dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 62 z 376
Pokaż wyniki od 1.221 do 1.240 z 7511

Temat: PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?

  1. #1221

    Domyślnie

    "chcesz mieć coś zrobione dobrze - zrób to sam" - to jest wielkie powiedzonko, chętnie bym wiele rzeczy zrobił sam, ale wtedy z obecnej pracy bym musiał się zwolnić, a i budowa domu by chyba 10 lat zajęła

  2. #1222

    Domyślnie

    Można zlecić i mieć dobrze - ale trzeba brać sprawdzoną ekipę - tylko jak ją poznać.

    Zmień to podejście bez zastanowienia. najprościej to wyciąć trójniki i wstawić mufy lub kolana wtedy trochę lepiej będzie działać jednak jażeli to jest na początku pętli to obniży temp. podłogi w całym pomieszczeniu. (jakie perametry są przewidywane na podłogówkę - czy montowanie grzejnika ma sens)

    Piotr

  3. #1223
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Andrzej tak nie może być zrobione. Albo zasilanie do zasilania i powrót do powrotu albo grzejnik wpięty w przepływie bez tego łączenia. Najlepiej jednak zasilić go z rozdzelacza osobnymi rurami i możesz z tym robić wszystko. powodzenia
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  4. #1224

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    poniżej teoria jak to powinno mniej więcej wyglądać
    Załącznik 17884
    Można wiedzieć jaki zawór tu zastosowałeś - ja jeszcze nie widziałem - zaworu mieszajacego tak wpiętego - Po co mieszać zasilenie grzejnika z powrotem grzejnika przy parametrach grzejnika np. 60/40

    Piotr

  5. #1225
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    a to nie jest taki klasyczny RTL?

  6. #1226

    Domyślnie

    Klasyczny RTL nie ma podmieszania tylko głowicę termostatyczna która pulsacyjnie puszcza wodę grzewczą .

    Piotr

  7. #1227
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    faktycznie, właśnie doczytałem
    a nie można stosować jakiegoś mieszacza (coś a'la zawór 3-drogowy) ?

    Pozdr

  8. #1228
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Witam ponownie. Poniżej fragment domu z wrysowaną podłogówką.
    Kolorem brązowym wrysowane są planowane dylatacje.
    Powierzchnia jadalni to 20m2. Wszystkie pętle wychodzą w granicach 60 -65m. Jeżeli dam jedną pętlę w jadalni i "słabszą" strefę brzegową, to będzie miała ona 100m, więc podzieliliśmy na dwie pętle, zwiększając strefę brzegową. Obie mają teraz po ok 60m.

    Pytanie, czy konieczna jest dylatacja zaznaczona kolorem niebieskim? Oddziela ona pętlę strefy brzegowej przy oknie tarasowym (szer. 3m) od pętli ogrzewania jadalni.

    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  9. #1229
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    wg mnie nie warto
    powierzchnia mała, a skomplikuje Ci w przyszłości - pokrycie płytkami i kombinowanie z wzorem wg. tej dylatacji

  10. #1230
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    No właśnie też tak sądzę (tzn mąż sądzi). Tym bardziej, że nie planuje zamykać jednego obwodu i grzać tylko drugim, więc dużej różnicy temperatur w wylewce nie będzie.
    Ale lepiej się upewnić, niż potem kombinować.
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  11. #1231

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika.KIELCE Zobacz post
    ...

    Pytanie, czy konieczna jest dylatacja zaznaczona kolorem niebieskim? ...
    niepotrzebna

  12. #1232

    Domyślnie

    Cytat Napisał manieq82 Zobacz post
    faktycznie, właśnie doczytałem
    a nie można stosować jakiegoś mieszacza (coś a'la zawór 3-drogowy) ?

    Pozdr
    Można ale potrzebna jest wtedy pompa i zawór 3d koszty bez sensu dla jednej pętli.

    Piotr

  13. #1233

    Domyślnie

    dylatacja zbędna - chyba że przekracza 6m

    Piotr

  14. #1234
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a jaka największą powierzchnię można zrobić bez dylatacji?
    druga sprawa chciałbym zrobić podłogówkę w wiatrołapie który ma wymiar 2,5x2,3 m ale po bokach bedzie szafa a z drugiej strony szafka na buty i nad nią wieszak tak więc wolenej przestrzeni zostanie jakies 1x2,3 i tak się zastanawiam rurki kłaść tylko na tej powierzchni czy może na całości i potem nie robić szafy i szafki do samej podłogi tylko powiedzmy zostawić jakies 15-20 cm nad podłogą?
    Ostatnio edytowane przez brachol ; 30-07-2010 o 05:45

  15. #1235

    Domyślnie

    wymiar nie powinien przekroczyć 6 m bieżących więc 6*6=36 m2

    z szafami podniesionymi to dobry pomysł,

    Piotr

  16. #1236

    Domyślnie

    Witajcie,
    Krótkie pytanko - czy pod mebalmi w kuchni dawać rurki?
    Sam wprawdzie podłogówki nie robie, ale instalator powiedział, że da, bo jest to strefa brzegowa (ściana zewnętrzna) i może trochę ciągnąć zimno.

    Pozdro

  17. #1237
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    U mnie nie będzie, zresztą widać to na rysunku parę postów wyżej (pom. w lewym górnym rogu). Pod lodówką też nie będzie. Zmniejszyło to powierzchnię grzewczą na tyle, że rurki wyszły co ok. 12cm (dajemy co 10). Gęsto jak na domek 6 litrowy, no ale tak wychodzi.
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  18. #1238

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika.KIELCE Zobacz post
    rurki wyszły co ok. 12cm (dajemy co 10). Gęsto jak na domek 6 litrowy, no ale tak wychodzi.
    skad tak gęsto wychodzi, liczyliście to?

  19. #1239

    Domyślnie

    Ja rurki dawałem wszędzie, nawet pod wanną i pod brodzikiem. Wyszedłem z założenia, że podłogówka nie jest po to żeby grzać jak typowy grzejnik, ale raczej utrzymywać ciepło całego domu dlatego dałem ją po całości. Poza tym zauważcie, że meble zwykle stoją pod ścianą, a tam znajduje się strefa brzegowa, najbardziej narażona na zimno z zewnątrz. Wg mnie bez sensu jest zostawiać "dziury" układając rurki. Na razie za sobą mam jedną zimę, ale jeszcze nie zamieszkaną. Grzałem wtedy do 18 st, żeby można było pracować przy wykończeniówce. Było OK. W największe mrozy woda w kotle miała 32 st. więc podłoga wcale ciepła nie była. Meblom taka temperatura na pewno nie zaszkodzi.

  20. #1240
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    tak, policzone. Pow. po podłodze prawie 9m2, pow. grzejna 4,8m2, stąd takie zagęszczenie.
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

Strona 62 z 376

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony