dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    waldeson

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    53
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie budynek gospodarczy do 25 m, umiejscowienie

    Dzień dobry.
    Moje pytanie pewnie się powtarza, więc jeżeli jest gdzieś na nie odpowiedż to wystarczy mi odnośnik.

    Chcę postawić budynek gospodarczy do 25 m nie wymagający pozwolenia na budowę. Budynek ten będzie miał szerokie drzwi, więc będzie w nim parkował samochód .

    Czy mogę postawić go frontem do drogi przekraczając linię zabudowy. Chcę go postawić tak 2 metry od drogi ?

    Czy mogę postawić taki budynek przekraczając drugą linię zabudowy, a mianowicie linię ograniczającą zabudowę od rowu melioracyjnego, z którym graniczy moja działka. Ta linia wyznacza 10 metrowy pas tzw nieprzekraczalnej linii zabudowy. Dodam, że rów jest praktycznie nieczynny, nawet nie wygląda na rów i jest zasypany bez przepustu drogą gminną. Wody w nim nie ma.

    Czyli upraszczając. Czy budynki gosp. do 25 metrów można budować "gdzie popadnie" w granicach działki, czy obowiązują je te same przepisy co budynki z pozwoleniem, czyli te wszystkie linie zabudowy ??

    Dziękuję !

  2. #2

  3. #3

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    waldeson

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    53
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    dzięki
    Już rozmawiałem ze swoim kierownikiem i owszem mogę taki budynek postawić tylko na zgłoszenie , ale zgodnie z warunkami technicznymi. W ten sposób garażu nie wcisnę nigdzie na działce, a i z wiatą ogrodową będą problemy, bo wyjdzie 5 m. od domu. Pojadę do melioracji i się zapytam czy tę linię 10 m mogą mi jakoś warunkowo zmniejszyć, i do gminy czy istnieje możliwość zmniejszenia lini zabudowy od drogi.
    A może ktoś z Was już coś takiego robił ?

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Leszek1024

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Tobie pewnie już się to nie przyda, bo trochę czasu minęło, ale komuś, kto ma podobny problem - może.

    http://www.budownictwo.abc.com.pl/cz...linii-zabudowy

    Jak widać wiata nie jest budynkiem i nie podlega ograniczeniom nieprzekraczalnej linii zabudowy. Jeśli postawiłbyś wiatę garażową to sprawę miałbyś z głowy. Później zabudowujesz wszystkie ściany i spokój. Kto to potem będzie sprawdzał?

    Jest jeszcze inna możliwość. Stawiasz budynek gospodarczy (na zgłoszenie). Po wybudowaniu wniosek o zmianę sposobu użytkowania obiektu budowlanego. I o ile nie będziesz nic dobudowywał i prowadził żadnych prac budowlanych, to nie musisz już mieć żadnego pozwolenia na budowę. Musisz tylko tak wybudować ten "budynek gospodarczy", żeby później, bez przeróbek, mógł funkcjonować jako garaż a do czasu uzyskania zgody na zmianę użytkowania trzymaj w nim grabie.
    Ostatnio edytowane przez Leszek1024 ; 12-07-2013 o 12:37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony