dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 38
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 749
  1. #701
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuzu Zobacz post
    Chciałam dopytać ile mniej więcej kosztuje prosty kominek akumulacyjny ?
    Dzięki za info
    To wszystko zależy od wielu zmiennych takich jak:
    kto bedzie to robił, z czego będzie zrobiony tan kominek, rodzaj akumulacji. Myślę że od 2-3 tyś do xxxxx, ale ja specem nie jestem.

  2. #702
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Jak nie zrobisz nowych ,to nie będę wiedział jak to się teraz spala.Najlepiej jakby były zdjęcia: popiołu,ścian,czopucha.

  3. #703
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Bogusław a moze troszeczkę złagodzić dolną krawędź walca by tak jak mówiłeś płomienie go opływały?

    Jeszcze jedno wnętrze rury po wczorajszym paleniu też jest dużo czystrze.

    pozdrawiam

  4. #704
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Cześć!

    Przede wszystkim myślę, że to iglaste drewno jest niedobre do testu. Sam sobie ostatnio takimi żerdziami zapaskudziłem kominek. Pali się w niskiej temperaturze i daje dużo zimnego parogazu, który nie ma najmniejszej ochoty się zapalić. W rakiecie Bogusława to może się spalić, tu nie.
    Na zdjęciu opisanym "Po zmianach" widać taką białą smużkę parującej smoły (z prawej), która się nie zapala.

    Sam ten wiszący walec bez dyszy nie ma chyba sensu. Poza tym chyba powinien być zeszlifowany do lekkiego stożka.

    W samym wkładzie pali się nie najlepiej. Spróbowałbym najpierw z suchym drewnem liściastym - wtedy można by coś więcej powiedzieć.

    Pit, to zdjęcie "rura od środka", to w którym miejscu (skąd) jest zrobione - nie mogę go za bardzo zinterpretować.

    Zuzu, musiałabyś najpierw określić, co chciałabyś zrobić (samą obudowę czy też wymiennik) i jakie to to ma być duże. Pit też może Ci określić ile go to kosztowało, ale on korzystał raczej z materiałów z odzysku - trochę się nabiegał.

    Pozdrawiam

  5. #705
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Zdjęcia po spaleniu zrobię dziś wieczorem i wstawię jutro. \\

    Ta stróżka dymu nie zapaliła się bo to zdjęcie było robione po ok 5min od momentu rozpalenia.

    Mam sporo dębiny ale jest ona tegoroczna więc niezbyt sucha, połupałem ją na kawałki ok 2 tygodni temu. Mocno średnio się pali ta dębina.

    Wojtek co do zdjęcia rura od środka to jest to zdjęcie zrobione prze boczną wyczystkę w akumulatorze.

  6. #706
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Dąb też jest kiepski, ale wiadomo - musisz próbować tym, czym docelowo chcesz palić. Mokry nie pali się, suchy powiem Ci - też. Po trzech latach leżakowania, bez porąbania na drobne szczapy i ustawienia w pionie, też tylko syczy i kopci. O smrodzie wokół domu nie wspomnę.
    Raz cały sezon paliłem dębem w kotle - skutek był taki, że miałem ochotę zmienić kocioł.
    Od tamtej pory nie chcę widzieć nic innego niż buczyna.

    Kolor tych płomieni jest niedobry - zbyt zimny (nie chodzi o barwę, tylko temperaturę). Przydałby się tutaj specjalista od fotografii cyfrowej - zdaje mi się, że bez ustawiania balansu bieli gorące płomienie palących się gazów wychodzą na zdjęciu na fioletowo.

  7. #707
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Walec działa niezależnie od dyszy.Jak najbardziej można go złagodzić na rogach,a nawet trzeba. Myślę,że dobrze byłoby go trochę podnieść a nawat zrobiś go dwa razy szerszy.Do takich prób można użyć dwóch związanych drutem części z cegieł szamotowych.

  8. #708
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Zrobię jak piszesz.. Wsadzę dyszę w miejscu gdzie był szyber( będzie trzymać się na pręcie) . podniosę też walec który trochę zaookrągle i zobaczymy. Przy następnych próbach spróbuje wstawić większy walec.

    Porąbie reż dębine na mniejsze kawałki.

  9. #709
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Walec trzeba zaokrąglić również od góry.

  10. #710

  11. #711
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Proponowałbym Pit przepalić bez dyszy,tylko z walcem.Przydalyby się zdjecia walca w "ogniu" i zdjęcia paleniska po skończonym palemiu.Walec jeśli będzie dobrze działać,to sadzą pokryje się tylko na początku.

  12. #712
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Witam!

    Jak oglądam zdjęcia z palenia z lutego tego roku, to widzę, że tych osmoleń tam nie ma. Jeżeli w konstrukcji nic się nie zmieniło, to myślę, że to jednak wina tego iglastego drewna.
    Trzeba napalić innym.

  13. #713
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.231

    Domyślnie

    Jeżeli walec będzie przez caly czas palenia "okopcony" to znaczy,że w kasecie jest za słabe spalanie i dysza raczej nie będzie działać.Mam wątpliwości co do tego powietrza podawanego od góry.Być moze jest za wysoko.

  14. #714
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Witam, niestety nie udało mi się wczoraj zrobić żadnych testów. Może w weekend coś porobię i dam znać, narazie zrobię tak jak proponuje Bogusław, czyli przepale bez dyszy i zrobię foto.

    pozdrawiam

  15. #715
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    A co dowalca to z tego co pamiętam,to po skończonym paleniu był czysty, ale to tak jak napisałem zmienię to porobię foty i powiecie co o tym myślicie.

    Pozdrawiam

  16. #716
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Witam!

    Sprawa spalania gazu drzewnego.
    Trzeba może trochę powzorować się na istniejących palnikach - takowy trzeba tu stworzyć.
    Tutaj przykład:
    http://www.youtube.com/watch?v=pyofh...layer_embedded

    Różnice tak naprawdę są tylko pozorne. Też mamy niezupełne spalanie - jak w prawie każdym wkładzie, w tych duszących się to już na pewno, potem tylko ogrzane powietrze podane w odpowiednim miejscu.
    W przykładzie jest dmuchawa elektryczna (chociaż taki palnik można zbudować bez niej), we kładzie ciąg zapewnia komin.

    Pozdrawiam

  17. #717
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Witam, niestety przez ostatnie dni nic nie tknąłem i nie zapowiada się bym coś ruszyłw tym tygodniu. Przeglądałem linka i na YT znalazłem coś takiego
    http://www.youtube.com/watch?v=IUzae...eature=related

    i taki dopalacz. http://www.youtube.com/watch?v=U1nP3Diq3JM&NR=1

    pozdrawiam
    Niezbyt jasny jest mi ten dopalach na 2 linku , a znalazłem jeszcze takie coś.
    http://www.youtube.com/watch?v=RY914...eature=related

    Można by było może zrobić coś takiego z cegły dziurawki tylko ona na pewno nie wytrzyma temp.
    Ostatnio edytowane przez pit79 ; 03-11-2010 o 11:56

  18. #718
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Witam!

    Wszystkie filmiki przedstawiają to samo - katalizator spalin, taki, jaki masz w samochodzie.
    Ta ceramiczna kratka pokryta jest metalami szlachetnymi - katalizatorami, które z definicji same nie uczestnicząc w reakcjach przyspieszają ich przebieg.
    Sama kratka tak działać nie będzie.
    Oczywiście taki katalizator musiałby znajdować się w jakimś bajpasie, bo przy rozpalaniu zatkałby się.

    Jak wspomniałem, można taki "dopalacz" pozyskać na szrocie, z tym, że tam wiedzą co to jest i że zawiera metale szlachetne - ma się więc kto tym z miejsca zaopiekować (są firmy skupujące katalizatory).

    Pozdrawiam

  19. #719

  20. #720
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Zdaje się, że znów znalazłeś piec ze spalaniem katalitycznym. Znalazłem schemat tego pieca "Elma". Na pierwszy rzut oka wygląda, że spaliny są zawracane do komory wstępnej przez katalizator. Efekt ciekawy.
    Zestawienie elementów jest tu: http://www.vermontironstove.com/pdf/elm_partsview.pdf

    Ja opisałem swoją propozycję. Jak czas pozwoli, to jutro narysuję schemat. Zasada jak w tej kuchence turystycznej. Trzeba tylko zastosować odpowiednie materiały i gorącą komorę pozwalającą na dopalenie gazów. W filmiku z kuchenką widać, że jest tam trochę za zimno i trochę kopci.

    Traktuj to oczywiście jako propozycję.

    Pozdrawiam

Strona 36 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony