dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 18
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 342
  1. #61
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Czy ktoś sie jeszcze wypowie?
    Vafel, dlaczego 30, a nie 31? (jeśli cos poza ceną miało wpływ na decyzję, to podziel sie z nami )

    Niedługo muszę się zdecydować, a na wykończeniówce to każdy tysiak oglądam trzy razy .
    ...lepiej grzeszyć, a później żałować,
    niż żałować, że się nie grzeszyło......

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Jak to dlaczego 30 a nie 31? Czy to trzeba mieć powód, żeby kupić coś tańszego? Chyba raczej trzeba mieć jakiś konkretnt powód, żeby kupić coś droższego. A po co miałbym dopłacać do 31?

  3. #63
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Nie chciałam Cię urazić- sama sie zastanawiam nad tymi modelami.
    Chodziło mi o kwestie technologiczne, brak worków itp, a nie samą cenę.
    Jeżeli jesteś zadowolony z 30 , nie widzisz minusów w używaniu worka, czy np osłabienia ciągu, gdy jest pełniejszy, to chętnie posłucham i wydam 899, a nie 1299
    ...lepiej grzeszyć, a później żałować,
    niż żałować, że się nie grzeszyło......

  4. #64
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Ja mam trzy gniazda (jedno w garażu, po jednym na kondygnacji i szufelkę w kuchni) Same rury to ok 15m + wąż to ok 25m "rurociągu" byłby ok?
    ...lepiej grzeszyć, a później żałować,
    niż żałować, że się nie grzeszyło......

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Ależ wcale mnie nie uraziłaś. W Twojej wypowiedzi nie było przecież nic rażącego. Poza tym mnie nie tak łatwo urazić

    Jak dzwoniłem do Profi to mnie Pani usiłowała przekonać do 31, ale nie była w stanie podać wystarczających (dla mnie) argumentów, żeby uzasadnić dołożenie dodatkowych pieniędzy właśnie do tego modelu, dlatego też wybrałem tańszy
    Worki oczywiście mają wady, np. taką, że od czasu do czasu trzeba ten worek wymienić, ale ja osobiście nie widzę w tym problemu. Co do osłabienia ciągu przy pełnym worku to trudno mi coś powiedzieć, bo używałem odkurzacza dopiero dwa razy i worek jest jeszcze niemal kompletnie pusty.
    Ja mam jedno gniazdo + dwie szufelki - w sumie jakieś 15 m rurociągu + wąż. Mogę powiedzieć tyle, że przy pustym worku siła ciągu jest mocniesza niż z przenośnych odkurzaczy z jakimi miałem do tej pory do czynienia, ale nieprzesadnie - jakiś ogromny huragan to to nie jest.

  6. #66
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    No właśnie o taką ocenę/opinie mi chodziło
    Przeglądałam Twój wątek (trafiłam po woodenticu) i uważam, że kupujesz rzeczy dobre, nie koniecznie najtańsze, ale warte swojej ceny.
    Jeżeli worki nie są uciążliwe- to po co pprzepłacać. Ten pojemnik z cyklona tez trzeba opróżniać/myć itp.
    Worek jest chyba nawet higieniczniejszy.
    Dzięki
    ...lepiej grzeszyć, a później żałować,
    niż żałować, że się nie grzeszyło......

  7. #67

    Domyślnie

    Dziwię się, bo mi zdecydowanie odradzali model 31. Kupiłem ostatecznie 30 i trochę żałuję. Ma on tak duży ciąg, że worki nie wytrzymuję i pękają. Kupiłem 30 worków papierowych razem z odkurzaczem i są do wyrzucenia. W ramach reklamacji przysłali mi wzmocnione worki niepapierowe, ale one również puszczają na szwie. Obecnie górny szew wzmacniam klipsami biurowymi. Wprawdzie przysłali mi również gratis worek wielorazowy, ale nie bardzo odpowiada mi opróżnianie takiego worka (wprawdzie prawie rok następowało zapełnianie worka).
    Co do modelu 31 to rok temu były dwie odmiany, w niektórych można było stosować worki foliowe do łatwiejszego usuwania śmieci.
    Wadą modelu 31 jest drogi filtr, który trzeba co jakiś czas wymienić.
    Ostatnio edytowane przez 7tonik ; 25-11-2010 o 13:35

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    No mi na razie nic nie pękło. Ale ja mam worki polipropylenowe (kupiłem razem z odkurzaczem), a nie papierowe. Zobaczymy jak będzie - jeśli będzie pękać to na bank dam Wam znać

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    też mi odradzali cyklona. Kupiłem workowy - worki takie materiałowe. właśnie zapełniam drugi - pierwszy zapełniałem 5 miesięcy. Ale to przez to że moja Mama ma nerwicę natręctw i sprząta codziennie. Poza tym odkurzacz (rura) jest ulubioną zabawką mojego rocznego Dziecka. Nawet go nazwał "wu,wu"

    Wszystko chodzi ok.

    Jeden minus: rura przyłączeniowa do zbiornika jest średnicy takiej zwykłej rury domowego odkurzacza i stanowi najwęższą częśc instalacji. (zestaw do sprzątania mam Aerovaca) Raz mi zapchała. Innych minusów brak. Cena nastraja optymistycznie. Obsługa w firmir też bardzo dobra
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex Zobacz post
    na dniach pewnie zakupie 30.1 za 849 + zestaw z wlacznikiem w rurze za 499 zeta. Wychodzi 1348 za komplet czyli z 1000 mniej niz cos podobnego w beam a tego drugiego tez wysylaja w kartonach zelmera

    http://www.allegro.pl/item874831180_...gwarancji.html + http://www.allegro.pl/item874832871_...rzatajacy.html
    Zabieram sie jak pies do jeza z tym profi. Znow mnie naszlo aby go kupic i wyslalem zapytanie ofertowe
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  11. #71
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Witam, my jesteśmy juz "po"- wisi u nas 30.1
    Pierwsze testowanie wypadło świetnie- i szufelka i rura ciągną dobrze. Zestaw sprzątajacy kupiliśmy z Vacu- Maid http://www.santech.com.pl/aerovac/ka...przatania.html. jest w tej samej cenie-499, a taki ładniejszy, z włacznikiem w rączce, wieszakiem na wąż i torbą na akcesoria.

    Odkurzacz kupiliśmy dzwoniąc do profi i szybko dostarczyli kurierem.
    Polecam
    ...lepiej grzeszyć, a później żałować,
    niż żałować, że się nie grzeszyło......

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Ja mam uwagę do tego zestawu sprzątającego od Profi. Rączka jest zbyt cienka (rurka w miejscu, gdzie się ją chwyta ma zbyt małą średnicę) przez co jest niewygodna (przynajmniej dla moich dużych łap). Będę musiał ją czymś owinąć dookoła pare razy, żeby "zgrubła" to powinno być lepiej.

  13. #73

    Domyślnie

    A że tak trochę zboczę z tematu: czy miał ktoś styczność z odkurzaczem TQD Hurricane 165? Czy jest warty swojej większej ceny w porównaniu do Profi 30.1?
    I jak wypada w porównaniu z Profi 31, bo cena chyba zbliżona?
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  14. #74

    Domyślnie

    Witam.
    Użytkuję Profi 30 od 2007 roku i jestem bardzo zadowolony. Mam instalację długości 14 m, 2 gniazda i 1 szufelkę. Używam worków papierowych, 2-3 w roku i wszystko jest w najlepszym porządku. Działa jak nowy i tak wygląda. Przy 9m wężu z zestawu Profi siła ssania jest spora i nie widzę różnicy w porównaniu z Beamem czy Alaską u sąsiadów. Sam założyłem instalację i podłączyłem jednostkę centralną, prościutka sprawa. Fachowcy chcieli 700 złotych. Takie życie.

    Pozdrawiam.

  15. #75

    Domyślnie

    Masz rację że prościutka. Ale jak się wie co nieco. Zaraz ktoś przeczyta i poleci montować. A trzeba tu wspomnieć o pewnych zasadach, np kierunkowych kolankach, czy też trójnikach. Zawsze te z najlepszą "aerodynamiką" że się tak wyrażę muszą iść w stronę odkurzacza. Czasem kolanka są takie że jak włożysz w nie rurę to trochę tej rury, jej brzeg może zmniejszać przekrój drugiego wylotu. A gdy zamontujesz to odwrotnie problem gotowy, bo to może skutecznie zatrzymywać drobiny piasku itp. Dlatego zgadzam się to jest bardzo proste w wykonaniu ale trzeba trochę czasu poświęcić na zapoznanie się z tym wszystkim

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jarek EM08
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Festung Posen
    Posty
    666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    To ja może dopiszę coś, co się właśnie dowiedziałem o Profi.

    Tak się składa, że u mnie w garażu do podłączenia tego odkurzacza pasuje wlot z lewej strony a wylot z prawej. Standardowo Profi ma wloty/wyloty umieszczone na odwrót. Jak się dziś dowiedziałem w telefonicznej rozmowie z Profi, można zamówić wersję niestandardową z zamienionymi wlotami/wylotami. Mogą ponoć nawet zrobić wersję z wej/wyj po prawej lub lewej stronie!


  17. #77

    Domyślnie profi

    Potwierdzam, robią na zamówienie dowolne wercje. Ja zamówiłem wlot i wylot z lewej strony, trzeba było tydzień poczekać na realizację.

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał andry Zobacz post
    Potwierdzam, robią na zamówienie dowolne wercje. Ja zamówiłem wlot i wylot z lewej strony, trzeba było tydzień poczekać na realizację.
    to rewelacji oni nie robią powinno to byc w standardzie takie podłączenie
    prowadzimy sprzdaz i montaz jedenostek centralnych oraz systemow cetralnego odkurzacza jak masz jakies pytania to pisz pozdrawiam Łukasz

  19. #79
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jarek EM08
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Festung Posen
    Posty
    666
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Rewelacja, nie rewelacja, ale ja wcześniej o takiej możliwości nie wiedziałem...

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek EM08 Zobacz post
    Rewelacja, nie rewelacja, ale ja wcześniej o takiej możliwości nie wiedziałem...
    moim zdanie sprzedwca powinien o takim czymś poinformować
    prowadzimy sprzdaz i montaz jedenostek centralnych oraz systemow cetralnego odkurzacza jak masz jakies pytania to pisz pozdrawiam Łukasz

Strona 4 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony