dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 14
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 271

Temat: YTONG

  1. #81
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniG(dzi)

    A teraz jeszcze raz powoli przeczytaj to co napisalem wyżej, a jeśli nadal nie rozumiesz o czym powinnaś poczytać to może powinnaś być w Hyde Parku (podobnie jak niektóre teksty TB) a nie tutaj.
    Do Hyde PC zajrzałam z 3 razy i muszę Ciebie rozczarować,ale to miejsce to nie dla mnie.Tekstów jakiegoś TB nie znam,chyba ,że uważasz ,że te przeze mnie zacytowane należą do niego?tu jest źródło cytatów:
    http://forum.budujemydom.pl/index.ph...&showtopic=696
    A jeśli dalej nie pojęłam o co Tobie chodzi(bo nie pojęłam)możesz mi to wyjaśnić bardziej dobitnie na P.W.,skoro "otwarte"forum Ciebie w jakiś sposób ogranicza.
    Wolę żebyś to wyjaśnił ,bo sytuacja staje się już męcząca.
    Zanim coś zacytujesz z innego forum to najpierw poczytaj o danym temacie w źródłach fachowych lub w wątkach np. na tym forum, gdzie sa od tego więksi fachowcy niż TB lub posty od anonimowych userów a już tym bardziej gdy na podstawie takich cytatów jesteś tak pewna swej wiedzy jak sprawiasz wrażenie.
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  2. #82

    Domyślnie

    co na tym forum sądzą o poglądach pana TB wel wgregor możesz przeczytać sobie w tym wątku
    http://forum.muratordom.pl/wydzielon...ie,t138070.htm
    naprawdę zastanów się jakie bzdury ten gość wypisywał skoro zasłużył sobie na miano szkodnika forum
    mpoplaw dzięki za wyjaśnienie .To znaczy,że jeśli ja uważam,że ściana z Ytonga jest dobrym rozwiązaniem , że ocieplenie w formie styropianu jest nie najlepszym rozwiązaniem i że istnieje zjawisko "oddychania"ścian tzn.że jestem szkodnikiem tego forum,czy trollem(jak jakiś TB)?
    Jeszcze nikt tak mnie nie wkur...ł!
    Na tym kończę swoją krótką obecność na tym forum.
    Pozdrawiam Szanowną Redakcję ,Ciebie mpoplaw,Brzozę,Coulingnon'a,Małego,ZW,Gościk'a, A.W i wielu innych...

  3. #83
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Do PaniG(dzi)

    I po co się tak denerwować. Forum jest po to żeby dyskutować, doszkalać się, szukać rozwiązań ...
    Starzy wyjadacze ostro zareagowali, trafiłaś w ich czuły punkt (poglądy wygłaszane przez trolla)
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  4. #84

    Domyślnie

    tak trzymac PaniG.walić to .na tym forum jest tylko kilka osob ktore rzeczowo znaja sie na budownictwie.reszta to pseudo fachowcy-doradcy

  5. #85
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniG(dzi)
    Na tym kończę swoją krótką obecność na tym forum.
    Pozdrawiam Szanowną Redakcję ,Ciebie mpoplaw,Brzozę,Coulingnon'a,Małego,ZW,Gościk'a, A.W i wielu innych...
    Pozdrawiam

    Czy to oznacza że nie spotkamy się na zjeździe muratora? Kurde...
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    tak się zastanawiam co w ludziach siedzi takiego że bardziej wierzą ulotce stworzonej przez marketiggowców niż oparcowaniu naukowemu.

    Jak byście sie drodzy zwolennicy oddyczania ściany zastanowiłi nad szkodliwością takiego zjawiska w ścianie 1W to byście zrozumieli że takie zjawisko nie może w niej zachodzić bo byłoby początkiem końca firmu Ytong. Kompletna bezwładność umysłowa...
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #87

    Domyślnie

    A ja uważam, że reakcja niektórych osób na post koleżanki była wręcz histeryczna i nieuzasadniona... Może nie mam racji, ale wielu z Was pobklejało swoje domki z bk styropianem i reaguje wręcz agresywnie na wszelkie sugestie, że jednak lepsza byłaby wełna. Coś chyba musi w tym być...

    Moja wiedza odnośnie budowania ogranicza się prawie wyłącznie do tego, co wyczytałem na tym forum oraz tego, co zaobserwowałem na własnej budowie, więc nie jest jakoś imponująca, jednak ja nie boje się napisać:

    uważam, że wełna jest lepszym materiałem do izolacji cieplnej ścian z bk

    Dlaczego tak uważam? miałem w rękach wiele materiałów ściennych, również bk, i widziałem, jak np. zachowują się po wpływem wilgoci. I jeżeli chodzi o bk to mimo krzyków wielu osób na forum jednak wolałbym mieć go oklejonego wełną...
    pozdrawiam
    Łukasz

  8. #88

    Domyślnie

    No i zrobiła się wojna Pana T.B wczoraj cały dzień czytałem i włos na głowie mi się jeżył choc jak mam być szczery zgłupiałem do reszty z tymi ociepleniami robić nie robić a jak robic to z czego człowiek głupi się rodzi i chyba taki umrze.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  9. #89
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    No i zrobiła się wojna Pana T.B wczoraj cały dzień czytałem i włos na głowie mi się jeżył choc jak mam być szczery zgłupiałem do reszty z tymi ociepleniami robić nie robić a jak robic to z czego człowiek głupi się rodzi i chyba taki umrze.
    wolę teori Pana TB niż teorie o oddychających ścianach
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #90

    Domyślnie

    A z czego masz dom zbudowany??
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  11. #91
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    z takiego uduszunego betonu komórkowego. Oddychać będę za pomocą wentylacji. No ale ja dziwny jestem....
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #92

    Domyślnie

    Hehe jesna styropianik go dusi. A wentylacje masz grawitacyjną?
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  13. #93
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    zaraz wysnujesz teoreie że po ociepleniu styropianem trzeba zainstalować WM. Zmartwię Cię: wentylację będę miał SPRAWNĄ i DZIAŁAJĄCĄ Nie ma znaczenia czy bedzie to grawitacyjana czy mechaniczna czy naturalna.

    Oddychanie ścian rozumiane jako odprowadzanie pary wodnej spowodowałoby dość drastyczne obniżenie oporu cieplenego ściany (dotyczy głównie ścian 1W i ocieplonych wełną) Więc przy ociepleniu wełną wskazane byłoby zastosowania paroizolacji wewnątrz. Szczególnie przy niesprawnej wentylacji.


    Wełna ma szereg innych zalet o których się nie mówi. W kółko się pie....li o oddychaniu bo to takie chwytliwe hasło.

    Ps.
    Jeśli dalej kręci Cię oddychanie ścian to pamietaj o pewnej konsekwencji: ściany wewnątrz bielone wapnem. Odpadają farby lateksowe i wysokiej jakości farby akrylowe - te mają niską paroprzepuszczalność.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #94

    Domyślnie

    No kumam ale nie uzyskałem informacji czym otuliłeś BK. Styro czy wełna wiem, że grawitacja jest w stanie działać sprawnie pod warunkiem, że sie nie zapomni o paru waznych sprawach.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    Jeśli dalej kręci Cię oddychanie ścian to pamietaj o pewnej konsekwencji: ściany wewnątrz bielone wapnem. Odpadają farby lateksowe i wysokiej jakości farby akrylowe - te mają niską paroprzepuszczalność.
    Z tym akurat bym troche polemizował. Pełna zgoda co do tego, że tzw "oddychanie ścian" raczej nie słuzy do wentylacji domu. Ale jeśli juz jakas wilgoć do tych murów trafi (zawsze pewnie trafi - nawet przez styropian i przez akryl) to lepiej, żeby odparowywała na zewnątrz domu, nie do wewnątrz. A jak ktoś sie chce zapoznac z "mikro doświadczeniem" oddychania ścian i stropów(przynajmniej ich wewnetrznej części) zapraszam do siebie. Mam dom pomalowany wewnątrz Duluxem (to chyba wyższej klasy farba akrylowa). W łazience ściany mam pomalowane odmianą "kuchnia-łazienka" (zmywalna, wodoszczelna), a skosy i sufit "zwykłą" akrylowa białą. I jak ktoś sie długo kąpie i jeszcze zapomni właczyć wentylator to zgadnijcie gdzie sie ściany pocą? Oczywiście tam, gdzie jest farba zmywalna. Na suficie i skosach nigdy nie mam mokrych plam i zacieków. Dlaczego? Bo wilgoć wchodzi w ściane i tynk, a potem stamtąd odparowuje. I ciekawe. Przez prawie pół roku w tej łacience miałem niesprawna wentylację (zatkany kanał wentylacyjny). W normalnych warunkach (gdy wilgoć nie ma sie gdzie "rozejść") powinienem mieć w łazience grzyba. Nic z tych rzeczy. Wg mnie schło gdzieś na zewnątrz - przez farbę akrylową na skosach i stropach.

  16. #96
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    Hm nie zamierzam wywyływac wojny tylko chce zebrać doświadczenia ludzi budujących Ytongiem. Mam ten sam problem co każdy człek z czego budowac i poprostu wiele przeczytałem ale wole jak ludzie doświadczeni przez los napisza jakie sa realia budowy i mieszkania w Ytongu .
    Witam.
    Od pół roku mieszkamy w domku z Ytonga. Ściana 24+15 styropian.
    Mamy rekuperację, przeżyliśmy pierwszą zimę .Dom jest bardzo ciepły.Musieliśmy nawet w największe mrozy korygować ustawienia pieca bo było za gorąco.

    A budowanie-szybko,dokładnie i ...dom stoi ,nie chwieje się .
    Co do ceny, my akurat kupiliśmy w chwili dużej promocji i wyszło nam taniej niż ceramika .Mieliśmy szczęscie.
    My polecamy ten materiał,nasz kierownik budowy również

    Pozdr

  17. #97

    Domyślnie

    No widzisz konkret odpowiedź. A napisz jak przenoszą się dźwięki po domu.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  18. #98
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Dom nie jest specjalnie akustyczny.Żeby uniknąć rozchodzenia się "tupanai" paneli(one same w sobie są głośne) zrobilimy odpowiednią izolację podłóg na górze.
    Ogólnie, jak już stoją meble, dom jest zamieszkały jest pod tym względem ok.
    My nie narzekamy
    Pozdr

  19. #99

    Domyślnie

    dzięki
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  20. #100

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    dzięki
    Widzę, że Ytong do dobry wybór teraz wojna czym opieplić będzie trwać bo spoiwem to raczej klej co?
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

Strona 5 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony