dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 132
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 2636
  1. #1021

    Domyślnie

    Jak dobrze, że jest te forum.
    Mam kolejne pytanie ( przepraszam , że tak pytam i pytam, będę o WAS pamietać jak będę cieszyć się domem )
    Będę miała nakryty już dach co po tym? Jak mam umawiać majstrów? Pewnie najpierw hydraulik potem elektryk a potem co? Ocieplenie dachu ? Czy najpierw na dole robić ogrzewanie podłogowe?Jaka jest kolejność?

  2. #1022
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kasiula25

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Chmielnik
    Kod pocztowy
    26-020
    Posty
    59

    Domyślnie gres

    Witam Ja mam w bloku od 4 lat gres polerowany i na nic innego bym nie zamieniła w julce tez go sobie zrobie
    więcej mnie kosztują pracy płytki zwykłe w łazience niż gres myje go tak psikam płyn do szyb i scieram scierka mam gres kremowy ale fuga czekoladowa jeżeli chodzi o srodki do fug to firma "FM" JEST NAJLEPSZY gres mam chinski kosztował nie całe 30 zł za metr w OBI i pewnie tez taki zaloze w julce jest cztery lata i nic z nim się nie dzieje pozdrawiam zamieszczam moją kuchnię z bloku podobny rozmiar do julki o metr mniejsza Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HPIM1702.jpg
Wyświetleń:	566
Rozmiar:	81,0 KB
ID:	88712Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HPIM1701.jpg
Wyświetleń:	609
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	88713Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HPIM1703.jpg
Wyświetleń:	547
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	88714

  3. #1023

    Domyślnie

    Kasiula25- podoba mi się Twoja kuchnia, w moim guście. Jak sprawuje Ci się jasny blat w kuchni?

  4. #1024
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    Pytanie do tych którzy mają już wstawione okna. mam pytanie odnośnie wykuszu. jak rozwiązaliście tam okna. stałe (fix) czy otwierane? środkowe w całości czy dzielone?(jeśli otwierane). jeśli macie to zapodajcie proszę zdjęcia.

  5. #1025
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kasiula25

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Chmielnik
    Kod pocztowy
    26-020
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał kombinatorka Zobacz post
    Kasiula25- podoba mi się Twoja kuchnia, w moim guście. Jak sprawuje Ci się jasny blat w kuchni?
    Witam dziękuje
    odnośnie blatu mamy błyszczący i jestem zadowolona chociaż po czterech latach jest porysowany
    ale bardziej podoba mi się matowy bo taki mieliśmy w zamówieniu ale firma się pomyliła i się zgodziłam
    jasnego nie zamieniłabym na inny ponieważ nie widać na nim kurzu jest praktyczny
    pozdrawiam

  6. #1026

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygi72 Zobacz post
    mam pytanie odnośnie wykuszu. jak rozwiązaliście tam okna. stałe (fix) czy otwierane? środkowe w całości czy dzielone?(jeśli otwierane). .
    Wszystkie okna otwierane, zależało nam na wpuszczeniu jak największej ilości światła więc nie wstawialiśmy zbędnych dzieleń:

  7. #1027
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tubapl
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-144
    Dzielnica
    Żernica
    Posty
    71

    Domyślnie Instalacje

    Witam!

    W jaki sposób wykonywaliście instalację elektryczną ? Po podłodze? Pod stryropianem czy nad? Chce sie przygotowac powoli do rozprowadzania okablowania i sie zastanawiam jak to najsensowniej zrobic.

    Ile nad stropem zostawialiście miejsca dla wykończenia podłogi ? Chce drzwi balkonowe na poddaszy zamówic i nie wiem czy 12 cm z projektu na 5 cm styropian i 6-7 na wykończenie wystarczy ?

    Pozdrawiam!
    Mirek

  8. #1028

    Domyślnie

    Cytat Napisał tubapl Zobacz post
    Witam!
    W jaki sposób wykonywaliście instalację elektryczną ? Po podłodze? Pod stryropianem czy nad? Chce sie przygotowac powoli do rozprowadzania okablowania i sie zastanawiam jak to najsensowniej zrobic.
    Ile nad stropem zostawialiście miejsca dla wykończenia podłogi ? Chce drzwi balkonowe na poddaszy zamówic i nie wiem czy 12 cm z projektu na 5 cm styropian i 6-7 na wykończenie wystarczy ?
    U nas elektryka po podłodze, pod styropianem.
    Podłogi to z tego co pamiętam: parter, 10cm styropian + 7 wykończenie, piętro 5 styropian i 7 wykończenie.

  9. #1029
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tubapl
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-144
    Dzielnica
    Żernica
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał konarski Zobacz post
    U nas elektryka po podłodze, pod styropianem.
    Podłogi to z tego co pamiętam: parter, 10cm styropian + 7 wykończenie, piętro 5 styropian i 7 wykończenie.

    Czyli żłobiles styropian pod peszle ?
    Folie hydroizolacyjna na peszle ?

    Mirek
    Ostatnio edytowane przez tubapl ; 07-12-2011 o 13:17

  10. #1030

    Domyślnie

    Juhu mamy już okna na poddaszu, ale krycie dachu w Julce to dłuuuuuuuuuuuuuuga robota, wciąż coś trzeba przycinać, dopasowywać, zimo witam Cię z otwartymi rękami ale za tydzień Nad garażem planujemy sypialnie, świetnym pomysłem było założenie dodatkowego okna w tym pokoju, jest dużo jaśniej
    Może ktoś mi odp co po hydrauliku i elektryku? ocieplenie dachy czy podłoga ?

  11. #1031

    Domyślnie

    Cytat Napisał kombinatorka Zobacz post
    Nad garażem planujemy sypialnie, świetnym pomysłem było założenie dodatkowego okna w tym pokoju, jest dużo jaśniej
    To ile teraz masz, 4?

  12. #1032

    Domyślnie

    Cytat Napisał tubapl Zobacz post
    Czyli żłobiles styropian pod peszle ?
    Folie hydroizolacyjna na peszle ?
    Mirek
    Jesteśmy jeszcze przed podłogami więc wszystko leży póki co na ziemi.

  13. #1033
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ataa

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam
    mam pytanie czy ktoś buduje JULKĘ w okolicach Jeleniej Góra

  14. #1034
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikana

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    PODBESKIDZIE
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witajcie serdecznie Julkowicze.
    Mam pytanie, czy ktoś może już mieszka w domu Julka? Czy jest on przestronnny, jak sprawdza się kuchnia i salon? No i oczywiście jeśli ma ktoś zdjęcia z aranżacji domu to bardzo proszę o prezentację.
    Z góry dziękuję, pozdrawiam wszystkich

  15. #1035
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikana

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    PODBESKIDZIE
    Posty
    27

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie, my już mamy stan surowy, chcieliśmy na etapie projektu zlikwidować te wypustki w salonie ale nasz nadzorca budowlany powiedział, że jest to niemożliwe. Z tego co oglądam zdjęcia wielu ludzi nie ma tych wypustek. Myślicie że jest jeszcze jakakolwiek szansa na ich likwidację?? Jeżeli tak to w jaki sposób, chociaż patrząc obiektywnie, choć nie znam się na tym, raczej nie będzie to możliwe

  16. #1036
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tubapl
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-144
    Dzielnica
    Żernica
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikana Zobacz post
    Mam jeszcze jedno pytanie, my już mamy stan surowy, chcieliśmy na etapie projektu zlikwidować te wypustki w salonie ale nasz nadzorca budowlany powiedział, że jest to niemożliwe. Z tego co oglądam zdjęcia wielu ludzi nie ma tych wypustek. Myślicie że jest jeszcze jakakolwiek szansa na ich likwidację?? Jeżeli tak to w jaki sposób, chociaż patrząc obiektywnie, choć nie znam się na tym, raczej nie będzie to możliwe
    No mając juz stan surowy otwarty/zamkniety to raczej za późno na takie zmiany. Na tej wypustce opiera się podciąg.

    A ile kabli poszło Wam na instalacje ? 3x 1,5 mm , 3x 2,5 mm i 5x 4 mm.

    Pozdrawiam!
    Mirek
    Ostatnio edytowane przez tubapl ; 08-12-2011 o 08:43

  17. #1037

    Domyślnie

    Cytat Napisał tubapl Zobacz post
    A ile kabli poszło Wam na instalacje ? 3x 1,5 mm , 3x 2,5 mm i 5x 4 mm.
    Takie zamówienie składałem w sklepie:

    YDYp 3x2,5 - 300 mb
    YDYp 3x1,5 - 200 mb
    YDY 5x1,5 - 20 mb
    YTDY 10x0,5 - 30 mb
    TLYp 2x 1,5 - 30 mb
    przewód antenowy 30 mb
    szpilka uziemiająca 1kpl. /3 szt/
    MOELLER S 301 B20A 3 szt
    MOELLER S 303 C 25A 1 szt
    MOELLER S 301 B16A 8 szt
    MOELLER różnicówka 40A 30mA 1 szt
    MOELLER kontrolka faz 1 szt
    MOELLER ochronniki kl. B+C 1 szt
    puszka głęboka systemowa fi60 około 70 szt
    uchwyt przewodu płaski 3x2,5 8 op.

    Brakło nam około 20 puszek, i kabla antenowego (około 30m) bo puściliśmy na komin 5 sztuk (internet, TV HD, może pod jakieś radio). W zamówieniu chyba jest jakiś błąd przy którymś zabezpieczeniu bo podane było na 1 fazę a powinno być na 3. Kabel pod system alarmowy też kupiłem lokalnie.

    Powyższe zamówienie realizowałem w sklepie http://www.eldor.net.pl/ - przy takich zamówieniach dają zniżki od cen podanych na stronie, kontakt telefoniczny bardzo dobry. Realizacja 2-3 dni.

  18. #1038

    Domyślnie

    Cytat Napisał konarski Zobacz post
    To ile teraz masz, 4?
    tak 4 z tym , że w tym pokoju mamy przedzieloną stałą ścianą garderobę i tam jest okno. Więc w pokoju 3 okna, w garderobie 1

  19. #1039

    Domyślnie okna dachowe

    My też mamy taki układ 3 w pokoju nad garażem i 1 w garderobie nad garażem.Wogóle dwa okna dachowe obok siebie dopiero dają efekt. Mamy dwa też w pokoju obok łazienki.

  20. #1040

    Domyślnie

    Cześć, jakie plany na zimę? U nas chwilowe zwolnienie tempa, hydraulik po raz kolejny przesunął termin rozpoczęcia prac ale może uda mu się wejść w obiecanym najbliższy czwartek. Materiały na dach już dostarczone, ekipa, która u nas będzie go wykonywała pracuje aktualnie u sąsiada. Kilka ostatnich deszczowych dni spowodowało mały poślizg i pewnie wcześniej jak za tydzień nie zaczną u nas pracy. Na początku przyszłego tygodnia powinniśmy mieć założoną bramę garażową, standardowo, tu również poślizg względem terminu podanego w umowie... Póki co wykonaliśmy kawałek wylewki w kotłowni i zaczęliśmy kłaść gres w miejsc gdzie stanie piec (już sprowadzony, czeka w sklepi na nasz odbiór i instalację). Jak skończymy powyższe prace to chyba weźmiemy się za wylewki i ocieplenie dachu, podsuszymy trochę budynek i ruszymy z wykończeniówką.

Strona 52 z 132

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony