

    Pomóżcie kobiecie i wytłumaczcie wszystko, jak krowie na miedzy! Co jeszcze potrzebuję, żeby to wszystko połączyć w kupę! Na pewno złączki, żeby podłączyć rurki do rozdzielacza (w sklepie powiedzieli, że wypożyczą maszynkę do połączeń zaciskowych). Do podłączenia rozdzielaczy będę potrzebować około 15m rury. Czy PEX fi 32 wystarczy, czy lepiej miedziane? Bufor będzie w tym samym pomieszczenie, co rozdzielacz na dole. Czy potrzebuję 1 komplet pompy z mieszalnikiem, czy osobno na każdy rozdzielacz? Chciałabym mieć możliwość wyłączenia ogrzewania na górze (będzie używana sporadycznie, jak będą goście). Chyba będzie potrzebny zawór czterodrogowy do sterowania pogodówką. Proszę, czy może ktoś wypunktować, co dokładnie potrzebuję?

  19. #2059

    Domyślnie

    Do podłączenia rozdzielaczy wystarczy spokojnie średnica pexa 25mm, a miedzianej 22mm. Jak masz kasę to zrób w miedzi. Miedź na pewno jest lepsza przy kotle na paliwo stałe pex przy kotle gazowym.

  20. #2060
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Do podłączenia rozdzielaczy wystarczy spokojnie średnica pexa 25mm, a miedzianej 22mm. Jak masz kasę to zrób w miedzi. Miedź na pewno jest lepsza przy kotle na paliwo stałe pex przy kotle gazowym.
    Tylko oni chcą mieć pompę ciepła .

Strona 103 z 376

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony