dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Monika.Sz-a

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    z tego czym impregnowac łaty to nie ja się bedę tłumaczyć- napisałąm tylko to, czego dowiedziałam sie od producenta- po prostu dzielę sie wiadomościami uzyskanymi

    muszę przyznać, że bardzo podoba mi się pomysł deskowania i osłonięcia membrany papą jednak zakładanie w trakcie zacmienia-hmm..cięzko sie budowac, skoro zacmiień tak mało w roku hiih

    odnosnie błędów- ja nawet jestem pewna, że będą!- cudów nie ma niestety. jednak wczesniej bardziej zwracałam uwagę na wykończenie i błedy popełnione..z niektórych zdaje sobie sprawe i postaram sie ich nie popełnić- za to domyslam sie , że tym razem znajde inne niedoróbki, o możliwości popełnienia których pewno jeszcze nawet nie wiem
    a teraz postanowiłam ambitnie zająć się podstawami- stąd dokłądne zainteresowanie np.techniką kładzenia i odpowiednim przygotowaniem dachu itp.. tym bardziej, że taki sposób krycia dachu będzie u mnie po raz 1wszy.

    oczywiście, że umowa z keirbudem nie dotyczy kładzenia membrany- jego sprawdzanie kończy się na więźbie- jednak mam zapewnione (żadna łaska- za opłatą), że mogę w każdym momencie wezwać go na budowe żeby sprawdził dokładność wykonania- dachu, tynków, wylewek, nawet do glazury sie zgłaszał- ale to juz bym zbankturowała na jego dojazdach

    kiedyś po prostu uważałam- murarz wie co robi i każdy po kolei też- wkraczałam dopeiro na etapie stolarz, glazurnik itp.. jednak tym razem- chyba na swoje nieszczęście zalogowałam sie na forum, poczytałam ile rzeczy można sp..itolić po drodze na każdym etapie- że staram sie chociaż w minimalnym stopniu wiedzieć o co chodzi w danym etapie i jak ma być, żeby wszytsko miało ręce i nogi..

    zresztą wczesnie zebrałam naukę od hudraulika, glazurnika- jak robili co chcieli, a kończyło sie porpawkami- teraz mam plan starac sie bardoz dokłądnie wsyztsko ustalać.
    np. hydraulik wchodzi do lazienki- tłumacze jak będzie ułożona glazura, jak będzie zbudowany blat pod umywalkę- na stelażu oklejony glazurą- można wymierzyc wysokośc umywalki. uroczy pan stwierdził, że cos wymyslam i można sobie blat z PCV dociąć.. założył rury- oczywiście jak on chciał.. okazało się że nie sięgaja do kolanka- ozdobnego, chromowanego. jego rada- plastikowa, żółta złączka.. - oczywiście zbijał glazure i przedłużał rury- ale to rpzykład jak sie czasem nie licza z kobieta na budowie-bo co ona tam wie..
    zreszta pouczona zostałąm niemiło przez hydraulika, że kto tak wysoko umywalki montuje.. dodam, że pan nizszy ode mnie -może stąd inne zdanie- ale druga łazienke robił juz inny
    więc tym razem postanowiłam wiedzieć mozliwie dużo co oczywiście nie znaczy wszystko- niestety nie da rady znać sie na wszystkim - bo domy sami byśmy sobie budowali..

    ale widzę, że tyle energii wkładam w ten pierwszy etap, że tym razem chyba zapału zabraknie na finiszu..- poprzednio dopiero na wykończeniówce sie uaktywniłam.

    pozdrawiam i obiecuje, że kolejne złote mysli producenta zachowam dla siebie
    Uważaj o czym marzysz- marzenia się spełniają
    dziennik M&P
    komentarze

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    ... Kierbud nie jest od pilnowania czy membrana została dobrze położona i wątpię żeby to zrobił w ramach zapłaty za swoje normalne obowiązki. ...
    Z całej Twojej wypowiedzi wynika, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Kierownik jest właśnie od tego bo to niezmiernie istotny element dachu!
    Pod blaszane pokrycia zaleca się stosowanie łat nieimpregnowanych. Zachlapanie folii wysoko paroprzepuszczalnej impregnatem solnym typu Fobos (np. przy malowaniu więźby po wykonaniu dachu) spowoduje przecieki w tych miejscach. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #43

    Domyślnie

    Względem relacji między membraną (wysokoparoprzepuszczalna Dachowa/Marma) a impregnatem (grzybobojczym Boramon) mam pytanie: czy mając membranę od zewnątrz na deskowaniu, można deski pociągnąć Boramonem od wewnątrz celem ich oczyszczenia i zabezpieczenia? Jakie jest ryzyko dla membrany?

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi
    Zachlapanie folii wysoko paroprzepuszczalnej impregnatem solnym typu Fobos (np. przy malowaniu więźby po wykonaniu dachu) spowoduje przecieki w tych miejscach. Pozdrawiam.
    Czy to informacja sprawdzona? Czy miałes taki przypadek?
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tak miałem. Przestrzegałem inwestora ale ten chciał przedobrzyć i zlecił pomalowanie konstrukcji dodatkowo już po wykonaniu dachu. O ile się nie mylę był to właśnie Fobos o dużym stężeniu. Sól wykrystalizowała na elementach konstrukcji a następnie absorbowała wilgoć z powietrza drewno praktycznie stale było wilgotne a czasami wręcz z niego kapało. W miejscach zachlapania folia była stale mokra (sól powodowała ciągłe podciąganie wody). Zaproponowałem aby umyć folię od spodu ciepłą wodą z mydłem. Trudno mi powiedzieć jak to się skończyło. Poddasze nie użytkowe o sporej kubaturze dawało możliwość ciągłej kontroli. Strach pomyśleć co by się mogło dziać w dachu poddasza użytkowego. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał gw
    ...Boramonem... Jakie jest ryzyko dla membrany?
    Myślę, że w tym przypadku nie powinno być problemów warto jednak zasięgnąć opinii producenta. Generalnie impregnaty oparte na związkach miedzi nie przynoszą skutków ubocznych. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Anad65

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Posty
    322
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie Uszkodzona folia dachowa

    Witam
    Jestem na etapie ukladania dachówki. Zauważyłam , że w jednym miejscu uszkodzona jest folia dachowa. Mam w związku z tym pytanie: czy folia pwinna by podklejona taśmą naprawczą od dołu( od strony poddasza) czy też z gory??
    Proszę o szybka odpowiedź. Pozdrawiam

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ka*sia

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    104

    Domyślnie

    Witam,

    Dołączam się do tego pytania.
    W moim przypadku, dekarze zalali część membrany paliwem/olejem od piły (pas ok 30 cm na 50 cm).
    Zauważyłam to po jakimś czasie (membrana jest pofalowana). Poddasze nie jest jeszcze wykończone.
    Jak najlepiej ten pas wymienić (bo zakładam, że trzeba to zrobić). Od poddasza, bez ściągania dachówek, czy od zewnątrz po ściągnięciu dachówek?
    Dziękuję z góry za uwagi.
    Pozdrawiam
    Kasia

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony