dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Budowa ogrodzenia w granicy działki?

    Witam serdecznie. zamierzam wybudowac ogrodzenie na mojej działce. Działka ta została wydzielona z gruntu rolnego (12 arów). Sąsiaduje więc z gruntem rolnym. Czy budując ogrodzenie mogę ustawić słupki na granicy? ( w linii granicznej działki), czy tez powinienem słupki wkopać kilkadziesiąt centymetrów od granicy, wgłąb swojej działki, aby umożliwić właścicielowi uprawę swojego pola, które mu zostało? Chodzi, o to, czy swoim płotem nie będę przeszkadzał np. przy uprawie (pługiem, czy innym siewnikiem....). prosze o informację, czy powienien się tym kierować, czy też stawiam płot w granicy, i reszta mnie nie obchodzi....
    Pozdrawiam serdecznie i oczekuję na Wasze rady. Jak to jest z punktu widzenia prawa?
    wumar

  2. #2

    Domyślnie

    Jak się dogadasz z sąsiadem to możesz stawiać płot w granicy.
    Jak się nie dogadasz to płot winien być tak ustawiony abyś mógł dbać o niego stojąc ma swojej działce - czyli stawiasz 30 cm od granicy na swojej działce, ale wówczas sąsiad chcąc się grodzić też musi postawić 30 cm od granicy i w ten oto sposób powstają miedze - a o miedzach był już nie jeden film kręcony.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    opłotki to raczej będą...

  4. #4

    Domyślnie

    Ja postawiłem "przy granicy" tak, że cała podmurówka jest na moim, ale przy samej granicy
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  5. #5

    Domyślnie

    Jak się nie dogadasz to płot winien być tak ustawiony abyś mógł dbać o niego stojąc ma swojej działce - czyli stawiasz 30 cm od granicy na swojej działce, ale wówczas sąsiad chcąc się grodzić też musi postawić 30 cm od granicy i w ten oto sposób powstają miedze - a o miedzach był już nie jeden film kręcony.
    Coś tu kręcicie Panowie. Skąd te 30 cm.
    Ogrodzenie nie może wchodzić na działkę sąsiada, tzn. zewnętrzna część podmurówki musi być w linii granicznej działek tak jak wyznaczają ją kamienie geodezyjne. I kamieni nie wolno zakrywać, muszą być na zewnątrz, a linią granicy jest środek krzyża na kamieniu geodezyjnym. Jeśli postawi si ogrodzenie bez umowy z sąsiadem w środku granicy, tzn. część ogrodzenia po stronie Twojej i część po stronie sąsiada to może być problem.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak, trzy palce Jaśko!
    Nie znam się na tym, nie umiem a wogóle to mi się nie uda.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oceanos
    Jak się nie dogadasz to płot winien być tak ustawiony abyś mógł dbać o niego stojąc ma swojej działce - czyli stawiasz 30 cm od granicy na swojej działce, ale wówczas sąsiad chcąc się grodzić też musi postawić 30 cm od granicy i w ten oto sposób powstają miedze - a o miedzach był już nie jeden film kręcony.
    Coś tu kręcicie Panowie. Skąd te 30 cm.
    Ogrodzenie nie może wchodzić na działkę sąsiada, tzn. zewnętrzna część podmurówki musi być w linii granicznej działek tak jak wyznaczają ją kamienie geodezyjne. I kamieni nie wolno zakrywać, muszą być na zewnątrz, a linią granicy jest środek krzyża na kamieniu geodezyjnym. Jeśli postawi si ogrodzenie bez umowy z sąsiadem w środku granicy, tzn. część ogrodzenia po stronie Twojej i część po stronie sąsiada to może być problem.

    No ale dla mnie "na zewnątrz" to dla sąsiada "wewnątrz".

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,
    ja mam identycznie i postawiłem w lini ogrodzenia, inaczej sobie tego nie wyobrażam, bo np. za rok czy dwa sąsiad sprzeda swoją miedze i ktoś postanowi się ogrodzić w lini i wtedy będzie pas miedzy "na trzy palce" i co wtedy?? Zające będą biegać
    Stawiaj w lini ogrodzenia.
    Budowa - przygoda życia

  9. #9

    Domyślnie

    Ale pytać się sąsiada czy nie?
    Ja na etapie robienia map działki przez geodetów już miałem problem, bo sie okazało że ok. 1m mojej działki zajął sąsiad i nie chciał się zgodzic na wbicie palików.
    Nie chce myśleć co się będzie działo jak w granicy, którą ustalił geodeta zacznę robić ogrodzenie.

  10. #10

    Domyślnie

    to już zależy o waszych stosunków dobro (lub niedobro) -sąsiedzkich
    masz prawo robić ogrodzenie na swojej działce, czyli zaciągasz sznurek po krzyżach na słupku geodezyjnym, ogrodzenie robisz tak aby nie wyszło za sznurek, po swojej stronie, i w zasadzie sąsiad nie ma nic do gadania, chyba że to jakiś kargul jest to uważaj na kosy

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Witam , ja mam ogrodzenie w granicy . Tylko ze sasiedzi to nie Kargule

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony