dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 44
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 875
  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombel79
    a ja uparcie twierdze, ze sensowne dzialki (lokalizacja, dojazd i brak mankamentow) beda trzymac cene...
    Nigdy i nigdzie jeszcze tak nie było, żeby po znacznych spadkach cen domów i mieszkań działki nie spadły.
    panika2008.blogspot.com - wszystko (no, prawie), co chciałbyś wiedzieć o kryzysie, ale boisz się spytać

  2. #222
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    ceny gruntow spadły w obrębie mazowieckim tylko o nieznaczne kilka procent, a mieszkania poszłu w dół do ok 8000 za metr i deweloperzy ( którzy stawiaja ekskluzywne osiedla w Warszawie typu Mokotów, Wolanów, Zoliborz nie zejdą po niżej tej kwoty bo będą sami wystawiać mieszkania na wynajem a cenę metra utrzymają.

    A i tak ceny wzrosna jak tylko wejdziemy w €.

    A co do mieszkań i działek to dobre lokalizacyjnie sprzedaja się na pniu

  3. #223

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuz@nka
    ceny gruntow spadły w obrębie mazowieckim tylko o nieznaczne kilka procent, a mieszkania poszłu w dół do ok 8000 za metr i deweloperzy ( którzy stawiaja ekskluzywne osiedla w Warszawie typu Mokotów, Wolanów, Zoliborz nie zejdą po niżej tej kwoty bo będą sami wystawiać mieszkania na wynajem a cenę metra utrzymają.
    Po pierwszee: ani Mokotów (za wyjątkiem kilku miejsc), ani Wilanów, ani Żoliborz nie posiadają ekskluzywnych osiedli. Są to zwykłe blokowiska.

    Po drugie: jak nie zejdą poniżej 8000 za metr, jak Acciona (Atmosfera Apartamenty w Miasteczku W.) oficjalnie sprzedaje po 5850, a bodajże Ostoja (Krauzego) też zeszła do ok. 6500. Chyba przespałaś lekki krach cen nieruchomości.

    Cytat Napisał zuz@nka
    A i tak ceny wzrosna jak tylko wejdziemy w €.
    Wzrosną... bo? Bo zuz@nka kupiła po 8k/m2 i by jej to pasowało?

    Cytat Napisał zuz@nka
    A co do mieszkań i działek to dobre lokalizacyjnie sprzedaja się na pniu
    Bzdura. Czas sprzedaży zawsze zależy od ceny. Ja kiedyś sprzedałem na pniu mieszkanie w lekko zruinowanej kamienicy po prawej stronie Wisły - ale nie byłem pazerny i nie podchodziłem do tego tak: "sprzedam za X nawet, jeśli miałbym sprzedawać 2 lata".
    panika2008.blogspot.com - wszystko (no, prawie), co chciałbyś wiedzieć o kryzysie, ale boisz się spytać

  4. #224

    Domyślnie

    He, he. Nie chciało mi się nawet pochylić nad bzdurami z postu zuzy ale niezawodny cashproof zadziałałał ....

  5. #225

    Domyślnie

    Zgadza sie .....e k s k l u z y w ne osiedla - rzeczywiscie.........

    To sa normalne blokowiska . Nic tam nie ma ekskluzywnego - chyba nabijanie

    cen bylo takie e k s k l u z y w n e .

    Juz w tej chwili czesc nieruchomosci, dzialaek jest juz n ie s p r z e d a w a l na .

    Tylko do sprzedajacych to jeszcze nie dotarlo.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  6. #226
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Nie zgadzam się z opinija że są to zwykłe blokowisak:

    jest wielka różnica, proszę pojechać i zobaczyć.....
    przestronne korytarze i klatki schodowe, budynki tylko 3 i 4 pietrowe, w środku granit, marmur itp, klamatyzacja w mieszkaniach, solidna stolarka budowlana, wysokie pomieszczenia i mase szczegółow które wyrózniają to osiedle z posród tzw blokowiska. Nazwa ta napewno nie jest wskazana przy określaniu tego osiedla.

    zasadniczą róznicą są nepweno Ekskluzywne osiedla a tych jest..... (trzeba szukać ze świeczką) a Ekskluzywne "bloki" tzw przez deweloperów Apartamentowce, które nawet na Willanowie się bardzo różnią choć zewnątrz na pozór każdy jest bardzo ładny ( np. Acciona - o którym mowa) a wenatrz różnica jest bardzo duża i to wpływa na rozpietość cen....

    Deweloperzy sprzedaja w m.W i po niżej kwoty o której pisałam - zgadzam się z tym, ale standard budynków rózni się od tych co sprzedaja po te ok 8000 z miejscem postojowym bądź dwoma


    napisałeś:
    Bzdura. Czas sprzedaży zawsze zależy od ceny. Ja kiedyś sprzedałem na pniu mieszkanie w lekko zruinowanej kamienicy po prawej stronie Wisły - ale nie byłem pazerny i nie podchodziłem do tego tak: "sprzedam za X nawet, jeśli miałbym sprzedawać 2 lata"

    skoro czas sprzedaży zależy od cen to przepraszam skąd sie wziął taki popyt na nieruchomości w 2007/2008 gdzie ceny były bardzo wygurowane a sprzedaż wzrastała błyskawicznie

  7. #227
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski

    Juz w tej chwili czesc nieruchomosci, dzialaek jest juz n ie s p r z e d a w a l na .

    Tylko do sprzedajacych to jeszcze nie dotarlo.
    Dlaczego nie sprzedawalna ????????

  8. #228
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Badija

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Oj, zuza, sami się chyba tymi apartamentami na Wilanowie dławicie, skoro takie okrągłe zdania o standardzie produjkujecie - a tu i tak ludziska się budują, więc nikt na blok, niezależnie od standardu się nie przerzuci.

    Wystarczy ruszyć pupę, zeby zobaczyć, ile banerów wisi na domach i mieszkaniach SPRZEDAM. Jak ostatnio byłam w Piasecznie, to zauważyłam nowy "trend", banery zawisły także na działkach, a działki są wylizane, wygrabione, oczyszczone z krzaczorów. To chyba nie jest przypadek, że właściciele zaczęli na rzęsach stawać, żeby sprzedać, bo cen jeszcze nie chcą obniżać tak bardzo, ale prywatny sprzedać nie musi, a deweloper sam ma kredyty do spłacenia, więc chciał nie chciał, nie tylko banery wywiesza, ale i cenę tnie.
    Idą dobre czasy dla tych co kasę mają (albo złoto), tylko że chyba nikt już nie ma

  9. #229
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    i super że ludzie się budują !!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ale znam też takich co kupują 100-200 metrowe mieszkanie bo mówią ze nie wyobrazaja sobie życia w domku ( dla mnie to dziwne - i to bardzo ale zdanie ludzkie jest zmienne wiec.....)

    a cena metrażu mieszkania jest nie porownywalnie wileksza od ceny domu, więć tym bardziej mnie to dziwi, ale ja nie z miasta wieć może nie muszę tych mechanizmów wyboru rozumieć

    Ja nie pochodzę z bloku i mam nadzieję że nigdy nie będę musiała w nich zamieszkać, ale jeśli tak by musiało nastąpić ( bo życie jest nieprzewidywalne) to chciałabym móc wybrać takie o których mowa w postach, gdzie standard wykonczenia jest bardzo przywoity, co do cen to jestem BARDZO za tym żeby spadły i w nieruchomościach i gruntach, ludzie kupują a potem wykanczają i ja wtedy zarabiam.....

    Ludzie maja jescze pieniądze....

  10. #230
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Badija

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    No, oby mięli, bo wszyscy jak tu jesteśmy, musimy przecież jakoś zarabiać.

  11. #231
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Badija
    No, oby mięli, bo wszyscy jak tu jesteśmy, musimy przecież jakoś zarabiać.
    masz rację

    sporo moich klientów jak nie większość kupiła mieszkania czy domy na kredyt i to w tym okresie bumu, a teraz kiedy Frank czy też spadek wartosci złotówki spowodował że mają mniej pieniędzy na bieżącą konsumpcję bo automatycznie wzrosły raty kredytu, i pieniążków potrzeba każdemu

  12. #232

    Domyślnie

    Sa to blokowiska i marmur na korytarzu tego nie zmienia. Sam wyglad zenetrzny odstrasza - i architektonicznie maja sie nijak do Wilanowa.

    A dlaczego " pieniazkow" a nie pieniedzy ? Takie spieszczanie brzmi troche ....hmmmm , infantylnie.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  13. #233
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Badija

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Przypuszczam, ze Zuza jest z Warszawki, bo jak wiadomo w Warszawce kupuje się pietruszeczkę, marcheweczkę i płaci pieniążkami. No ale Ty przecie lump praski...

  14. #234
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    Sa to blokowiska i marmur na korytarzu tego nie zmienia. Sam wyglad zenetrzny odstrasza - i architektonicznie maja sie nijak do Wilanowa.

    A dlaczego " pieniazkow" a nie pieniedzy ? Takie spieszczanie brzmi troche ....hmmmm , infantylnie.
    o gustach się nie dyskutuje

    możesz sobie to nazywać jak ci się podoba - nazwa właściwa to Miasteczko Wilanów - i tyle !!!!

  15. #235
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Badija
    Przypuszczam, ze Zuza jest z Warszawki, bo jak wiadomo w Warszawce kupuje się pietruszeczkę, marcheweczkę i płaci pieniążkami. No ale Ty przecie lump praski...
    pisałam wyżej - "ja nie z miasta" - całe szczęście

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał Badija
    Przypuszczam, ze Zuza jest z Warszawki, bo jak wiadomo w Warszawce kupuje się pietruszeczkę, marcheweczkę i płaci pieniążkami. No ale Ty przecie lump praski...
    Nikt , nawet z Warszawki nie mowi "pieniazki" ..... ......bardzo cie przepraszam, ale my obserwujemy ze skarpy jak to cale blokowisko jest budowane - no jakosciowo to potezna kicha i jak szpeci .....nazwa " Wilanow" to marketing bo z Wilanowem nie ma to nic wspolnego .....takie blokowisko moglo powstac w Koszalinie, Moskwie i na Syberii.

    Zero roznicy.

    Bardzo piekne.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  17. #237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Badija
    Przypuszczam, ze Zuza jest z Warszawki, bo jak wiadomo w Warszawce kupuje się pietruszeczkę, marcheweczkę.....
    pierwsze słyszę....
    BOHO
    Warszawa

  18. #238

    Domyślnie

    Ja tez

    Warszawiacy to twardy narod i nie spieszczaja oraz nie pieszcza. Sie.

    " Pieniazki" sa przyjezdne z glebokiej ..........studni.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  19. #239

    Domyślnie

    A Prawdziwi Warszawiacy to siedza na forum i wypisuja dyrdymały? Albo pouczają całą resztę kraju że daleko im do Legendarnego Najprawdziwsiejszego Warszawiaka? Dziecinada...
    Regulamin

  20. #240
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    z Warszawy czy nie - to nie istotne, ważne że kraj ten sam !!!!

    Obywatelstow ma tu znaczenie !!!

    A może lump praski denerwuje cię takie blokowisko bo nie masz w nim udzaiałów, bądź nawet jak byś chciał to nie możesz sobie pozwolic na tekie "blokowisko" - czyżby stąd brała sie twoja agresja ????? wobec tego typu budowli ????

    A Forum służy do wypowiadaniawłsnych opini, co zresztą zapewnia nam Konstytucja, i szanujący się obywatel uszanuje zdanie drugiego człowieka a nie poddaje drwiącej krytyce....

    Co do marketingu, to cały świat tak funkcjonuje, czy ci się to podoba czy nie, może w Najrobi znajdziesz kawałek ziemi, gdzie te mechanizmy rynku jeszcze nie dotarły.

    Jeśli chodzi o wygląd tego osiedla to winne są tylko władze Gminy Wilanów, które umozliwiły poprzez PZP takie a nie inne warunki zabudowy i dowolność architektoniczną, i tak z dwojga złego dobrze że powstało na tych terenach osiedle a nie wilekie centrum handlowe......
    osiedle powstało i juz nikt tego nie zmieni - zaakceptuj ten fakt


    Miłego Dnia - wszystkim !!!

Strona 12 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony