dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 14
Pokaż wyniki od 261 do 271 z 271

Temat: YTONG

  1. #261
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Wolę cementowo-wapienne bo gipsowe nie są tak twarde jak tynki z mojego poprzedniego 50-letniego mieszkania.
    Klej w pianie robi coraz więcej firm m.in. Tytan, Ceresit
    Jeśli pracujesz żeby żyć, to po co zabijasz się pracą?

  2. #262

    Domyślnie

    Teraz są już nowe bloczki ytonga o grubości 48cm u=0,19 jeśli dobrze pamiętam nazywają się ytong energo.
    Teraz to się wojna rozpocznie...
    Co następne? Porotherm 60... cm

  3. #263
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomocool
    Teraz są już nowe bloczki ytonga o grubości 48cm u=0,19 jeśli dobrze pamiętam nazywają się ytong energo.
    Teraz to się wojna rozpocznie...
    Co następne? Porotherm 60... cm
    I się zacznie jeszcze:' czy Ytong energo warto dociepla?
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  4. #264
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomocool
    Teraz są już nowe bloczki ytonga o grubości 48cm u=0,19 jeśli dobrze pamiętam nazywają się ytong energo.
    Teraz to się wojna rozpocznie...
    Co następne? Porotherm 60... cm
    Współczynnik U=0,19 przy grubości muru 48cm to żadna rewelacja.
    Stosując mur dwuwarstwowy z dobrym styropianem można przy tej grubości muru uzyskać U=0,11W/m2K, a przy ścianie szkieletowej poniżej 0,10.

    Pytanie dosyć istotne przy bidowie domu energooszczędnego : jaka jest szczelność powietrzna takiego muru. No i również ważna sprawa : ile kosztuje 1m2 takiej ściany, bo cena MULTIPORU powala na kolana .

  5. #265

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    No i również ważna sprawa : ile kosztuje 1m2 takiej ściany, bo cena MULTIPORU powala na kolana .

    Szczerze bym się zdziwił, gdyby był poniżej dwustu zł

  6. #266

    Domyślnie

    Hejoo,
    ytongowcy wszystkich grup .... pomóżcie.
    W tej chwili mam ściny szczytowe wyciągnięte do samego spodu deskowania połaci. Powiedziano mi, ze to błąd wykonawczy, że trzeba będzie je teraz obniżyć (tylko jak?, odpiłowć? odkuć?), a w szczelinę (tak z 5 - 10 cm) wtyknąć wełny mineralnej albo styropianu.
    Jak jest u Was?
    Wykonawca mojego domku ma autoryzację Xelli. Czyżby tu zadziałał niezgodnie ze sztuką?
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  7. #267

    Domyślnie

    I jeszcze jedna sprawa: co myślicie o płytach poliuretnowych na zewnątrz? Ma może ktoś z Was tym ocieplony dom?
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  8. #268
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajanadjembe Zobacz post
    I jeszcze jedna sprawa: co myślicie o płytach poliuretnowych na zewnątrz? Ma może ktoś z Was tym ocieplony dom?
    ociepliłes juz domek? czego uzyłes jesli moge wiedziec?

  9. #269

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    ociepliłes juz domek? czego uzyłes jesli moge wiedziec?
    Heejoo,
    wątek żyje....Fajnie
    Co do pytania: prawdopodobnie nie ocieplimy. Zamieszkamy. Wtedy będzie wiadomo jak jest bez ocieplenia. Mam znajomych, którzy mieszkają w nieocieplonym i innych, którzy izolowali styropianem. Ostatnia zima była niczego sobie, a jednak obie rodziny są zadowolone. Bardziej "podobało mi się" (takie wewnętrzne odczucie, trudno mi to nazwać) u tych, co mają ścianę 1W.
    Pozdrawiam wszystkich Ytongowców, tych którzy mieszkają już, którzy wykańczają, którzy zaczynają. (I też tych którzy mają cokolwiek do powiedzenia na tym forum)
    Pa!
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  10. #270

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajanadjembe Zobacz post
    Heejoo,
    wątek żyje....Fajnie
    Co do pytania: prawdopodobnie nie ocieplimy. Zamieszkamy. Wtedy będzie wiadomo jak jest bez ocieplenia. Mam znajomych, którzy mieszkają w nieocieplonym i innych, którzy izolowali styropianem. Ostatnia zima była niczego sobie, a jednak obie rodziny są zadowolone. Bardziej "podobało mi się" (takie wewnętrzne odczucie, trudno mi to nazwać) u tych, co mają ścianę 1W.
    Pozdrawiam wszystkich Ytongowców, tych którzy mieszkają już, którzy wykańczają, którzy zaczynają. (I też tych którzy mają cokolwiek do powiedzenia na tym forum)
    Pa!
    Ja mam swój dom z Ytonga 36,5. Mieszkam w nim 1,5 roku i jak bym miał wybierać, czy ocieplać czy nie to zdecydowałbym się do ocieplenie styropianem 10 cm. Nie chodzi o właściwości izolacyjne ściany lecz o tłumienie hałasu z zewnątrz. Uderzające krople deszczu w ścianę niestety słychać w środku. Dom mam zaciągnięty klejem, zatopiona siatka i na to tynk silikonowo-silikatowy. Po zastosowaniu styropianu problem hałasu byłby wyeliminowany.
    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  11. #271

    Domyślnie

    koszty ogrzewania to jedno...tu można się spierać i wymyślać współczynniki 0,11,023...itd....potem spierac się o to czy 1 kWh kosztuje 23 czy 2 groszy....jednak suma sumarum różnice kolosalne wyjść nie moga...z prostej przyczyny...gdyby jakikolwiek materiał miał skrajnie gorsze parametry to by po prostu ,,zbankrutował,, architekci,kierownicy budów,murarze to ludzie którzy ,,nie spuszczają się,, nad każdym milimetrem styropianu.....jak to robią co niektórzy na forum
    Dla mnie np. korzysci praktyczne jednego materiału nad drugim są bardzo duże bo,budując systemem gospodarczym...mogę bez problemu złozyc dom z ytonga (klocki lego),i tego nie zjebac,każda docinka to luz,potem mogę zrezygnować z tynków wewnętrznych...i puścic sobie na totalnym luzie kable w bruzdach,a puszki osadzić w estetycznych otworach zrobionych przy pomocy amatorskich narzędzi...jak widziałem jak się ludzie męczą w porothermie to...dzięki ale nie,silka jest fajna ale dotnij to bez flexa-i to jest wymierna oszczedność na robocie. Po prostu każdy ma swoje argumenty,u mnie przeważa argument własnie ten.Nie obchodzi mnie czy będą to sciany czerwone ,białe czy niebieskie ..wspólczynnik przenikalności ten mnie nie interesi,bo dla danej grubosci 2W -zawsze będzie zblizony.
    Cudów nie ma ,skoro sciana 48 cm jest super to tez super kosztuje obojetnie czy to bedzie monolit czy cegła...
    Są chyba w życiu wazniejsze sprawy
    pozdrawiam

Strona 14 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony